Mazi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Kotlin
17 obserwujących
6 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Jakieś podsumowanie? Garść nic nie znaczących statystyk - pokazująca, że klasowi obecnie zawodnicy w wieku 18 lat odgrywali różne role. Od Nacionalów do Znicza Pruszków.
1
Polacy zawsze są faworytem - każdej imprezy. :D
0
Jeśli dzisiaj Niemcy odpadną z mistrzostw, a jutro (odpukac) Polacy przegrają swój mecz to można mówić o gigantycznej niespodziance w fazie grupowej - faworyci mistrzostw nie wychodzą ze swoich grup.
xD
1
Selekcjoner Portugalii pewnie teraz żałuje, że nie powołał Andre Gomesa...
xD
4
https://web.facebook.com/SPORTbible/videos/2972589416219904/
Jose Mourinho... Mega pozytywny facet.
1
Ter Stegen (Cillessen)
PO (Semedo), Pique (De Ligt), Umtiti (Vermaelen), Alba (Digne)
Busquets (Rakitić/młody Busquets)
Arthur (Fornals), Coutinho (Roberto)
Dembele, Messi, Suarez (Paco, Williams)
21 zawodników wspieranych przez La Masie.
0
No tak. Iniesta miał wtedy 24/25 lat, Xavi 28/29.
W minionym sezonie stawialiśmy na 33 letniego Inieste i 30 letniego Rakiticia.
Dość spora różnica.
U nas brakuje przede wszystkim młodości w środku pola. Fantazji chłopaków, którzy pomyślą, że "mogą sami odwrócić losy spotkania".
0
Tak się tylko zastanawiam... Większość mówi o wzmocnieniu "siły napadu". Na marginesie w minionym sezonie strzeliliśmy 99 bramek w 38 meczach - najwięcej z wszystkich zespołów La Liga, a na ławce/w szpitalu większość sezonu spędził Dembele.
Może jeśli już myślimy o wzmocnieniach to zróbmy je tam, gdzie są one najbardziej potrzebne - przede wszystkim potrzebny jest WYMIATACZ na ŚO. Tutaj nie powinniśmy żałować $.
Kolejne solidne wzmocnienie powinno mieć miejsce na PO - Semedo i Roberto radzą sobie przeciętnie w podstawowym zadaniu obrońcy - OBRONIE.
Dalej - moim zdaniem Digne jest odpowiednim zmiennikiem Alby. Wcześniej mieliśmy przeciętnego Adriano/Sylvinho i nie było problemów. Może zostać.
Moje propozycje: Arthur, Pablo Fornals (dwójka zawodników z dużym potencjałem), Inaki Williams (solidny zawodnik, bardzo szybki, może grać na każdej pozycji w napadzie... i współpracujący wcześniej z Ernesto), ŚO (De Ligt), PO (typy?).
Nie potrzebujemy Griezmannów, Koków, Pogbów, czy innych nazwisk. W 2008 roku 6 pucharów zdobyliśmy mając w podstawowym składzie rezerwowego obrońce Manchesteru United (Pique), solidnego Seydou Keite, nieznanych (zapewne większości kibiców) chłopaków z La Masi - Busquetsa i Pedro.
2
Oglądałem przez chwilę kompilację z Riqui Puig'im. Chłopak ma papiery na świetnego pomocnika. Mam nadzieję, że, poza Arthurem, w nadchodzącym okienku skupimy się głównie na wzmacnianiu obrony.
Coutinho, Arthur, Rakitić, Busquets 1, Busquets 2 - i dalej zaglądać w La Masie...
0
Moja prawie żona dostała kiedyś mandat... Zapłaciła go 7 dnia (do 7 dni była zniżka 50%, czy jakoś tak...). Przelew zaksięgowali 8 dnia (co spowodowało niedopłatę 50%), o czym została dwukrotnie poinformowana przez listonosza (który zostawił 2 awizo pod adresem w którym nie mieszka od lat). Teraz po roku przyszedł komornik i zamiast 250 zł musi zapłacić 700.
0
Jeszcze miesiąc temu myślałem, że wszystko "mam w końcu ułożone"... A tu takie zderzenie z rzeczywistością... 5 sekund zaćmienia, auto na złom i zabawa z kolejnym... W czasie, kiedy potrzebowałem spokoju po półrocznym ogarnianiu zakupu mieszkania.
0
Próbuję jeszcze w innym banku... Szkoda tylko kilku dni w plecy i ponad 50 maili z konsultantką...
W najgorszym razie w piątek składam wniosek o nowy dowód (i 2 tyg oczekiwania).
0
chciałem Elantre
13
>Bądź mną.
>Rozwal auto.
>Szukaj nowego. Przeryj pół internetu, odwiedź 3 salony/naście komisów.
>Ogarnij leasing, załatw wszystkie formalności, wyślij dokumenty.
>Wybierz auto, wpłać zaliczkę, umów się na odbiór.
>Idź do oddziału podpisać umowę, wylegitymuj się dowodem osobistym.
>Typek z oddziału kseruje sobie dowód, wszystko wporząsiu.
>Konsultant internetowy wszystko ma. Brakuje mu tylko dowodu osobistego i prawa jazdy.
>Leasingu jednak nie będzie, bo dowód ma pęknięcie.
Coś pięknego...
4
czasami do pracy dojeżdżam Grunwaldzką
3
Dziwi mnie postrzeganie Cillessena w kontekście zmiennika. To, że u nas pełni taką rolę nie zmienia faktu że bramkarzem jest świetnym.
Dla drużyn walczących o ligowe, czy europejskie puchary wydatek 30-40 mln na takiego bramkarza (29 lat na bramkarza to nic) to promocja (coś na styl 100 za Griezmanna)...
0
rozbilem prywatne auto - wiec teraz chce skorzystac i wziac cos malego na firme - okolo 25 tys
1
z cyklu #cotozakraj
Od tygodnia staram sie o kredyt (dla spolki) - to, co sie dzieje w rozmowach "z ekspertami" przerasta moje wyobrazenia...
1. Bank w ktorym spolka ma konto - trzeba wrecz prosic sie o kontakt i przedstawienie oferty produktowej. Po tygodniu bez jakiegokolwiek odezwu ponownie poprosilem o kontakt... Oddzwonil dyrektor oddzialu "przepraszajac za zwloke" i zapewniajac "ze jeszcze dzis odezwie sie ktos kompetentny". Oddzwonila Pani pytajac mnie o forme mojego zatrudnienia (wtf - chodzi o kredyt dla spolki - nie dla mnie)...
2. Odwiedzam osobiscie "punkt" mBanku - kieruja mnie do oddzialu, bo u nich "to tylko male tematy, a tam pracuje wiecej osob". Ide do oddzialu "osoby ktora moglaby mi pomoc juz poszla do domu". Probuje on-line "spolka najpierw musi miec konto zebysmy mogli zweryfikowac zdolnosc".
3. Wybieram sie do oddzialu BGZ BNP - "oj, temat kredytu dla firmy to tylko z dyrektorem - bedzie w poniedzialek"...
Moze na La Rambla znajde kogos ogarnietego... ?
1
Puszczając wodzę fantazji... Zakładając transfer Lengleta, Griezmanna, Arthura i w przyszłości Rodrygo...
Barcelona:
Legnlet, Umtiti
Arthur, Coutinho
Dembele, Griezmann, Rodrygo
obrona na pół francuska, brazylijski środek pomocy, francusko-brazylijski napad...
0
Ja X-kom jak najbardziej polecam. Ze sprzętem nigdy nie miałem problemu (zarówno z Dell'em, jak i z Lenovo). Musiałeś mieć wyjątkowego pecha...
0
ale to raczej potencjał na coś ponad średniaka zachodniej ligi (typu drużyna w LM, czy bijąca się o LE)?
Matt - o Kownackim to najgłośniej chyba było z tego powodu...
http://firsteleven.com/files/_post/6177/__post_gallery/kownacki1.jpg
1
Polska ma młodych, dobrych zawodników? Pytam, bo nie oglądam polskiej ligi/nie śledzę polskich zawodników, a poza Zielińskim i Milikiem nie słyszałem o innych z potencjałem do kariery w europejskiej piłce.
0
taktyczny
32
Chciałbym by w przyszłym sezonie Barcelona rotowała w środku obrony: Pique, De Ligt, Umtiti. 4tym ŚO powinien zostać Vermaelen.
Argumenty:
1. Sezon 2008/2009 pokazał, że rotacje wśród 3 klasowych ŚO są możliwe (Puyol 3800 minut, Pique prawie 4000 i Marquez 3000), co pozwoli na dobre wprowadzenie De Ligta.
2. De Ligt nie odstawia nogi, gra ostro ale skutecznie. Za 2-3 lata byłby naturalnym następcą Pique.
3. W rezerwach z dobrej strony pokazuje się (kolejny) lewonożny Cuenca - za kilka lat byłby wsparciem Umtitiego i De Ligta.
4. Jeśli aklimatyzacja młodego odbywałaby się nie po naszej myśli - mamy bezpieczną alternatywę w postaci Vermaelena. Byłby dopiero 4 zawodnikiem w kolejności, dlatego myślę, że kontuzje byłyby rzadsze niż w obecnym sezonie.
5. Mina nie jest gotowy by grać w Barcelonie. Ma warunki, ma możliwości, ale obecnie... nie trzyma pozycji, gubi się taktycznie, co w przypadku tak technicznej ligi mogłoby być fatalne w skutkach.
PS. Niestety nie wiem, jak gra w tym sezonie Marlon.
0
4-2-3-1 mogłoby być dobrym rozwiązaniem gdyby 3ka w ofensywie grała bliżej środka. Wtedy skrzydła tworzyłyby się w zależności od atakującego bocznego obrońcy. Wychodzi Alba - Griezmann/Dembele rozciąga do skrzydła, wychodzi PO - rozciąga Coutinho. Bardzo fajnie mogłoby to wyglądać, ale w takiej taktyce potrzebowalibyśmy PRZEDE WSZYSTKIM PO grającego na bardzo dobrym poziomie w obronie.
Wzmocnienia powinniśmy przygotowywać właśnie od tej pozycji. ŚP mielibyśmy (po transferze Arthura) zabezpieczony - Roberto, Rakitić, Busquets, Arthur...
0
Tak się zastanawiam nad naszym 4-4-2... Czy obecnie, mając Messiego w składzie, jesteśmy w stanie znaleźć mu pozycję odpowiednią w taktyce 4-3-3?
Skrzydło? Za mała intensywność pressingu. Fałszywa 9? Messi gra zbyt głęboko... Środek pola? Trzeba więcej biegać...
4-3-3 miało ogromną siłę w skrzydłowych (biegających, nakładających wysoki pressing).
0
Śmiałe stwierdzenie.
0
Ter Stegen (26)
Semedo (25), De Ligt (19), Umtiti (25), Cucurella (20)
Oriol Busquets (19)
Arthur (22)/Frenkie De Jong (21), Coutinho (26)/Alena (20)
Dembele (21), Abel Ruiz (18), Justin Kluivert (19)
W sumie 3/4 transfery, dobre wprowadzenie La Masii i skład byłby dość mocno obsadzony młodzieżą...
1
Przypomnę tylko, że w sezonie 2008/2009 na środku obrony mieliśmy Pique, Puyola i Marqueza.
Pique + Puyol = dwóch prawonożnych obrońców
nic nie stoi na przeciw temu by kupić Lengleta. Mając na uwadze to, że jest Francuzem - świetna opcja dla Umtitiego i Dembele.
0
Konieczne były długie wybicia? To co oni do nędzy trenują, skoro od X czasu wiadomo, że wystarczy założyć pressing i nie potrafimy sklepać jak kiedyś...