Mazi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Kotlin
17 obserwujących
6 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
O tym samym miałem dzisiaj pisać. Ktoś pisał o Manchesterze bez stylu... A gdzie nasz "styl"? Opieramy się na Messim i Coutinho.
2
Jeszcze jeden komentarz... Dobrym podsumowaniem Valverde, jako trenera będzie jego wypowiedź - "w pierwszej połowie spotkania z Leganés graliśmy bardzo dobrze". Przypomnę, że w pierwszej połowie to Leganes miało więcej strzałów, a my nie stworzyliśmy choćby kilku dobrych 100% okazji.
5
Dlaczego VALVERDE powinien "polecieć"? Zaczynając od formacji obrony...
1) PO - dla Ernesto to Roberto (środkowy pomocnik) jest pierwszym prawym obrońcą. Semedo mimo dużego potencjału - bez wsparcia trenera i merytorycznego ze strony doświadczonego kolegi (którego w zespole nie ma) prawdopodobnie nie będzie graczem na światowym poziomie.
2) ŚO - mając do dyspozycji Pique, Umtitiego, Lingleta i Vermaelena - rotować powinien od początku. Vermaelen powinien wchodzić z ławki. Pique, Umtiti i Linglet powinni "na zmianę" tworzyć ŚO (tak, jak w pierwszym sezonie Pepa - Puyol, Pique, Marquez). My od początku mamy Pique w każdym meczu.
3) LO - skoro nie wierzy w młodych, dlaczego pozwolił sprzedać Digne? Dlaczego zamiast dać szansę wychowankom stawia na LO środkowego obrońcę, który nie grał od kilku miesięcy?
4) pomoc - mamy nadmiar bogactwa a to nasza najgorsza formacja. Sprowadziliśmy Arthura, którego chwalił sam Messi... A ile on zagrał w tym sezonie minut? 10? Zamiast tego gramy z nijakim Rakiticiem.
Rakitić od dawna nie pasuje mi do Barcelony. Gdy grał w Schalke - próbował, starał się kreować. U nas od dawna stara się oddać najbliższemu, nie bierze gry na swoje barki.
5) już mi się nie chcę... ale kupiliśmy Malcoma... Na trybuny?
Podsumowując naszą taktykę: trener nie potrafi zbudować solidnej obrony, dlatego wspomaga się pomocnikami. Pomocnicy bronią, więc od kreowania będą skrzydłowi. Bramek nie będzie bo 1 napastnik sam nie ugra.
0
https://www.tvn24.pl/pomorze,42/ktos-ukradl-samochod-w-srodku-byl-sprzet-niepelnosprawnego-7-latka,868138.html
Polska.
2
Fotograf, kamerzysta i scenarzysta w Benzema Movies.
62
Jadłem prawilnie w kuchni. Po prostu lubi komentować.
188
Sytuacja sprzed chwili:
> jem (kanapka z serem i kurczakiem)
> wchodzi koleżanka z pracy i komentuje (jak zawsze), że strasznie śmierdzi
> stwierdziłem, że nie śmierdziało zanim weszła
> cham, prostak, jak ta dziewczyna z tobą wytrzymuje
> jak ten mąż z tobą wytrzymuje (jest świeżo po rozwodzie)
xD
0
Musk albo Jobs
31
https://i1.jbzdy.pl/contents/2016/08/43e5cb0bc0e77085ccdace6dc0ca3333.jpg
to zawsze śmieszy...
2
kolega ma problem z erekcją? hehehe.
9
Ja tam jestem zadowolony ze swojego życia "po-szkolnego". Wybrałem studia, którymi byłem zainteresowany. Wybrałem zawód, który mnie ciekawi. Żyje po swojemu, bez "musisz".
Szkoda tylko, że czas leci tak szybko, że przelatuje w masakrycznym tempie.
Tyle chciałoby się jeszcze zrobić.
30
Mam nadzieję, że Messiemu w przyszłym sezonie - jeśli w przyszłym roku będzie w TOP3 - nie przyjdzie do głowy by stawić się na "gali". Powinien wypiąć się na to "the best".
16
hehe no niezły wariat,
czyli dopiął swego hehe
hehe.
2
Oczywiście że rewanż z Roma to wina piłkarzy, nie trenera. Problem w tym że to trener musi reagować na sytuację na boisku. Valverde nie zrobił wtedy nic.
Druga kwestia - zajechał nam skład. Miał zmienników, mógł dać odpocząć kluczowym zawodnikom.
0
fajne te kurtki treningowe
0
Jedyna, moim zdaniem, dobra zmiana to ograniczenie limitu leasingu do 150 tys zł. Wiadomo, że auta za 500 tys. zł handlowiec "raczej" nie dostaje.
0
Każda podwyżka dla klienta i tak ostatecznie wiążę się z podwyżką dla pracownika (klienta naszego klienta).
Premia świąteczna była tylko przykładem - sporo firm daje wynagrodzenia "do ręki", pod stołem.
0
Szybka kalkulacja. Jeśli firma w której pracujesz ma 5 aut służbowych (każde w leasing) - to rocznie jest to spokojnie koszt 60.000 zł. Z uwagi na to, że taki przedsiębiorca prawdopodobnie rozlicza się liniowo (19%) - to 11.400 podatku do zapłaty mniej. Od nowego roku będzie tylko 5.700 podatku mniej. Nie uważam by PL przedsiębiorcy chcieli by działania państwa miały konsekwencje dla ich finansów, więc będzie to przerzucone na pracownika. 5.700 to kwota którą dostanie państwo - nie pracownik np. na święta.
0
WSZYSTKIE koszty użytkowania auta - w tym paliwo - będą rozliczane na zasadach, jak w VAT. Jeśli w tej chwili masz odliczane 50% VAT - od przyszłego roku tylko 50% netto kosztem podatkowym.
24
Kto ma auto w firmie - w tym roku kupować co się da! Opony, felgi, dodatkowe wyposażenie itd. Od przyszłego roku tylko 50% wydatków na auto będzie stanowić koszt podatkowy.
Widać, że kończą się środki na 500+... #dobrazmiana
0
Co ma otrzymana szansa do mojego podsumowania? Ani jeden ani drugi nie dostanie wystarczającej ilości minut w sezonie - mimo tego wolą zostać...
0
Samper, Denis... Wybierają $ od możliwości gry. Ich wybór, ich ambicje.
1
Sylwetka:
18/19 - Barcelona B - bdb występy
19/20 - awans do zespołu A - 100 minut w sezonie - nie jest pewnym punktem zespołu mimo iż w 20 spotkaniach dostał swoje szanse - po 5 minut na spotkanie
20/21 - zespół A - 250 minut w sezonie - jednak trzeba wypożyczyć
21/22 - nikt nie chce wypożyczyć
22/23 - ktoś wypożyczył, ale jednak nie jest to zawodnik stworzony dla naszego zespołu xD
0
Tak teraz się zastanawiam... Mając na uwadze, jak skończyli Bartra, Montoya, Sandro, Paco, czy Samper - boję się o przyszłość Malcoma, Arthura, czy naszych wychowanków.
Poza tym dziwi mnie zachowanie Denisa, który miał papiery na całkiem niezłego piłkarza.
Kogo jeszcze dorzucilibyście do listy zmarnowanych przez nas talentów?
1
Wymyśl coś - np. prezent, który musisz kupić dla X. Zapytaj, czy ma pomysł albo czy pomoże Ci coś wybrać. Dalej to już z górki - będąc sam na sam, poza pracą, możesz wybadać teren.
Jako ciekawostkę powiem, że warto przejść do ofensywy, bo jeśli ja bym wiedział kilka lat temu to, o czym wiem już dzisiaj...
0
Busquets (Oriol, Rakitić)
Arthur (Puig, Rakitić), Cou (De Jong)
0
przecież to co napisałem było prześmiewcze... myślałem, że "xD" wskaże intencje komentarza,
fakt posiadania (powyżej 5) 7-8-9 pomocników, kiedy są 3 miejsca do obsadzenia to grube przegięcie
0
tylu biegających zawodników... :O biegają jak mrówki, przeciwnik nie wie co się dzieje - prawdziwa tika taka, nie jakieś "posiadania" i gra na stojaka
0
okej
1
No to powoli kreuje się nasza pomoc na sezon 19/20:
Busquets, Rakitić, Coutinho, Arthur, Pogba, De Jong, Vidal, Roberto, Alena, Samper, Suarez i Puig
skład na 37 ligowych spotkań: TS, Roberto, Pique, Umtiti, Alba, Rakitić, Busquets, Coutinho, Messi, Suarez i ostatnie miejsce do rotacji Dembele/Malcom/Pogba/De Jong/Vidal/Alena/Suarez każdy z nich niech otrzyma te 700 minut w sezonie - mam nadzieję że wypalą.
xD