11

Tyle mi brakowało i bym zablokował Panie trenerze - Roberto

29

Dobry dialog.
- Trenerze, czy coś dzieje się z Brazylijczykiem? - Messi.
- Nie - odparł Valverde.
Interwencja Messiego pomogła. xD

0

To świadczy m.in. o tym, że trener wystawia skład niezależnie od dyspozycji dnia/formy poszczególnych zawodników.
Dalej - to, że trener nie ma żadnego wpływu na wydarzenia boiskowe, nie ma planu awaryjnego, nie ma przygotowanych innych rozwiązań.

33

Czy Wy naprawdę nie widzicie, że my nadal nie odrobiliśmy lekcji...
W lutym 2017 przegraliśmy 4-0 z PSG (by miesiąc później wygrać 6-1).
W kwietniu 2017 roku przegraliśmy 3-0 z Juventusem - odpadamy.
W kwietniu 2018 roku przegraliśmy 3-0 z Romą - odpadamy.

W listopadzie 2018 roku gramy "Once de gala" (pomijając brak Messiego) na wyjeździe z 19 drużyną tabeli (która w tym sezonie nie wygrała żadnego z 5 spotkań rozegranych u siebie).
Dzisiejszy przeciwnik zmotywowany, dość dobrze grający w obronie i w miarę umiejący grać z kontry - do 86 minuty przegrywamy 2-1, przeciwnik stworzył więcej sytuacji pod naszą bramką.

"Gorszy dzień" Once de gala, trener bez pomysłu, planu B i mamy powtórkę z rozrywki. Jednego dnia potrafimy tym samym składem wygrać 5-1 z Realem, by tydzień później zostać zdominowanym przez Rayo...

0

Wstydem są kibice, którzy chełpią się po takich zwycięstwach. Poczekajmy na dalszą część sezonu. Zobaczymy kto miał rację.

Poza tym czekam na odpowiedź - jak można mówić, że mecz był po pełną kontrolą, skoro Real przy naszym prowadzeniu 2-1 miał przynajmniej 2 bdb okazje na wyrównanie... ? xD

0

Jak można mówić, że mecz był po pełną kontrolą, skoro Real przy naszym prowadzeniu 2-1 miał przynajmniej 2 bdb okazje na wyrównanie... ? xD

1

Pompujcie dalej balonik... Pojedziemy na spotkanie ze zmotywowanym, grającym skutecznie z kontry i dobrze zorganizowanym w obronie zespołem, to skończy się jak zeszłoroczne 3-0.

0

Co do Munira, czy Rafinhi... Przypominają się czasy Oleguerów.

1

Śmiałe stwierdzenie na temat "totalnej dominacji", skoro w posiadaniu piłki przeważaliśmy 53% do 47% natomiast w stworzonych sytuacjach bramkowych przewaga Realu 15 do 13.

1

Co ja czytam... Według niektórych 5-1 z Realem to "rozjechanie śmietankowych" przez Valverde i nasz zespół. Rozjechanie może i było, ale wyłącznie na tablicy wyniku, bo 5-1 w żadnym stopniu nie odzwierciedlało tego, co działo się na boisku (słupek Modricia przy 2-1, czy niewykorzystane 100% Benzemy, też przy 2-1).

Które to już spotkanie w którym wyszarpujemy punkty... Gramy nędznie - takie są fakty. 19 zespół w tabeli, zespół który w tym sezonie nie wygrał u siebie żadnego spotkania, do 86 minuty prowadzi z nami 2-1 stwarzając przy okazji więcej sytuacji pod naszą bramką.

Śmieszą mnie teksty w stylu "Borussia" to nie poziom Barcelony, tam Paco mógł "wystrzelić". HELOŁ - czy wy nie widzicie, że biją nas kluby pokroju Leganes, czy Rayo???

0

Rayo w tym sezonie rozegrało u siebie 5 spotkań. Żadnego nie wygrało (w tym przegrało 5-1 z Alaves).

5

Nie ośmieszaj się. Rayo to 19 drużyna tabeli, a Valverdziak tak ich ustawił, tak narzucił "swój styl", że to Rayo nas rozjechało. WSTYD dla naszego klubu.

1

Zawodnik meczu? Chyba oglądaliśmy inne spotkania.
Przynajmniej 2 bardzo słabe podania po których przeciwnicy poszli z dobrą kontrą, kilka niepotrzebnych "dryblingów" po których zwolnił akcje.
Mam wrażenie, że Alena szybciej gra niż myśli...

0

Dla mnie 6 tys byłoby ok. (oczywiście w obecnej sytuacji - bez dzieci)

0

Na mecz z Realem wystawi Semedo w obronie i Roberto w pomocy. Pozostały skład bez zmian.

0

Problem w tym, że Malcom rozegrał do tej pory 25 minut, Paco jest w Dortmundzie, a Dembele z takim traktowaniem... może zechcieć odejść po sezonie.

1

Problem w tym, że Willian i Paulinho mają po 30 lat. Za rok odejdzie Valverde i następny trener zostałby z 30-letnim Albą, 31-letnimi Willianem, Paulinho, Busquetsem, Rakiticiem i 32-letnimi Messim, Suarezem i Pique.
AC Milan 2.0

0

Ja liczę na de Ligta w obronie.
W środku pola mamy duży potencjał - Arthur, Coutinho, Puig...
Być może Paco okaże nam łaskę i wróci.
Przód: Dembele - Paco - Malcom nie wygląda źle.

0

Jeśli, jak to niektórzy twierdzą "nasz styl trudno zrozumieć, co może potwierdzić postawa Dembele i Paco w Dortmundzie", to jak Ty chcesz stworzyć mocną kadrę wymieniając przynajmniej 4 podstawowych zawodników?

Przecież my gramy praktycznie tym samym składem, co za czasów Neymara. Jedyną zmianą jest Dembele w miejscu Neya i Cou w miejsce Iniesty.
Roberto, Pique, Umtiti, Alba, Busquets, Rakitić, Iniesta, Messi, Suarez, Neymar.
Od 2-3 lat ten sam skład.
A spróbuj w 2-3 lata zmienić 4-5 podstawowych zawodników.

0

Z uwagi na to, że Barcelonie kibicuje od 2000 roku (w tym roku 18stka)... pozwolę sobie podzielić z Wami moimi obawami.
Czy wyobrażacie sobie, jak ta nasza ekipa będzie wyglądała za 2-3 lata? Czy wiecie, że w 2019 roku, 5 podstawowych zawodników, których obecny trener nie zdejmuje z boiska, czyli (wiek w przyszłym roku) Pique (32), Busquets (31), Rakitić (31), Suarez (32) i Messi (32) będą po 30? Spójrzmy teraz na naszą ławkę rezerwowych...
Pique nie ma zmiennika (przynajmniej do tej pory chyba nikt nie grał na jego pozycji). Busquets... no tutaj liczymy na to, że może Oriol (bo kto inny) wypali. Rakitić - ma zmienników, którzy za niego nie grają. Messi, Suarez?

1

No właśnie. Grał i nic nie pokazał.
Jeszcze za szybko na 1 skład.
Może w przyszłym sezonie.

0

Nigdy nie stwierdziłem, że La Masia to kopalnia gwiazd. La Masia to moim zdaniem bardziej kopalnia utalentowanych chłopaków, którzy mają szansę zaistnieć.
Myślisz, że taki Pedro miał większy talent od powyższych? Myślę, że dzięki temu że dostawał szansę udało mu się wybić. Busquets - czy u innego trenera dostałby szansę? (zwłaszcza po jego pierwszych występach, które nie wyglądały zbyt optymistycznie)

0

Rzeczywiście źle się wyraziłem...
Chodziło mi o to, że MY (moim zdaniem) popsuliśmy im karierę przez cały sezon nie dając nawet realnej szansy.
Jak dobrze pamiętam w jednym z sezonów Lucho - Sandro praktycznie cały sezon przesiedział na ławce/trybunach.
Trudno po czymś takim wrócić do prawdziwego futbolu, dlatego tym większy szacun dla Paco.

1

Swego czasu, chyba za czasów Taty, zmienił kontuzjowanego Alvesa i prezentował się bardzo dobrze. Potem "święta krowa" w składzie wróciła i z miejsca Martin wrócił na ławkę. Sezon, dwa bez gry (na ławce/trybunach) i po karierze.

Pamiętaj ten strzał w poprzeczkę, w końcówce meczu z Realem, po którym Messi złapał się za głowę...

0

link?

4

14.09.2018 - 23 minuty na boisku - 1 bramka
29.09.2018 - 27 minut - 2 bramki
03.10.2018 - 90 minut - 1 bramka
06.10.2018 - 31 minut - 3 bramki
Paco Alcacer - 171 minut - 7 bramek
średnia - 1 bramka/25 minut

Paco, Bartra, Montoya, Denis, Sandro...
Ciekawe w którym byliby teraz miejscu, gdyby otrzymali prawdziwą szansę... Mieli szansę wejść w rytm meczowy...

0

taktyczny.

2

Komentarz, który miałem wrzucić wczoraj (więc i dane na wczoraj):

W temacie Valverde i ja coś dorzucę od siebie...

Nasz atak tworzy obecnie: Dembele, Suarez i Messi.
Ich jedynymi, "naturalnymi" zmiennikami są: Malcom, Munir i ewentualnie Rafinha.
Minuty rozegrane: Dembele 685, Suarez 749, Messi 755.
Ich zmiennicy: Malcom 25, Munir 71, Rafinha 102.
Zawodnik, który miał okazać się nową perłą, nowym Xavim - Arthur ma na koncie 146 minut (z 810 możliwych). Zajechany i wypalony Rakitić - 682.
Nasze "lamasiaki" - Miranda, Alena, czy Puig - 0 minut.
Vermaelen, który na papierze jest naszym 4 ŚO ma do tej pory rozegrane 70 minut na pozycji lewego obrońcy.

TO NIE JEST NORMALNE. ŻADEN ZAWODNIK w którym można było pokładać nadzieję na nową jakość - Malcom, Arthur, Miranda, Alena, czy Puig nie ma nawet szans na walkę o miejsce w składzie.

WYŁĄCZNIE z winy Valverde:
- nie mamy zmiennika Alby (Ernesto nie daje szans Mirandzie),
- nie mamy zmiennika ŚO - wypadł Umtiti, zostaje jedynie Lenglet i Pique bez formy (Vermaelen do tej pory nie zagrał ani minuty na ŚO)
- nie możemy liczyć na to, że w trwającym sezonie Arthur wskoczy do podstawowego składu (Rakitić bez formy ma 682 minut, Arhur 146)
- możemy spodziewać się rychłego odejścia Aleni, czy Puiga, jeśli Ernesto będzie wdrażał swoje pomysły "ogrania nowych zawodników"
- Dembele, Suarez, Messi - w ich miejsce nie mamy ani 1 ogranego rezerwowego.

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że dla wielu "la masia" się skończyła, przegrywamy bo "nie mamy rezerwowych".
Nie pamiętam, już który (jeden z naszych zawodników lub Realu) udzielił fajnego, prostego wywiadu, w którym stwierdził wprost, że grając co n-ty mecz nie jest w stanie złapać formy... To czego my możemy oczekiwać od naszych zmienników?

0

Valverde jest odrobinę bezczelny... Najpierw, po meczu z Leganes, "w pierwszej połowie spotkania z Leganés graliśmy bardzo dobrze" (w pierwszej połowie to Leganes miało więcej strzałów i nie kojarzę choćby 2-3 wypracowanych przez nas 100% okazji).
Dzisiaj "są rzeczy do poprawy, przede wszystkim liczba traconych goli, ale wszystko zależy od skuteczności, której nam brakuje"... Szczerze mówiąc nie jestem pewny, czy gdyby Atletic wykorzystało wszystkie swoje sytuacje - my swoje, to my bylibyśmy górą. Sam Inaki miał przynajmniej 2 bdb sytuacje + niesłusznie odgwizdany spalony + kilka strzałów w trybuny z dobrych pozycji.

0

Nikt nie mówił, że La Masia ma nam wygrywać La Ligę. La Masia powinna wspierać, uzupełniać kadrę. Jest Miranda, jest Puig, czy Alena.
To jest trochę śmieszne... Oczekujemy wychowanków, ale nie dajemy im szansy. Nie dajemy im szansy, bo nie mają doświadczenia. Nie mają doświadczenia, bo grają w Barcelonie B, a to nie "ten poziom".

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?