Mazi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Kotlin
17 obserwujących
6 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@draxidox młody inżynier budowy nie odpowiada za wykształcenie i poniekąd "wychowanie" (w końcu dziecko spędza z nauczycielem praktycznie połowę swojego młodzieńczego życia) kolejnych pokoleń. Nie rozumiesz tego?
1
@Thierno jest to bardziej przerażające od faktu, że od małp dzieli nas 1-2% DNA.
51
Zapewne spotkaliście się z opiniami (bądź sami tak uważacie), że spora grupa beneficjentów 500+ to (nie przebierając w słowach) patologia.
Część ogranicza swoje spojrzenie na ten program do "czasów dzisiejszych" i jest to po prostu marnowanie publicznych pieniędzy (czyt. naszej ciężkiej pracy kosztem "nierobów").
Zastanawialiście się, jak to może wyglądać w perspektywie długoletniej? Jeżeli wskaźnik urodzeń wśród patologicznych rodzin jest znacznie większy niż wśród "normalnych" rodzin to kwestia czasu, kiedy najpierw w szkołach, później w życiu dorosłym ta "patologia" (bo chyba nikt nie wierzy w "normalną odmienność" osób wychowanych przez patologiczne rodziny) zacznie nas otaczać.
Dodając do tego polski system oświaty i nauczycieli z wynagrodzeniem mniejszym niż pracownik biedronki... Czujecie już, jak tragiczne będą tego efekty?
Uprzedzę pytania/odpowiem na nienapisane jeszcze odpowiedzi - tak, moim zdaniem nauczyciel powinien zarabiać sporo, sporo ponad "średnią krajową". Większe wynagrodzenie = większe zaangażowanie, lepsze przygotowanie kadry + odsiew osób niekompetentnych (na rzecz tych, którzy chcieliby uczyć, ale obecne wynagrodzenie skutecznie ich odstrasza).
"Głupim narodem łatwiej się rządzi"...
0
@KSSniper równie prawdopodobny scenariusz:
Barcelona wzmacnia lewą stronę obrony sprowadzając Sylvinho, który z racji wieku, z uśmiechem na twarzy przyjmuje rolę rezerwowego.
94 minuta finału LM, 0-0, Neymar przepychanki z Albą, Brazylijczykowi odwala i uderza Hiszpana w szczepionkę. Alba nie może kontynuować gry. Ernesto wprowadza doświadczonego Sylvinho. Rzut wolny dla Barcelony, dośrodkowanie Leo, obrońca wybija, Sylvinho próbuje z pierwszej piłki główką z przewrotki i GOOOOL.
6
Kiedy masz tyle roboty, że siedzisz w piątek (w sumie już sobotę) o 1 w nocy po pachy w dokumentach, ale nagle przypomniało Ci się, że za młodego smroda lubiłeś rysować samochody...
https://zapodaj.net/b4eb4aad08b41.png.html
0
gdzie można oglądać to video z treningu porannego? podlinkujcie
4
@german_17 nie ma się co dziwić młodym... 1 mecz to dla nich walka o "być albo nie być". Swoją drogą, pamiętacie pierwsze mecze Busquetsa w pierwszym zespole? Takiej szansy potrzebują młodzi. Prawdziwej szansy.
Nie "pokazać" się na tle rezerw w meczach 1/1512 pucharu króla, a starać się utrzymać poziom kluczowych zawodników pierwszego składu grając z nimi w meczach o stawkę.
4
@ViscaBarca123 Sergiego też skreślano... Szkoda, że nie mamy trenera, który nie boi się postawić na młodzież i potrafi rotować... Eh. Czekam na Xaviego.
1
@matirix20 śpiewający renifer? Renifer Lopez.
To taki mój konik, as w rękawie.
1
@Ghotti Úrsula Corberó wygoogluj
0
@Mow_mi_Douglas o kurde, rzeczywiście mamy jeszcze Coutinho... W sumie nie myślę o nim w kontekście przyszłego sezonu. Ostatnio była mowa o braku ofert...
A gdyby tak zaoferować Bayernowi wymianę Coutinho - Kimich. Może się nabiorą?
1
@ViscaBarca123 kurde... mam nadzieję, że Pimienta dobrze się nim zaopiekuje i za rok, dwa zadebiutuje w 1 zespole...
1
@KamQiX rzeczywiście. To ma sens. Już w minionym sezonie robił o to problemy. Boję się tylko, że jeżeli zostanie Ivan to przyjście De Jonga zmieni Rakitić - Busi - Arthur, na Rakitić - Busi - De Jong... Co z obecnym trenerem jest więcej niż prawdopodobne.
6
@KamQiX moim zdaniem sprzedaż jednego z nich jest konieczna. Mamy De Jonga, Arthura, Busquetsa + Aleñá, Puiga, którzy powinni otrzymywać więcej szans. Rakitić, czy Vidal? Moim zdaniem powinien zostać Vidal. Vidal po wejściu z ławki gwarantuje walkę.
Rakitić po wejściu z ławki mógłby jedynie spróbować "uspokoić" grę, co na marginesie ostatnio mu słabo wychodzi. Rakitić nie gwarantuje jakiejkolwiek przewagi w środku pola. Vidal tak - fizyczną.
2
@Veb1233 ale my poczebujemy pokby, nejmara, verattiego i bellerina bo bez nich szanse na lige miszczuw malejo.
2
https://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/kolosalne-odprawy-w-spolkach-skarbu-panstwa,2623109
odszkodowanie o zakazie konkurencji... 960 tys. zł :D
#szukamkumplawsejmie #szukampracywspólkachskarbupanstwa
2
@barcelonaLM niech ktoś tym głupkom powie, żeby tak blisko nie latali.
hehe xD
0
@xJLx może BROTHER HL-1112E MONO?
0
@xJLx nie zależy mi na jakości druku. W sumie drukowany będzie sam tekst, tabelki i liczby. Brothera używam indywidualnie. Do firmy chcę coś najtańszego i "wydajnego".
1
La Ramblowicze,
szukam drukarki do pracy (więc "po taniości") - wymagania: druk czarno-biały. Nic poza tym. Czy coś takiego jeszcze znajdę? Wszędzie tylko urządzenia wielofunkcyjne. Wydruk maks100 stron miesięcznie.
0
@Nano22 specyfika tego skrzyżowania wymagałaby zatrzymania o 0 km/h by ustrzec się przed takimi (przekraczającymi znacznie prędkość) "kierowcami". Jeżeli kierowca jest blisko skrzyżowania - jest widoczny. Gdy jest trochę dalej zasłonięty jest przez zaparkowane auta. Typowa osiedlowa droga.
0
@Nano22 mam roczne auto, więc staram się zachować maksymalną ostrożność na drodze - zwłaszcza na polskich, pełnych dzbanów i zdezelowanych aut, drogach.
Kobieta "zatrąbiła" bo, moim zdaniem, leciała ze sporą prędkością i zmuszona była do hamowania. Oczywiście nie było jej widać wjeżdżając na skrzyżowanie. :)
1
Sytuacja z dzisiaj.
Jadę, jadę, skrzyżowanie równorzędne - skręcam w prawo. Za chwilę słyszę klakson i widzę auto na metr od zderzaka. WTF w ogóle, przecież mam pierwszeństwo. No to pokazuję, że wjeżdżam z prawej strony, ale - mając na uwadze, że była to kobieta - zatrzymałem się z chęcią wyjaśnienia (dosyć często tamtędy jeżdżę, więc w sumie bardziej w zamiarach zapobiegawczych) panujących tam zasad ruchu.
Wychodzę z auta, podchodzę z uśmiechem na twarzy (jestem raczej pogodną/przyjazną osobą, chyba, że mam do czynienia z idiotami) i mówię, że na tym skrzyżowaniu pierwszeństwo mają auta nadjeżdżające z prawej strony. Kobieta na to "ale w ogóle pan nie patrzył, dobra, niech pan jedzie, nic się nie stało". Nie narzekam na umiejętność ripostowania, ale w tym przypadku pozamiatało mnie kompletnie.
3
@Szmulek mam nadzieję, że "przygarnie" go Suarez (grał w Ajaxie, zna język).
0
@monsterrize 99%, że nie sprowadzimy Neymara.
1
@MesQueUnClub_87 tyle, że w pomocy też mamy komplecik. Arthur, De Jong, Rakitić, Busquets, Vidal, a nie możemy zapominać o wychowankach, którzy też muszą dostawać szansę - Aleni, czy Puigu (chociaż to akurat bardziej moja fantazja, patrząc na posunięcia Valverde).
7
@BigShaq tak szczerze mówiąc... Jeżeli chodzi o najbardziej emocjonujący i najlepszy występ Neymara w Barcelonie to własnie ten o którym mówi... z PSG.
Zupełnie mnie nie dziwi ta wypowiedź.
7
Czy widzicie miejsce dla Coutinho w nadchodzącym sezonie?
W pomocy na 99% nie zagra. W ataku mamy Messiego, Griezmanna, Dembele i Suareza + Malcom (może być 5 tym zawodnikiem, "głęboką" rezerwą).
100 mln za Coutinho mogłoby pomóc uzupełnić braki w obronie... (lewa, prawa strona)
0
A) Neymar w Barcelonie
B) ?
4
@Chwytliwy na marginesie - tego samego możemy życzyć naszemu narodowi.