8

Faza sezonu: Barcelona Valverde | tłumaczenia wiernych kibiców, znających się na piłce, wybrańców widzących to, czego zwykły Kowalski nie zobaczy (Mario itp.)...

Okienko transferowe: brak koncepcji trenera | Transfery zrobią robotę!!!
Presezon, początek sezonu: gramy nędznie, bez stylu | To dopiero początek, Valverde wszystko ogarnie. Z oceną poczekajcie na koniec sezonu.
Pół sezonu za nami: gramy nędznie, bez stylu | Gramy efektywnie, oszczędzamy się na ważniejsze spotkania.
Wtopione najważniejsze spotkania sezonu: gramy nędznie, bez stylu | Wyciągniemy wnioski. Valverde to nie jest słaby trener, w końcu to on trenuje - nie wy.

Okienko transferowe: brak koncepcji trenera | Transfery zrobią robotę!!!
Presezon, początek sezonu: gramy nędznie...

68

Muszę się pochwalić, jaką mam cudowną kobietę...

https://zapodaj.net/images/e315170940cf7.jpg
Co z tego, że mam 28 lat. Dumnie będą z niego korzystał. :D

0

@Chaoss bo nie ma doświadczenia? nie ma dodatkowych argumentów poza kosztem własnego wynagrodzenia?
różne są sytuacje, nie wiadomo
ja też pracowałem na zlecenie, później przez na szczęście chwilę UoP, teraz już jestem na swoim

0

@karci0 35 tys. to limit roczny na 1 studenta :)
@feiticeira zapewne tak będzie... kwestia moralności (januszowatości) pracodawcy

0

@sidzej zagadaj do najbliższej firmy transportowej i przedstaw powyższe właścicielowi :) może uda się wynegocjować większą kwotę

6

#mójkrajtakipiękny
Zapewne część z Was słyszała/będzie korzystać z programu "zerowy PIT dla młodych". W założeniu, młoda osoba "po zmianach" miała zarabiać więcej. Z uwagi na to, że prowadzę szkolenia dla księgowych i prowadzę grupę "wsparcia" wiedzą, wczoraj napisała do mnie jedna z osób, która miała zostać objęta zmianą. Była zaskoczona, że na jego umowie-zleceniu kwota brutto uległa obniżeniu do kwoty netto. Efekt zmiany "zerowy PIT"...
Jak to wyglądało do tej pory? Załóżmy zleceniobiorca otrzymywał 2000 zł miesięcznie, pracodawca odprowadzał podatki od jego wynagrodzenia, przy rozliczeniu rocznym - zleceniobiorca dostał zwrot 556 zł.
Jak wygląda to teraz? Zleceniobiorca nadal otrzymuje 2000 zł/msc, pracodawca nie odprowadza podatków, rozliczenie roczne = 0 zł zwrotu.
Efekt? Młodzi na zleceniu dostaną mniej pieniędzy (choć będą bardziej rozchwytywani na rynku pracy). Zaoszczędzi oczywiście Zleceniodawca i to jest oczywiście wielki plus... ale nie takie było zamierzenie rządzących (młodzi mieli mieć pieniądze, rodziny zakładać, rozmnażać się). :D

P.S. Oczywiście w/w osoba po "upomnieniu" się o swoje (niezmienności kwoty brutto w porównaniu z wcześniejszym wynagrodzeniem) została pożegnana.
P.S.2. Ulga dla młodych zawiera istotną furtkę dla wyłudzeń. Wystarczy, że przedsiębiorca "zatrudni" (czyli po prostu dogada się ze studentem) osobę do 26 rż. i "oficjalnie zapłaci" jej 35 tys. zł. W ten sposób ma 35 tys. kosztu podatkowego, co z kolei obniża podatek dochodowy (przy stawce 19%) o 6.650 zł. Opłaca się więc dać studentowi "nieoficjalnie" 2000 zł za to, że nic nie zrobi/ściemni. Zysk 4.650 zł. :D

10

@adambądkowski93 smucić się z tego powodu nie będę. Jednego patola na ziemi mniej.

1

@dzagos taktyczny

1

@Skaramuczi bo poza nejmarem poczebujemy jeszcze pokby, verrattiego i bellerina. wtedy miszczostwo swiata nasze

0

@Striker akurat w pracy się nie przemęczam i robię to, co lubię... Ale jednak perspektywa wolnego i ilości możliwości przy pierwszej opcji mnie chyba również bardziej przekonuje.

0

Z ciekawości - co byście wybrali - pracę 4 dni/tyg i lekko ponad 4000 zł miesięcznie, czy pracę 7 dni/tyg i lekko ponad 7000 zł miesięcznie?

0

@Bagsik88 mam nadzieję, że 88 w nicku to nie Twój rocznik...

0

@Nano22 ten sparing sprzed 6 lat doskonale pokazywał, jaki potencjał drzemie w zawodniku. Potencjał, który na rok został usadzony na ławce przez Martino, a później dopiero po problemach z PO, odkrył na nowo Lucho.

Dokładnie tak, to pomocnik - nie obrońca. Dlatego tym bardziej dziwi mnie, że po:
1) Valverde rotuje nim na PO
2) Valverde, chcąc teraz przesunąć Roberto (pojawiały się takie artykuły) chce zostać z Semedo (który według wielu nie spełnił pokładanych w nim nadziei) i niewiadomą w postaci Wague
3) nie mówi się o wzmocnieniach w kontekście PO
4) nie mówi się o sprzedaży w kontekście zdecydowanego nadmiaru pomocników

0

@Nano22 to samo powtórzył przeciwko Marcelo, czy Ramosowi kilka lat później (chyba nawet w momencie, kiedy sięgali po LM)...

1

@VenoM nie ma to jak po minucie odpowiedzieć na komentarz dotyczący prawie 4 minutowej kompilacji... Zbierasz zielone bo masz chorom curke? A dam Ci... :)

2

pamiętacie, jak 6 lat temu, w presezonie Taty - Roberto dostał szansę na środku pomocy?

Akcja 0:22 z charakterystycznym u niego timingiem podania (podobnie porobił kiedyś Ramosa - jak dobrze pamiętam bramkę strzelił wtedy Suarez).

Akcja 0:35 na wzór Iniesty z PSG.

Akcja 1:15 coś na wzór rajdu z Realem, po którym ostatecznie Messi strzelił bramę. Fenomenalna umiejętność ściągnięcia przeciwnika i zrobienia pola koledze z drużyny.

I to podanie z 1:37, 1:46...

Widzielibyście go w 3ce De Jong - Roberto - Arthur?

1

@Bagsik88 rozumiem, że nie znasz zasady użycia cudzysłowu... Chyba postawiłem za duże wymagania.
Zweryfikowałem ponownie, co wcześniej napisałem. Alena w minionym sezonie u Valverde dostał 1000 minut, nie 1700. Jeszcze lepiej.
Roberto słabo grał na pomocy? Hahaha. W presezonie u Taty Martino prezentował się najlepiej - Fabregas mógł się wtedy od niego uczyć.

1

@Nano22 oglądam każde spotkanie Barcelony od mniej więcej 13-14 lat. Gdybym sprawdzał wyniki to, jak większość tutaj, jarałbym się 5-1 z Realem, który nie odzwierciedlał przebiegu spotkania.
Ale było... "super gramy", "LM nasza" no i efekt jest... To już Barcelona Martino miała więcej stylu od tej Valverde. Nie mówiąc o zapleczu piłkarskim jakim dysponowali przejmując zespół...

1

@MarioVeB! tak sprawdził 34 piłkarzy, że przed sezonem Miranda miał być zmiennikiem Alby. Przyszło do spotkań o punkty - Vermealen stał się LO.
Gdzie ja pisałem, że każdy powinien mieć po 3000 minut?

1

@Bagsik88 gdzie ja napisałem, że stawia na starszych? Napisałem, że nie stawia na wychowanków, naszych "młodych" z zaplecza. Alena - 21 lat - 1700 minut, z czego chyba połowa w pucharze króla. To już nawet gówniany w Barcelonie Andre Gomes dostał 2500.
Carles Perez ma 21 lat. Rzeczywiście, super że zadebiutował. Jeszcze z 2 sezony i może usiądzie na ławce.
Wprowadzamy tak młodych, a potem zdziwienie, że nikt nie chce czekać do 25 rż. żeby odgrywać jakąś większą rolę w zespole.
Dalej, Roberto - 27 lat, pomocnik, który dobrze radził sobie w pomocy - od X lat gra na PO (już Lucho mówił o tym, że miejsce Roberto jest w pomocy) - to jest wprowadzanie?

1

@Nano22 tak... W LM graliśmy świetnie, dlatego pierwszy mecz (z tragicznym w ubiegłym sezonie) Man Utd wygraliśmy 1-0 po samobóju, a drugi 3-0 po 2 bramkach Messiego (w tym 1 farfoclu wpuszczonym przez De Gea).

No tak, ostatnio dosyć często się oszczędzamy. :D W rewanżu z Liverpoolem też się oszczędzaliśmy. W finale z Valencią też.

1

@Bagsik88 miał postawić na Murillo - rezerwowego Valencii, który w sezonie 17/18 rozegrał 1374 minuty, kosztem Lengleta - podstawowego zawodnika Sevilli, który w sezonie 17/18 rozegrał 4700 minut?
no tak, mogłem spodziewać się takich argumentów... :D :D :D

2

@Nano22 a Ty widzisz powód?
@ForcaMilosz 1716 minut Aleni - pozostałych nie sprawdzam, bo powinni mieć ponad 3 tys. przy każdym "normalnym" trenerze.
@Bagsik88 a kto miał grać w miejsce Lengleta? Arthur i Dembele? Co z nimi?
@MarioVeB! przestań się kompromitować. :D w styczniu Ty widziałeś "styl" w naszej grze... ahahahaha

7

@BarcaInfo co oznacza rok spędzony na ławce...
Serio, ktoś z Was wierzy, że Valverde postawi na "młodych"? 37, 38 kolejka, mistrzostwo La Liga zapewnione... i kto gra w składzie? Rakitić, Busquets, Pique, Alba, Roberto/Semedo, Umtiti/Lenglet...

0

Zastanawiam się, co robią "antydisco-polowcy", gdy w radio leci np. "Cleo - Za krokiem krok", czy "Golec uOrkiestra - Górą Ty", które jest bardzo discopolowate. Nie wspominając o nie tak dawnym "Sławomir - Miłość w Zakopanem", które leciało praktycznie na każdej stacji...

0

@Ramos9248

ulubiona i najbardziej motywująca od lat :)

0

@msmsms sprzedać Semedo, Coutinho i Rakiticia i pieniążki będą. Pieniążki będą i na LO i na PO z prawdziwego zdarzenia.

0

teraz Bartomeu powinien się przebrać + nagrać wideo



NIE dla Brazylijczyków...

0

@nwchades do 17 rż byłem prawiczkiem, interesowały mnie wyłącznie kobiety - rozumiem, że nie mogłem wtedy określić swoich preferencji seksualnych?
Nie wymagałem udziału w dyskusji, ale "mniej więcej" znam już stanowisko 3 "tolerancyjnych" (homoseksualistom) osób.

0

@IronSanHybrid jak już się wypowiedziałem - osoby homoseksualne w żaden sposób mi nie przeszkadzają. Kwestia, która mnie zastanawiała - czy jeżeli skłonność do dzieci - zostanie dla Ciebie "naukowo wyjaśniona" i taka osoba, mimo braku urzeczywistnienia czynów, wyjdzie na ulice głosić swoje preferencje - staniesz w obronie jej odmienności?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?