Mazi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Kotlin
17 obserwujących
6 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
@Janiama "wolnościowy" program Bosaka... Czyli zero konkretów. Na tym od lat bazuje Korwin i jego partie - zlikwidować podatki, ZUSy etc... ale z czego finansować wydatki budżetu państwa, czy emerytury - nie wiadomo do dziś (chociaż "poglądy od lat te same").
12
Zamówiłem ostrzałkę do noży. Sprzedawca dorzucił "gratis"... 1 plaster (z motywem Batmana, Supermana itd.) na rany. Mam nadzieję, że pomysłodawca dostał mega-premię.
#mistrzmarketingu
3
@DonMatteo901 miód na moje oczy...
5
@koksik2700 PiS ogarnąłby nówkę drzwi, prosto od brata/siostry/wuja/cioci ministra MSW po promocyjnej cenie 10.000 zł/sztuka. Drzwi:
https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1/files/qr5dixwh2wx93-PL/image;s=1000x700
8
@macio_944 warto dodać, że w tamtym okienku transferowym naszym celem był... Beckham (wybrał Real), a ramach "rekompensaty" Sandro Rosell (wtedy członek zarządu) ściągnał do Barcy Ronniego.
Co do samego Ronniego... był praktycznie dogadany z Manchesterem United.
#cobybylogdyby
0
@inViNcibl3 dziennikarzem? Nazywasz dziennikarzem typa, który w "wywiadach" manipuluje, narzuca własne interpretacje, wysuwa i co gorsze przedstawia swoje - kontrowersyjne - wnioski? To nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem. Mazurek, jak kolega wyżej wspomniał, sięgnał dna.
1
@pyku91 do tej kwoty hulaj dusza
19
Zdecydowanie uwielbiam tego typu zawodników - pracujących od pierwszej do ostatniej minuty, zaangażowanych w grę. Zespół buduje nazwiska, a nie nazwiska zespół.
4
@TheNekro94 wypłaszczają krzywą zachorowań... wyniki może i mają, ale ich ogłoszenie przewidziane jest na koniec czerwca :D
1
@RomanHoffer stary... 10 lat temu miałem na głowie burzę loków. Teraz mam 29 lat i włosy ścięte na milimetry, bo gdyby nie to to wyglądałbym, jak Zizou w 98. Zacznij od przycinania włosów - boki na krótko, góra na delikatnie dłuższą długość. Jeżeli masz możliwość - spróbuj stylizacji z zarostem. Co do pracy - fryzura nie tworzy kompetencji. Co do żony - moja dziewczyna nie znała mnie z "długimi", a oglądając stare zdjęcia mówi, że obecnie wyglądam zdecydowanie lepiej. Na brak powodzenia nigdy nie narzekałem. Ba, łysemu szło chyba nawet lepiej. Grunt to pogodzić się z tematem. Poza tym... obserwuj otoczenie, a zobaczysz, że łysienie to ŻADEN problem. ;)
0
LaRamblowicze, czy ktoś z Was zna stronę, gdzie po wpisaniu wymiarów ciała znajdę symulację - model sylwetki? Chodzi o typowe "zwizualizowanie" postępów. Wiem, że coś takiego istnieje, bo kiedyś "wpadło" mi w ręce. :/ Z góry dzięki za pomoc
1
@mr_robot w okresie największego rozwoju przesiedzieli rok/dwa na ławce wierząc, że w końcu dostaną szansę (patrz również: Denis Suarez). Nawet Messi po kontuzji potrzebował kilku meczów (pod rząd) by wejść na swój poziom.
28
Cały czas zastanawiam się, dlaczego tak uparcie brniemy w kupno nowego napastnika... Może inaczej - dlaczego zakup napastnika bierzemy za priorytet w najbliższym okienku transferowym. Jest Messi, Suarez, Dembele, Griezmann, Trincão, Braithwaite, Fati... O ile na Dembele prawdopodobnie nie będzie można liczyć to pozostali powinni grać (zwłaszcza - Trincao musi się ogrywać, Fati nabierać doświadczenia). Jeżeli z młodymi zrobimy to, co z innymi perspektywicznymi (czyli przyspawanie do ławki, 90 minut na 5 spotkań) to efekt będzie jak z Montoyą, Bartrą, czy Sandro.
A teraz spójrzmy w drugim kierunku - naszej obrony. Alba, Junior, Lenglet, Umtiti, Pique, Roberto i Semedo. Alba nie radzi sobie z presją, Junior w Barcelonie niczym Gomes, Umtiti wiecznie kontuzjowany, Lenglet + Pique nieprzewidywalni, Roberto w obronie mocno przeciętny, a Semedo... od początku zagubiony - przeplata dobre spotkania ze słabymi.
Przypomnę skład naszej obrony w przypadku porażki:
- 4-0 z PSG - Alba, Umtiti, Pique, Roberto
- 4-0 z Liverpoolem - Alba, Lenglet, Pique, Roberto
- 3-0 z Romą - Alba, Umtiti, Pique, Semedo
2
@dawidlabadz123 wolnościowcy za Bosakiem? :O a co tam wolnościowego znalazłeś w jego programie?
3
W wybranych dla mnie filmach na Youtube pojawił się (nie mam pojęcia skąd) "Krav Maga Zakończenie Walki W Sekundę". Z ciekawości wszedłem... i przechodząc do sedna - komentarze:
1. Dziękuję!!! To naprawdę działa!!! Matka już drugą godzinę leży w przedpokoju
2. Dziala! Potwierdzam! A jak teraz wyjsc z wiezienia?
3. Co zrobic z cialem?
4. Przez te wasze filmiki zabilem typa niechcacy
5. Jak ojciec wróci na***any i się będzie rzucać to go tym zaskoczę
6. Gorzej jak się chciał przywitać
mnie śmieszy.
1
dlaczego nie ma tego w Europie (?)... i dlaczego mnie na to nie stać... :D
Koreańczycy robią dobrą robotę.
19
@ProMILs wspaniały to był pokaz z komisją Amber Gold, nie zapomnę go nigdy. Tusk kilka leveli wyżej od całej komisji.
1
@neymarcin werble ciszej + saksofon + ambient w tle i wyluzuwałbym z ostrością głównego dźwięku
0
@MESSIah16 1. Kaczyński, 2. Tusk.
Wyjaśnienie: Kaczyński zrobił to, czego Tusk zrobić by nie potrafił - trafił do niewykształconej, często patologicznej części społeczeństwa i tam uzbierał swój twardy elektorat.
Myślę, że mimo wszystko Tusk jednak do tego pewnego poziomu nie chciał się zniżać, bo wiedział, że wiązać się to będzie z zacofaniem kraju - oporów w tym nie ma Jarosław K.
0
@Kajtek77
1
#zwolnieniezeskładekZUS #tarczaantykryzysowa
Porada dla przedsiębiorców wypłacających wynagrodzenie do 10. dnia każdego miesiąca: wynagrodzenie należne za maj 2020 wypłacamy (najpóźniej) do 31 maja. Uzyskamy wtedy zwolnienie z opłacania składek za 4 wynagrodzenia (wypłaconych w marcu za luty, kwietniu za marzec i 2krotnie maju - za kwiecień i maj). :)
1
@Janiama wiadomo, co z Jaśkowiakiem? tutaj upatrywałbym największe szanse
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@Ghostface tak, nauka o religii w WOK to dobre połączenie.
Nie chodzi o to, by uczyć od najmłodszych lat przepisów prawa, czy zgłębiać temat podatków. Wolałbym, by moje dziecko było (zamiast religii) uczone, czym są i dlaczego płacimy podatki, jakie konsekwencje niesie za sobą X zachowanie w kontekście późniejszego życia. Uczenie związków przyczynowo-skutkowych, uczenie, że każde działanie niesie za sobą konsekwencje.
W kontekście edukacji - zdecydowanie tak. Tak, jak pisałem - kompletna reforma edukacji, która kładzie nacisk na rozwój talentu i indywidualnych predyspozycji.
0
@MensculinVeB nie jestem lekarzem, nigdy nie stosowałem miękkich, nie wiem jakie niesie za sobą konsekwencje. Jeżeli jest bezpieczne dla otoczenia - nie mam z tym problemów. Jestem "wychowany" w myśl zasady: twoje życie, rób co chcesz, ale pamiętaj, że (w razie w) ty ponosisz konsekwencje.
0
@IronSanHybrid na temat potrzeby zmienności prawa dotyczącego innych dziedzin wypowiedzieć się nie mogę - bo nie znam tematu.
Wiem tylko, że najważniejsze dla ogółu - VAT, PIT, ordynacja podatkowa wymagają poprawy (diety) i, w ich przypadku, gwarancja niezmienności jest jak najbardziej osiągalna.
ad 4) zakładam, że zasobność portfela decyduje o ogólnym "zadowoleniu" społeczeństwa, dlatego test - moim zdaniem - powinien dotyczyć materiału, który ma bezpośredni wpływ na ten portfel
ad 7) zdecydowana większość użytkowników dróg chce bezpiecznie dotrzeć z punktu A do B i to musiałoby być głównym celem "reform" - jeżeli poradzono sobie z wykroczeniami stosując powiązanie z majątkiem - jestem za... niezależnie od podjętych środków liczy się "efekt"
0
@Granto no to (dla mnie) wszystko gra :) jeżeli jest to powszechnie akceptowane (a prawdopodobnie jest) to nie powinniśmy nic zmieniać
0
@IronSanHybrid
ad 1)
nie przesadzajmy - "dynamicznej" reakcji wymagają wyłącznie sytuacje kryzysowe (jak wirus, czy wojna) - wtedy, po ogłoszeniu stanu wyjątkowego, powinniśmy mieć możliwość szybkich "regulacji"... w innych przypadkach, przez 3-5 lat nie dzieje się "aż" tyle
z podatkami mam do czynienia od 10 lat i, moim zdaniem, poza kryptowalutami, nie spotkałem niczego, co wymagałoby regulacji "na już"
ad 4)
inteligencja nie zawsze idzie w parze z wiedzą (ponadto sprawdzenie podstawowej wiedzy nie jest czasochłonne)
ad 7)
mogę nie wykazywać przychodów, nie mieć majątku, a jeździć ferrari (majątek osoby prawnej) - brawura na drodze musi boleć
odpowiedzialność urzędnicza - jak najbardziej - ale najpierw jasne, przejrzyste prawo...
temat fukcjonowania wymiaru sprawiedliwości jest mi kompletnie obcy, zatem - czego zawsze jestem zwolennikiem - polegać powinniśmy na opiniach specjalistów
1
@priest9999 tutaj wprowadzamy pewnego rodzaju nierówność - jeżeli urodziłeś się w biednej rodzinie, jeżeli od rana do wieczora pracujesz na utrzymanie np. chorych rodziców i młodsze rodzeństwo, to prawdopodobnie "wybicie" się (studia, kursy itp.) i wykazanie w PIT większej wartości wpłaconego podatku będzie trudniejsze niż w przypadku "synka", który przejął międzynarodowy biznes po ojcu...
2
@Mesi12 osobiście byłbym za tym, by w przypadku: gwałtu, zagrożenia życia dziecka/matki, ciężkiej choroby dziecka - aborcja była możliwa... ale wymaga to konsultacji społecznych i wspólnej decyzji - przede wszystkim - kobiet