0

@Adamski69 dlatego pytam, czy CV wysyłać.

0

Sprzedać:

1. Umtiti, 2. Griezmann + Braithwaite, 4. Vidal, 5. Dembele

1. Możemy mnie wrzucić na obronę - zagram podobnie.
2. Griezmann + Braithwaite wymienić na Inakiego. Finansowo wyjdziemy na duży +, wkład w drużynę będzie - być może - lepszy.
4. Vidal pasuje do nas jak Van Bommel. Za mało kreatywności.
5. Tutaj nie wiem, czy jesteśmy w stanie coś z niego jeszcze wyciągnąć (w aspekcie piłkarskim).

Kupić: ŚO, LO, PO i Inakiego (gra z powodzeniem na każdej pozycji ataku, a dla zespołu pracuje nie mniej niż Griezmann).

Wysyłać CV?

1

Napiszę to, co chciałem napisać przed spotkaniem (żałuję), a co maksymalnie rzuciło mi się w oczy.

Spójrzcie na dzisiejszy trening i postawę UMTITIEGO.

0:07, 0:10 (dla chętnych cały skrót)



Serio? Zawodnik, który ewidentnie nie radził sobie na treningu, gra w wyjściowym składzie w meczu o taką stawkę?

0

Użytkownicy Delta Media Player - działa Wam? :/

1

@fcbarcafan19 ja mam Elę (Elantra), ale ostatnio Arteon mi w głowie siedzi... :D

1

@patry295 był prezes - mechanik, który po prostu nie ogarniał tematu prowadzenia firmy. Przerastało go wystawienie faktury, a dostarczenie wyciągu bankowego (na którym było mnóstwo prywatnych płatności) zajmowało mu pół roku. Nie wszyscy są do tego stworzeni.

P.S. Cenie sobie Twoje podejście do tematu i życzę powodzenia w biznesie.

5

@IronSanHybrid ja pierdziu, zalanie telefonu nieprzyjemna rzecz. Trzeba w ryż wrzucić na noc. W nocy przychodzą Chińczycy i w ramach wdzięczności naprawiają.

3

@NGTRX dokładnie tak. System kaucyjny funkcjonuje (w niektórych od kilkunastu lat) w wielu europejskich krajach m.in. w Niemczech.

0

@patry295 ja prowadzę biuro rachunkowe w formie sp. z o.o. Problem z prowadzeniem dg w formie sp. z o.o. leży wyłącznie w "prywaciorzach", którzy zysk chcą tu i teraz. Nie ogarniają, że wzrost spółki może przynieść większe korzyści.
Na marginesie - kiedyś prowadziłem księgowość wulkanizacji (prezes - mechanik)... i z całą pewnością nie jest to odpowiednia forma dla wszystkich osób.

1

https://www.rp.pl/Opinie/306249943-Marek-Isanski-Historia-kandydatki-na-sedziego-NSA-Co-zrobi-Prezydent.html

Czym jeszcze mogą nas zaskoczyć? Kandydatka na sędziego NSA "była co najmniej współautorką strategii izby skarbowej. Strategii, która polegała na intencjonalnym łamaniu prawa". :O

0

@TheNekro94 no hej :)))

P.S. Sam zdecydowanie chciałbym Puiga i Ansu widzieć w wyjściowych 11. Arthur to się może na zmiennika nadaje.

A jeszcze Pedriego do tego wrzucić... Może gdyby biegali jednocześnie w 3 na boisku to akcja działaby się za szybko dla Setiena.

@FeloRPS oj oj
@jeyx77x jak dobrze kojarzę to wymyślone przez mojego przyjaciela - "hala dziecko" ;p

1

Pisałem kilkukrotnie o tym, że wielu wychowanków nie otrzymało prawdziwej szansy na grę, a okres, na jaki przyspawano ich do ławki skutecznie zahamował ich rozwój.
viscałebki wtedy:
- trenerzy widzą ich na treningach
- gdyby rzeczywiście mieli potencjał to dostaliby szansę

Quique Setien: Gdybym naprawdę zobaczył, że wychowankowie poradzą sobie lepiej od graczy pierwszego zespołu, graliby więcej.
Riqui Puig i Ansu dali świetną zmianę.
viscałebki dzisiaj:
- to on powinien zastępować Arthura
- to on powinien grać na skrzydle
- dawać ich do wyjściowej 11

#viscałebkilogic #bezspiny #mnieśmieszy

7

@AV0CAD0 problem w tym, że prawdopodobnie wielu z nas chciałoby założyć rodzinę, a nie robi tego z powodów - właśnie - finansowych. Między innymi dlatego, że "państwo" położyło łapę na moim wypracowanym przychodzie, by oddać tym, którym pracować się nie chce. Jak inni, którzy chcieliby zapewnić określony standard życia potomkom, mogą przygotować się na to finansowo, jeżeli nasze pieniądze państwo dystrybuuje w taki sposób?

Po co ma iść do pracy? Teraz, rzeczywiście, po nic.

5

@dasouzar11 a to - rozdawnictwo moich pieniędzy celem kupienia sobie głosów - nie jest cwaniactwo? Serio, nie widzisz tego?
Ja głosuję na Trzaskowskiego - "pionka PO" - z prostego powodu. Za PO otoczenie biznesu w Polsce było stabilne (mieliśmy stabilne prawo podatkowe). Za PiS mamy eldorado i maksymalną destabilizację.

3

@Colon dzięki, mów mi Wodzu. Rozwiązanie jest proste - jeżeli PiS notorycznie rozlewa mleko to pierwszym krokiem jest zabranie "zabawki". Później można myśleć nad stabilizacją.

17

Opowiem Wam krótką, zadziwiającą historię (#faktautentyczny). Moja kuzynka - 28 lat, 2ka dzieci, wykształcenie maks. średnie, nie pracuje (pracuje wyłącznie mąż - szeregowy pracownik w pobliskiej fabryce). On zarabia ~2 tys. + lecą na 2x500+, w sumie około 3 tys. Mieszkają z wujostwem. Dzisiaj rzuciła pytanie na fejsbuczku, czy ma ktoś pożyczyć książki ("erotyka, kryminał, romans" - pisownia oryginalna). Meritum - nie pracuje (chyba nigdy nie pracowała), wolny czas spędza na czytaniu powyższego g, a ja i Wy finansujecie jej leniwą d. Boli mnie to strasznie. I tak, cała jej najbliższa rodzina murem za PiS.

0

@G9 ja miałem bilety na lot do Szwajcarii za 1500 zł, ale z uwagi na to, że to jednorazowy wypad, a ceny obecnie oscylują w okolicy 1k - wybrałem zwrot. Z Voucherami słyszałem, że też są problemy... ale nie znam szczegółów. Taki urok spółek skarbu państwa.

0

@G9 ja już czekam ponad 2 miesiące na zwrot. Na FB LOTu masz mnóstwo wpisów ludzi, którzy czekają ponad 3 miesiące.
Jak @Cwaniak4 napisał - powstała nowa spółka, która ma "przejąć" połączenia LOTu.

0

@Explode jeżeli tak to słaby deal.

0

Jestem jak najbardziej ZA wymianą Pjanić - Arthur. Co nam po "młodszym" Arthurze, skoro po boisku porusza się niczym 32-letni Rakitić?

Kiedyś, kiedy grał jeszcze w Brazylii, myślałem, że będzie podstawowym filarem naszej 11stki. A tu proszę... 24 lata i zero przebojowości, wzięcia gry na swoje barki. Zdecydowanie wolę chaotycznego Puiga, czy nawet Pedriego.

Druga strona medalu to trener, któremu brakuje jaj by rzucić młodych na głęboką wodę. Wstyd, że mając w otoczeniu takich wyjadaczy, trener boi się postawić (w pełnym wymiarze czasu) na choćby jednego nastolatka.

7

Z uwagi, że pisałem w późnych godzinach - wrzucam ponownie...

Dlaczego nie PiS??? Być może poniższa informacja da do myślenia (zwłaszcza niezdecydowanym)...

Od 2010 roku jestem księgowym. W latach 2010-2016 mieliśmy stosunkowo mało istotnych zmian w zakresie podatków. Jeżeli były - były odpowiednio wcześniej (zdążyliśmy się przygotować) zapowiadane.

Lata 2016-2020 to istne ustawodawcze eldorado. Zmiany (pierwsze brzegu)? Dwukrotnie zmieniono stawki CIT, teraz mowa o "CIT estońskim", zmieniono stawki VAT, stawki UPDOF, KUP pracowników, wprowadzono split payment (z niektórych uregulowań wycofują się po roku!!!), rachunki VATowskie, a to tylko nieliczne z licznych... Często zmiany miały miejsce w ciągu trwającego (!) roku podatkowego!!! Niespotykana nigdy dotąd sytuacja (w minionym/bieżącym roku - nie pamiętam) - Ministerstwo Finansów na krótko przed terminem wysyłki (1 dzień?) deklaracji podatkowych zmieniło "klucz"... przez co żaden program umożliwiający wysyłkę nie był do tego przystosowany.

I nie - nie jest to walka z mafiami vatowskimi (nie będę tłumaczył najprostszego sposobu "walki", jakim jest JASNE i jednoznaczne prawo). Inny "incydent" - do tej pory podatkowe "interpretacje indywidualne" chroniły biznes (czyt. https://www.money.pl/gospodarka/fiskus-zada-od-mcdonalds-dziesiatkow-milionow-doplaty-vat-to-dzialanie-prawa-wstecz-6378676283995777a.html ).

Jaki z w/w możemy wyciągnąć wniosek? Otoczenie prawne biznesu jest maksymalnie nieprzewidywalne. W takim otoczeniu NIKT nie chce prowadzić poważnych inwestycji. Jakie niesie to konsekwencje? Wystarczy chwilę pomyśleć.

Podsumowanie wyborów parlamentarnych 2019:

wyborcy PiS - 73,2% to osoby z wykształceniem średnim + zawodowym + podstawowym, 26,8% wyższym, co oznacza, że co 4 wyborca PiS ma wykształcenie wyższe
wyborcy KO - 52,1% wyższe, 47,9% średnie + zawodowe + podstawowe, co oznacza, że co 2 wyborca KO ma wykształcenie wyższe

KO wygrało wśród właścicieli firm, dyrektorów, kierowników, specjalistów.
PiS wśród rolników, emerytów i rencistów, pracowników administracji bądź usług.

Dane o wykształceniu wyborców mogą świadczyć o tym, że wyborcy PiS to często osoby, które nie do końca wiedzą, jak funkcjonuje "państwo". Skąd 500+, jakie skutki niesie za sobą podwyższenie płacy minimalnej, jakie koszty ponosi pracodawca w związku z zatrudnieniem pracownika.

Wbrew pozorom, w drugiej turze, nie walczymy "o mniejsze zło"... Walczymy o zakończenie samowoli i pokazania, że nie godzimy się na model niestabilnego prawnie państwa.

2

@tommyVERceti nazywanie tego, co gramy tiki-taką to obraza dla tego stylu gry. Tiki taka łączy się z ruchliwością, przemieszczaniem zawodników na boisku. U nas tego brakuje - nikt nie rusza do piłki, pomoc "rozgrywa" do tyłu.

6

@Arkadio90 nie zawsze trzeba "mieć" wykształcenie żeby zmieniać świat. Jednak praktycznie zawsze to osoby z "głową" budują postęp. Satelity, komputery, telefony, samochody, rakiety, najnowsze technologie nie tworzą kasjerzy Biedronki przebywając na urlopie/na przerwie.

A niestety - takie osoby, na myśl, że mogą zbliżyć się zarobkami do zarobków specjalistów, "bo państwo da" - zagłosują nawet na samego diabła. Każdy powinien mieć prawo do głosu - ale głos powinien być uzależniony od poziomu wiedzy. Dopiero odpowiednia wiedza buduje mur przed manipulacjami.

3

@OzzyFCB każdy dobry projekt powinien mieć jasno określone kroki. Tutaj tego nie ma.
Rozumiem - stąd liczyłem na kandydaturę Jaśkowiaka (z ramienia KO).

Wbrew pozorom, w drugiej turze, nie walczymy "o mniejsze zło"... Walczymy o zakończenie samowoli i pokazania, że nie godzimy się na model niestabilnego prawnie państwa.

4

@barcelonaLM już wielokrotnie powtarzałem, że demokracja w obecnej formie jest słabym ustrojem. Każdy głos powinien się liczyć - to fakt, ale nie każdy głos powinien mieć jednakową wartość. "Wartość" głosu powinna być uzależniona od podstawowej wiedzy ekonomicznej, bo to siła nabywcza portfela jest wyznacznikiem tego, czy ludziom "żyje się dobrze".

EDIT: Zapomniałem dodać. Dane o wykształceniu wyborców mogą świadczyć o tym, że wyborcy PiS to często osoby, które nie do końca wiedzą, jak funkcjonuje "państwo". Skąd 500+, jakie skutki niesie za sobą podwyższenie płacy minimalnej, jakie koszty ponosi pracodawca w związku z zatrudnieniem pracownika.

@OzzyFCB z Konfederacją jest jeden podstawowy problem - mówią o likwidacji podatków, ZUSu, by nie odpowiadać precyzyjnie na pytanie, czym "załatać" powstałą przez to dziurę w budżecie. Rzucają hasła, bez konkretów. A "5 Bosaka"... wygląda po prostu mizernie.

21

Dlaczego nie PiS??? Być może poniższa informacja da do myślenia (zwłaszcza niezdecydowanym)...

Od 2010 roku jestem księgowym. W latach 2010-2016 mieliśmy stosunkowo mało istotnych zmian w zakresie podatków. Jeżeli były - były odpowiednio wcześniej (zdążyliśmy się przygotować) zapowiadane.

Lata 2016-2020 to istne ustawodawcze eldorado. Zmiany (pierwsze brzegu)? Dwukrotnie zmieniono stawki CIT, teraz mowa o "CIT estońskim", zmieniono stawki VAT, stawki UPDOF, KUP pracowników, wprowadzono split payment (z niektórych uregulowań wycofują się po roku!!!), rachunki VATowskie, a to tylko nieliczne z licznych... Często zmiany miały miejsce w ciągu trwającego (!) roku podatkowego!!! Niespotykana nigdy dotąd sytuacja (w minionym/bieżącym roku - nie pamiętam) - Ministerstwo Finansów na krótko przed terminem wysyłki (1 dzień?) deklaracji podatkowych zmieniło "klucz"... przez co żaden program umożliwiający wysyłkę nie był do tego przystosowany.

I nie - nie jest to walka z mafiami vatowskimi (nie będę tłumaczył najprostszego sposobu "walki", jakim jest JASNE i jednoznaczne prawo). Inny "incydent" - do tej pory podatkowe "interpretacje indywidualne" chroniły biznes (czyt. https://www.money.pl/gospodarka/fiskus-zada-od-mcdonalds-dziesiatkow-milionow-doplaty-vat-to-dzialanie-prawa-wstecz-6378676283995777a.html ).

Jaki z w/w możemy wyciągnąć wniosek? Otoczenie prawne biznesu jest maksymalnie nieprzewidywalne. W takim otoczeniu NIKT nie chce prowadzić poważnych inwestycji. Jakie niesie to konsekwencje? Wystarczy chwilę pomyśleć.

Podsumowanie wyborów parlamentarnych 2019:

wyborcy PiS - 73,2% to osoby z wykształceniem średnim + zawodowym + podstawowym, 26,8% wyższym, co oznacza, że co 4 wyborca PiS ma wykształcenie wyższe
wyborcy KO - 52,1% wyższe, 47,9% średnie + zawodowe + podstawowe, co oznacza, że co 2 wyborca KO ma wykształcenie wyższe

KO wygrało wśród właścicieli firm, dyrektorów, kierowników, specjalistów.
PiS wśród rolników, emerytów i rencistów, pracowników administracji bądź usług.
Tyle.

1

@BarcaInfo dlatego chciałem Pimiente... Miał doświadczenie w pracy z (co prawda młodymi, ale jednak) wychowankami (w tym Messi, Pique), co również wpływa na inne relacje między "ojcem chrzestnym" (w futbolu), a piłkarzami.
Setien spełnia swoje marzenia - i tyle. Pimienta już nie musi... Trudno. Widać, że brakuje nam intensywności i pomysłu na grę z przodu.

0

PRZESTAŃCIE NARZEKAĆ NA ZMIANY! Przecież, jak to wielu powtarza, wy nie widzicie jak grają na treningach. Całe szczęście, że nie wy jesteście trenerem. xD

0

@Pianist00 to już nie chce "likwidować podatków"? Ulgi podatkowe już są - ulga prorodzinna.

4

Raty + zajrzeć do szkółki i zapewnić sobie możliwość wykupu najbardziej prosperujących zawodników.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?