Mazi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Kotlin
17 obserwujących
6 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@MESSIah16 który trener (możliwy do zastępienia Setiena) z topu ma osiągnięcia, które mogłyby wzbudzać szacunek Messiego i innych? Nie osiągnięcia, a wizja i umiejętność budowania drużyny - wyciągnięcia maksa z każdego zawodnika.
Ja tutaj widzę jedynie kandydaturę Pimienty. Był "ojcem chrzestnym" trzonu zespołu, więc nie musi już pracować na szacunek - a to największy plus. Dodatkowo, jak widziałem opinie, potrafi ułożyć i dostosować taktykę do tego, co ma...
1
@MarcinB1990 ja np. mam wewnętrzne uprzedzenia do hatchbacków (w kontekście auta rodzinnego). Dłuższy tyłek to zawsze "bufor" bezpieczeństwa - stąd brałem pod uwagę wyłącznie sedana. Bratu, któremu za jakiś czas zmienimy auto, poleciłem Focusa w kombi (ST fajnie się prezentuje) albo Mondeo (również ST). Do 140 tys. mamy mocno wyposażone + nowe (i w wersji ST-line fajne pod kątem wizualnym) + bezpieczne auto.
1
@MarcinB1990 i zastanów się uważnie, co do wyboru auta. Załóż kryteria, jakie musi spełnić. Ja, gdybym teraz myślał o aucie - brałbym pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo (wyniki NCAP) i koszt. Bo co z tego, że serce wzdycha do Arteona (wizualnie piękny) skoro jego koszt to około 160 tys., a pod kątem bezpieczeństwa lepiej wypada Mondeo za 120 tys, czy Focus za 100-110 tys zł...
1
@MarcinB1990 kluczowa kwestia - kupujesz auto, żeby nim pojeździć 10-15 lat, czy maksymalnie kilka lat. Ja kupiłem 2 lata temu nową Elantrę - bieda edyszyn za 62 tys. zł. Zrobiłem 35 tys. km i nie ma problemów. Z auta zamierzam jednak korzystać przez minimum 10 lat i utrata wartości nie ma dla mnie znaczenia. Chcę bezawaryjne i bezproblemowe wozidło, które bez większych problemów przewiezie mnie z A do B.
1
@Don Lucas i mnóstwo szczęścia (dyspozycja TS, czy Messiego)
0
@BarcaInfo typ bez jaj. Powinien otwarcie powiedzieć, że problemem w Barcelonie jest mentalność zawodników. Jeżeli nie biegasz bez piłki - nie wygrasz. I dotyczy to wszystkich - włącznie z Messim. Zarzuty o posypanie się zespołu od stycznia? Gdyby nie Ter Stegen, Messi, czy bramki Dembele (i ich przełożenie na punkty w poprzednim sezonie) - w poprzednim i obecnym sezonie bylibyśmy średniakiem La Ligi.
Z nimi trzeba iść otwarcie na wojnę.
1
A jutro na białym koniu na trening wjeżdża Pimienta.
3
@Fali bez
1
@NeroTFP cały Andrzej... Ubaw po pachy.
0
@tomcias10 zakładasz odrębny "temat" to i tu wkleję to samo - jakaś tam mini-etyka w rozmowach na tym szczeblu (zakładam) istnieje - small talk na wspólne tematy wyjaśniłyby rozmówcę. :)
3
@tomcias10 jakaś tam mini-etyka w rozmowach na tym szczeblu (zakładam) istnieje - small talk na wspólne tematy wyjaśniłyby rozmówcę.
3
@barca__rządzi @ksobi reprezentant ponad 10 milionów wyborców :D
0
@LloretDeMar Bosak bez wątpienia, swoim populizmem, przekonałby do siebie wyborców PiS. Tutaj (co widać) wystarczają hasła... a ich efekt, czy związek z rzeczywistością nie ma znaczenia.
0
@Colon konkludując, co zobaczyłem - fakt. System edukacji potrzebuje zmian... Moim zdaniem nie drastycznych, ale dostosowanych do indywidualnych predyspozycji młodego człowieka.
Przechodząc od praktyki do teorii polecę (co być może widziałeś)
3
2
@jacobFCB @Repcak22 XD
1
@DonMatteo901 tak. Z całą pewnością lepszym wyborem byłby Krzysiu Bosak. "XD"
1
@Colon kto się oburzył na te słowa? :O
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@CuttingHead masz problemy z czytaniem?
0
@MarioVeB! odpuść (to kolejny z zaburzoną percepcją).
Pyta od kiedy Bosak to wolnorynkowiec - https://x.com/krzysztofbosak , trzeba zapytać Krzysia, od kiedy.
0
@ksobi nie wymagaj zbyt dużo od statystycznego wyborcy PiS.
0
@messiandiniesta to co piszesz ma się nijak do mojego 10-letniego doświadczenia współpracy z klientem/urzędnikami.
Błędy urzędników były "od zawsze", ale nigdy wcześniej NSA (przykład dyktatury i autorytaryzmu) nie klepnął niezgodnego z prawem (lex retro non agit) stanowiska US.
0
@Mathew86 nowoczesna zaoferowała realną (efektywną - wygoogluj) stawkę VAT - stąd ich propozycja miała szansę bytu. Propozycja 15% jest czysto populistycznym zagraniem (gdyby nie ograniczenia UE to zakładam, że zaproponowaliby 0%). VAT to główne źródło dochodu budżetu państwa.
4
@messiandiniesta kolego, wczoraj chciałeś udowodnić, że polityka PiSu nie miała bezpośrednio żadnego wpływu na moje życie. Po moim dokładnym wyjaśnieniu - milczałeś. Nie będę tracić czasu na osoby, które nie odpowiadają (a tym bardziej nie przyjmują) rzeczowych argumentów.
3
@CuttingHead jestem autorem tych "durnot". Chętnie bym Ci wyjaśnił temat, ale nie masz czasu (a z ekonomią, czy podatkami nie masz nic wspólnego, więc wymagałoby to dłuższego wywodu).
2
@messiandiniesta musisz mi uwierzyć. :)
24
Megalomania Bosaka, Konfederacji i ich wyborców zdaje się w początkowej fazie rozwoju. Stąd kilka słów wyjaśnień.
1. Od dawna (od "samego" Bosaka) dowiadujemy się, że wszelkie zbieżne propozycje kontrkandydatów Konfederacji są "żywcem wzięte z programu Bosaka i spółki"... Zdajecie sobie sprawę, że propozycja Waszego naczelnego ekonomisty - jedna stawka podatku VAT (15%) - jest "żywcem wzięta z programu Nowoczesnej" (chociaż tu mieliśmy realną bazę w postaci odniesienia do efektywnej stawki VAT)?
2. Bosak ocenił, że Konfederacja znalazła się w centrum sceny politycznej. Przypomnę, że poprawiliście wynik Korwina (bazującego na populistycznych wolnorynkowych poglądach) o niecałe 2%. 6,75%? Nie, nie staniecie się "siłą polityczną". Z Waszymi poglądami i powiązaniem (z gęsto patologicznym - mającym mało wspólnego z patriotyzmem, a będącym jego karykaturalną formą) ugrupowaniem - Ruchem Narodowym - możecie krążyć, co najwyżej, w okolicach progu.
3. Propozycje Waszego guru (100 ustaw) - dr Mentzena - z punktu widzenia prawa podatkowego (w którego znajomości kreuje się ekspertem) są po prostu kompromitujące. Nie będę wyjaśniać dlaczego, bo i tak część nie zrozumie - i nie musi, bo prawo podatkowe jest skomplikowane - jednak "ekspert" powinien przewidzieć możliwe skutki swoich propozycji. I nie - małe wpadki w tym zakresie nie są akceptowalne. Jeżeli doktor z wydziału geografii stwierdzi, że ziemia może być płaska (a absurdy takiego pokroju padły w "100") to choćby pozostałe poglądy były "normalne" - będzie oceniany przez pryzmat swojej "głupoty".
4. Piszecie o wiarygodności PO/PiS... przypomnę, że Bosak i jego ekipa 5 lat temu promowali na lidera... Marian Kowalskiego. Promowali - czyt. chcieli nas zachęcić - do osoby, której jak widać nawet nie znali. Bardzo kompetentne.
5. Osiągnięcia Bosaka w sektorze prywatnym są zerowe. Często słyszymy... o świniach przy korycie... nie wiem, czy wiecie, ale Bosak w polityce jest od prawie 20 lat (z również - zerowymi osiągnięciami).
6. Piszecie, że inne partie nie wyciągają wniosków. Przypomnę, że "wolnorynkowy" Bosak (kontynuacja poglądów Korwina) wali głównie czystym populizmem - jak Korwin. Od lat nie przedstawili ŻADNYCH realnych propozycji, czy choćby planu ewentualnego "łatania" budżetu (podatek dochodowy to około 25% budżetu państwa).
Może w/w wystarczy do nabrania minimum pokory i trzeźwej oceny rzeczywistości...
0
@messiandiniesta legislacyjne tornado dotyczy mnie bezpośrednio - pracuję w zawodzie, gdzie wymagana jest znajomość ustaw podatkowych. Te, w sposób istotny, zmieniają się co 2-3 miesiące. I nie są to zmiany - argument (bardzo śmieszny i niemający odzwierciedlenia w rzeczywistości) często stosowany - mające na celu walkę z wyłudzeniami VAT.
Cudzy przykład? Ten "cudzy" przykład NIE MIAŁ PRAWA SIĘ WYDARZYĆ. Jeżeli takie rzeczy dotyczą otoczenia biznesu to wszyscy, którzy prowadzą DG (W TYM JA) dostali sygnał, że interpretacje, które często miały na celu "obronę" przed zmiennym zdaniem fiskusa, mogą sobie w wsadzić - CZEGOŚ TAKIEGO NIGDY NIE BYŁO.
0
@messiandiniesta jeden z przykładów: https://www.money.pl/gospodarka/fiskus-zada-od-mcdonalds-dziesiatkow-milionow-doplaty-vat-to-dzialanie-prawa-wstecz-6378676283995777a.html
Lex retro non agit to jedna z podstawowych zasad państwa demokratycznego.
Dalej: legislacyjne tornado (chciałeś coś, co nie zdarzyło się za czasów PO).