2

@Aleksy1986

będziemy się licytować?

8

@klemens100 a pamiętacie, jak premier (Prawo i Sprawiedliwość) Szydło stwierdziła, że Polska weszła do Unii Europejskiej w 1993 roku? hahah


5

@Aleksy1986 musimy wybrać...


0

@Bobo25 dokładnie tak. Wynagrodzenie postojowe jest świetnym argumentem, który nasuwa ewentualne kolejne pytanie. Czy w oczach w/w wynagrodzenie postojowe to "chamstwo" ze strony pracodawcy, czy wdzięczność za docenienie i wykazanie chęci dalszej współpracy "po kryzysie".

0

@Bobo25 oczywiście to rozumiem - dlaczego "zapewnienie" zabezpieczenia finansowego ma leżeć w gestii pracodawcy?

0

@KamQiX a wynagrodzenie nie dostajesz teraz za darmo? :D Nie jest to winą pracodawcy, że rząd zamyka jego działalność, dlaczego więc "ktoś" musi finansować to, że nie możesz pracować? (nie możesz w Twojej opinii - jest mnóstwo firm, które prawdopodobnie poszukują pracowników)

0

Powrócę jeszcze raz do mojego tematu, bo z uwagi na konferencję i spam z nią związany, przeszedł bokiem, a zależy mi na opiniach. Na pewno mamy tu wielu przeciwników wszelkiego rodzaju pomocy społecznej/socjalnej (mamy tu zwolenników Konfederacji).



Czy Waszym zdaniem pobieranie wynagrodzenia w okresie przymusowego zamknięcia fabryki/firmy to nie de facto korzystanie z "pomocy społecznej" (z tym, że w tym przypadku FINANSUJĄCYM jest "Bogu ducha winny" pracodawca)? Umowa o pracę zakłada, jak sama nazwa mówi - pracę.



Mój sposób rozumowania:

- w przypadku 500+ otrzymujesz świadczenie, finansowane z naszych (podatników) pieniędzy - wynik nałożonego przez państwo przymusu (płacenia podatków)

- w przypadku wynagrodzenia w w/w sytuacji otrzymujesz świadczenie (wynagrodzenie jest "za pracę"), finansowane z pieniędzy pracodawcy - wynik nałożonego przez państwo przymusu (zamknięcia fabryki/firmy)



Zapraszam do (wyłącznie) merytorycznej dyskusji.

0

@derlysy1979 @Zoker @swiergol2 @Pressinho @barcafan9512 pracownicy z przymusu Państwa siedzą w domach, przedsiębiorcy z przymusu państwa wypłacają ludziom wynagrodzenie... Stąd moje pytanie... :)

Umowa, jak sama nazwa mówi, jest "o pracę". To również nie wina pracodawcy, że fabryka/firma jest zamknięta, więc dlaczego to pracodawca ma być finansującym nie-pracę pracownika.

0

@tobiasson92 pomoc społeczna finansowana przez pracodawcę. Ponoszenia ryzyka gospodarczego? Dla mnie stwierdzenie mocno naciągane. Pracodawca został - często - zmuszony do zamknięcia swojej działalności, czego nie można przewidzieć dokonując choćby analizy zagrożeń i ryzyka.

1

Na pewno mamy tu wielu przeciwników wszelkiego rodzaju pomocy społecznej/socjalnej (500+ i inne tego typu). Na pewno mamy tu zwolenników Konfederacji.

1. Czy Waszym zdaniem pobieranie wynagrodzenia w okresie zamknięcia fabryki/firmy to nie de facto korzystanie z pomocy społecznej (finansującym jest pracodawca)? Takie osoby (wyłączenie: praca zdalna) nie pracują, nie "zarabiają" na swoje wynagrodzenie, dlaczego zatem mają otrzymać wynagrodzenie?
2. Jeżeli jest to faktycznie korzystanie z "pomocy społecznej" (korzystanie z pozycji uprzywilejowanej do otrzymania świadczeń) - czy nie jest to hipokryzja?

Zapraszam do (wyłącznie) merytorycznej dyskusji.

Dodam tylko, że mnie to w żaden sposób nie dotyczy - pytam, bo jestem zainteresowany Waszym poglądem.

edit: może zawęźmy jeszcze obszar dyskusji do podmiotów, które zmuszone były do zawieszenia działalności (centra handlowe etc.)

0

@BarcaInfo a gdzie bramka nr 60? fake news o 91 bramkach...

1

@Chakalaka i pomyśleć, że mogli wystawić Jaśkowiaka...

5

@kazbychu ponownie wybieramy najmniejsze zło... Mój głos pójdzie na Kosiniaka-Kamysza - trudno, niech ma.

32

Stworzyłem mema. Chyba nawet wyszedł. Najważniejsze, że mnie śmieszy.
https://i.imgflip.com/3tpqer.jpg

2

@Misiu1986 co z tego, że zarażony?! Media trąbią - NIE ROBI SIĘ TESTÓW OSOBOM, KTÓRE MIAŁY STYCZNOŚĆ Z ZARAŻONYMI. Takie osoby mają wyłącznie kwarantanne, a dopiero w przypadku dokuczliwych objawów MOGĄ BYĆ PRZEBADANE.

0

@FC1899Barca najważniejsze, że Ziobro zdrowiutki.

0

"Prawo i Sprawiedliwość" - nie ma testów dla osób z objawami, zalecana jest kwarantanna. Ziobro - mimo żadnych objawów (zakażeni wyłącznie członkowie jego gabinetu politycznego) - przebadany. No cóż.

0

@barcafan9512 tak zastanawia mnie, ile w tym wszystkim jest realnej "konieczności". Osobiście znam firmę, która współpracuje z włoskim przedsiębiorcą i z tej współpracy generuje 90% obrotu. Krzyczy o kryzysie, wysyła pracowników na L4, czy opiekę... by w 2 miesiące tego roku zarobić już ponad 150 tys. netto. Marzę o takim "kryzysie" w mojej branży.

1

@MichalZZZ a później w TV - "osoby miały bezpośredni kontakt z zarażonymi" :D :D

1

@Colon Tom i Jerry

0

@DonAndresFCB w sumie fakt... 3 miesiące gry. Zatem byłoby to "słuszne rozwiązanie" jeżeli wirus przetrwa do końca bieżącego roku.

0

@MarioVeB! moim zdaniem duży sens - sprawiedliwy dla zespołów pokroju Realu z którymi "walka trwa". Poza tym - jeżeli wirus trwa w najlepsze i w Europie dopiero nabiera tempa to przy europejskiej mentalności wyciszenie nastąpi być może nawet za pół roku. Bez sensu rozegrać dwa niepełne sezony lub ewentualnie 1 niepełny + a w 2020/2021 mecze co 3 dni przez cały sezon.

0

@Transu96 może źle wytłumaczyłem... Nie byłoby nowego sezonu - tylko "w przyszłym" kończymy obecny.

0

Małe przemyślenia... Gdyby w Europie wirus udało się wyciszyć w okolicy sierpnia/września to moim zdaniem całkiem rozsądnym byłoby umożliwić zespołom odbycie 1-2 miesięcznego okresu przygotowawczego, dalej - dokończenie sezonu 2019/2020 (w okresie październik 2020 - marzec 2021) i rozegranie Euro w kwietniu-maju 2021. Oficjalnie byłby to 1 sezon - 2019/2021.

0

@IronSanHybrid o tym wiem... Szacunek wzbudza jego skuteczność. :D

4

@IronSanHybrid mam dobrego ziomka, który ma taką bajerę... że wzbudza to powszechny szacun u wszystkich jego kumpli (mój również).
Typek jest niemożliwy - z powodzeniem podbija(ł) do kobiet, z którymi większość facetów wstydziłoby się nawiązać kontakt wzrokowy. Jego dokonanie na własnym kawalerskim... w ciągu kilku godzin "zbajerował" 3 kobietki...
To trzeba umieć... :D zazdro

0

@Barca1992 abstrahując od tego, że nie jest autorem tekstu - autor może być, jak dla mnie, reżyserem kina akcji i mam to w pompie - bo PRZYTACZA LICZBY, DANE HISTORYCZNE, a tożsame wnioski wysunąć może każda logicznie myśląca osoba.

2

@koksik2700 Duda:
- Nie ma w tej chwili żadnego wniosku o to, żeby wprowadzać stan wyjątkowy, w związku z czym na razie w ogóle nie mówimy o przesunięciu terminu wyborów prezydenckich - powiedział w sobotę w Garwolinie prezydent Andrzej Duda. - Jesteśmy gotowi na wszelkie potrzebne, ale rozsądne rozwiązania - dodał.

@kamiVeB stan wyjątkowy należy wprowadzić niezwłocznie, bo WYŁĄCZNIE izolacja społeczeństwa może opóźnić rozwój epidemii.

https://medium.com/@marcin.kaszynski/koronowirus-dlaczego-musimy-dzia%C5%82a%C4%87-teraz-65fdabd335a5

4

Chciałem pochwalić PiS za stosunkowo sprawne działanie... No, ale nawet w dobie kryzysu pokazują swoją prawdziwą twarz. Duża część społeczeństwa chciałaby wprowadzenia "stanu wyjątkowego" i zamknięcia szczególnie "zawirusowanych" miast. Wnioskując po Chinach i Tajwanie to najbardziej skuteczna metoda (izolacji społecznej) walki z epidemią. Co się okazało... Wprowadzenie stanu wyjątkowego wiązałoby się z obowiązkowym przesunięciem terminu wyborów prezydenckich... Co nie jest Dudzie na rękę. Zatem, póki "szpitale funkcjonują" - "nie ma żadnego wniosku o to, żeby wprowadzać stan wyjątkowy".

3

@Hushovt dokładnie tak, izolować! Póki może to przynieść jeszcze efekt...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?