1

@SiSenior dokładnie tak. Podsunąłem rozwiązanie "na teraz". System oświaty powinien zostać przeorganizowany od podstaw, ale nad tym powinni pracować specjaliści (+ zarobki nauczyciela musiałyby ostro poszybować w górę).

0

@Toretto uważam, że nie warto "zabierać się" za wartości światopoglądowe, jeżeli mamy problem z ważniejszymi kwestiami, z kwestiami z którymi mamy do czynienia na co dzień (ekonomia).

1

@SiSenior nie dzielę, a wymagam "dokształcenia". Inflacja, RRSO, czy główne źródła dochodów budżetowych to minimum. Brak podstawowej wiedzy to brak umiejętności oceny propozycji "kandydatów", a brak umiejętności weryfikacji obietnic wyborczych to "ograniczone" prawo wyborcze. Chcesz decydować - musisz się rozwijać. Tyle w temacie.

4

@SiSenior można dopracować "demokrację", by każdy głos miał "wagę" określoną na podstawie znajomości podstawowej wiedzy ekonomicznej (i ewentualnie prawnej).

1

@Yoshi94 poradził sobie bardzo dobrze. Ma instynkt strzelecki i kończy trudne piłki (jak od De Jonga). Biorąc pod uwagę ilość "10" to chętnie wymieniłbym jedną (Griezmanna) na LS (Oyarzabala).

0

Obecny sezon oglądam wyłącznie z uwagi na chęć obserwacji rozwoju naszych nowych, przyszłych gwiazd. Taktyka 4-2-3-1 (moim zdaniem) nie ma prawa wypalić. Spostrzeżeń mam sporo, wymienię 3 podstawowe:

1) Busquets jest za wolny, przez co środek pola zdominuje nam każdy dobrze zorganizowany zespół

2) Koeman nie potrafi "przywiązać" Messiego do określonej pozycji i zmusić do pressingu, przez co tracimy 9 (jeżeli Messi jest na 9 to często cofa się do środka pola) lub dublujemy 10 (jeżeli Messi na 10 to nasza "9" pracuje w defensywie za Messiego)

3) kolejny raz gramy bez skrzydeł ustawiając na nich ofensywnych pomocników


Moim zdaniem w zimowym okienku powinniśmy pozbyć się minimum 1 "10" (Griezmann) i sprowadzić skrzydłowego (Oyarzabal) lub 9 (jeżeli Fati na skrzydle).

Jak mogłoby to wyglądać... Dest, Pique, Lenglet, Alba (środek obrony po pewnym czasie bazować powinien na Araújo lub innym ŚO). Pomoc: Puig/Pedri, De Jong, Coutinho/Pedri. Atak: Messi (jeżeli uda się przywiązać do skrzydła)/Dembele/Trincao, Fati, Oyarzabal/Dembele.

4

W takim ustawieniu (z Fatim na 9) średnia wieku naszej ofensywnej 4 wynosi... 20 lat.
Trincao (21 lat), Pedri (18), Dembele (23)
Fati (18)

Dorzucając Desta (20), Araújo (21), De Jonga (23)...
CAŁKIEM ŁADNIE POKUPOWAŁ BARTOMEU :)

1

@Homeopata8989 Śmieszy mnie krytyka w stronę Dembele za słabe spotkanie przeciwko Getafe. Messi też, po kontuzji, miał słabe (minimum kilka) spotkania. Pamiętam to, bo wielu "viscałebków" oczekiwało od wychowanków, że w 30 minut grając raz na 2 miesiące, są w stanie zaprezentować "poziom", gdzie GOAT, po krótszej nieobecności, miał z tym problem (przez kilka spotkań grając od deski do deski).

2

Szukam filmiku z tego miesiąca, gdzie rolnik dzwonił do TVN w temacie protestu rolników i narzekał... by potem przyznać, że sam głosował na PiS. Ma ktoś?

39

Tworzymy "słownik świadomych/sebixów". Moje pierwsze propozycje:
1. włącz myślenie
2. myśl samodzielnie
3. proszę mi pokazać podstawę prawną
4. to media sieją panikę

0

@Colon przecież to Eto'o (L) i Ronaldinho (P)

0

@MesQueUnClub_87 no tak... Wina Zarządu, że nie wróży z fusów/nie korzysta z usług wróżek/nie współpracuje z Wróżbitą Maciejem.

Odkąd odszedł Neymar przeprowadzili kilka bardzo dobrych, z perspektywy potencjału (Dembele, Semedo, Arthur, Lenglet, de Jong) i możliwości (Coutinho, Griezmann) zawodników.

1

@NeroTFP i jeszcze "w każdym bądź razie"...

1

Przypomnę: mamy 9 - Braithwaite'a (+ Ansu), mamy skrzydłowych - Dembele + Konrad. To decyzją Koemana na boisku człapał ponownie Messi i jako 10/9 zagrał (słaby dziś) De Jong.
Jak widać, Koeman również stawia "na swoich" - bez względu na to, jak prezentują się na boisku (czyt. Messi, De Jong, Griezmann).

4

to teraz Fati mógłby opierniczyć Messiego za to pchanie się na siłę między kilku przeciwników

0

Panowie, czy ktoś z Was ma sprawdzony generator losowania "drużyn" z koszyków? Na wzór losowania LM.

4

@Majsteer przecież to były piłkarz i reprezentant Polski. Futbolu trochę liznął i zna się na pewno lepiej od Ciebie (sarkazm). :D :D :D

1

@koziar odniosę się tylko do 1 punktu, bo mamy zupełnie inne poglądy na w/w tematy...
5 - sprawdź datę śmierci śp. Vilanovy i to https://www.fcbarca.com/56015-oficjalnie-leo-messi-podpisal-nowy-kontrakt.html . :)

1

@GuerillaAthletic które pkt oparte są na "czyichś" opiniach? Bazuje na wypowiedziach Messiego i znanych wszystkim faktach.

1

@DobrySzpil mocne argumenty.

1

@koziar mam gdzieś jego emocje, myśli i odczucia - wymieniam powszechnie znane fakty. Wnioski, jeżeli ktoś potrafi, sam sobie wyciągnie.

1

@Comentateiro ulżyło... o tym, jak potraktował kibiców i klub nie należy zapominać. :)

2

Ależ z Messiego wychodzi hipokryta... "Musimy się zjednoczyć", ale jeszcze kilka dni temu wbijał szpilę w Bartomeu.

Dalej - robił wszystko "myśląc o tym, co najlepsze dla klubu" wspierając jednocześnie Valverde "jego zwolnienie odebrałem źle". Serio, najlepszym dla klubu był trener Valverde? Trener, którego sukcesy bazowały na geniuszu Messiego, Ter Stegena (i Dembele, który mimo długiej nieobecności w kluczowych momentach wyrwał chyba naście punktów rywalom) i na którego system "treningu" narzekali wszyscy (ambitni) z wyjątkiem emerytów/amigosów.

Kilka faktów, które będą zamieszczać za każdym razem, kiedy nasz "kapitan" będzie grać świętego:
1) Messi chciał "zwycięskiego" projektu wspierając jednocześnie Valverde, za którego czasów graliśmy największy shit od nastu lat
2) Messi zrezygnował z gry w kadrze, którą "kocha"
3) Messi "mógłby" grać w Barcelonie za darmo (miłość), ale swego czasu jego kontrakt był odnawiany co pół roku (hiperbolizuje) i nie sądzę (bo to logiczne), że była to inicjatywa zarządzających
4) Messi miał konflikt z Luisem Enrique
5) Messi już raz chciał opuścić nasz klub - został na prośbę śp. Vilanovy
6) Messi wielokrotnie nie okazywał należytego szacunku kibicom, czy to po porażkach, czy w okresie podejmowania swojej niedawnej decyzji
7) to Bartomeu sprowadził do klubu: Ter Stegena, Claudio Bravo, Rakiticia, Suareza, Umtitiego (nikt nie mógł przewidzieć, jak "upadnie" jego kariera), Digne (w Evertonie jeden z najlepszych zawodników), Dembele (mimo ciągłych kontuzji nadal jest młody i ma wielki potencjał), Coutinho, Semedo (świetny okres w Benfice), Lengleta, de Jonga, czy (przez wielu tu chcianego) Griezmanna

2

Niby "wszyscy barcelonistas musimy się zjednoczyć i założyć, że najlepsze dopiero nadejdzie", ale szpile w Bartomeu wbija przy byle okazji.

Przeprasza za błędy tłumacząc, że robił to by uczynić Barcę lepszą i silniejszą... Ojej. Ale, jak Bartomeu chciał poprawić (gówniany styl Valverde - trenera wspieranego przez Messiego i amigosów) to zły zarząd?
Przypomnę tylko, że to ten "zły" zarząd zapewnił nam transfery Fatiego (bo przecież Bartomeu i Rosell to jeden "pies"), Dembele, Coutinho, Trincao, De Jonga, Pedriego, wcześniej Ter Stegena, Suareza, Rakiticia, Lengleta, Umtitiego, Bravo...

4

ja liczę na:
Trincao - Pedri - Dembele
Fati
w niedalekiej przyszłości

0

@Kubsoleon ekipa na wzór Jima z American Pie... :D

1

@IronSanHybrid biorąc pod uwagę, jak często spamujecie jej wizerunkiem odnoszę wrażenie, że tworzycie tu bandę stulejarzy.

0

@wojtek_debiec4 biorąc pod uwagę, że to przede wszystkim obrona jest naszym mankamentem powinniśmy - moim zdaniem - skupić się na defensywnie usposobionym bocznym obrońcy. Z przodu mamy 6 fenomenalnych zawodników (Messi, Griezmann, Coutinho, Dembele, Ansu i Trincao) i nie sądze, by nawet w przypadku gorszego dnia 2 z nich, rezerwowi (a 2 z nich będzie siedziało) nie wprowadzili dużej jakości.

6

@BarcaInfo wolałbym właśnie Aaronsa - lepszy w defensywie. :/ czuję, że Bayern wyjdzie na tym lepiej...

0

@Kuczek Delta Media Player

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?