9

Nie płakałem za Rivaldo, nie płakałem za Ronnim, nie płaczę za Messim. Odszedł - trudno. Kibicuje Barcelonie. Messiemu dziękuję za te wszystkie lata, ale od dzisiaj jest już dla mnie "przeciwnikiem".

W mojej opinii już dawno zachowanie Messiego poniekąd kwestionowało deklaracje "miłości" (stąd początkowy szok szybko zmienił się w obojętność). Od jakiegoś czasu bezwarunkowa "miłość" Messiego stawiała warunki.

1. "Mogę grać za darmo, ale co pół roku (hiperbolizuje) ojciec przyjdzie po małą podwyżkę".

2. "Będę grać tu zawsze, ale potrzebuje zwycięskiego projektu".

3. "Potrzebuje zwycięskiego projektu, ale wspieram Valverde, bo treningi są lajtowe, a moja ekipa ma pewne miejsce w składzie".



Trzymam kciuki za młodzież - Araujo, Pedriego, Gaviego, Ansu Fatiego, Demira, Balde. Mamy na kim budować przyszłość.
Dodając do tego Ter Stegena, Pique, De Jonga, Busquetsa, Albe, Griezmanna, Depaya, czy nawet Coutinho i Dembele - możemy już teraz wymagać sukcesów.

0

@POLAK12345 wszystko wina PO/Bartomeu. Zostawili kraj/klub w ruinie. xD

2

Nawiązując do audytu i tego, co tutaj niektórzy piszą... Czy Wy naprawdę uważacie, że to dopiero "audyt" wykazał, w jak trudnej sytuacji jest Barcelona? Naprawdę? Audyt bazuje na informacjach tworzonych przez dział finansowy - informacjach, do których Laporta (i jego dyrektor finansowy) ma dostęp od marca bieżącego roku. Owszem - mogą wyjść minimalne różnice, ale nie są one na tyle istotne by mówić o tym, że to dopiero wynik audytu pokazał "jak jest naprawdę".

Ponadto zauważcie - Laporta już od marca pieje o tym, że jest "gorzej niż zakładał"...

2

Największym problemem związanym z odejściem Messiego będzie dla mnie kolejny "sezon przejściowy" Koemana. Będzie to kolejny sezon z 34-letnim Pique na ŚO, 33-letnim Busquetsie w pomocy, 32-letnim Albie na LO. Dodatkowo Umtiti, Pjanić, Coutinho, Roberto, Lenglet, Puig... Wytłumaczenie niepowodzeń już znamy - zabrakło kluczowego Messiego. A Joan "wszystko przez Bartomeu" Laporta znowu wymyśli coś na usprawiedliwienie swojej bierności. Nie pozostaje nam nic innego...

https://pbs.twimg.com/media/Efk3X6oWAAYuwxe.jpg

3

Beka z ludzi, którzy wierzą we wszystko, co mówi Laporta.
Laporta jest prezydentem już prawie PÓŁ ROKU! Serio, wierzycie, że dopiero teraz poznał stan finansów klubu? Jedyny "+" jego kadencji to na ten moment Demir. Szumne zapowiedzi rewolucji miały sprowadzać się do zrobienia porządku. Ba, pierwszy miał polecieć Koeman, który ewidentnie ma problem z dostosowaniem taktyki pod posiadane zasoby [jako pierwszy powinien wskazać "gwiazdy" do ostrzału - po co mu np. w ofensywie: Messi, Dembele, Griezmann, Ansu, Depay, Aguero, Coutinho, Braithwaite - 8 zawodników na 3 pozycje (!)].
Połowa okienka za nami a tu... w składzie Pjanić, Umtiti, Coutinho, Braithwaite, Griezmann, Neto, Lenglet, Roberto, czy nawet Puig.

7

Poprosiłem szefa o podwyżkę. Powiedział, że spoko, ale nie ma pieniędzy.

Negocjacje zakończyły się sukcesem. Można powiedzieć, że osiągnęliśmy porozumienie, które nie mogło zostać sformalizowane. xD

#laportalogic #laportaout



A tak całkiem poważnie mówiąc... Od miesiąca czekam na obiecane "czystki"... Pjanić, Umtiti, Coutinho, Braithwaite, Griezmann, Neto, Lenglet, Roberto... Nie wierzę, że nie znajdą się chętni.

2

Tak abstrahując od sytuacji Messiego... Przyszedł WIELKI LAPŁORTA, który zapowiadał rewolucję... Pjanić, Umtiti, Coutinho, Braithwaite mieli być pierwszymi do ostrzału... Kolejni w kolejce - Griezmann, Neto i Lenglet...

Transfery do klubu? Depay, Aguero, Eric Garcia i Demir... i tu tylko Demir jest "zaskoczeniem" ala Pedri.

To miał być ten wielki plan, wielkie czystki? Nie wierzę, że nikt nie jest zainteresowany w/w.
Laporta od zawsze leciał na farcie - od Ronaldinho (przypomnijmy - miał być Beckham, ale w wyniku podprowadzenia Davida przez RM, wybór padł na Ronniego, którego Sandro Rosell - nie Laporta - osobiście przekonał do gry dla nas), przez Xaviego, na Guardioli kończąc.

0

@PatrychoO plotki o Garcii w Barcelonie pojawiły się już przed "erą Koemana". Nie ma żadnej pewności, że Garcia dostałby szansę na grę. Mógłby podzielić los Riquiego, Trincao, czy Firpo.
Po 2: trener dostosowuje taktykę pod zawodników, których ma. Jeżeli Lenglet gra g to parę ŚO powinni tworzyć Araujo - Pique, Mingueza - Araujo. No ale... po co 2ka, jak można 3ką z tyłu, mimo braku kadry.

2


hehehe "sezon przejściowy" hehe.
21 lutego pisałem:
Ronald "sezon przejściowy" Koeman. Wywalić na zbity pysk.

Już w październiku miałem nadzieję, że nie dogra do końca sezonu.

Pozdrawiam byczków, którzy dali się nabrać na jego czcze gadanie. "Sezon przejściowy" i ile minut dla zawodników typu de la Fuente, Collado, Balde, Moriba, Orellana?

Oczywiście lepiej sprawdzić, jak poradzi sobie 33 letni Busquets (2135 minut w tym sezonie), czy 31 Pjanić (1208 minut)... Może w przyszłym sezonie albo za 2 lata będą stanowić trzon zespołu.

No ale... dobra, nie ma co zwalać na Koemana... To nie jego wina, że w wyjściowym składzie grają tacy a nie inni zawodnicy. Poza tym... skąd on może wiedzieć, jak prezentuje się Lenglet, czy taki Braithwait. Przecież Koeman nie widzi ich formy... mamy pandemię, wirusy... zawodnicy pewnie trenują w maseczkach i nie jest w stanie ich rozpoznać, a co dopiero zapamiętać, kto prezentuje się słabo/dobrze w konkretnym dniu.

0

@FC1899Barca moim zdaniem piszesz straszne głupoty. W moim mieście za najem mieszkania ~40m2 wołają OD 1700 zł miesięcznie + opłaty. Moja rata kredytu to obecnie 1100 zł miesięcznie (przy 10% wkładu własnego, mieszkanie prawie 60m2). W perspektywie nastu lat, rata na pewno wzrośnie - ale to samo czekałoby mnie przy wynajmowaniu. Na ten moment mam za sobą 3 lata kredytu z kredytu "do końca życia", na którym już "nadrobiłem" przynajmniej 1 rok wynajmowania. Do przeżycia i w miarę normalnego życia spokojnie wystarczą mi obecnie zarobki 3 tys. netto (takie zarobki "osiągnę" wszędzie). W perspektywie najbliższego roku planuje odłożyć półroczną poduszkę finansową i chcę zacząć nadpłacać kredyt. Byłbym głupi gdybym odkładał, jak sugerujesz, 150 tys., po to żeby mieć większy wkład (miesięczny koszt najmu > miesięczny koszt odsetek).

1

@pax jestem z wykształcenia mgr finansów i rachunkowości + od 10 lat księgowym, więc "dość" dobrze znam temat... pkt 3
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8690722#comment-8690869

0

La Ramblowicze,
szukam filmu na sobotni wieczór - co możecie polecić w gatunku: thriller?
Siedem, Wyspa tajemnic, Prestiż, Uśpieni, Adwokat diabła, Labirynt, Lęk Pierwotny, Contratiempo (i inne Oriola Paulo), Memento, Zaginiona dziewczyna - obejrzane (szukam czegoś na podobny styl).
Zastanawia mnie "Czysta formalność", "21 gramów", "Sędzia".

0

@norbi77 jeżeli to "sezon przejściowy" to nie nastawiam się na mistrzostwo kraju. Nastawiam się na zarys nowego zespołu, z jasną taktyką, próbą wykreowania i narzucenia własnego stylu przeciwnikowi. Teraz nie mamy nic. Ani stylu, ani taktyki, ani wyników.

6

Ronald "sezon przejściowy" Koeman. Wywalić na zbity pysk.

Już w październiku miałem nadzieję, że nie dogra do końca sezonu.

Pozdrawiam byczków, którzy dali się nabrać na jego czcze gadanie. "Sezon przejściowy" i ile minut dla zawodników typu de la Fuente, Collado, Balde, Moriba, Orellana?

Oczywiście lepiej sprawdzić, jak poradzi sobie 33 letni Busquets (2135 minut w tym sezonie), czy 31 Pjanić (1208 minut)... Może w przyszłym sezonie albo za 2 lata będą stanowić trzon zespołu.

No ale... dobra, nie ma co zwalać na Koemana... To nie jego wina, że w wyjściowym składzie grają tacy a nie inni zawodnicy. Poza tym... skąd on może wiedzieć, jak prezentuje się Lenglet, czy taki Braithwait. Przecież Koeman nie widzi ich formy... mamy pandemię, wirusy... zawodnicy pewnie trenują w maseczkach i nie jest w stanie ich rozpoznać, a co dopiero zapamiętać, kto prezentuje się słabo/dobrze w konkretnym dniu.

2

@itmustbejoke serial to nie Twoje życie, w każdym będą sceny pornograficzne.
badum tss xD

0

Pod taką grę (i naszą i Huesci) to muzyka z Benny Hilla ideollo.

0

Śmiałem się z Koemana ponad 2 miesiące temu, śmiać się będę za 2 miesiące - jak go w końcu wy...rzucą.



A te legendy... jakoby byli piłkarze byli świetnymi trenerami, czy znali się na futbolu na poziomie nieosiągalnym dla dobrego obserwatora. Bajki.

1

Ale bym sobie obejrzał takiego Najmana stylizowanego na Artura Szpilkę z 9 rundy walki z Wilderem...

0

@Bobo25 pożyczę Barcelonie środki finansowe na niski procent - zaufaj mi, kupią

3

Po sezonie prawdopodobnie odejdzie Messi (+ być może Busquets) - to spore odciążenie dla budżetu. Dodatkowo mam nadzieję, że pozbędziemy się Coutinho. To, poza zastrzykiem gotówki, również odciążenie.



Mając z przodu Ansu, Griezmanna (na zmianę Pedri) na 10 (pracującego w defensywie), Haalanda, Dembele... ogień.
Możliwy byłby nawet powrót taktyki Lucho... Czyli def i pomoc skupia się na rozprowadzeniu piłki do szybkich boków, a obronę niszczy silny ŚN.

Marzenia...

3

Z jednej strony chciałbym, by Koeman poleciał lada moment (mnóstwo powodów, o których pisałem ponad miesiąc temu)... z drugiej nie chce by nowy trener wchodził w ten burdel i miał w głowie konieczność dogrania sezonu w składzie z Messim, Busquetsem, Pique, Griezmannem i Coutinho.

0

Spokojnie i małymi krokami... W tym sezonie wystarczającym będzie, jak wejdzie w 90 minucie finału Ligi Mistrzów i strzeli decydującą bramkę.

1

Komenatrz mojej kuzynki:

"Taka jest Nasza demokracja... Robią z nami co chcą ciekawe kto nam zapłaci za siedzenie w domu!!! restauracje pozamykane, szkoly, uczelnie, galerie, kina nasza miejsca pracy... wezcie sb obnizcie pensje i zycie jak przecietni ludzie... miesiaca nie dacie rady... boze kogo my wybralismy, wstyd" :D :D :D



Dziewczyna "dorabia" sobie co X weekend pracując jako obsługa w restauracji... Cała rodzina twardo za PiS, w tygodniu pracuje na stanowisku "matka 24h". :D :D i to typowe "kto nam zapłaci za siedzenie w domu" :D bo ktoś jej odebrał pracę (około 20h w miesiącu)

0

@Rewolucja123 połowa w/w to sukces Messiego/Ter Stegena, a nawet Dembele, który kilkukrotnie ratował tyłek Valverde. W ciągu 3 lat wyszedł im chyba tylko 1 mecz - Finał Pucharu Króla w 2018. Z takimi zawodnikami to nawet ogarnięty amator dałby radę.

0

@jeyx77x Valverde był amatorem. Nie trzeba mieć ukończonej medycyny, by być świadomym tego, że osoba z takim sprintem, odejściem, potrzebuje stałego i dość wysokiego obciążenia na treningach, by potem - w meczach, gdzie adrenalina i stawka nie pozwala odpuszczać - mięśnie były przygotowane. Idź na siłownię, "pompuj" klatkę 40kg obciążeniem, by potem, na jednej sesji spróbować tego samego z 100kg. Jeżeli nie zrobisz sobie krzywdy to uszanowanie... a o tym, że treningi Valverde były amatorskie/dreptane wszyscy wiemy, bo miało to przełożenie na zachowanie piłkarzy na boisku.

0

@Colon moja ulubiona

0

@Janiama Konfederacja 8% - "XD"

0

@fcbarcafan19 a na co to komu, komu to potrzebne

0

udostępniajcie szybko, bo zaraz skasują xD

2

@Rewolucja123 wielkanocny :p

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?