0

@Arkon 3 odcinki z drugiego sezonu są na razie. Źle to ująłem. Po tym całym materiale, który do tej pory obejrzałem to taka ocena, a dalej będą wychodzić.

1

@Arkon Po całych 2 sezonach 7.5/10

3

@Zoker Autor tego cytatu musiał mieć niezłe zdziwko oglądając film "Łowca Jeleni'.

1

@Gary Jeśli nie widziałeś "Gomorry" to zacznij od tego w pierwszej kolejności.

0

@pt9 Dzięki za uzupełnienie listy bo przyznam, że nie oglądałem.

1

@mmaciass Świetny serial, ale jakoś rzadko się przewija na tym forum.

0

@mmaciass Nie pominąłem, tylko pomyliłem tytuł. Nie "Imperium zła" tylko właśnie "Zakazane Imperium" miałem na myśli ;)

1

@Safrani A nie widziałem tego. Dopisuję, więc do listy. Na VOD brak, ale na CDA jest.

1

2

@Bogan Bezkompromisowy i surowy klimat przestępczy z mistrzowską grą aktorską. Dla mnie wybitny.

16

Dla osób, które lubią kryminalne kino w każdym wydaniu, niezależnie od kraju produkcji, mam do polecenia kilka nieoczywistych pozycji z kategorii - serial.

Kolejność losowa

1. Umbre - W cieniu https://zapodaj.net/images/0401700167eb4.png
2. Mr. Ibentween https://zapodaj.net/images/261d9a031ac2e.png
2. El Inmortal - Gangi Madrytu https://zapodaj.net/images/cea1f389b1b0f.png
3. Suburra https://zapodaj.net/images/4f01f744fdce0.png
4. El Chapo https://zapodaj.net/images/27d4911dd887c.png
5. Aranyelet - Złote życie https://zapodaj.net/images/04ce75785426d.png
6. Zero Zero Zero https://zapodaj.net/images/12262683f3f74.png
7. Braquo - Bezkarni https://zapodaj.net/images/3f6829697547f.png
8. 4 Blocks https://zapodaj.net/images/58d05594ade58.png
9. Small Time Gangster https://zapodaj.net/images/919e6c5e066d5.png


Dla mnie oczywiście bezdyskusyjnym numer jeden w tym gatunku pozostaje "Gomorra", która jest dla mnie serialem kompletnym pod każdym względem, ale myślę, że jest na tyle popularny, że kto go miał obejrzeć to już obejrzał lub ma na liście.

P.S. Tytuły typu "Narcos", "Peaky Blinders", "Imperium zła", "Rodzina Soprano" itp zostały umyślnie pominięte.

@Safrani @JimMorrisonFCB @Gary @Zoker @Arkon @arsenallondyn0 @NeroTFP1 i inni.........

1

@Czyhrynski Nie są to seriale, które bym umieścił w swoim Top5, ale uważam, że są bardzo dobre.

2

@Safrani Normalnie takie dania robię na obiad, ale dzisiaj nie było czasu więc obiadokolacja.

5

@Safrani I tak można jeść, smacznego! U mnie indyk zawijany że szpinakiem i fetą.
https://zapodaj.net/images/f15fd4626cd31.jpg

2

@MYTO Podejrzewam, że niektórych może irytować fakt, iż częścią rozwoju tej cywilizacji są ludzie tak mocno podatni na tanie chwyty korporacji zaprogramowani na bezmyślny konsumcjonizm.

3

@Safrani Może to zabrzmi okrutnie, ale dla mnie to mogą się tam nawet stratować i osobiście potraktuję to jako selekcję naturalną.

0

@Lanosss A jest dziwnie podobna do tej polskiej aktorki porno i tamta tez ma na imię Kasia.

1

@Safrani No tak, ja też kilkukrotnie utylizowałem baterie oraz tonery i nikt ode mnie nie chciał takich szczegółów.

2

@pluszek Nie rozumiem co ma właściciel mieszkania do Twoich prywatnych rzeczy, które chcesz zutylizować? Po co im potwierdzenie opłat czynszu do tego by zabrać puszki z farbą i termometry? Pierwszy raz słyszę o czymś tak poyebanym. Ja to bym zaraz po zakończeniu tej absurdalnej rozmowy był pod pojemnikiem ze zmieszanymi i wyrzucał to wszystko do zwykłego kosza.

0

@pluszek I rozumiem, że właściciel mieszkania nie posiada piwnicy, gdzie można mu postawić te kilka małych klamotów by Ci nie zawadzały i żeby sobie sam zrobił z tym co chce jak już tam nie będziesz mieszkał? (bo rozumiem, że to jego rzeczy skoro potrzebujesz specjalnego upoważnienia xd)

1

@KamQiX Uwielbiam to studio, ale trochę mnie rozczarował ten kierunek "robotyki". Człowiek się przyzwyczaił do klimatu, który serwowali w The Last of Us czy Uncharted i teraz ciężko mi się przestawić na obcą planetę z robotami. Z tego co zauważyłem to środowisko graczy też trąci sceptyzmem, ale może to też wynika, że ten Trailer nie pokazał w zasadzie niczego prócz długiej Cutscenki. Wiedźmin 4 absolutnie pozamiatał całą tą Galę.

3

@macio_944 Im bardziej realistyczne otoczenie, tym bardziej można się zanurzyć w całej produkcji. Pewnie znajdzie się jeden, drugi, trzeci, który powie, że to jest "tylko dodatek", ale dla mnie subiektywnie to zmienia całkowicie imersję klimatu i jeżeli rynek aspiruje do tego by nadal podnosić poziom rozrywki to w tym kierunku powinny się rozwijać gry.

1

@Fc112 Jeśli chodzi o filmy z kategorii horror to spokojnie mogę powiedzieć, że jestem fanatykiem tych produkcji. Na Filmweb mam ocenionych około 4000 filmów pełnometrażowych z czego na pewno 1/4 czyli około 1000 filmów to są same horrory. Oglądam sobie oczywiście przy odpowiednim nastroju, gdy jest już późniejsza godzina, za oknem ciemno no i mieszkam sam. Też nie mam tak, że zatrzymuje film i idę zapalić światło by sprawdzić czy kogoś nie ma w mieszkaniu, ale tak jak mówię są momenty napięcia czy jakieś wyskoki, które sprawiają, że serce szybciej zabije i uważam, że jest to coś zupełnie normalnego. Nie jest to żaden obciach czy jakiś objaw niemęskości, którego należy się wypierać, no ale może faktycznie nie należy tego kategoryzować jako strach tylko bardziej "zaskoczenie".

1

@Gary No nie, to zupełnie tutaj się nie pokrywamy, ale każdy ma inny gust. Dla mnie jest to największa tandeta jaka może być.

0

@Fc112 Skoro tak twierdzisz...

1

@lajcior To mnie buja


1

@clyde No, to jest typowe dla PS Store. Nie raz widziałem edycję standardową jakiejś gry za 319, a wersję Deluxe czy Premium za 110.

2

@Czyhrynski Ta z 2019 roku? Ogrywałem ją na premierę za 129zł. Teraz stoi dokładnie tyle samo na PS Store.
@Fc112 Jak grasz w taką grę o 1 nocy po ciemku i na słuchawkach to w momencie, gdy dostajesz tzw. "scare jump", że coś Ci nagle wyskakuje przed nosem to nie ma na to odpornych. Każdy choćby drgnie.

1

@lajcior No też nie. Zupełnie nie moje klimaty.

3

@lajcior Dla mnie większość tego co się obecnie tworzy na polskiej scenie muzycznej nie nadaje się do słuchania, no ale najgorsze co mógłbyś mi puścić to Sławomira, Zenka czy jakiekolwiek disco-polo. Nigdy nie lubiłem, nie lubię i nigdy nie polubię, nawet po 0,7 wódki, więc zdecydowanie nie należę do osób, które negują taki nurt, a potem przy nim tańczą. Moja niechęć jest stała i niezmienna bez względu na okoliczności.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?