6

@FC1899Barca Był Król Lear, teraz jest król Leo.

5

Wiem że z oceną Setiéna powinno się poczekać do końca sezonu, ale jedna rzecz się rzuca w oczy już teraz. Mianowicie niesamowita poprawa gry defensywnej - od marca nie straciliśmy nawet jednego gola! Liczę na kontynuowanie tej pięknej serii.

0

@Kusco15 Może jak ktoś jest głupi to rozwija ciało i siłę żeby móc chociaż tym zaimponować komuś. A bardziej serio to głupie jest takie gadanie. Ja jestem bardziej inteligent niż pierwotny jak to nazwałeś. A jednak lubię zadbać o siebie, dobrze się ubrać. Siły nie mam jakiejś wyjątkowo dużej, ale pracuję na magazynie i nie czuję się mięczakiem. W życiu też nie byłem gnębiony ani szykanowany, choć może wszystko jeszcze przede mną.

4

@koksik2700 Dla mnie dziewczyna przede wszystkim jest takim innym światem. Będąc z nią mogę się przenieść we właśnie taki inny świat. Zapomnieć o problemach czy obowiązkach. Liczy się tylko ten moment wspólnie z nią. Jestem romantykiem i bardzo sobie cenię taką zmysłowość. Akurat co do seksu to nie jest to najważniejsze, popęd seksualny można wyładować w inny sposób. Bardziej chodzi o relację i poświęcenie siebie i swojego czasu drugiej osobie. Nie ma wiele piękniejszych chwil niż taka chwila we dwoje po jakimś trudnym dniu. Chwila spaceru, rozmowy, patrzenia w oczu, bawienia się włosami. Piękne to jest. Smutne że dla wielu mężczyzn kobieta to tylko obiekt seksualny.

55

Teraz napiszę coś serio, bo zwykle piszę bardziej luźno i ironicznie. Niesamowita jest ta La Rambla, mimo wszystko. Nie znam tu nikogo osobiście, każda osoba tu dla mnie to tylko nick i avatar. A jednak mimo tego czuję coś takiego że wszyscy jesteście tu moimi przyjaciółmi. Wchodzę tutaj bardzo często, czasem nawet za często. Kilka razy próbowałem przestać ale LR naprawdę uzależnia. Jak to w przyjaźni bywa, czasem są kłótnie, nieporozumienia, napięcia, ale i tak gdzieś tam w głębi serca lubię was wszystkich na swój sposób. Oczywiście mówię o tym którzy się w jakiś sposób udzielają, bo jest nas dużo więcej. I też dziękuję że często można uzyskać szybką pomoc czy poradę na dosłownie każdy temat, nawet pisana w środku nocy prośba o pomoc w wyborze wiertarki :D
Dziękuję za niezliczone konwersacje na PW z wieloma tutaj, niektóre naprawdę długie i wartościowe. LR to super miejsce, niekiedy po prostu czujemy wstyd żeby pogadać ze swoim przyjacielem czy rodziną na jakiś temat, a do obcego "przyjaciela" z internetu jakoś tak łatwiej jest. Niejednokrotnie były tu poważne prośby o pomoc, czy to z dziewczyną, pracą czy nawet ze zdrowiem. Wiele razy czytałem bardzo prywatne wyznania, część z nich mnie dotknęła. Super że mamy takie miejsce dla siebie. Mimo oczywistych różnic w każdej sprawie, jednak na końcu łączą nas wspólne barwy. Super że jesteście wszyscy tutaj dla mnie, dla siebie, dla nas. Kocham was

1

@DonAndresFCB U mnie na sali podczas matury z polskiego jako opiekun był taki fajny nauczyciel niemieckiego. Podszedł do mnie w pewnym momencie i patrzył na moją pracę. Nie wiedziałem jednego zadania więc tak zagadałem dla żartów "hehe wie pan co tu ma być?" Ten chwilę patrzy i mi szeptem mówi odpowiedź xD Myślę sobie ale jaja, fajny typ. Wpisałem. Później patrzyłem na niego i chodził od stolika do stolika i każdemu podpowiadał :D Do jednego nawet podszedł i mówił "no pokaż zadanie 10, źle masz, tu ma być to" :D
Taki sens właśnie "sprawiedliwego" egzaminu. Matura jest ważna wyłącznie w dniu w którym się ją pisze.

51

Jestem białym heteroseksualnym mężczyzną i bardzo dobrze mi z tym.

0

@paweldunajecfcb Mogłeś się odnieść do trypletu Realu Madryt.

0

@justfootball No me jodas!

5

Czułem że se kichnę, a se nie kichnąłem. Ale faza.

20

@Ramos9248 Jasne że popieram. Niszczenie kraju i krzywdzenie niewinnych ludzi to świetna metoda na protest w nawet słusznej sprawie.

4

@AlvaroHanso Zdecydowanie masz rację. Od jego zwolnienia wszystko się sypie. Pożary w Australii, spięcie USA-Iran, epidemia koronawirusa, przełożone wybory w Polsce…

2

@Ratamahatta Mentzen? To ten kolega od dziada Korwina który nienawidzi kobiet i dręczy zwierzęta?

3

Wyobraźcie sobie, panowie, teraz taką rzecz. Nie ma desantu na plażę Omaha Beach, Hitler nie wysyła von Paulusa pod Stalingrad, tylko dajmy na to rzuca oddziały Volksturmu, a Józef Wissarionowicz pada ofiarą spisku Berii, no jak wtedy by wyglądała mapa świata? No pytam się.

30

@Rewolucja123 Za Valverde jak było, tak było, ale nigdy nie było 3 miesięcy bez wygranej.

0

@zodiak_10 Kiedyś to było.

5

@Arkon Oprócz punktu 4 wszystkie pozostałe zgadzają się z postulatami Konfederacji.

5

@Jacu327 mimo że jestem rasistą to tylko czarny

35

@BarcaInfo Pewnie chodzi mu o to że według jego wizji gry mamy klepać piłką i zmuszać rywali do biegania co sprawia że się bardziej męczą. Tak było za Guardioli. Przeciwnik tylko nieustannie biegał od jednej linii do drugiej przez to że rozciągaliśmy maksymalnie pole gry. No i przez to narastało zmęczenie, bo bardziej męczące jest bieganie za piłką niż z piłką. W wyniku tego łatwiej było o błędy a i brakowało czasem sił na szybką kontrę.

5

@masq Musisz zmienić i szybko ustawić zdjęcie jako prywatne. Inaczej się nie da. I też usunąć posta o zmianie zdjęcia na swoim "wallu" na profilu.

3

@DaPi To ja dziękuję za wsparcie. Nie było to łatwe dla mnie, ale dałem radę!

19

Muszę się wam do czegoś przyznać. Nienawidzę Realu Madryt. Zawsze im życzę jak najgorzej i cieszę się z każdej ich porażki.

2

@macio_944 Michael Jackson. Niesamowita postać. Oprócz tego że dzięki niemu zacząłem świadomie słuchać różnych gatunków muzyki, to jeszcze miał on bezpośredni wpływ na moje życie. Wspaniały prezent dla ludzkości, na który oczywiście nie zasłużyliśmy i nie potrafiliśmy docenić.

5

Kochani, nie wierzcie w (tylko) przyjaźń z osobą która wam się podoba. Tak se ne da.

1

@sebo939 No ale ja to wiem :D Czy mam jakieś pretensje że ktoś nie myśli tak jak ja? Sam napisałem że jak zwykle mam inne zdanie od reszty. Mnie też boli że Real jako pierwszy obronił LM, ale bardziej mnie boli to jaki Real obronił. Boli mnie że drużynie Guardioli się to nie udało, a brakowało tak niewiele. Ale gdy patrzę na to wszystko co było dookoła tego Realu to ten ból maleje no bo dla mnie to jakiś żart jest a nie jedna z najlepszych drużyn w historii. Real nie potrafi grać na wszystkich frontach i to jest fakt. My każdą LM jaką wygraliśmy to przy krajowej dominacji i po fantastycznych sezonach pełnych pięknej gry. I to właśnie zapamiętam.

1

@sebo939 Przede wszystkim myślę że mnie to interesuje, bo wypowiadałem się w swoim imieniu.

8

@justfootball Ładna, inteligentna, z poczuciem humoru, nie może palić, picie mile widziane w kulturalnych ilościach, musi się szanować, zazdrosna, nie może być paniusią, musi pozwolić mi się sobą opiekować, wyręczać w niektórych rzeczach, fajnie jakby była taka słodka jak dziecko czasem, grzeczna w sensie kulturalna - nienawidzę jak dziewczyna rzuca mięsem. Jestem strasznie wymagający i wybredny.

0

@Michael24 Ale ja mówię ogólnie a nie o tym jednym triumfie. Wiem że mam inne spojrzenie na futbol od większości, ale w życiu bym nie zamienił nawet jednej LM 2015 na te trzy z rzędu Realu wygrane w takim stylu.

2

Nie wiem jak wy, ale ja wolę mieć takie LM jak wspominana dziś rzymska, czy 2011 lub 2015 niż trzy z rzędu wygrane po takich okolicznościach jak ostatnie Realu. Przepraszam bardzo, można mówić dużo, ale takie wygrane po kontrowersjach sędziowskich, golach ze spalonych w półfinale czy finale, po meczach życia bramkarzy rywali, po (nie)celowym wyeliminowaniu najlepszego piłkarza rywali w finale nie mogą być porównywane do edycji wygrywanych przez Barçę, gdzie nie dość że była wspaniała gra w LM to na dodatek dominacja w lidze, a nie jak Real gdzie kompromituje się w pucharze w styczniu, a w lidze ogląda plecy Barçy. Wolę wygrywać jedną LM na 5 lat w takim stylu jak Barça.

3

@Kapitan_SW Jeśli chodzi o reprezentację to jest to na pewno ciekawa sprawa. Drużynę przejął po olbrzymim sukcesie jakim było wygrane EURO 2008. Bardziej niż sam tytuł chodzi o mentalność zawodników. W końcu ci "wielcy" piłkarze jak Xavi, Puyol czy Iniesta wygrali coś poważnego, wcześniej słyszeli że są genialni, a teraz w końcu udało im się to udowodnić. To też miało ogromny wpływ na późniejsze sukcesy już z Guardiolą na ławce Barçy.
A sama reprezentacja w latach 2010-12 to była przecież kopia Barcelony. Trzon drużyny stanowili Xavi i Iniesta, którzy po prostu grali to samo co w klubie, a reszta zawodników się stosowała do tego. Skład Hiszpanii był piekielnie mocny, bo oprócz ofensywy Barçy, tyły zabezpieczał Real Madryt z Casillasem i Ramosem.
Nie zamierzam go deprecjonować, bo oczywiście nie wiadomo czy Hiszpania wygrywałaby wszystko z kimś innym na ławce, ale jednak nie da się ukryć że nie miał trudnego zadania. Według mnie był takim po prostu dobrym wujkiem, który starał się utrzymywać świetną atmosferę (a to przecież nie było łatwe patrząc na relacje na linii Barça - Real w 2011 dzięki José) i dbał aby drużyna grała na zasadzie "Jest Xavi, jest piłeczka i grają chłopaki".

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?