2

@macio_944 No to chyba oczywiste że jesteśmy. Ale skąd takie założenie że to dzięki Unii? Po komunie w końcu mogliśmy mieć normalny rynek. W latach 90. rozwijaliśmy się szybciej niż obecnie. Tempo siadło wraz z tym jak zaczęliśmy wprowadzać regulacje unijne jeszcze przed oficjalnym wejściem do niej. Zamiast rozwijać się przez naszą pracę, budujemy "dobrobyt" za niemieckie pożyczki.

3

Mówienie że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy (tak jakbyśmy byli w jakimś dobrym miejscu) dzięki Unii Europejskiej to tak samo jakby powiedzieć że dzięki PiSowi teraz są lepsze i tańsze komputery niż za PO.

6

@MesQueUnClub_87 Panie, nie masz pan serca. Przeczytałem i teraz żem głodny jest.

5

@JimMorrisonFCB Az się przypominają problemy z brakiem dźwięku po pobraniu GTA SA :D

2

@Mesi12 Niezła poślica z tej pani.

0

Ale ładne rzeczy w tym sklepie online Barçy.
https://store.fcbarcelona.com/en/

0

Frenkie De Jong: "Jestem w dobrej formie, ale nie mógłbym obecnie zacząć grać. Brakowało mi sesji treningowych i za długo nie trenowałem z piłką."
No ale jak to? Eksperci z LR przekonują że indywidualne treningi w domu w pełni wystarczą i że trzeba jak najszybciej zacząć mecze bo biedni nie mają co oglądać.

2

@AmigoBlancos 1. B 2. B 3. B 4. A 5. D 6. B 7. A 8. C 9. B 10. B

10

@BarcaInfo Oh Anto... A miałem dzisiaj nie...

1

Właśnie sie popłakałem. Wszystko przez straszną wizję którą sobie wyobraziłem. Widząc post o ostatnim meczu Iniesty pomyślałem o pożegnaniu Messiego. I zobaczyłem ten jego ostatni mecz na Camp Nou, niby normalny, taki jak każdy z innych. Kręci rywalami, posyła niesamowite podania, spaceruje obserwując rywali, strzelił gola, może dwa. Aż nadchodzi ta 85 minuta, sędzia techniczny podnosi tablicę i na niej na czerwono numer 10. Wtedy cały stadion ogarnia płacz, całe 100 tysięcy ludzi gorzko łka. Kamera pokazuje Messiego. Zawodnicy obu drużyn podbiegają do niego, pewnie będą go podrzucać. W końcu przechodzi przez linię boczną i zmienia go jakiś zawodnik. Jestem strasznie dziecinny ale ja po prostu nie chcę aby ten dzień nadszedł… Nie chcę widzieć tego co przed chwilą zobaczyłem, nie chcę po prostu… Nie chcę......

37

Czy obawiacie się coraz to silniejszej islamizacji Europy? Już teraz są kraje w Europie gdzie w szkołach od małego dzieciaki uczone są cyfr arabskich. Do czego to dojdzie?

15

@AmigoBlancos Jednak na szczęście większość ma odmienne zdanie od niego. Nieważne ile by nie próbować, homorodzina nigdy nie będzie czymś normalnym bo jest zwyczajnie niezgodna z biologią. Kropka.

23

@marcin000019 Rozumiem że nie istnieje coś takiego jak ubezpieczenie zdrowotne które pokrywa tego typu sytuacje.

0

@Rudi35 Wynajmuję dom wspólnie z rodzicami. I nie polecam takiego stylu życia. Rachunki dzielimy na 3 i płacę równo ⅓. A jak przychodzi co do czego to słyszę "gówniarzu póki mieszkasz u mnie to będzie tak jak ja chcę". No niezłe mieszkanie "u nich" xD

6

- Jesteś pijany.
- Nie jestem.
- Piłeś.
- Nie piłem.
- To powiedz "La Rambla"
- Dobra, piłem.

1

@Pablopicasso27 Nie mogę narzekać. Robota nie najgorsza, a do tego fajne dziewczyny :D Jedyny minus to trzy zmiany, no ale da się przeżyć.

2

@xVENUMx Ja właśnie wracam do domu xD #nockateam

0

3

@patry295 Czyli głupi naród to wina polityków Konfederacji? :D No niezłe rozumowanie. PiS to świetna partia bo najwięcej ludzi na nich głosuje.

6

@Messibestplayerintheworld Szkoda przede wszystkim dla nich, że nie potrafią dostrzec jak wielką rzecz zrobił ten człowiek w swoim pierwszym sezonie. W drugim byliśmy 2 mecze od wygrania trypletu. A mówi się o nim jak o największym nieudaczniku w historii.

5

@Ratamahatta Przecież identycznie było z filmem Kler. Sam jestem tego dobrym przykładem bo w ogóle nie chodzę do kina, a na Kler poszedłem i to wyłącznie dlatego że PiS cenzurował ten film.

0

Właśnie czekam w kolejce do barbera. Ależ mi tego brakowało. A moim włosom to już szczególnie.

29

@Chwytliwy Nie ma się z czego cieszyć.

2

@damianex10 xDDD. Jak pod koniec zaczął ad liby to myślałem że zrobi jakieś eszkereee, to by było za mocne.

0

@Triv44 Jak nielegalne, jak legalne? Zmieniłem se we urzędzie, nawet pan se może zmienić.

0

@Fawrf No była. Sezon temu byliśmy 2 mecze od trypletu. Sam Messi był w trzech finałach reprezentacyjnych z rzędu i wszystkie przegrał po dogrywkach czy nawet karnych. Bardzo niewiele mu brakło żeby wygrać dużo więcej trofeów niż wygrał.

0

@Fawrf Nieco głupie pytanie. W latach 2016, 2017 i 2018 też powinien dostać ZP. To nie jego wina, że przyznawanie nagród wygląda, jak wygląda.

6

@pluszek Błagam. Gdyby Iniesta nie strzelił tego gola i to Chelsea by awansowała, to ten mecz byłby określany jako skandal tak jak mecz z Interem. Obrazki z ręką Ballacka czy "faulem" Abidala krążyłyby po sieci jako dowody na okradzenie Barçy.

1

@Piotr89Sand Chciałbym aby zabronione były dobitki przy rzutach karnych podyktowanych w trakcie meczu. Powinna być jasna zasada, albo gol, albo bramkarz wznawia z piątego metra. Zniknąłby problem wbiegających zawodników w pole karne przed oddaniem strzału.
Bardzo podoba mi się też pomysł 5 zmian w trakcie meczu. Oczywiście z limitem 3 możliwych przerw.
A z drugiej strony to nie chciałbym tego zatrzymywania czasu gry. Czy chcemy, czy nie, zmiany na czas czy przeciąganie gry to elementy strategii. Gdy wygrywamy sami tak robimy by zyskać sekundy, gdy przegrywamy irytuje nas gdy robi to przeciwnik.

14

Widzę że będzie to bardzo niepopularna opinia, ale ja zupełnie nie chcę wznawiania rozgrywek w takiej formie. Uważam że jest to całkowicie bezsensowne. Ucierpi na tym zarówno ten sezon jak i następny. W tym po tak długiej przerwie to niemożliwe żeby piłkarze wskoczyli szybko na najwyższe obroty, zanim się rozpędzą to już będzie koniec tego sezonu. Czy naprawdę chęć zysku jest warta tego, aby do końca tego sezonu oglądać wątpliwej jakości spotkania, okupione plagą kontuzji i dodatkowo niszczyć przygotowania do nowego sezonu? Dla mnie to jest zupełnie poroniony pomysł i nie rozumiem tego entuzjazmu na wieść o powrocie. Mi też brakuje meczów no ale myślmy racjonalnie. To są ludzie, piłkarze mają ciała jak my wszyscy, oni pracują według określonych etapów, plany treningowe są układane na miesiące do przodu. Taki dwumiesięczny przestój niszczy praktycznie cały plan na ten sezon.
Podsumowując, nie widzę żadnych plusów wznawiania rozgrywek. Na boisku będą nudy, kibiców na trybunach nie będzie, a do tego intensywność gry będzie na niskim poziomie oraz pełno kontuzji. No a dołóżmy do tego sytuację w europejskich pucharach. Część lig ogłosiła oficjalny koniec sezonu, co z drużynami z tych lig? Jak niby połączyć to wszystko? Będzie jeszcze większy burdel niż jest obecnie. Jedyne wyjście to zakończenie sezonu w Europie. Otwartą kwestią pozostaje przyznawanie mistrzostw, tu każda liga powinna zrobić tak, jak chce. Jestem nawet za sezonem bez mistrza, niż żeby piłkarze teraz wracali na 2 miesiące i w ekspresowym tempie dogrywali ten sezon do końca.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?