3

@justfootball Novia to bardziej twoja żona lub kobieta taka na poważnie, a chica to dziewczyna.

7

@prokofiew Ciekawy przypadek. Ogłaszanie wszystkim jak bardzo mnie coś nie obchodzi i to pomijam.

6

@MarioVeB! Mam tylko prysznic. Zawsze zakręcam wodę podczas golenia czy mycia zębów, nawet gdy myję twarz żelem, to tylko gdy namaczam i spłukuję twarz woda leci, tak to jest zakręcona. Często po sikaniu nie spłukuję wody gdy jestem sam w domu i wiem że za niedługo pójdę znowu, a chodzę często gdyż piję dużo wody i yerby. A i w ogóle gdy spłukuję, to nie do końca tylko tak jakby w połowie puszczam guzik, siuśki spłukane, a połowa wody w rezerwuarze wciąż jest. Rówineż gdy wyrzucę np chusteczkę to nie spłukuję tego, bo i po co?
Zmywarki nie mam, ale naczynia myję podobnie jak twarz, namaczam trochę i potem myję przy wyłączonym kranie i dopiero gdy wszystko umyte to spłukuję odkręcając trochę kran. Polecam taki styl życia. A argument typu "ja płacę za rachunki więc nie będę oszczędzał" jest tak infantylny i prymitywny że aż szkoda komentować. Równie dobrze można iść do piekarni, kupić chleb i po wyjściu wyrzucić go do kosza, bo w końcu zapłaciłem za to.

2

@damianex10 Tym bardziej że przed tą akcją były dwie praktycznie identyczne akcje, które kończyły się na słupku.

0

@masq Nie lubię Cristiano, ale to dobry piłkarz tho.

4

@IronSanHybrid @Katalończyk 99
Ja mam takie samo zdanie. Kolega tłumaczy się tym że "był zmęczony po pracy i z powodu wielu innych ogłoszeń pomyliły mu się ceny i nie zwrócił uwagi na to że cena 1350 nie zgadza się z ogłoszeniem". Jak go tak słucham to chce mi się śmiać bo co to jest za wytłumaczenie? Znaczy rozumiem go, mógł naprawdę być rozkojarzony. Tylko w takim przypadku wina jest w całości po jego stronie. To nie wina biura że nie sprawdził ceny. Więc takim tłumaczeniem tylko się pogrąża i raczej nie zwiększa swojej szansy na ewentualne zmniejszenie czynszu do 1100 lub od zerwania umowy i zwróceniu kaucji. W tym celu ma jutro jechać do biura, no i chcę mu poradzić jakoś ale on ma tą swoją wersję i się jej trzyma. Tak jak mówię, mnie ona rozbawia i nie wróżę mu sukcesu.

0

La Rambla - twoje forum prawnicze. Macie się okazję wykazać. Ja mam swoje zdanie, a kolega inne, nie jesteśmy prawnikami więc to takie przekrzykiwanie się. Chcę się poradzić kto ma rację.
Więc tak, kolega chciał wynająć mieszkanie. Znalazł jedno ogłoszenie na FB. Zrobił screena i zadzwonił aby omówić się na spotkanie. Został umówiony na jutro. Pojechał na spotkanie i oglądał mieszkanie, spytał o cenę wynajmu i broker podał mu cenę 1350. Kolega uznał że w porządku, aby mieć zaklepane mieszkanie musiał wpłacić kaucję o wysokości jednego czynszu. W tym celu pojechał do biura i wpłacił zaliczkę, podpisał też umowę opiewającą na właśnie 1350 miesięcznie oraz 1350 kaucji. Wystawił fakturę za tą wpłatę kaucji więc wszystko w porządku. Za kilka dni mieli się odezwać z biura, aby umówić się na przekazanie kluczy i wpłacenie pierwszej raty czynszu, gdyż jeszcze w mieszkaniu był remont i musieli czekać aż skończy się. Tak też się stało, za kilka dni telefon i że zaprasza po klucze. Jednak tego dnia kolega zauważył że na screenie z ogłoszenia cena za mieszkanie była podana 1100. Trochę się zdziwił bo na miejscu okazało się że podana cena to 1350. Podczas rozmowy telefonicznej nie było żadnych informacji o cenie, a tylko o terminie spotkania. Jeśli chodzi o daty, to sprawa wygląda tak że:
26.04 zrobił screena oferty na FB z datą 23.04, była tam cena 1100
Gdy po zorientowaniu się wszedł na stronę i znalazł ogłoszenie tego mieszkania, data posta była już 25.04 i cena 1350.
Dziwna sprawa bo 26.04 znalazł tamto ogłoszenie i tego też dnia zadzwonił w sprawie umówienia spotkania. Cena wyleciała mu z głowy bo w międzyczasie szukał też innych mieszkań, więc nie zwrócił uwagi na to że na miejscu podana cena to 1350, cena za mieszkanie mu odpowiadała więc się zgodził.
No i teraz nasuwa się pytanie czy doszło do oszustwa. Na pewno widać że pod wpływem zainteresowania biuro podwyższyło cenę z 1100 na 1350. Nieładne zachowanie. Jednak czy doszło do oszustwa z punktu widzenia prawa? Stara cena była tylko na zdjęciu na FB, z tego co mi się wydaje taki post nie ma żadnej podstawy prawnej do domaganania się czegokolwiek dla siebie z tego tytułu. A na spotkaniu od razu była podana cena 1350, tak samo na umowie którą kolega sam dobrowolnie podpisał. Nie dziwię mu się że czuje się oszukany widząc że dzień wcześniej cena była niższa. Jednak nie sądzę aby miał jakieś podstawy do oskarżania biura, gdyż tak jak napisałem warunki umowy były jawne i on sam się zgodził na nie.
Co do tego że daty się nie zgadzają to jednak na FB można ustawić dowolną datę posta więc faktycznie mogło być tak że 26.04 było 1110, a po telefonie usunęli tego posta i wstawili nowego z ustawioną datą z dnia wcześniejszego, aby pewnie uniknąć właśnie tego oskarżenia o manipulowania ceną.
Chyba dobrze wyjaśniłem. Wałek widać ewidentny bo nagle cena wzrosła. No ale prawnie chyba wszystko jest w porządku. Gdyż w momencie podpisywania umowy kolega znał cenę 1350, zgodził się na nią i podpisał umowę na taką kwotę. Kto ma rację?

2

@tristan87 Ciekawym jest fakt, że najbliżej był wtedy, gdy podobno był w cieniu.

0

@Suarezik23 Ja zawsze polecam @Colon Tradicional oraz wersję Menta Boldo, najbardziej mi one smakują i najlepiej działają na mnie. Za owocowymi nie przepadam.

3

@kerouac Viki Gabor w formie gifa? Marzenie. Masz mój głos.

43

Od 2009:
✅ Najwięcej bramek: Messi
✅ Największa liczba asyst: Messi
✅ Najwięcej wykreowanych sytuacji: Messi
✅ Najwięcej udanych dryblingów: Messi
✅ Najwięcej bramek zza pola karnego: Messi
✅ Najwięcej zdobytych Złotych Piłek: Messi
✅ Najwięcej zdobytych Złotych Butów: Messi
✅Najwięcej nagród FIFA Best Awards: Messi

Można powiedzieć że to jest... jakby to powiedzieć... Okrutnik, no!

1

@kerouac Ja też nie chcę, ale co zrobić. Mistrzostwo, to mistrzostwo, tym bardziej jeśli zgodne z regulaminem. Styl remontady z PSG też mi nie odpowiadał, ale jednak z awansu się cieszyłem.

5

@kerouac Wolę mieć przyznane mistrzostwo.
PS. Tak, jestem hipokrytą. Gdyby Real był mistrzem jesieni to wolałbym anulowanie sezonu.

0

Najlepsza polska piosenkarka do lat 13?

1

@Katalonbar Messi

0

@AmigoBlancos No skoro tak uważasz, to tak chyba rzeczywiście jest.

1

@GreYY No nie wiem czy równie dobrze. Wiele błędów sędziowskich w 2009 było w obie strony. No chyba że brak karnego za rękę Ballacka czy czerwona dla Abidala za nic to takie tam pierdoły. No i drugi przykład też ciekawy, jeden z największych skandali w historii LM. Dla mnie można takim terminem określić gol ze spalonego w finale. Błędem w meczu z PSG był prawdopodobny brak karnego na Di Marii oraz fakt że PSG kończyło w 11.

14

Idę na miasto w czapce i słyszę jak ludzie mówią "o, jaki debil w czapce". Jak idę bez to z kolei mówią "o, jaki debil bez czapki". Zaczynam myśleć że to nie o czapkę chodzi…

17

Barcelona w obiektywie #4
Podsumowanie sezonów za pomocą 10 zdjęć. Staram się, aby nie były to pierwsze lepsze zdjęcia z google grafika. Możliwe, że niektóre ze zdjęć zobaczysz pierwszy raz.
Zapraszam w podróż w czasie do minionych sezonów w wykonaniu FC Barcelony!

Sezon 2008/09

1. Historia pisze się w Krakowie
Barcelona w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów mierzyła się z naszą Wisłą Kraków. W pierwszym meczu na Camp Nou padł wynik 4-0. Przed własną publicznością Wisła dzielnie walczyła i zapisała się w historii jako pierwsza drużyna, która pokonała Barçę Guardioli. Gol Clébera dał zwycięstwo Białej Gwieździe.
https://zapodaj.net/images/0624fda24f729.jpg
26.08.2008
Wisła Kraków 1-0 FC Barcelona
(Cléber 52')

2. Złe miłego początki
Początek sezonu wcale nie należał do najpiękniejszych. Po przegranej w Krakowie zespół doznał kolejnej porażki. Szybki gol dla gospodarzy sprawił, że grało się bardzo trudno. Mimo ogólnej dominacji Barça waliła głową w mur i nie zdołała strzelić gola. Zaczęły się nasilać wątpliwości co do Guardioli jako odpowiedniej osoby na stanowisku trenera Barcelony.
https://zapodaj.net/images/9ed0d57766cfe.jpg
31.08.2008
CD Numancia 1-0 FC Barcelona
(Martínez 12')

3. Pogrom
Po kilku wygranych atmosfera stawała się coraz lepsza. Przyszedł czas na pierwszego trudnego rywala. Na Camp Nou przyjechało Atlético. Po ośmiu minutach było już 3-0 dla gospodarzy, a na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 5-1. Bramkarz Atléti Coupet z pewnością nie zaliczy tej nocy do udanych.
https://zapodaj.net/images/5e23134b79c06.jpg
04.10.2008
FC Barcelona 6-1 Atlético Madryt
(Márquez 3', Eto'o 5' 18', Messi 8', Gudjohnsen 28', Henry 72' - Rodríguez 13')

4. Wielki Titi
W 14. kolejce ligowej popis dał Thierry Henry. W meczu z Valencią popisał się hattrickiem. Gola strzelił również Dani Alves, ale to Francuz był niekwestionowanym bohaterem wieczoru.
https://zapodaj.net/images/dccf62a780ffc.jpg
06.12.2008
FC Barcelona 4-0 Valencia
(Henry 19' 27' 80', Dani Alves 46')

5. Pierwszy Klasyk
Dość późno, bo dopiero 13 grudnia, rozegrane zostało pierwsze El Clásico. Ostatnie słowo należało do Messiego, który wspaniałą podcinką ustalił wynik na 2-0. Jednak główną postacią meczu był niewątpliwie Samuel Eto'o. W 70' minucie nie wykorzystał rzutu karnego, jednak 12 minut później udało mu się pokonać Casillasa.
https://zapodaj.net/images/8bafd39582efa.jpg
13.12.2008
FC Barcelona 2-0 Real Madryt
(Eto'o 82', Messi 89')

6. Zadanie wykonane
Pierwszy ćwierćfinał Ligi Mistrzów to starcie z Bayernem. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie. 2 razy trafił Messi, a po razie Eto'o i Henry, którzy mogli wspólnie zameldować wykonanie zadania.
https://zapodaj.net/images/e821c2b45fe5d.jpg
06.04.2009
FC Barcelona 4-0 Bayern
(Messi 9' 38', Eto'o 12', Henry 43')

7. Pogrom na Bernabéu
Historyczny mecz. Grająca koncertowo Barcelona rozgromiła Real Madryt 6-2. W tym meczu było wszystko. Szybkie odpowiedzi na gole Realu, spektakl Xaviego, który zdobył 4 asysty, Messi na nowej pozycji fałszywej dziewiątki, Piqué zaczynający swoją wojnę z kibicami Realu, no i Carles Puyol. Ucałowanie opaski kapitańskiej w barwach katalońskiej senyery w sercu Madrytu było pięknym momentem dla wszystkich Katalończyków.
https://zapodaj.net/images/8b3cebb974223.jpg
02.05.2009
Real Madryt 2-6 FC Barcelona
(Higuaín 14', Ramos 56' - Henry 18' 58', Puyol 20', Messi 35' 75', Piqué 82')

8. Iniestazo
Po bezbramkowym remisie w pierwszym meczu, Barcelona jechała do Londynu na rewanż z Chelsea. Szybki gol Essiena i kontrowersyjna czerwona kartka dla Abidala solidnie utrudniły zadanie Dumie Katalonii. Napięcie trwało dosłownie do ostatniej sekundy, w której to Don Andrés Iniesta swoim magicznym dotknięciem piłki zagranej przez Messiego dał Barcelonie awans do finału w Rzymie.
https://zapodaj.net/images/ef3b01594af6c.jpg
06.05.2009
Chelsea 1-1 FC Barcelona
(Essien 9' - Iniesta 93')

9. Mały finał
Rozgrzewką przed finałem Ligi Mistrzów był finał Pucharu. Wygrana z Athletikiem sprawiła, że drużyna Guardioli zdobyła pierwszy oficjalny puchar. Grający w tym meczu na środku obrony Yaya Touré popisał się fenomenalnym strzałem z dystansu.
https://zapodaj.net/images/2ac90ddfff87f.jpg
13.05.2009
FC Barcelona 4-1 Athletic
( Yaya Touré 31', Messi 55', Bojan 58', Xavi 64' - Toquero 9')

10. Koniec
Koniec wspaniałej przygody miał miejsce na Stadio Olimpico w Rzymie. Gole Eto'o i Messiego zapewniły Barcelonie zwycięstwo w Lidze Mistrzów, która wspólnie z Ligą i Pucharem złożyła się na tryplet. Takiej historii nie mógł wymyślić nikt. Tylko życie tworzy takie scenariusze. Wielka Barça prowadzona przez wielkiego Pepa zapisała się na stałe w historii futbolu.
https://zapodaj.net/images/06573f7fb74b9.jpg
27.05.2009
FC Barcelona 2-0 Manchester United
(Eto'o 10', Messi 70')


Poprzedni wpis: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8296856#comment-8296856

Prosili o oznaczenie:
@Kompletny @_wiktoria_ _ @ToshyFCB @Shroud @Kidd @JimMorrisonFCB @LonelyVEB @Q55 @Simon_1899 @Rompul

Jeśli ktoś jeszcze chciałby być informowany o kolejnych postach, to można się zgłaszać. Co prawda nie mogę oznaczyć więcej niż 10 osób, ale będę wysyłał wiadomość prywatną z linkiem do posta ;)

3

@domin682 To tak przechodzi z osoby na osobę. Winny wszystkiemu był już Rakitić, Dembélé, Valverde i Bartomeu. Teraz kolej Abiego.

4

@Katalończyk 99 [komentarz widoczny z kontem premium]

3

@FranzMaurer Mogłoby być naprawdę pięknie. Jeśli chodzi o taktykę w latach 2008-12, miał co najmniej taki sam wkład jak Pep. Sami zawodnicy również go bardzo szanowali i lubili. Charakterem nieco podobny do Valverde, za to mający nieco inne spojrzenie na futbol, bardziej barcelońskie. Choroba odebrała nam świetnego fachowca i człowieka.

3

Wypiszcie mi proszę wszystkie najpiękniejsze, waszym zdaniem, momenty w historii Barcelony. Wykorzystam je w formie filmu więc fajnie jakby były konkretne, na przykład nie sama LM w Rzymie 2009, tylko Messi całujący but po golu itd.

24

31

Tak patrzę sobie na zachowanie Messiego po golu Roberto z PSG i naprawdę to jest jeden z najpiękniejszych momentów. Tyle pasji i emocji... To jest kapitan tego zespołu, bez wątpienia całe jego serce jest w barwach Blaugrany. Tego nie można kupić za żadne pieniądze. Ogromnie się cieszę że moim idolem jest ktoś taki.


2

@BARCA_FOR_EVER Asysta Xaviego porównywalna do tej Busiego w półfinale LM z Realem.

2

@DaPi skończone ;)

5

Co wam powiem, to wam powiem, ale zimna Perełka po dniu pracy to jedno z najlepszych uczuć w moim życiu.

9

Gdyby Sebastian Karpiel-Bułecka ożenił się z Alicją Bachledą-Curuś, to czy nowa żona przejmując nazwisko męża nazywałaby się Alicja Bachleda-Curuś-Karpiel-Bułecka?

9

Jakim tekstem zagadać do dziewczyny co siedzi obok na przerwie w pracy?
"Hej, czy ty też tu pracujesz" ujdzie?

Edit: Okej, już nieaktualne, też ma tu konto i przeczytała mojego posta, teraz sobie rozmawiamy. Dzięki La Ramblo!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?