@Mario96w No to oczywiste. Chodzi mi tylko o to żeby nie zaczynać od gramatyki bo to zwyczajnie nie ma sensu. Najpierw należy nauczyć się jak najwięcej słówek i trzeba oswoić się z językiem.
@bafi Prawdopodobnie jesteś kibicem Barçy więc oczywiście polecam oglądanie meczów z hiszpańskim komentarzem. Ja uczyłem się wyłącznie samemu. Jak najwięcej oglądaj i słuchaj. Najlepiej właśnie rzeczy związane z Barçą bo to przyjemne z pożytecznym. Bardzo polecam Memrise, doskonale narzedzie do nauki słówek. Obecnie jestem na poziomie B1 i korzystałem tylko z tych metod. Byłem w Hiszpanii i żadnych problemów z komunikacją. Z czasem polecam czytać wywiady przetłumaczone na polski, a następnie oglądać wideo z tego wywiadu już po hiszpańsku. Dzięki temu wiesz co ktoś powiedział bo przeczytałeś po polsku i możesz się skupić na słuchaniu, na pewno wyłapiesz pojedyncze słówka, a to najlepszy początek ;) Ogólnie jakbyś miał jakieś konkretne pytania to śmiało. Sam najczęściej jako poradę słyszę żeby kupić podręcznik do nauki i uczyć się gramatyki, a to według mnie totalna bzdura. W życiu bym się nie nauczył hiszpańskiego w ten sposób. A no i oczywiście polecam Dom z papieru! :D Koniecznie.
Tak to jest jak się bierze na trenera farmera z "wizją i DNA". Jak ktoś ma sobie poradzić w najtrudniejszej szatni świata gdy jego najlepszymi klubami były Betis i Las Palmas?
No to już przechodzi wszelkie pojęcie... Dlaczego mój komentarz w którym bezmyślnie i wulgarnie zresztą wyzwałem wszystkich użytkowników tej strony, moderatorów, piłkarzy Realu Madryt oraz członków rządu i episkopatu został usunięty?
@Pilka_jest_okragla Jak graliśmy za Valverde 4-2-1-3 z Vidalem grającym w środku ale aktywnie włączającym się do ataku to wyglądało to świetnie. Griezmann jest piłkarsko dużo lepszy więc nie widzę powodu dla którego miałby się nie sprawdzić na tej pozycji. Ter Stegen - Roberto, Piqué, Lenglet, Alba - Rakitić, de Jong - Griezmann - Fati, Suárez, Messi Myślę że fajnie by to wyglądało, cała trójka z przodu mogłaby się wymieniać pozycjami z Griezmannem.
@masq Bo ku rozpaczy feminazistek kobietom przysługują pewne przywileje. Dlatego walka dzisiaj o "równouprawnienie" w Europie czy Ameryce jest niezwykle idiotyczna. Tym bardziej jeżeli obecnie są na świecie kraje, gdzie kobiety traktuje się gorzej niż zwierzęta. I tam jakoś żadne aktywistki nie jeżdżą protestować.
@Colon "sprawiedliwy podział dóbr"… Jedyny sprawiedliwy podział to taka sytuacja, w której moje jest to co sobie zarobię, a twoje jest to co sobie zarobisz. Każda inna sytuacja to zwyczajne złodziejstwo.
@mateuszdabski Kolego to co piszesz po prostu nie jest prawdą. Messi już u Guardioli często cofał się głęboko do drugiej linii. A przecież grali tam genialni Xavi i Iniesta w szczycie formy. Taki ma po prostu styl gry, już od najmłodszych lat w Argentynie grał w ten sposób. Tzw. enganche.
Aż się łezka w oku kręci. Niesamowite jak oni się rozumieli. Ośmieszali i gromili rywali z uśmiechem na ustach. Zawsze tak samo. Nieważne czy było to Elche, Levante, Getafe czy Bayern, PSG, Manchester City. Prawdziwa przyjaźń na boisku, szczery uśmiech gdy to kolega strzelił gola. Piękne, piękne to były chwile które mogliśmy razem przeżywać. Pozostały nam po tym jedynie wspomnienia, ale tego już nikt nam nie odbierze
@BarcaInfo Wiadomo że trener to trener i należy mu się szacunek, no ale z drugiej strony litości. Człowiek nie osiągnął praktycznie nic w swoim życiu, przychodzi w środku sezonu do FC Barcelony i drze się na Messiego czy Suáreza. Nie zrozumcie mnie źle, nie uważam że wszystko jest w porządku. Według mnie piłkarzom brakuje ogłady, ale taki anonimowy w świecie futbolu człowiek tylko się ośmiesza próbując wpłynąć krzykiem i krytyką na takie gwiazdy. Mówiłem to jeszcze przed zwolnieniem Valverde (nie zaszkodzi powtórzyć - w idiotycznym momencie), że potrzebny jest ktoś z autorytetem piłkarskim. Moim faworytem był Koeman. Xavi jest kolejny, ale to już powinno być po odejściu Messiego. Szkoda że Wenger nie jest trochę młodszy, myślę że byłby bardzo ciekawym rozwiązaniem dla nas. No a Zanetti to klasa sama w sobie. Il Capitano.
@justfootball No pasa nada. ¡Me cago en la puta hostia! (Nieładne, ale fajnie brzmi, czasem używam w pracy) Salir de Málaga y entrar en Malagón ¿Qué paaasa? No i nie będę oryginalny, ¡Puta Madrid!
0
@Mario96w No to oczywiste. Chodzi mi tylko o to żeby nie zaczynać od gramatyki bo to zwyczajnie nie ma sensu. Najpierw należy nauczyć się jak najwięcej słówek i trzeba oswoić się z językiem.
4
@bafi Prawdopodobnie jesteś kibicem Barçy więc oczywiście polecam oglądanie meczów z hiszpańskim komentarzem. Ja uczyłem się wyłącznie samemu. Jak najwięcej oglądaj i słuchaj. Najlepiej właśnie rzeczy związane z Barçą bo to przyjemne z pożytecznym. Bardzo polecam Memrise, doskonale narzedzie do nauki słówek. Obecnie jestem na poziomie B1 i korzystałem tylko z tych metod. Byłem w Hiszpanii i żadnych problemów z komunikacją.
Z czasem polecam czytać wywiady przetłumaczone na polski, a następnie oglądać wideo z tego wywiadu już po hiszpańsku. Dzięki temu wiesz co ktoś powiedział bo przeczytałeś po polsku i możesz się skupić na słuchaniu, na pewno wyłapiesz pojedyncze słówka, a to najlepszy początek ;)
Ogólnie jakbyś miał jakieś konkretne pytania to śmiało. Sam najczęściej jako poradę słyszę żeby kupić podręcznik do nauki i uczyć się gramatyki, a to według mnie totalna bzdura. W życiu bym się nie nauczył hiszpańskiego w ten sposób.
A no i oczywiście polecam Dom z papieru! :D Koniecznie.
0
@Colon Bardzo lubię Mate. Fajnie pobudza i dobry humor mam po wypiciu.
1
@Hushovt Guardiola był wieloletnim kapitanem Barçy.
@MesQueUnClub_87 Zgoda. A już na pewno nie taki który jest żadnym autorytetem dla piłkarzy.
1
Tak to jest jak się bierze na trenera farmera z "wizją i DNA". Jak ktoś ma sobie poradzić w najtrudniejszej szatni świata gdy jego najlepszymi klubami były Betis i Las Palmas?
22
No to już przechodzi wszelkie pojęcie... Dlaczego mój komentarz w którym bezmyślnie i wulgarnie zresztą wyzwałem wszystkich użytkowników tej strony, moderatorów, piłkarzy Realu Madryt oraz członków rządu i episkopatu został usunięty?
1
@Pilka_jest_okragla Jak graliśmy za Valverde 4-2-1-3 z Vidalem grającym w środku ale aktywnie włączającym się do ataku to wyglądało to świetnie. Griezmann jest piłkarsko dużo lepszy więc nie widzę powodu dla którego miałby się nie sprawdzić na tej pozycji.
Ter Stegen - Roberto, Piqué, Lenglet, Alba - Rakitić, de Jong - Griezmann - Fati, Suárez, Messi
Myślę że fajnie by to wyglądało, cała trójka z przodu mogłaby się wymieniać pozycjami z Griezmannem.
8
@masq Bo ku rozpaczy feminazistek kobietom przysługują pewne przywileje. Dlatego walka dzisiaj o "równouprawnienie" w Europie czy Ameryce jest niezwykle idiotyczna. Tym bardziej jeżeli obecnie są na świecie kraje, gdzie kobiety traktuje się gorzej niż zwierzęta. I tam jakoś żadne aktywistki nie jeżdżą protestować.
3
W sumie rację masz @Odesseiron Przepraszam. Nie mogę już usunąć niestety.
43
@Bykunn Narzucanie ustawą płacy kobietom jest obrzydliwie seksistowskie.
5
@Colon "sprawiedliwy podział dóbr"…
Jedyny sprawiedliwy podział to taka sytuacja, w której moje jest to co sobie zarobię, a twoje jest to co sobie zarobisz. Każda inna sytuacja to zwyczajne złodziejstwo.
3
@DaPi Bo Valdek zostawił
4
@kacper201 Uwielbiam LR za takie pytania o tej godzinie ❤️
1
@mateuszdabski Heatmapy mówią co innego ;) https://www.sportbible.com/football/news-legends-lionel-messis-touch-map-every-season-shows-how-his-game-has-evolved-20190820
5
@mateuszdabski Kolego to co piszesz po prostu nie jest prawdą. Messi już u Guardioli często cofał się głęboko do drugiej linii. A przecież grali tam genialni Xavi i Iniesta w szczycie formy. Taki ma po prostu styl gry, już od najmłodszych lat w Argentynie grał w ten sposób. Tzw. enganche.
0
@Colon Tradicional. Niezmiennie
5
Przygotowania do nocki i yerba to idealne połączenie ❤️
7
@Ratamahatta Były małe klauzule - źle
Są duże klauzule - źle
5
Aż się łezka w oku kręci. Niesamowite jak oni się rozumieli. Ośmieszali i gromili rywali z uśmiechem na ustach. Zawsze tak samo. Nieważne czy było to Elche, Levante, Getafe czy Bayern, PSG, Manchester City. Prawdziwa przyjaźń na boisku, szczery uśmiech gdy to kolega strzelił gola. Piękne, piękne to były chwile które mogliśmy razem przeżywać. Pozostały nam po tym jedynie wspomnienia, ale tego już nikt nam nie odbierze
4
@Messi20Messi Ramos ich świetnie motywował wtedy. Po trzecim golu krzyczał do kolegów "Hej, nie pozwólmy aby znowu strzelili nam 6!"
3
@BarcaInfo Wiadomo że trener to trener i należy mu się szacunek, no ale z drugiej strony litości. Człowiek nie osiągnął praktycznie nic w swoim życiu, przychodzi w środku sezonu do FC Barcelony i drze się na Messiego czy Suáreza. Nie zrozumcie mnie źle, nie uważam że wszystko jest w porządku. Według mnie piłkarzom brakuje ogłady, ale taki anonimowy w świecie futbolu człowiek tylko się ośmiesza próbując wpłynąć krzykiem i krytyką na takie gwiazdy. Mówiłem to jeszcze przed zwolnieniem Valverde (nie zaszkodzi powtórzyć - w idiotycznym momencie), że potrzebny jest ktoś z autorytetem piłkarskim. Moim faworytem był Koeman. Xavi jest kolejny, ale to już powinno być po odejściu Messiego. Szkoda że Wenger nie jest trochę młodszy, myślę że byłby bardzo ciekawym rozwiązaniem dla nas.
No a Zanetti to klasa sama w sobie. Il Capitano.
12
@inViNcibl3 "Kiełbasa, browary i inne towary, narodzie kochany, ja tobie dam"
8
@Don-Corleone Ale fajnie że znowu jesteś aktywny :)
0
@masa11 czyli głupie i wstyd się przyznać
1
@LuisSalvano tak
1
@Moriarty Możesz mnie oznaczać przy kolejnych wpisach?
0
@justfootball Claro, que si
0
@justfootball No pasa nada.
¡Me cago en la puta hostia! (Nieładne, ale fajnie brzmi, czasem używam w pracy)
Salir de Málaga y entrar en Malagón
¿Qué paaasa?
No i nie będę oryginalny, ¡Puta Madrid!
0
@justfootball ya sé
2
@noface A ty wyobraź sobie że często Unzué doradzał Luisowi Enrique, podobnie jak Tito Villanova Guardioli.