@BarcaInfo Setién: chcę stawiać na młodzież Zarząd: nie stawiaj na młodzież bo jak przegrasz to cię zwolnimy Setién: nie mogę stawiać na młodzież bo jak przegram to zarząd mnie zwolni Zarząd: zwalniamy cię bo nie stawiasz na młodzież
@Colon Może to być prawda. Nawet w tej piosence przytoczonej przeze mnie jest mowa o tym że możesz być czarny Lub biały i że nie ma to znaczenia bo wszyscy są równi. A nie że czarny jest lepszy a biały to rasista i należy go piętnować, jak to można wyczytać obecnie w tej nowocześniej "walce z rasizmem".
@Chwytliwy O wszystko go oskarżano. Pierwszy raz było to w latach 90. Rodzice rzekomo wykorzystywanego chłopca odwołali oskarżenie gdy dostali 20 mln dolarów. Coś tu śmierdzi. Gdyby moje dziecko zostało skrzywdzone to dopilnowałbym aby sprawca został ukarany, a nie że dostanę kasę i po sprawie. Swoją drogą też sam Jackson chciał brać udział w procesie sądowym żeby udowodnić swoją niewinność, ale jego prawnicy doradzili mu zapłacić żeby uniknąć procesów które mogłyby się odbić na jego wizerunku. Z kolei w 2005 było drugie oskarżenie i już po rozprawach został uniewinniony ze wszystkich kilkunastu zarzutów, sędziowie byli jednomyślni i nie znaleziono nawet cienia dowodu na jego winę. No ale przecież w telewizji mówili że to pedofil.
Kilka dni temu była rocznica śmierci Michaela Jacksona. Patrząc na to niedawne poruszenie związane z problemem rasizmu warto przypomnieć jego jeden utwór, Black Or White.
Niesamowite to jest dla mnie, dlaczego ludzie nie potrafią słuchać? Dlaczego dzisiaj artyści nie tworzą takich utworów? Obejrzyjcie sami i posłuchajcie. On tam na wielkiej scenie wykrzykuje do całego świata "Jeśli chcesz być moją dziewczyną to bez znaczenia czy jesteś czarna czy biała! Jeśli chcesz być moim bratem to bez znaczenia czy jesteś czarny czy biały!" Jakież to ironiczne że media często oskarżały go właśnie o rasizm. Że niby gardzi czarnymi i wybielił swoją skórę żeby być białym… Nawet autopsja po jego śmierci potwierdziła że chorował na bielactwo. Liczne zdjęcia z jego życia pokazują jakie liczne plamy miał na skórze. https://zapodaj.net/images/074af201e8bc9.jpg https://zapodaj.net/images/c5f70e26d8e08.jpg Wiele razy w wypowiedziach podkreślał że jest "czarnym Amerykaninem" i że jest z tego dumny. Smutno się po prostu robi jak się patrzy jak świat traktował tego człowieka. Smutno też choćby dlatego że ludzie są takimi idiotami i patrzą na innych przez pryzmat koloru skóry.
@tadzik447 No dokładnie. W ogóle nawet w obecnym systemie głosowania nie rozumiem dlaczego te spisu wyborców są na ogromnych kartach. Dlaczego nie mogą być online, tak żeby komisja właśnie przy sprawdzaniu dowodu głosującego od razu wprowadziła do systemu że przyszedł zagłosować? :D No to jest parodia jakaś. Mogliby nawet zrobić głosowanie na tabletach w lokalach wyborczych. Wtedy każdy głos od razu byłby zaliczany i po 21 znalibyśmy wszystkie wyniki od razu. To jest po pierwsze marnowanie papieru po prostu w ogromnych ilościach, a po drugie marnowanie czasu i pracy ludzi. Sam bym wprowadził nawet spis głosów dostępny dla każdego w internecie na zasadzie takiej, że obok nazwiska głosującego widać nazwisko kandydata na którego się głosowało. Wtedy nie byłoby sytuacji że cała rodzina głosuje na jednego kandydata a on ma na przykład 0 głosów, a takie sytuacje się zdarzają. Jak ktoś się wstydzi na kogo głosuje to niech wcale nie głosuje. Wtedy może by to jakoś wyglądało.
@tadzik447 Powinna istnieć taka możliwość dla chętnych. Kto chce niech idzie do lokalu, ale jak ktoś woli online to powinien mieć taką możliwość. Dlaczego bankowość jest w pełni mobilna i do tego dobrze zabezpieczona? Dlaczego nie można wprowadzić podobnego systemu do głosowania? A bo wtedy frekwencja będzie za duża i wyniki mogłyby być zupełnie inne.
A ja pochwalę Setiéna. Co by o nim nie mówić, to jednak wczorajsze stracone gole zakończyły piękną serię. Były to prawie 4 miesięce bez straty gola. Za Setiéna staliśmy się bardzo solidni w defenzywie, brakuje tylko automatyzmów w ofenzywie.
@Cariones W porządku, sprawę podania mamy załatwioną. Teraz tylko poproszę o Zezwolenie na wydanie pozwolenia na nakazowy zakaz korzystania z chodnika po lewej stronie w ruchu prawostronnym od godziny 18 do 6 rano podbity przez Urząd Miar i Wiar z osobistą adnotacją naczelnika sklepu rybnego w Pułtusku i z okrągłą pieczęcią zakonu Ojców Mołojców i z kontrasygnatą dróżnika ze stacji Włoszczowa.
Lionel Messi kończy dziś 33 lata. Ależ smutno wygląda ta informacja… Niesamowite jak ten czas leci. To już 10 lat od momentu kiedy zacząłem interesować się piłką i kiedy po raz pierwszy dowiedziałem się o Messim. Mogę powiedzieć że dorastałem wspólnie z nim. Pamiętam gdy byłem 11 letnim chłopcem, który nie do końca rozumiał o co chodzi w tej piłce nożnej, który ciągle mylił nazwiska piłkarzy, którego nudziły oglądane mecze. Ale który z nie wiadomo jakiego powodu uwielbiał oglądać tego człowieczka z 10 na plecach. Byłem chłopcem który był pod wrażeniem tego w jak łatwy sposób Messi mija rywali na boisku. Zupełnie jakby jakiś 16 latek dołączył do nas chłopców z 5 klasy podstawowej na boisko. Jest to bardzo trafne porównanie które stosuję do dziś. Dorastałem ja, dorastał i Messi. Z małego, nieśmiałego chłopca, który nie mówił dużo, nie denerwował się stał się liderem drużyny. Ikonicznym zdjęciem dla mnie jeśli chodzi o tę przemianę jest to: https://static.independent.co.uk/s3fs-public/thumbnails/image/2015/08/06/08/messi.jpg?w968 Widzimy mężczyznę, tatuaże, opaskę kapitana, w niezbyt ładnym zachowaniu ale na pewno pokazał charakter zupełnie inny od małego chłopca. W meczach też to było widać, większość tego nie widzi, ale wystarczy się przyjrzeć dokładnie. Wcześniej Messi taki nie był. Nie dawał wskazówek, nie dyrygował zespołem, nie motywował kolegów, nie chwalił za dobre zagrania. Z czasem stawał się po prostu liderem. Teraz nastąpiło apogeum tego. Śmieszne są dla mnie oskarżenia że mu się nie chce. Patrząc na całą otoczkę to ta scena:https://pbs.twimg.com/media/DgpPPyVV4AAn-xx?format=jpg&name=medium bardzo mnie wzrusza. Pokazuje ona człowieka któremu bardzo zależy na sukcesie. Człowieka który czuje się odpowiedzialny za swój kraj oraz swoich kolegów. Który czuje że on teraz musi wziąć sprawy w swoje ręce, to on musi zrobić coś. Messi jest naprawdę inspirujący. Cała jego postać jest doskonałym przykładem dla dzieci. O jego klasie piłkarskiej powiedziano już wszystko. Jednak ostatniego słowa nie powiedział tylko on sam. W każdym kolejnym meczu może zrobić coś, czego nie zrobił dotąd nikt inny. On jest naprawdę nienormalny. Rzeczy które wyczynia nie są normalne. Strzela najwięcej, drybluje najlepiej, asystuje najczęściej, ma największy wpływ na grę, najlepiej strzela wolne, nie udaje i nie wymusza fauli. A to wszystko w jednym małym ciele. My jesteśmy za bardzo rozpieszczeni. Dla nas stało się to normą. "Insane becomes the routine with this man" powiedział kiedyś Ray Hudson, bardzo trafnie. Wielu śmieszą jego przesadzone reakcje podczas komentowania meczów Barçy. Mnie nie, bo sam reaguję podobnie. Ray często wzdycha czy krzyczy gdy Messi zrobi coś niesamowitego, on po prostu cieszy się tą chwilą, bo wie dwie rzeczy. Po pierwsze że to co Messi wyprawia nie jest normalne, a po drugie że Messi młodszy nie będzie i prędzej niż później zakończy się ta piękna przygoda. Ten człowiek swoją grą wiele razy uczynił mnie szczęśliwym, wiele razy sprawiał że łzy wzruszenia leciały po moich policzkach, dzięki niemu pokochałem futbol. Jego postawa na boisku stała się też motywacją życiową dla mnie. Gdy życie daje mi kopniaka i upadam, tak jak często Messi upada gdy rywale go podcinają, nie leżę i nie płaczę nad tym, tylko tak jak Messi wstaję i kontynuuję mój bieg. Gdy inni mówią że widzieli na żywo Pelé, Maradonę, Cruyffa, Di Stéfano, Zidane'a czy Ronaldinho, ja mogę z dumą powiedzieć że na żywo oglądałem Lionela Messiego, najwybitniejszyego piłkarza jaki dotąd stąpał po Ziemi. Życzę ci 100 lat, Leo i 10 kolejnych lat gry. Wiem że nie powiedziałeś ostatniego słowa, więc prowadź Królu! Niech ten sen trwa jak najdłużej.
Wchodzę do sklepu i tam w radiu They Don't Care About Us. Świetny utwór, napisany 20 lat temu, a wydaje się jakby wyszedł teraz. Zwłaszcza jeśli chodzi o tekst bardzo aktualny.
Co sądzicie o cenzurze jakiej dopuścił się uznawany za najbardziej obiektywną stację telewizyjną Polsat? Przed zbliżającymi się wyborami Polsat zdecydował się na usunięcie z ramówki tradycyjnej emisji odcinka Świata według Kiepskich o 19:30 na rzecz wydłużonego wydania Wydarzeń. Za kulisami mówi się że powodem takiej decyzji były słowa piosenki otwierającej każdy odcinek, a dokładniej "…ojciec biega na Bosaka…". Taki przekaz podprogowy ma działać na korzyść kandydata Konfederacji.
Smutno się zrobiło. Unzué zapamiętałem głównie jako świetnego fachowca od stałych fragmentów gry. W pierwszym sezonie u nas wyglądało to fantastycznie. Już od Guardioli były one nasza zmorą zarówno w ataku, jak i w obronie. A dzięki niemu stały się naszą bronią. Widać było że był więcej niż tylko asystentem trenera. W późniejszych sezonach często Enrique siedział na ławce, a Unzué przy linii dyrygował zespołem. Widać było że zawodnicy go szanowali. Miał nawet odwagę skrytykować Neymara na treningu, a że miał trochę racji to nawet szatnia nie stanęła w obronie kolegi. Wydaje się fajnym gościem. Bardzo pozytywne wspomnienia pozostawił po sobie. Wiadomo że z chorobą jest tak, że szkoda każdego. Ale on jednak był i będzie częścią naszej katalońskiej rodziny. Dlatego boli to nieco bardziej. Niech Bóg ma go w opiece i niech nie zabiera go zbyt szybko.
@koksik2700 Kto niby porównywał? xD Valverde to fachowiec i pragmatyk, Pep to wizjoner i pasjonat. Kompletnie inne typy zarówno osobowości jak i podejścia do pracy trenera.
Dzisiejsze społeczeństwo ma zdecydowanie za mało dystansu do siebie. Ja na przykład śmieję się ze swoich niedoskonałości, dlatego śmieję się z moich dwóch penisów.
@BarcaInfo Mimo wszystko bez wątpienia był to jeden z najlepszych transferów w historii Barçy. Zwłaszcza biorąc pod uwagę kwotę. Podobnie jak ter Stegen za 12 mln.
Od dłuższego czasu ciekawi mnie jedna sprawa. Dlaczego wszelkie powiązania z szeroko pojętym LGBT nazywa się "pride". Tęczowe koszulki z napisem pride, czerwiec jako miesiąc dumy itp. Nie rozumiem co tu jest takiego dumnego? Ja jakoś nie czuję się dumny z tego że jestem heteroseksualny. Skoro podobno orientacji się nie wybiera, tylko się z nią rodzi, to z czego tu być dumnym? Tak jakbym ja miał czuć dumę z tego że mam czarne włosy. No mam i już, taki się urodziłem, gdzie tu powód do dumy? Niech mi ktoś postempowy to wyjaśni, bo naprawdę mnie to zastanawia.
153
@BarcaInfo Setién: chcę stawiać na młodzież
Zarząd: nie stawiaj na młodzież bo jak przegrasz to cię zwolnimy
Setién: nie mogę stawiać na młodzież bo jak przegram to zarząd mnie zwolni
Zarząd: zwalniamy cię bo nie stawiasz na młodzież
0
@Adamski69 Ano trza iść, a może ktoś szlugiem poratuje?
0
@Colon Może to być prawda. Nawet w tej piosence przytoczonej przeze mnie jest mowa o tym że możesz być czarny Lub biały i że nie ma to znaczenia bo wszyscy są równi. A nie że czarny jest lepszy a biały to rasista i należy go piętnować, jak to można wyczytać obecnie w tej nowocześniej "walce z rasizmem".
1
@Chwytliwy O wszystko go oskarżano. Pierwszy raz było to w latach 90. Rodzice rzekomo wykorzystywanego chłopca odwołali oskarżenie gdy dostali 20 mln dolarów. Coś tu śmierdzi. Gdyby moje dziecko zostało skrzywdzone to dopilnowałbym aby sprawca został ukarany, a nie że dostanę kasę i po sprawie. Swoją drogą też sam Jackson chciał brać udział w procesie sądowym żeby udowodnić swoją niewinność, ale jego prawnicy doradzili mu zapłacić żeby uniknąć procesów które mogłyby się odbić na jego wizerunku.
Z kolei w 2005 było drugie oskarżenie i już po rozprawach został uniewinniony ze wszystkich kilkunastu zarzutów, sędziowie byli jednomyślni i nie znaleziono nawet cienia dowodu na jego winę. No ale przecież w telewizji mówili że to pedofil.
1
Kilka dni temu była rocznica śmierci Michaela Jacksona. Patrząc na to niedawne poruszenie związane z problemem rasizmu warto przypomnieć jego jeden utwór, Black Or White.
Jakież to ironiczne że media często oskarżały go właśnie o rasizm. Że niby gardzi czarnymi i wybielił swoją skórę żeby być białym… Nawet autopsja po jego śmierci potwierdziła że chorował na bielactwo. Liczne zdjęcia z jego życia pokazują jakie liczne plamy miał na skórze. https://zapodaj.net/images/074af201e8bc9.jpg
https://zapodaj.net/images/c5f70e26d8e08.jpg
Wiele razy w wypowiedziach podkreślał że jest "czarnym Amerykaninem" i że jest z tego dumny. Smutno się po prostu robi jak się patrzy jak świat traktował tego człowieka.
Smutno też choćby dlatego że ludzie są takimi idiotami i patrzą na innych przez pryzmat koloru skóry.
2
@tadzik447 No dokładnie. W ogóle nawet w obecnym systemie głosowania nie rozumiem dlaczego te spisu wyborców są na ogromnych kartach. Dlaczego nie mogą być online, tak żeby komisja właśnie przy sprawdzaniu dowodu głosującego od razu wprowadziła do systemu że przyszedł zagłosować? :D No to jest parodia jakaś. Mogliby nawet zrobić głosowanie na tabletach w lokalach wyborczych. Wtedy każdy głos od razu byłby zaliczany i po 21 znalibyśmy wszystkie wyniki od razu. To jest po pierwsze marnowanie papieru po prostu w ogromnych ilościach, a po drugie marnowanie czasu i pracy ludzi.
Sam bym wprowadził nawet spis głosów dostępny dla każdego w internecie na zasadzie takiej, że obok nazwiska głosującego widać nazwisko kandydata na którego się głosowało. Wtedy nie byłoby sytuacji że cała rodzina głosuje na jednego kandydata a on ma na przykład 0 głosów, a takie sytuacje się zdarzają. Jak ktoś się wstydzi na kogo głosuje to niech wcale nie głosuje. Wtedy może by to jakoś wyglądało.
3
@tadzik447 Powinna istnieć taka możliwość dla chętnych. Kto chce niech idzie do lokalu, ale jak ktoś woli online to powinien mieć taką możliwość. Dlaczego bankowość jest w pełni mobilna i do tego dobrze zabezpieczona? Dlaczego nie można wprowadzić podobnego systemu do głosowania? A bo wtedy frekwencja będzie za duża i wyniki mogłyby być zupełnie inne.
1
A ja pochwalę Setiéna. Co by o nim nie mówić, to jednak wczorajsze stracone gole zakończyły piękną serię. Były to prawie 4 miesięce bez straty gola. Za Setiéna staliśmy się bardzo solidni w defenzywie, brakuje tylko automatyzmów w ofenzywie.
0
@Avada Kedavra Też cię widziałem dziś ;)
9
Wypowiedź ter Stegena na gorąco po meczu: https://streamable.com/799269
7
Tak tylko porównując profesjonalizm i podejście do zawodu ter Stegena, Lengleta i de Jonga do Dembélé, Arthura i Umtitiego. Przepaść.
20
ter Stegen - Dani Alves, Piqué, Puyol, Jordi Alba - Xavi, Busquets, Iniesta - Messi, Suárez, Neymar. Ale to by była drużyna.
3
@Cariones W porządku, sprawę podania mamy załatwioną. Teraz tylko poproszę o Zezwolenie na wydanie pozwolenia na nakazowy zakaz korzystania z chodnika po lewej stronie w ruchu prawostronnym od godziny 18 do 6 rano podbity przez Urząd Miar i Wiar z osobistą adnotacją naczelnika sklepu rybnego w Pułtusku i z okrągłą pieczęcią zakonu Ojców Mołojców i z kontrasygnatą dróżnika ze stacji Włoszczowa.
5
@Bartosz85 A ma pan wypełnione podanie o zadanie pytania?
45
Lionel Messi kończy dziś 33 lata. Ależ smutno wygląda ta informacja… Niesamowite jak ten czas leci. To już 10 lat od momentu kiedy zacząłem interesować się piłką i kiedy po raz pierwszy dowiedziałem się o Messim. Mogę powiedzieć że dorastałem wspólnie z nim. Pamiętam gdy byłem 11 letnim chłopcem, który nie do końca rozumiał o co chodzi w tej piłce nożnej, który ciągle mylił nazwiska piłkarzy, którego nudziły oglądane mecze. Ale który z nie wiadomo jakiego powodu uwielbiał oglądać tego człowieczka z 10 na plecach. Byłem chłopcem który był pod wrażeniem tego w jak łatwy sposób Messi mija rywali na boisku. Zupełnie jakby jakiś 16 latek dołączył do nas chłopców z 5 klasy podstawowej na boisko. Jest to bardzo trafne porównanie które stosuję do dziś.
Dorastałem ja, dorastał i Messi. Z małego, nieśmiałego chłopca, który nie mówił dużo, nie denerwował się stał się liderem drużyny. Ikonicznym zdjęciem dla mnie jeśli chodzi o tę przemianę jest to: https://static.independent.co.uk/s3fs-public/thumbnails/image/2015/08/06/08/messi.jpg?w968
Widzimy mężczyznę, tatuaże, opaskę kapitana, w niezbyt ładnym zachowaniu ale na pewno pokazał charakter zupełnie inny od małego chłopca. W meczach też to było widać, większość tego nie widzi, ale wystarczy się przyjrzeć dokładnie. Wcześniej Messi taki nie był. Nie dawał wskazówek, nie dyrygował zespołem, nie motywował kolegów, nie chwalił za dobre zagrania. Z czasem stawał się po prostu liderem. Teraz nastąpiło apogeum tego. Śmieszne są dla mnie oskarżenia że mu się nie chce. Patrząc na całą otoczkę to ta scena:https://pbs.twimg.com/media/DgpPPyVV4AAn-xx?format=jpg&name=medium bardzo mnie wzrusza. Pokazuje ona człowieka któremu bardzo zależy na sukcesie. Człowieka który czuje się odpowiedzialny za swój kraj oraz swoich kolegów. Który czuje że on teraz musi wziąć sprawy w swoje ręce, to on musi zrobić coś.
Messi jest naprawdę inspirujący. Cała jego postać jest doskonałym przykładem dla dzieci. O jego klasie piłkarskiej powiedziano już wszystko. Jednak ostatniego słowa nie powiedział tylko on sam. W każdym kolejnym meczu może zrobić coś, czego nie zrobił dotąd nikt inny. On jest naprawdę nienormalny. Rzeczy które wyczynia nie są normalne. Strzela najwięcej, drybluje najlepiej, asystuje najczęściej, ma największy wpływ na grę, najlepiej strzela wolne, nie udaje i nie wymusza fauli. A to wszystko w jednym małym ciele. My jesteśmy za bardzo rozpieszczeni. Dla nas stało się to normą. "Insane becomes the routine with this man" powiedział kiedyś Ray Hudson, bardzo trafnie. Wielu śmieszą jego przesadzone reakcje podczas komentowania meczów Barçy. Mnie nie, bo sam reaguję podobnie. Ray często wzdycha czy krzyczy gdy Messi zrobi coś niesamowitego, on po prostu cieszy się tą chwilą, bo wie dwie rzeczy. Po pierwsze że to co Messi wyprawia nie jest normalne, a po drugie że Messi młodszy nie będzie i prędzej niż później zakończy się ta piękna przygoda.
Ten człowiek swoją grą wiele razy uczynił mnie szczęśliwym, wiele razy sprawiał że łzy wzruszenia leciały po moich policzkach, dzięki niemu pokochałem futbol. Jego postawa na boisku stała się też motywacją życiową dla mnie. Gdy życie daje mi kopniaka i upadam, tak jak często Messi upada gdy rywale go podcinają, nie leżę i nie płaczę nad tym, tylko tak jak Messi wstaję i kontynuuję mój bieg.
Gdy inni mówią że widzieli na żywo Pelé, Maradonę, Cruyffa, Di Stéfano, Zidane'a czy Ronaldinho, ja mogę z dumą powiedzieć że na żywo oglądałem Lionela Messiego, najwybitniejszyego piłkarza jaki dotąd stąpał po Ziemi. Życzę ci 100 lat, Leo i 10 kolejnych lat gry. Wiem że nie powiedziałeś ostatniego słowa, więc prowadź Królu! Niech ten sen trwa jak najdłużej.
1
@Hushovt Lindt gorzka czekolada z pomarańczą
41
@FC1899Barca Co tam gospodarka, liczy się to czy geje będą mogli adoptować dzieci ;)
3
Wchodzę do sklepu i tam w radiu They Don't Care About Us. Świetny utwór, napisany 20 lat temu, a wydaje się jakby wyszedł teraz. Zwłaszcza jeśli chodzi o tekst bardzo aktualny.
8
Co sądzicie o cenzurze jakiej dopuścił się uznawany za najbardziej obiektywną stację telewizyjną Polsat? Przed zbliżającymi się wyborami Polsat zdecydował się na usunięcie z ramówki tradycyjnej emisji odcinka Świata według Kiepskich o 19:30 na rzecz wydłużonego wydania Wydarzeń. Za kulisami mówi się że powodem takiej decyzji były słowa piosenki otwierającej każdy odcinek, a dokładniej "…ojciec biega na Bosaka…". Taki przekaz podprogowy ma działać na korzyść kandydata Konfederacji.
8
@VamosRakieta Ja bym poszedł o krok dalej. Według mnie, jeśli wygramy wszystkie mecze do końca sezonu, to zostaniemy mistrzem.
60
Smutno się zrobiło. Unzué zapamiętałem głównie jako świetnego fachowca od stałych fragmentów gry. W pierwszym sezonie u nas wyglądało to fantastycznie. Już od Guardioli były one nasza zmorą zarówno w ataku, jak i w obronie. A dzięki niemu stały się naszą bronią. Widać było że był więcej niż tylko asystentem trenera. W późniejszych sezonach często Enrique siedział na ławce, a Unzué przy linii dyrygował zespołem. Widać było że zawodnicy go szanowali. Miał nawet odwagę skrytykować Neymara na treningu, a że miał trochę racji to nawet szatnia nie stanęła w obronie kolegi. Wydaje się fajnym gościem. Bardzo pozytywne wspomnienia pozostawił po sobie. Wiadomo że z chorobą jest tak, że szkoda każdego. Ale on jednak był i będzie częścią naszej katalońskiej rodziny. Dlatego boli to nieco bardziej. Niech Bóg ma go w opiece i niech nie zabiera go zbyt szybko.
5
@koksik2700 Kto niby porównywał? xD Valverde to fachowiec i pragmatyk, Pep to wizjoner i pasjonat. Kompletnie inne typy zarówno osobowości jak i podejścia do pracy trenera.
5
@Chwytliwy Ja mam trzy, ale tylko dwa są śmieszne.
2
Dzisiejsze społeczeństwo ma zdecydowanie za mało dystansu do siebie. Ja na przykład śmieję się ze swoich niedoskonałości, dlatego śmieję się z moich dwóch penisów.
18
@Katalonbar Ciekawe co Neymar sądzi o LGBT.
22
@BarcaInfo Mimo wszystko bez wątpienia był to jeden z najlepszych transferów w historii Barçy. Zwłaszcza biorąc pod uwagę kwotę. Podobnie jak ter Stegen za 12 mln.
2
@NGTRX @MesQueUnClub_87 @Kusco15 okej, rozumiem. Dziękuję za wyjaśnienie.
40
Od dłuższego czasu ciekawi mnie jedna sprawa. Dlaczego wszelkie powiązania z szeroko pojętym LGBT nazywa się "pride". Tęczowe koszulki z napisem pride, czerwiec jako miesiąc dumy itp. Nie rozumiem co tu jest takiego dumnego? Ja jakoś nie czuję się dumny z tego że jestem heteroseksualny. Skoro podobno orientacji się nie wybiera, tylko się z nią rodzi, to z czego tu być dumnym? Tak jakbym ja miał czuć dumę z tego że mam czarne włosy. No mam i już, taki się urodziłem, gdzie tu powód do dumy? Niech mi ktoś postempowy to wyjaśni, bo naprawdę mnie to zastanawia.
2
@SeeleyBooth Nie tylko dziewczyny :*
24
"10 lat minęło jak jeden dzień..."
2010: https://zapodaj.net/images/733a162f95e53.jpg
2020: https://zapodaj.net/images/1fd29d2870d87.jpg