1

@Jacu327 26 000 zł brutto.

0

@KamQiX Wtedy jednak relacje trener-zawodnicy były zupełnie inne. Zluzowanie pasa przez Lucho przyniosło wspaniały efekt. Może tutaj trzeba pasa zacisnąć?

2

Cieszy mnie przytoczenie wygranych ME przez Hiszpanię w 2008. To był jeden z głównych czynników przez które Guardiola odniósł taki sukces tutaj, a większość o tym zapomina.

143

USA. Pierwszy dzień nauki. Nauczycielka przedstawia nowego ucznia:
- To jest Sakiro Suzuki z Japonii.
Lekcja się zaczyna. Nauczycielka mówi:
- Dobrze zobaczymy, jak sobie radzicie z historią. Kto mi powie, czyje to są słowa:
- "Dajcie mi wolność albo śmierć"?
W klasie cisza. Suzuki podnosi rękę:
- Patrich Henery, 1775, Filadelfia.
- Bardzo dobrze, Suzuki. A kto powiedział:
- "Państwo to ludzie. ludzie nie powinni więc ginąć"?
Znowu Suzuki:
- Abraham Lincoln, 1863, Waszyngton.
Nauczycielka do uczniów z wyrzutem:
- Wstydźcie się. Suzuki to Japończyk, a zna amerykańską historię lepiej niż wy!
W klasie zapada cisza i nagle słychać głośny szept.
- Pocałuj mnie w dpę, Japończyku...
- Kto to powiedział? - krzyczy nauczycielka, na to Suzuki podnosi rękę i mówi:
- Generał McArthur w 1942 na Guadalcanal i Lee lacocca w 1982 roku na walnym zgromadzeniu Chryslera.
W klasie jeszcze ciszej...Ktoś szepcze:
- Rzygać mi się chce.
- Kto to? - Wrzeszczy nauczycielka, na co Suzuki szybko odpowiada:
- George Bush senior do premiera Tasaki w 1991 podczas obiadu.
Jeden z naprawdę już wkurzonych uczniów wstaje i mówi głośno:
- Suzuki to kupa gówna!
A Suzuki:
- Valentino Rossi w Rio na Grand Prix Brazylii w 2002 roku!
Klasa popada w histerię, nauczycielka mdleje, do klasy wchodzi dyrektor:
- Cholera, takiego burdelu to ja jeszcze nie widziałem!
Suzuki:
- Andrés Iniesta po odwiedzeniu biur klubowych i zobaczeniu w jaki sposób zarząd pracuje nad nowym trenerem.

2

@BARCA_FOR_EVER Abidal to dyrektor sportowy Laporty?

2

Bartomeu: "Valverde ma nasze pełne poparcie. Nie planujemy zwolnienia go."
La Rambla:


0

@amanter Nie no bez przesady xD Początek drugiej połowy i słupek Modricia to ogromne szczęście nasze. Gdyby trafił na 2-2 to mecz byłby zupełnie inny.

0

@Avada Kedavra Manita z Sevillą i pożegnanie Iniesty?

5

@IronSanHybrid No wiadomo że tak sobie przyjechał, na ploty.

3

Chciałbym zobaczyć taki skład w najbliższym meczu: https://zapodaj.net/e28f80893df91.jpg.html
E: Tak, wiem że ter Stegen ma obecnie kontuzję.
Docelowo moim wymarzonym ustawieniem na chwilę obecną byłoby coś takiego: https://zapodaj.net/17987454e10c9.jpg.html
Uważam że mogłoby bardzo fajnie działać. Szeroko grający, wybiegani skrzydłowi i Messi na '10' wymieniający się pozycjami z Griezmannem.
Szkoda że zdaję sobie sprawę że najpewniej nigdy takiego nie zobaczę, no ale cóż. Zostaje odpalić FM, ale to nie za szybko, muszę czekać aż mi naprawią komputer...

0

@mat32 To podsumowuje po prostu ten zarząd. Oni są trochę jak PiS tylko że trochę lepiej ogarniają finanse.

3

@Geble Luis Enrique też grał w Realu i co z tego? Naprawdę nie dostrzegasz różnicy między nimi, a Pochettino?

1

@Roobo Jeśli nie chcesz płacić mu wysokiego odszkodowania to potrzeba.

0

@Geble Żeby nawet nie szukać tak daleko, w 2014 czy 2007-08 graliśmy lepiej niż teraz?

4

Według katalońskiego radia Bartomeu chciał zwolnić Valverde po porażce z Liverpoolem. Jednak nie zrobił tego, gdyż cała szatnia sprzeciwiła się temu.

Jeśli oczywiście jest to prawda... To chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz. Dlaczego piłkarze stanęli murem za trenerem? Nie trafia do mnie argument że im się nie chce starać i taka marionetka jest im na rękę. W myśl zasady "czy się stoi, czy się leży, pierwszy skład się należy". Nie uważam żeby to była prawda z prostego powodu. Oni chcą wygrywać. Messi jest wciąż bardzo ambitny i chce wygrywać wszystko. Innym zawodnikom również zależy. Gdyby im nie zależało, to nie płakali by w szatni po porażce.
W takiej atmosferze jaka panowała po rewanżu na Anfield zwolnienie trenera nie byłoby niczym zaskakującym. Więc gdyby zawodnicy przestali mu ufać to nie mieliby żadnych powodów aby udawać że tak nie jest. Z jakiegoś jednak powodu wciąż mu ufają. To świadczy o tym że wierzą w tego trenera. Czy mają do tego podstawy? Wiele osób powie oczywiście że nie. Że ten nieudacznik nic nie potrafi. Fakty jednak są takie, że mimo swoich niewątpliwych wad, Valverde jest świetnym fachowcem i zawodnicy dostrzegają to. W pierwszym swoim sezonie on przegrał tylko 3 pieprzone mecze. Z Espanyolem 0-1 w pucharze, oprócz tego z Levante, grając w bardzo eksperymentalnym składzie, ten mecz przekreślił szansę na ligę bez porażki! No i wiadomo - Roma. To wszystko ze składem, z którym Luis Enrique przegrał ligę oraz doznał upokorzeń w Lidze Mistrzów, a co najważniejsze, bez Neymara!
Kolejny sezon, byliśmy 3 pieprzone mecze od trypletu! 2 porażki w rewanżach skutecznie zasłaniają to wszystko. Dla wielu te 2 sezony są totalną tragedią. Wiele osób nie potrafi zrozumieć że gdybyśmy tylko przeszli ten cholerny Liverpool, w cholernym rewanżu na cholernym Anfield, to skończylibyśmy tamten sezon najprawdopodobniej z trypletem, a Valverde byłby wywyższany dużo bardziej niż na to zasługuje, tak jak było po pierwszym meczu z Liverpoolem - zachęcam do poczytania komentarzy pod artykułami z tamtego meczu.

Podsumowując, zawodnicy chcą wygrywać i patrząc na ich reakcje względem trenera widać że ufają mu. Ufają że pod jego wodzą są w stanie wygrywać. Jak na razie do tego wygrywania rzeczy wielkich brakowało bardzo niewiele.
Dla mnie Valverde nie jest ani idealnym trenerem dla Barçy, ani wymarzonym. Jednak coś musi sprawiać że piłkarze mu ufają, mimo że z perspektywy kibica nie wszystko jest dobrze poukładane w tym klubie.

1

@sergio5 Szopkę z naszego klubu niestety robią od początku swojego panowania, czyli prawie 10 lat już.

5

@AmigoBlancos Nie rób z siebie ofiary przyjacielu. Traktują cię tak, jak sobie na to zasłużyłeś swoim zachowaniem. I to nie twój klub jest problemem, są tutaj kibice Realu których chyba nikt nigdy źle nie traktował, mimo że nie kryją swoich sympatii klubowych.

2

@Kapitan hawk Jasne ;) trzymaj

क्या आप जानते हैं कि हम किस लिए लड़ रहे हैं?
वेलवार्ड चला गया है और समय आ गया है
अनुबंध पर हस्ताक्षर करें, अब शैली बदलें
जावी!
क्या आप जानते हैं कि हम किस लिए लड़ रहे हैं?

"हां" कहें और इस खुशी को साझा करें
कैंप नोउ हमारा घर है
मैं अच्छी तरह से जानता हूं, मुझे हमारी खुशी मिली
केवल सुंदर क्रियाएं अभी भी हमारे लिए इंतजार कर रही हैं!

आप सुपरहीरो हैं, आप इस क्लब को बचा सकते हैं
इसलिए बरका के कारण एक साथ हम एक हैं
चलो एक शैली बनाते हैं
एक शैली जिसे हम कहते हैं, एक शैली जिसे हम जानते हैं
आप सुपरहीरो हैं, आप इस क्लब को बचा सकते हैं!

मैं आपको यह शब्द दूंगा - हम आज कर सकते हैं
बेहतर दिनों के लिए रचना को फिर से व्यवस्थित करें
जब तक हमारे भीतर क्रूरता की आग जलती है
मैं आपको एक शब्द देता हूँ - यह खेलने लायक है

"हां" कहें और इस खुशी को साझा करें
कैंप नोउ हमारा घर है
मैं अच्छी तरह से जानता हूं, मुझे हमारी खुशी मिली
टिकी टका हमारी पुकार है, यह मेरे खून में है

मैं तुम्हें अपने साथ पहाड़ों की चोटी पर ले जाऊंगा
हमें फिर से मिल जाएगा, जैसा कि क्रूफी ने कहा था
अब मैं हर खेल को चालू कर सकता हूं, इस खेल का आनंद उठा सकता हूं
हमारे आगे का मौसम गिरते फाटकों से भरा है

27

Z dedykacją dla @SeeleyBooth

Xavi Gabor - Superhero

Do you know what we're fighting for?
Valverde is gone and the time has come
Sign the contract, change the style now
Xavi!
Do you know what we're fighting for?

Powiedz "tak" i podziel się tym szczęściem
To Camp Nou naszym domem jest
Dobrze wiem, tu znajdziesz swoje szczęście
Tylko pięknych chwil wciąż czeka na nas!

You are the superhero, you can save this club
So come to Barça 'cause together we are one
Let's build a style
A style that we call our, a style that we know
You are the superhero, you can save this club!

Dam ci na to słowo - możemy dziś
Ułożyć skład na nowo, na lepsze dni
Póki płonie w nas cruyffowski ogień
Dam ci na to slowo - że warto grać

Powiedz "tak" i podziel się tym szczęściem
To Camp Nou naszym domem jest
Dobrze wiem, tu znajdziesz swoje szczęście
Tiki taka is our call, it's in my blood

Zabiorę cię ze sobą ponad szczyty gór
Znajdziemy nas na nowo, tak jak mówił Cruyff
Teraz mogę włączyć każdy mecz, cieszyć się tą grą
Przed nami sezon pełen wpadających bram

1

1

@macio_944 Ja po prostu bardzo nie chcę żeby Xavi przyszedł i za szybko się spalił. Uważam że będzie świetnym naszym trenerem i da nam dużo radości. Jednak na pewno nie teraz. Jest to zdecydowanie za szybko. A szkoda stracić taką okazję.
Błagam żebym się mylił ale nie widzę tego zupełnie że Xavi wchodzi do szatni i ustawia swoich byłych kolegów z boiska.

2

@masq Tyle że jak Pep przychodził to większość była w ogóle zdziwiona czemu dostał tą posadę. Żadnych oczekiwań względem niego nie było. Xavi z pierwszym dniem będzie pod ogromną presją związaną z powtórką ery Guardioli. Każda porażka będzie tworzyła polemikę.

9

@Ratamahatta Ja mam zupełne inne wrażenie. Jest taka nienawiść do Valverde że widzę głosy typu "ktokolwiek za niego". Czy to jest normalne?
A swoją drogą to w przypadku porażek Xaviego czy innego trenera narzekania i tak się będą pojawiać. Niektórzy naprawdę wierzą w to że Valverde niszczy ten klub i jak przyjdzie Xavi to będziemy grać i wygrywać jak w 2009.

0

@CuleB Fajnie że chociaż nie zaprzeczasz temu. Ale tu nie ma się z czego cieszyć. W sezonie gra się o Ligę, Puchar i LM. Reszta to sa miłe dodatki, tym bardziej taki śmieszny twór jak tegoroczny Superpuchar.

0

@CuleB Ciekawe, ja właśnie widziałem głosy ze powinni grać rezerwowi bo to śmieszny turniej. Nagle po porażce się to zmieniło na wiadro pomyj na trenera no i nagle ranga turnieju też sie podniosła.
Chyba nie powiesz że byliśmy słabsi od Atlético?

2

@PrinceDamon To trochę zaczyna przypominać polityków w demokracji. Myślenie tylko o słupkach poparcia i żeby tylko zostali wybrali na kolejną kadencję. A losy państwa później już ich w ogóle nie obchodzą.

0

@Bartek22 Tutaj niestety kłania się 2015 rok. Wpadł tryplet i tym samym Bartomeu wygrywa wybory.

0

@CuleB Człowieku, o czym ty piszesz? Od kiedy superpuchar jest wartościowym trofeum? Może KMŚ też jest ważnym pucharem? A swoją drogą w tym superpucharze akurat podobno graliśmy bardzo dobrze więc o co ci chodzi?
Jesteśmy liderami ligi i gramy w LM, do tego puchar w którym nie graliśmy jescze.

0

@Hiacynk No ale właśnie o to chodzi, sierpniu, wrześniu i tak dalej. Real w 2014 na jesieni był prawdziwą maszyną, a Cristiano ładował gole jak nienormalny. A sezon skończyli bez niczego. My wtedy do stycznia graliśmy gorzej niż w tym sezonie, a skończyliśmy z trypletem. Forma w styczniu nie ma żadnego znaczenia w kontekście tytułów.

0

@CuleB No masz rację, nie wygramy superpucharu :D beka beka

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?