6

@Pilka_jest_okragla No tak, bo Rakitić nie walczył o swoje na boisku, nie dawał z siebie wszystkiego, nie stracił miejsca w składzie z dnia na dzień wcześniej będąc niezbędnym zawodnikiem.

0

@panczo czyli dla ciebie stwierdzenie że jakiś piłkarz grał przeciętnie, oznacza że jest on przeciętny? xD
Reakcja na post @pax w ogóle mnie nie dziwi. Ludzie nie pamiętają co działo się 3 lata temu, a co dopiero 9. Co? Villa grał słabo? Jak to, zobacz sobie na gole w Manicie czy w finale LM. Piłkarz świetny, ale został poświęcony przez Guardiolę żeby Messi miał dobrze. Przez to nie mógł grać jak swoja najlepsza wersja.

5

Pierdu, pierdu. Gada dobrze, ale wie że chyba tylko Agüero mógłby go wygryźć ze składu.

3

@macio_944 To ostatnie zdanie było ironią oczywiście. Widzę że zgadzamy się co do Valverde w całości. Ja nigdy nie mówiłem że Valverde jest lepszy od Guardioli bo to oczywista nieprawda. Czy jest lepszy od Enrique? Pod względem taktyki niewątpliwie, ale inne cechy są już zdecydowanie na korzyść Lucho. Mój wpis jednak odnosił się wyłącznie do taktyki. No a jego podejście do futbolu również jest jasne no i według mnie nie za bardzo odpowiednie do naszego klubu.
Choć muszę dodać że te wypowiedzi "nie wiem, nie rozmawiałem" mogą być jedynie teatrzykiem na konferencjach. Ernesto może grać taką postać, coś jak Mourinho, który na konferencjach uprawiał swoją grę. Niestety chyba bardziej prawdopodobne jest że Valverde jest zupełnie szczery i to jest w tym smutne.

Edit: Z twoim wnioskiem się zgadzam, jednak z przykładami meczów które podałeś to już nie do końca. W rewanżu nie uważam żebyśmy byli źle ustawieni taktycznie. Nasza gra wyglądała dobrze, zabrakło tylko goli, sytuacji mieliśmy mnóstwo. Wszystko się posypało po drugim golu. A z kolei jeśli chodzi o dobre mecze to według mnie dużo lepszym przykładem są mecze z Realem, ale te późniejsze. Ligowa wygrana 1-0 była chyba najlepszym meczem z Realem od dawna, pomimo skromnego zwycięstwa cały mecz był pod naszą kontrolą, dużą rolę odegrało tu całkowite rozbicie mentalne Realu, ale też nie należy zapominać o trenerze, który skutecznie wyłączył z gry Viniciusa, wspomagając Semedo Sergim Roberto.

3

@koksik2700 Tak na serio to naprawdę śmieszne jest stawianie Lucho pozytywnie obok Guardioli jeśli chodzi o taktykę. W pierwszym jego sezonie jedyną zmianą (czysto taktyczną, a nie jeśli chodzi o styl) było schodzenie Messiego do środka, przy jednoczesnym wychodzeniu wyżej Alvesa i asekurowaniu boku obrony przez Rakiticia. I trzeba przyznać że wyglądało to i działało świetnie, głównie dlatego że było nowe. Z czasem przestało zaskakiwać przeciwników. Tak jak na początku pracy EV zabójcze były podania diagonalne Messiego do Alby z późniejszym odegraniem do Leo. Przez sezon działało to super, potem przeciwnicy zaczęli "ogarniać". W defensywie była gra podobna do tej dzisiaj, czyli głębokie cofanie, a w ataku wszystko robiło MSN, i wyglądało to nieźle bo cała trójka miała super formę więc jak nie jeden to drugi coś wymyślił i gra jako tako wyglądała. Czysto taktycznie to jednak Valverde przewyższa Lucho, gdyż taktykiem jest świetnym. Chociaż może mylę się. W końcu przegraliśmy z Liverpoolem więc Valverde na taktyce się nie zna.

23

@NeroTFP Valverde pewnie myśli że to jakiś mecz towarzyski xD

0

@katalonia15 No nie końca jest prawdą co piszesz. Wszystko wskazuje na to że Lucho chciał rządzić twardą ręką ale szatnia, na czele z Messim, nie pozwoliła na to. W styczniu Enrique odpuścił, miał to szczęście że MSN złapało niesamowitą formę oraz więź między sobą a to pociągnęło całą drużynę. Nie odbieram mu zasług jednak wcale nie było tak różowo jak może się wydawać.

8

0

@kubasa Gratuluję. Napisałeś jeszcze głupszy wpis niż te o tym że nie powinniśmy się przejmować wysokimi kwotami transferów czy wypłat dla piłkarzy bo "to nie nasze pieniądze".

2

@MaziFCB Na La Rambli widziałem że tak pisali, a tam zawsze mają rację. Wiedzą więcej o zawodnikach nawet od trenera.

5

@Veb1233 MD i wszystko jasne, plota jak nic. Valverde nie utrzymuje żadnych kontaktów z zawodnikami więc najpewniej nawet nie wiedział gdzie de Jong był, a co dopiero żeby pojechać po niego.

24

@BarcaInfo Aż się zwyczajnie łezka w oku kręci jak się to ogląda. Jakie to było po prostu piękne. Wszyscy w nieustannym ruchu, piłka ciągle krąży od nogi do nogi, skrzydłowi rozciągają maksymalnie grę, a przeciwnicy tylko biegają od jednej strony boiska do drugiej... Nie da się grać w piłkę lepiej ani piękniej.

0

@Bartek22 To w końcu trener na nich postawił. O ile Lenglet mógł grać tylko dlatego, że nie było innej możliwości przez kontuzję Umtitiego, to za Arthura mogli grać inni. No i grali na początku, swoimi dobrymi występami wywalczył sobie jednak miejsce w skladzie, od meczu z Tottenhamem Valverde zaczął stawiać na niego bardziej

2

@Gaucho Ciekawe zdanie. Dużo lepsza forma i gra Iniesty, Jordiego Alby i Rakiticia w sezonie 17/18 w porównaniu do poprzedniego to przypadek a nie praca trenera. Sezon później Arthur czy Lenglet to nie są zasługi trenera. On jest do dupy i tylko wszystko niszczy. Kurde, jakie to wszystko jest proste :D

0

@Kluivert_P Ponad 10 lat gry w Barçy. Filar drużyny Cruyffa, kapitan. No jeśli to nie jest wybitna kariera to nie wiem.

0

@Kluivert_P Ale mi nie chodziło że piłkarze wyśmieją trenerskie kompetencje. Po prostu taki ten Hag jest nikim w porównaniu do naszych piłkarzy. Guardiola jako trener był wyłącznie trenerem rezerw, ale jako piłkarz był wybitny, żywa legenda klubu. O to mi chodziło, Pep dodatkowo obdarzony jest niezwykłą charyzmą. Sami piłkarze wspominali często że gdy Pep mówił to oni po prostu słuchali, niekiedy wpatrzeni w niego jak w obrazek. Nie odbieram też zdolności taktycznych Guardioli, tu też jest geniuszem. On ogólnie jest wyjątkowy.
Po prostu sam taktyk jak Valverde na dłuższą metę nie wystarcza. Bo on może ma dobre chęci. Może mówić piłkarzom co mają robić i gdyby to robili to możliwe że efekty byłyby znacznie lepsze. Problemem jest to że go nie słuchają.

0

@PatrykBarca No to właśnie napisałem. Wyważenie drzwi było metaforyczne. Chodzi o wybudzenie piłkarzy z letargu, przypomnienie niektórym że mecze wygrywa się walcząc na boisku. Również przydałoby się przypomnieć że piłka powinna przynosić radość grającym.

1

@Kluivert_P Przede wszystkim był świetnym piłkarzem i kapitanem Barcelony.

9

Przepraszam bardzo ale muszę coś napisać. To jest po prostu śmieszne co coraz więcej osób wypisuje. Konieczność zmiany trenera jest oczywista od poprzedniego sezonu. Jednak te nazwiska które się pojawiają to po prostu kabaret. Ludzie, jaki ten Hag? Teraz kolega niżej chce Nagelsmanna. Tutaj jest potrzebny ktoś kto wparuje do szatni wyważając przy tym drzwi razem z futryną. Ktoś kto wstrząśnie tą szatnią tak aby podłoga się poruszyła i żeby piłkarze się obudzili. Proszę niech mi ktoś powie, jakim autorytetem dla naszych chłopaków jest ta dwójka? Wchodzi taki ten Hag i mówi coś. Co mu odpowiedzą Piqué, Busi czy Messi? Myślę że: "a kim ty w ogóle jesteś?", "Bo ja Mistrzem Świata/Europy/Najlepszym piłkarzem w historii". Nam naprawdę nie jest potrzebny taktyk na ławce. Mamy Valverde, który wbrew opinii większości (elity demokracji) owym taktykiem jest bardzo dobrym. Potrzebujemy zwyczajnie kogoś, kto gdy będzie mówił, to wszyscy będą go słuchać.
O ile Nagelsmanna trudno mi traktować poważnie to ten Hag daje argumenty żeby brać go pod uwagę, jednak on jest po prostu nikim dla naszych zawodników. Jestem przekonany że z nim byłoby tak jak z Martino, może mieć niezłe pomysły, może mieć nawet bardzo dobre pomysły, ale w końcu piłkarzom odechce się biegać, skupiać na wytycznych, starać się. Efekty widzieliśmy wtedy i widzimy dzisiaj.
Potrzebny jest autorytet. Takim według mnie może być Koeman. Ważne aby miał posłuch w szatni i żeby to on jej przewodził, niekoniecznie rządził. Do tego ważne aby miał ze sobą sztab profesjonalistów od przygotowania fizycznego, bo tak, to jest bardzo ważne i nie zajmuje się tym jedna osoba, a na pewno nie na poważnym poziomie. Należy zapewnić piłkarzom przewagę fizyczną nad rywalami, reszta już jest. Piłkarsko nie ma lepszej drużyny na świecie niż my. Jedyne co musi zrobić nowy trener to skupić się na tym, aby piłkarze byli w stanie biegać oraz żeby byli zmotywowani żeby biegać. Same przebiegnięte kilometry oczywiście nic nie dadzą. Biegać więcej od rywala nie będziemy i nawet nie powinniśmy. Potrzeba świeżości, motywacji i potrzeby nowych wyzwań. Tak aby właśnie Piqué, Busquets czy Suàrez, jeśli chcą zostać w tej drużynie, poczuli że dalej jest coś do zrobienia, że dalej muszą się wysilać. A nie spokojnie dogrywać z myślą że kiedyś byli najlepsi.
Podsumowując, tutaj jest klucz (oczywiście to wszystko nie musi być prawdą, to po prostu moje zdanie i moje obserwacje, a ja jestem nikim i nikt nie musi się ze mną zgadzać) do naszych problemów. Dlatego właśnie śmiać mi się chce z tej głupoty która tutaj panuje. Nienawiść do jednego człowieka przesłania realny obraz rzeczywistości i zdolność do logicznego myślenia. Gramy źle - wina Valverde. Wywalić Valverde = poprawa gry. Kto za niego? Nieważne, byle wywalić go w końcu. Tak sądzę że to przez nienawiść do jego osoby bo nie wierzę że z myśleniem i trzeźwym spojrzeniem jest tak źle wśród ludzi. No ale o tym będzie później, w przyszłym tygodniu.

11

Zachęcam do wzięcia udziału w quizie.
https://samequizy.pl/o-kim-to-bylo-valverde-luis-enrique-czy-guardiola/
Najlepiej napiszcie też ile poprawnych odpowiedzi mieliście.

0

@Kompletny Zapewniam cię przyjacielu że czas na moją "obronę" trenera nadejdzie ;) Sporo się szykuje. Przyszły tydzień będzie kluczowy.
A co do quizu, to jest on stworzony wyłącznie dla rozrywki. Nie trzeba doszukiwać się drugiego dna.

3

@Witekk10 Cały czas byłem ;)
@Odesseiron To właśnie było jedno ze zjawisk które chciałem pokazać :) Spodziewałem się że niektóre komentarze będą podobne do tego, co pisze się dzisiaj, jednak nie sądziłem że dużo będzie wręcz identycznych. Sporo zabawy miałem tworząc to dzisiaj i mam nadzieję że również rozwiązywanie quizu dostarcza ubaw.
@BigShaq Żyję ;)
@Kapitan hawk Haha :D Ty masz chyba teczki na każdego tu :D No chciało mi się to robić, mam nadzieję że warto było.
@Kompletny No jasne że propaganda! Kurde, myślałem że nikt tego nie zauważy...

14

Zapraszam do udziału w zabawie. Przygotowałem mały quiz, w którym można sprawdzić siebie i swoje odczucia. Należy poprawnie wskazać do jakiego trenera odnosi się dany komentarz. Nie zawsze jest to takie oczywiste, na jakie wygląda ;)
https://samequizy.pl/o-kim-to-bylo-valverde-luis-enrique-czy-guardiola/
Wszystkie komentarze pochodzą z tej strony. Po odpowiedzi wyświetli się bardzo mały screen oryginalnego komentarza, niestety nie wiem dlaczego tak się dzieje. Żeby umożliwić odczytanie go dodałem link do pełnego zdjęcia, jak ktoś chce przeczytać należy wejść w ten link. Dodatkowo niektóre zdjęcia są bardzo pogorszonej jakości, to nie moja wina, strona dziwnie skaluje zdjęcia o dużej rozdzielczości.
Zachęcam do podzielenia się swoim wynikiem :)
Życzę powodzenia.

1

@MaTt_BarcaFan No racja, lepiej wyzywać bezkarnie xD

3

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.7.

1

@Striker Guardiola już go próbował na tej pozycji

1

@mcsarna E tam, z takim Realem to każdy by wygrał mistrzostwo.

0

@tbas Akurat Dembélé swoim zachowaniem w ostatnich 2 sezonach dał bardzo duże powody do tego aby go krytykować.

2

@AlwaysBlaugrana Niezłe myślenie xD Zostawić trenera który tu nie pasuje dlatego że wygraliśmy LM

6

@VamosRakieta Problemem w LM nie jest taktyka, trener czy brak jakości piłkarzy. Problemem jest głowa. Na wyjazdach gramy nieporównywalnie gorzej niż u siebie. I wbrew życzeń wrogów Valverde to nie jest jego wina. Już za Guardioli to występowało. Później mieliśmy tylko pogłębianie się tego stanu. W 12/13 fatalne mecze z Milanem czy PSG, rok później porażka w Madrycie z Atlético. Za Lucho cudownie udało się to obejść w jego pierwszym sezonie rozgrywając świetne mecze z City i PSG. Jednak później były katastrofy. Z Atlético w 2016 i rok później 0-4 z PSG i 0-3 z Juve. Dziwnym trafem w rewanżach u siebie potrafiliśmy grać lepiej od tych drużyn. Za Valverde jest podobnie, nic nie pogorszył w tej kwestii. (Edit: w sumie rewanż z Romą był w większości jego winą, dobrał defensywną taktykę i nakazał zawodnikom grać na czas, aby po prostu się prześlizgnąć dalej bez nadmiernej utraty sił. Rok później wyciągnął wnioski ze swoich błędów i dużo lepiej rotował składem przez cały sezon oraz na sam rewanż dobrał lepszą taktykę, bardziej ofensywną. I w tym przypadku to nie to przesądziło o porażce) Musimy rozwiązać ten problem. Mentalność zawodników. Czemu na wyjazdach grają gorzej? Nie chce im się? Są przytłoczeni kibicami? Zmęczeni po podróży? W tamtejszych hotelach obsługa dosypuje im czegoś do posiłków przed meczem? Nie wiadomo. To jest sprawa którą musimy rozwiązać.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?