10

@Kapitan hawk 5-0 to był chyba najlepszy mecz za Guardioli. Rzucili się wtedy od początku jak stado głodnych wilków. 20 minut i 2-0, potem tempo siadło przez nerwy Cristiano, Valdésa i innych. Druga połowa 2 szybkie gole Villi i potem rozpoczęła się prawdziwa fiesta. Ta akcja z piętkami Busquetsa i Iniesty była idealnym podsumowaniem tego meczu. Realowcy biegali jak, nie obrażając nikogo, psy, a piłka tylko krążyła od nogi do nogi graczy Barçy. Zdecydowanie jeden z najpiękniejszych momentów w historii.

6

@DonMatteo901 Żałosne jest to zachowanie ludzi w tym programie. Facet mówi poważne i zwyczajnie smutne rzeczy o tym jak wygląda życie w tym kraju a oni sobie podsmiechujki robią o jego firmie i o San Escobar...

3

@Kapitan hawk A tam, głupoty piszesz :P Oni po prostu są obiektywni i potrafią doceniać rywali.
A, no i nie umniejszają.

0

@Encore Większość strzelił Litwie.

2

@KamQiX Messi po prostu dużo częściej gra przeciwko lepszym drużynom. I dlatego (między innymi) ma więcej goli przeciwko nim. No ale skoro niektórzy porównują Ekwador i Boliwię do Litwy, to o czym my dyskutujemy?

0

@Danny Gaucho Nie wiem czy serio nie rozumiesz czy tylko udajesz. Nie dostrzegasz podobieństw między tymi dwoma sytuacjami?
Faktem jest że większość goli Cristiano jest zdobytych przeciwko słabym drużynom. I mówienie o tym nie jest niczym złym, a przynajmniej nie powinno. Możemy to pomijać, ale nie zmieni to faktu że tak jest.
Tak samo nie zmieni się to że samych goli ma więcej od Messiego, chyba nikt tego nie kwestionuje?

"Panuje przeświadczenie jakby Messi nie strzelał słabszym drużynom, tylko tym najlepszym."
No mogę się mylić bo nie jestem pewny ale to chyba nawet ty przytaczałeś statystykę że drużynom z topu Messi strzelił dużo więcej goli, więc?

3

@Colon Najlepszy ryk śmiechu po słowach "rząd PiS obniża podatki polskim przedsiębiorcom"

1

@Danny Gaucho To nieźle. Czyli przytaczanie faktów to umniejszanie. Strzelił dużo goli ale głównie słabym drużynom. Czy to dobrze? Źle? Niech każdy sam sobie oceni, na pewno zmniejsza to wartość tego wyczynu.
Podobnie sprawa miała się z mówieniem o skandalach sędziowskich z Realem w roli głównej w tych wygranych Ligach Mistrzów oraz lidze 16/17. Samo mówienie o tym że niektóre decyzje sędziowskie były skandaliczne było tak samo nazywane umniejszaniem sukcesów oraz bulem dópy.
Najlepiej chyba nie mówić nic i tylko w zgodzie ze straszliwym obiektywizmem przyznać że rywal jest równy nam a nawet lepszy. Nieważne czy to Cristiano od Messiego, czy Real od Barçy. Uznajmy ich sukcesy bez żadnego krytycyzmu.

5

@Rewolucja123 Od Valverde zaczęło się odchodzenie od stylu. Beznadziejna gra na wyjazdach, lania w Lidze Mistrzów, nieprzemyślane transfery, brak zaangażowania piłkarzy. To wszystko wina Valverde, on jest za to odpowiedzialny. Wcześniej tego nie było. Prawda? Prawda?

11

@masq Masz na myśli Aleixa Vidala, Turana, Denisa, Gomesa, Digne czy Paco?

9

@SkN W jego przypadku to już nic mnie nie zdziwi. Sama jego obecność w top 3 jest żartem.

6

@Rewolucja123 Kurde, ten Puig to serio kozak. I w pomocy szaleje, i na bramce zagra.

4

@SkN W 2013 głosowanie zostało przedłużone z uwagi na hattricka Cristiano w barażu ze Szwecją. Wszystko się może zdarzyć ;)

40

@krzychu1526 Gdy menel jedzie pociągiem to cały pociąg jedzie menelem.

1

@VenoM Kane również nieosiągalny niestety. Zostaje Lautaro.

20

@Janiama MJ wielka trójca. Michael Jackson, Michael Jordan i Maciej Janiak.

2

@itmustbejoke Cristiano jest na równi pochyłej od początku 2015. "Wszystko się zaczęło od Kevina Roldána"

0

@Tom0VeB Nie wiem. Ale czasem warto się zatrzymać aby pomyśleć przez chwilkę ;)

0

@Tom0VeB Właśnie o to im chodzi. O gonienie. Wyścig szczurów. Życie w gonitwie za niewiadomo czym. Życie w ciągłym biegu bez czasu na głębsze myślenie.

1

@bartekvisca Bo człowiek jest głupi i zachłanny. Na Ziemi jest wszystkiego wystarczająco dla wszystkich, nawet każdy by miał za dużo. No ale zawsze się znajdzie jeden z drugim który chce więcej i więcej i zawsze mu będzie mało. Do tego właśnie ogłupianie ludzi, mamienie ich pieniądzmi i efekty widzimy.

0

@SuperPatsonFCB kto grał beznadziejnie przez cały sezon? Bo chyba nie my. W każdym meczu Ligi Mistrzów, która była priorytetem, graliśmy świetnie zarówno pod względem gry jak i zaangażowania. W lidze się oszczędzaliśmy a i tak wygraliśmy ją w połowie sezonu.
No istotnie ta jedna porażka, jednym golem w dwumeczu, naznacza cały, udany, sezon.
Wielu nie zauważa że byliśmy o krok od trypletu. Wielu natomiast uważa że te dwa odpadnięcia były identyczne, że nikt nie wyciągnął wniosków z Romy, że w ogóle wina Valverde, że graliśmy beznadziejnie...
Takie podejście jest na pewno łatwiejsze, ale nie wiem czy właściwe. Emocje nie mogą zasłaniać faktów.

1

@Commando a co niby nieprawdziwego powiedział? Te dwa mecze były zupełnie inne, jedyne co było podobne to efekt czyli odpadnięcie.

0

@EmilZatopek Wiesz, to nawet jeszcze gorzej.

2

@EmilZatopek W końcu głos rozsądku. Ocenianie na podstawie jednego meczu.

1

@Janiama Ja bym chciał zobaczyć takie ustawienie. Albo nawet zrezygnować z Busiego. Środek de Jong i Arthur, przed nimi Griezmann. Na skrzydłach Dembélé i Fati, w środku Messi za Suárezem.

0

@Janiama Wygląda fajnie tyle że w takim ustawieniu Messi i Dembélé musieliby grać bardzo szeroko i biegać wzdłuż linii bocznej. O ile Dembélé mógłby tak grać to Messi zupełnie nie. Ustawienie to mogłoby się udać ale Suáreza musiałby zastąpić Griezmann, do składu dołączyłby Fati lub Pérez i Messi jako środkowy pomocnik.

0

@marcin000019 najbardziej smakuje mi @Colon Tradicional, również Menta Boldo.
Nie jestem fanem owocowych yerb, ale akurat te owoce tropikalne są nawet dobre :D Tak jak guarana.

1

@constantine16 wow, świetny komentarz! To taka rzadkość tutaj. Dziękuję.

1

Wiele osób uważa że kibic Barçy nie może na przykład pójść na taki układ że Barça nie wygrywa Ligi Mistrzów a za to Argentyna zostaje Mistrzem Świata. Ja uważam że jak najbardziej może. Bez zastanowienia wybrałbym taki scenariusz. Messi od 10 lat uszczęśliwia mnie swoją grą. Dzięki jego grze mój klub od 10 lat wygrywa niesamowitą ilość trofeów. Do pełni szczęścia brakuje mu tylko tego najważniejszego trofeum z reprezentacją. Bardzo bym chciał aby i on mógł poczuć szczęście, nawet większe od tego które ja odczuwam dzięki jego grze. Nie jestem patriotą? Nie sądzę, mnie nie obchodzi Argentyna. Zależy mi tylko żeby Messi wygrał, obojętnie z jakiego kraju by był. No, teraz możecie mnie wyzywać ;)

0

@VenVideos allegro

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?