22

@Cochise
Czekaj, czekaj. Chcesz mi powiedzieć, że napalone chłopy siedzą przed komputerem/telefonem i płacą grubą kasę... sztucznej inteligencji, jednocześnie myśląc, że kobita jest prawdziwa? Ja pierdzielę. Ale upadek.

5

@Kgorecki2500
Wtedy masz szansę na 110% za szczególne walory pracy :D

6

@Michael24
Izabela Łęcka nie była zła dlatego, że nie dała się kupić starszemu "dziadowi" (w sumie to się dała). Łęcka jest zła, bo postrzega pracę jako karę za grzechy, twierdzi, że ludzie, którzy pracują musieli być bardzo źli skoro Bóg ich tak brutalnie doświadczył, a na dodatek, że ludzie są biedni celowo, by ona mogła pokazać swoje dobre serce.

A co do Wokulskiego, to właśnie dlatego jest zła, bo w momencie, gdy wszyscy kopnęli ją w tyłek i nikt jej nie chciał, bo była biedna jak mysz kościelna, to zgodziła się być z Wokulskim tylko z powodu hajsu, by jednocześnie na jego oczach flirtować z innymi mężczyznami.

1

@DragonxNF
No zawiodłem się, że nie wspomniałeś o Jacku Kordianie, bohaterze "Trylogii" Bolesława Krasińskiego.

18

Temat rozprawki maturalnej? Marzenie.

Temat: Wpływ pracy na człowieka i otaczającą go rzeczywistość.

Odwołałem się do Hansiego Flicka. Napisałem, że praca trenera Barcelony była dla niego największą życiową pasją. Wspomniałem, że sprawiała, że był szczęśliwy, umacniała w nim poczucie wartości oraz czuł, że to, co wykonuje, jest swego rodzaju misją oraz powołaniem. Dodatkowo napisałem, że jego praca miała wpływ na otaczającą go rzeczywistość, bo przez wielu kibiców Barcelony był traktowany jako zbawiciel, który sprawił, że ludziom wróciła radość z oglądania Blaugrany. Nie zapomniałem także o tym, że po epizodzie Xaviego, który niczym chocholi taniec symbolizował marazm, letarg i bezradność, pojawienie się Flicka doprowadziło do tego, że kibice znów odzyskali nadzieję na to, że Barcelona jest zdolna do rywalizacji w każdych rozgrywkach. Na koniec zaznaczyłem, że chociaż Flick przez ludzi był traktowany jako bohater, to pozostał człowiekiem skromnym i normalnym.

Liczę na 100%.

6

Potrącenie na przejściu dla pieszych, ucieczka z miejsca zdarzenia i kierowanie pod wpływem alkoholu.

Do pierdla z gnojem.


4

W temacie "Co sprawia, że człowiek staje się dla drugiego człowieka bohaterem?" można na przykład odwołać się do Hansiego Flicka.

1

@lajcior
To 8 lipca, jak będą wyniki, bo dziś to jeszcze jest nadzieja :)

1

@Bykunn
Ja na rozszerzeniu wybrałem interpretację wiersza. Teraz już interpretacji nie ma.

0

@Criss18Barca
Który rok? Ja w 2012 zdawałem i też miałem "Przedwiośnie" :D

1

Ważna wiadomość dla maturzystów.


2

@Criss18Barca
Od kilku lat nie ma już zasugerowanej lektury do której trzeba się odnieść w rozprawce. Jest całkowita dowolność, więc nie ma czegoś takiego jak typowanie lub marzenie, by coś było na maturze.

Jasne, może być pytanie z tej lektury w teście historyczno-literackim, ale nie dość, że jest to pytanie za 1 pkt, to jeszcze jest tam kilkanaście innych lektur.

Druga sprawa, w latach 2015-2022 nie mogło być "Przedwiośnia" na maturze.

3

@Arkon
Żyje mi się bardzo dobrze. Cieszę się, że w tym kraju jest bezpiecznie, a oprócz tego, że jeżeli człowiek ma pomysł na siebie, to ma okazję się rozwijać i to spełnić. I jestem szczęśliwy, że mam właśnie taką możliwość: robić to, co chcę i to, co daje mi radochę.

Lubię też nasz kraj za cudowne morze, które mnie uspokaja, za kuchnię, za piękne lasy, za nasz język, za literaturę i muzykę.

Czy wszystko jest idealnie? Pewnie, że nie. Niemniej nie ma miejsca, gdzie jest idealnie, a ja za nic w świecie bym nie wyjechał z Polski. Nawet bym nie chciał spróbować gdzie indziej.

7

@TR3YWAY
Ten problem jest dość złożony i sięga dużo głębiej niż zwyczajne lenistwo. Całość zaczyna się już na etapie wychowania i braku wzorców ze strony rodziców. Dla mnie to jest przerażające, że rodzicom bardzo często nie chce się wyjść z dzieciakami na spacer, na rowery, pograć w piłkę, a potem każdy jest zdziwiony, że młodzi ludzie pałają taką niechęcią do ruchu. Jeżeli młody człowiek widzi, że jego tata wraca z pracy, siada w fotelu, otwiera piwko i słyszy "nie chce mi się", to potem jest jak jest. Dzieci odbierają świat przez skojarzenia i wzorce, dlatego warto im pokazać, że aktywność fizyczna = radość, szczęście, dobra zabawa, mile spędzony czas.

4

@Comentateiro
Jeżeli w komisji maturalnej trafi na takiego fana Porto jak @FcPortoFan1999, to 100% gwarantowane.

@Kgorecki2500 Nie no, przyjacielu. Młody człowiek z Ciebie, wszystko przed Tobą.

@JanneAhonen Racja. Na maturze jeden błąd w stylu "Stanisław Wokulski wziął ślub z Łęcką" i cała rozprawka wyzerowana.

8

2 maja
Oskar Pietuszewski zdobywa mistrzostwo Portugalii

4 maja
Oskar Pietuszewski pisze rozprawkę z języka polskiego podczas egzaminu maturalnego.

Ciekawe, co mu sprawi więcej trudności.

1

@mekston
Jest gorzej, chociaż też nie wiem, jaka rok temu była pogoda.

7

Majówkowy bilans (1 i 2 maja):
777 – zatrzymani kierujący po spożyciu alkoholu
143 – wypadki drogowe
9 – ofiary śmiertelne wypadków drogowych
164 – ranni w wypadkach drogowych

4

Gdyby ktoś tuż po tym finale powiedział mi, że przez kolejne 24 lata Brazylia ani razu nie będzie w TOP3 podczas mistrzostw świata, nigdy bym nie uwierzył.


2

@Gandalf55
Racja. Zamieńmy się z Realem sytuacją w lidze. Wtedy będziemy spokojniejsi.

21

Ale mi się rodzynek wyświetlił.


0

Natalia Bukowiecka jest wspaniała. Piękny bieg.

3

Lider brytyjskiej nielegalnej sieci streamingowej o nazwie „Flawless”, która udostępniała nielegalnie mecze Premier League, w 2023 został skazany na 11 lat więzienia. Jak informuje The Athletic, jeśli zainteresowany nie zwróci 2,35 miliona funtów w ciągu najbliższych trzech miesięcy, może zostać skazany na kolejne 10 lat.

Grupa miała około 30 pracowników, ponad 50 000 użytkowników i zarobiła ponad 7 milionów funtów w ciągu pięciu lat.

[Angielskie Espresso]

6

@Ilka
Miś wygląda tak, jakby właśnie się dowiedział, że musi zostać na dwa dni w pracy.

11

Oby Monaco dało chociaż to 11 mln euro. Pozbyć się, przytulić cokolwiek i zwolnić tę absurdalną pensję.


10

@Roobo
Nie przywiązywałbym aż tak dużej wagi do pierdzielenia dziennikarzyn.

17

@Kozinho.
Szwagry to potęga. Czas, by wreszcie świat przestał się opierać przed tą prawdą.

0

Ekstraklasa.


3

@MadafakinGuy
Piąteczka. U mnie to już ponad 2 lata będzie.

Choć piłem bardziej w stylu dwa piwka do meczu, to pewnego dnia po przeczytaniu różnorakich badań naukowych na temat wpływu alkoholu w każdej dawce na zdrowie, stwierdziłem, że nie tykam w ogóle.

2

@gumaz
Oglądało się. I ten komputer jako nagroda, który był marzeniem...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?