0

Mam nadzieję, że Gerard będzie konsekwentny i znowu skrytykuje sędziów, a nie tylko po przegranych/zremisowanych meczach. No chyba że uzna, że nie chce ryzykować większych kar.

0

Nigdy nie dostałam takiej informacji, gdy usuwali moje komentarze, ale doskonale pamiętałam ich treść, a także treść komentarza, na które odpowiadałam. Zawsze były to tematy bardzo delikatne i mogące doprowadzić do wyzwisk pomiędzy użytkownikami, więc reguła jest raczej jasna. Moderacja usuwa takie komentarze zanim zacznie się rzucanie mięsem. Tym samym wiele osób może uniknąć bana zanim pójdzie o krok za daleko. Twój komentarz pamiętam i był właśnie taką beczką prochu. Wystarczyłby jeden zły komentarz i posypałyby się bany.

1

Zapewne został usunięty, bo miał mocno zaczepny charakter i mógłby doprowadzić do dyskusji, która nie zakończyłaby się zbyt ładnie.

1

Chcę to zobaczyć!

3

"Łatwo płakać i narzekać, a ciężko zamilknąć i uniknąć tego całego zgiełku."
Biorąc pod uwagę to, jak rzadko krytykuje się sędziów tak otwarcie jak Gerard, to chyba jednak na odwrót. Nie trudno jest powiedzieć wyuczoną formułkę w stylu "nie wiem co zaszło, nie będę oceniać decyzji sędziego" czy "praca arbitra jest ciężka i spoczywa na nim sporo presji". Trudniej jest za to pomimo ryzyka ukarania i obsmarowania przez media powiedzieć co naprawdę się myśli i nie chować głowy w piasek. Chciałabym żeby więcej piłkarzy - z różnych drużyn, bo przecież nie tylko w naszych meczach takie maniany się odwala - powiedziało co myśli o sędziach w lidze. Bardzo honorowe i romantyczne jest zamknięcie dzioba i pokazanie na boisku, że pomimo sędziowskich błędów można zwyciężać, ale ile razy można tak robić? Czemu zamiast zgasić pożar u źródła i raz a porządnie ludzie wolą pozostawiać żar, i liczyć na to, że może reszta sama dogaśnie?
Niech jak najszybciej wprowadzają te powtórki. Albo zmienią coś w regułach La Liga, żeby sędziowie mogli być karani zawieszeniami za karygodne błędy, a piłkarze za ostre faule, których nie zauważono podczas meczu. Przypominam że Aduriz nadal jest bezkarny, no bo cóż, wydarzyło się na meczu, widać było wszystko na kamerach, ale to za mało, by go ukarać. Za to pomeczowa wypowiedź Gerarda, która bądź co bądź też nie znalazła się w raporcie sędziowskim, bo niby jakim prawem, już ukarana zostanie.
Witamy w La Liga.

37

Gerard ma u mnie dożywotni szacunek.

5

Jeśli go zawieszą na kilka spotkań - zagra Umtiti i Masche, damy radę.
Jeśli dadzą mu karę finansową - Shakira będzie musiała zrezygnować z jednego cekinu na sukience.
Tak czy inaczej, kary raczej nie odczuje, a przynajmniej będzie miał czyste sumienie i nie będzie sobie pluł w brodę przez to, że nic nie powiedział.

2

"Najlepsi kibice: fani Liverpoolu i Borussii Dortmund"
Z innych wiadomości: woda jest mokra :D

1

W to nie wątpię :D

1

Meh, co druga prezenterka w telewizji wygląda tak samo :D

0

Bayern mógłby się na luzaku zgodzić, bo zawsze mogą podkupić innego obiecującego pomocnika od któreś ze słabszych drużyn Bundesligi. Pytanie czy sam Thiago by chciał wrócić. Naszym najlepszym argumentem do przekonania go do powrotu byłby chyba tylko Rafinha i zapewnienie go, że przychodziłby jako podstawowy zawodnik, a nie rezerwowy.

0

Za Fabregasem nigdy nie będę tęsknić, nie przepadałam za nim i choćby był najlepszy na swojej pozycji, patrzenie na niego w koszulce Barcelony(znowu) byłoby nie do zniesienia. Ale Thiago to zawsze będzie mi szkoda, bo dało się go zatrzymać, ale zarząd wolał go puścić.

2

Trochę szkoda, bo chciałam zobaczyć chłopaków w garniakach, ale dobrze że nie jadą. Wczoraj wyjazdowy mecz, dzisiaj znowu lecieć. Niepotrzeba tak się męczyć, gdy mamy trudną sytuację na dwóch fronatach.

2

No teraz to na pewno go zawieszą. I nawet nie będę mu miała za złe, że osłabił drużynę. Szlag mnie trafia z tymi sędziami, dobrze że ktoś próbuje z tym walczyć. Gdyby tak jeszcze pozostali odważyli się odezwać, a nie ciągle gadać, że sędzia ma ciężko itp., to może by się coś ruszyło w temacie arbitrów. Może. Najlepiej by było gdyby zagraniczna prasa podchwyciła temat, bo nie może być tak, że dwa mecze z rzędu sędzia odwala takie rzeczy, nieważne czy celowo czy nie. Po cholerę on biega po tym boisku skoro i tak nic nie widzi? Równie dobrze mógłby siedzieć w jakiejś budce i stamtąd oglądać mecz na kamerach, wyszłoby na to samo, a może nawet więcej by zobaczył.

0

Lubię go, więc przejmuję się tym turniejem. Sue me.

0

Najpierw zawał podczas oglądania finału Asusa w CS'a, a potem podczas oglądania Barcy. Moje biedne serce.

9

Ej, ja tylko żartowałam z tym Gomesem xD

5

Boże, nie róbcie z siebie takich męczenników, bo to trochę śmieszne :D

4

Ty to nazywasz realizmem, ja przesadnym pesymizmem. Mnie też jakoś nie cieszy obecna forma(zwłaszcza fakt, że jest bardzo sinusoidalna), ale po indywidualnej grze piłkarzy widzę, że mogą się poprawić także jako drużyna. Gerard i Samuel grają dobrze, prawdopodobnie tylko dzięki nim i Jefecito nie tracimy więcej bramek. Iniesta w formie, Neymar pomimo braku goli biega jak szalony i stara się jak może dograć do ostatnimi czasy drewnianego Luisa. Leo to Leo, jednego dnia będzie na siłę próbował wejść z piłką do bramki, a innego zrobi coś z niczego i wygra nam mecz. Marc gra ostrożniej niż kiedyś i powtórka z meczy z Celtą raczej nam niestraszna. Denis daje nadzieje na przyszłość, Paco coraz lepiej się ustawia i jeśli tylko poprawi celownik, powinien strzelać bramki.
Można wymienić plusy? Można.
Z takim potencjałem jaki ma ta drużyna można zrobić wszystko. Nie mam stuprocentowej pewności, czy cały ten potencjał zostanie wykorzystany, ale nie zamierzam też nastawiać się na przegraną przed każdym możliwym meczem, bo nic to nie da. Niby jest w tym jakiś sens, bo przegrana wtedy mniej boli, ale staram się w życiu nie kierować pesymistycznymi myślami. Szkoda go na nie, zwłaszcza że nawet jeśli ten rok będzie rokiem posuchy, to nic wielkiego się nie stanie.
A teraz przepraszam, wracam do mojej optymistycznej bańki, gdzie wszystko jest cacy, a Barca wygrywa 10 - 0 z każdym.

4

No nie powiesz mi chyba, że nie ma żadnych plusów, absolutnie żadnych? Gra drużyny jako kolektyw może i nie powala, ale poszczególni zawodnicy chyba dobrze grają i można by ich było pochwalić gdzieś na koniec kolejnej litanii z błędami. Pisanie ciągle o tym, że nasza pomoc gra kupę i w ogóle za Guardioli to było nie do pomyślenia, ani nie wpłynie na Lucho, ani na grę drużyny, ani nie napawa optymizmem pozostałych użytkowników. Pomaga to tylko tworzyć jakąś pogrzebową atmosferę, co najmniej jakbyśmy mieli lada moment spaść do Segunda.

3

Dlatego ostatnio wolę siedzieć na tumblrze niż tutaj. Więcej tam optymizmu, a i przy okazji fajne zdjęcia piłkarzy można sobie pooglądać :D Jeszcze ta krytyka nie byłaby taka dołująca, gdyby wymieniano też pozytywy(bo na pewno jakieś są), ale póki co czytam tylko o tym jaka ta nasza pomoc słaba, a o plusach nic :D

3

Mnie jeszcze wtedy na świecie nie było :D

6

Nie wiem jak Ty, ale gdyby u mnie w pracy pojawił się ktoś, kto odbił żonę przyjaciela, nie pałałabym do niego zbytnim zaufaniem i nie chciałabym z kimś takim pracować.

0

Na razie. Gość z takim charakterem prędzej czy później znowu coś odwali, a nam niepotrzebne konflikty w szatni. Zwłaszcza że Leo za Icardim nie bardzo przepada.

6

A to w jakiś sposób rozgrzesza? To że się pchała, nie znaczy że miał wyjść jej na przeciw i dorobić przyjacielowi rogi. Ale Icardi najwyraźniej myśli bardziej główką niż głową. Gdyby do nas dołączył, jaką mielibyśmy pewność, że będzie robił wszystko dla drużyny, skoro nawet przyjacielowi wywinął takie świństwo?

0

Thiago byłby fajnym wyborem i Bayern pewnie nawet by go puścił, pytanie tylko czy on sam by chciał wrócić do klubu, z którym rozstał się w nieciekawych okolicznościach.

1

Nieśmieszne nawet jak na standardy bekowej prasy.

1

To chyba służy do poprawiania uśmiechu czy coś :D

8

A tu psikus, wystąpi Gomes :D

8

Bo wszystko na to wskazywało, że je stracą. Grali taką padakę, że wydawało się to nieuniknione, a to że dopisuje im szczęście to inna sprawa. Wiecznie wygrywać nie będą, bo jest to po prostu niemożliwe przy takim natężeniu spotkań i przy takich przeciwnikach jakich mają w lidze czy w LM. Ktoś im w końcu złoi tyłek albo wygra choćby i na farcie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?