Nigaki
Dołączył/a: styczeń 2015
28 obserwujących
9 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Ktoś mi wyjaśni czemu Ronaldo w meczach z najlepszymi strzela jak najęty, a w Hiszpanii byle Espanyolowi nie może strzelić? :D
0
Ale nie wypowiadaj się za zawodników, tak? Zwłaszcza takiego, który mieszka w Katalonii od dziecka.
0
Różnica płacowa w piłce nożnej, to efekt wyłącznie marketingu. Gdyby ligi kobiece były oglądane przez taką samą ilość osób, co męskie, to jak psu buda należałyby się kobietom porównywalne kontrakty, bo to od oglądalności i sponsorów zależy ile się w piłce nożnej zarabia, co widać na przykładzie innych lig. Kopacz Ekstraklasy zarabia przecież mniej niż zawodnik Celty Vigo, a wykonuje tę samą pracę. Zarabia jednak mniej, bo mniej osób interesuje się dajmy na to Termalicą niż Celtą, która jest oglądana przez po prostu sympatyków La Ligii, a nie tylko fanów tego klubu. Termalica nie ma tak dużego zasięgu, więc i sponsorów ma gorszych, a tym samym piłkarze mają też gorsze kontrakty, choć obie drużyny robią to samo. Kobiety w piłce nożne też robią to samo, ale tak jak Ekstraklasa jest mniej medialna od La Ligi, tak kobieca piłka jest mniej medialna od tej męskiej.
Także ten argument też jest mocno z rzyci, bo piłkarze na danej pozycji nie mają stałych stawek jak to jest w normalnych firmach, tylko ich pensja zależy od wynegocjowanego kontraktu, na który składa się wiele zmiennych, w tym medialność i oglądalność ligi.
0
No niekoniecznie, jeśli uważa kobiety za mniej inteligentne i w ogóle gorzej wykonujące swoje obowiązki, co nie będzie korzystne dla firmy. Plus kobiety są o tyle niepożądane na wyższych stanowiskach, bo mogą zajść w ciążę i idą sobie na urlop. Z tego powodu w ogóle są mniej chętnie zatrudniane. Może i zapłaci takiej mniej, ale potem musi jej płacić, gdy czeka na poród i nic dla firmy nie robi, a potem także po porodzie. To już bardziej mu się opłaca zatrudnić faceta, który nigdy w ciążę nie zajdzie.
2
To nie sitcom, ale na MASH'u tyle razy płakałam ze śmiechu, że aż trudno zliczyć :D
3
Uwielbiam argument o górnictwie, bo tak łatwo go pogrzebać(no pun intended).
Równouprawnienie ma polegać na tym, by kobiety i mężczyźni pobierali taką samą pensję za pracę wykonywaną na tym samym stanowisku, nie na tym, że nagle każdy zawód ma mieć po tyle samo kobiet i mężczyzn, bo to niemożliwe do zrealizowania, w przeciwieństwie do dawania tych samych zarobków.
Równouprawnienie ma też pozwolić na to, by te kobiety, które chcą, mogły pracować jako te górniczki. Biologii się nie oszuka, statystyczna kobieta jest słabsza od statystycznego mężczyzny i wiadomo, że nie każda nadaje się na górnika. Tak samo zresztą jak nie każdy facet się na niego nadaje. Nawet jeśli żadna kobieta na świecie, ale to absolutnie żadna, nie marzy o pracy w górnictwie, to dalej nie jest to argument, by płacić im mniej, gdy na przykład są kierowniczką jakiegoś działu w firmie, a jej kolega po fachu dostaje większą kasiorę. Bo to wtedy jest dyskryminacja, a nie to, że kobiety nie pracują w górnictwie. Nie pracują tam, bo widać nie mają do tego predyspozycji, ale gdyby pracowały, to chyba zasługiwałyby na tę sama pensję, eh? Tak jak zasługują na nią na każdym innym stanowisku. Bo równouprawnienie w pracy, to traktowanie kogoś na tych samych zasadach, gdy już się czymś zajmuje, a nie zmuszanie go do pracy w zawodzie, do których nie ma kwalifikacji czy predyspozycji.
Także sorry, argument z górnikiem można sobie włożyć tam, gdzie argument o wnoszeniu lodówki/szafy/pianina/słonia na czwarte piętro.
0
Kurde, fajnie się to czyta, mam nadzieję, że negatywne reakcje, które mogą się pojawić, nie zniechęcą Cię do pisania o Islamie, bo dobrze jest się czegoś dowiedzieć o tej religii z wiarygodnego źródła.
5
"W dupie mam wolność słowa"
A jednak z niej korzystasz. Trochę dziwne, nie sądzisz?
0
Damn it! Przegapiłam taką fajną "dyskusję" :D
0
Zjarałeś się, to i szybko Ci wszystko chodzi :D
0
Nie no, myślę że można mu uwierzyć ;) Gadam z nim często i raczej nie zauważyłam u niego braku szacunku do kobiet. Może poza takim typowym, co to wypleniać trzeba przez wiele lat i pokoleń ;)
5
Neymar znów poczuje się jak w Barcelonie.
0
Dwadzieścia minut. Jak już po tygodniu przyjechał koleś od Netii. Pewnie czekałabym dłużej, gdyby nie to, że zagroziłam poszukaniem innego dostawcy Internetu. Choć okazało się to niepotrzebne, bo kolejny tydzień później i tak wymieniali kable w całym budynku.
1
Pewnie ucięli kabel. Mnie też raz pozbawili w taki sposób Internetu, gdy ocieplali budynek.
0
Ja właśnie zostałam przedwcześnie obudzona do pracy. Śpię na stojąco, ale może jakoś dam radę :D
0
Wsiadam w pierwszy lepszy pociąg i jadę :D
A tak serio, to ciesze się, że mogłam pomóc :)
0
Postawisz mi piwo i jesteśmy kwita :D
0
A to nie jest to?
https://www.spotern.com/en/spot/movie/kingsman-the-golden-circle/79330/the-adidas-jacket-with-orange-strips-of-gary-unwin-eggsy-taron-egerton-in-kingsman-the-golden-circle
Na pierwszym zdjęciu kolory są bardziej żółte, ale w drugim wydają się być idealne, nawet suwak jest pomarańczowy.
0
Znalazłam coś takiego. Bluzy z opisu co prawda nie widziałam tutaj, ale może z czasem się pojawi :)
https://thetake.com/movie/3536/kingsman-the-golden-circle
2
Uśmiałam się, chociaż nie gram w Fifę. Raz próbowałam i stało się to co na tym filmiku, drugi raz nie próbowałam :D
15
Czyli Las Palmas będzie gryźć trawę bardziej niż zwykle, bo nowemu trenerowi trzeba zaimponować. Po prostu super :D
0
U mnie też koledzy z klasy namawiali do palenia, ale zawsze odmawiałam. Może dlatego byłam wyrzutkiem przez całe gimnazjum i 3/4 zawodówki, bo nie chciałam chodzić za szkołę palić :D
Czyli chęć przynależności i solidarność z kolegami, powód dobry jak każdy inny w sumie ;)
0
Nie powiem, ciekawa alegoria :D
7
Takie pytanie z cyklu: ciekawi mnie, więc zapytam. Pytanie kieruję do osób pijący i/lub palących, którzy zaczynali w wieku szkolnym. Co was przyciągnęło do tego? Osobiście pierwszą wódkę wypiłam dopiero po osiemnastce(wcześniej trochę popijałam piwo, ale jedynie łyki i to dawane mi przez samych rodziców, nigdy nie piłam w tajemnicy przed nimi), a palić nigdy nie paliłam. W moim otoczeniu szkolnym było wiele osób pijących i palących, nawet trawkę, ale jakoś nigdy nie zapytałam ich, czemu w ogóle zaczęli to robić przedwcześnie, a teraz jakoś mnie naszło, dlatego pytam, co było w tym takiego interesującego, że zaczęliście? Albo jakie były inne czynniki? Bo mnie nigdy do tego nie ciągnęło, więc chciałabym zrozumieć czemu uczniowie to robią. Mój niedoinformowany mózg póki co tego nie ogarnia, a bardzo by chciał :D
0
Piona, mnie też :D Pamiętam, że jak pierwszy raz się upiłam, to podziwiałam żyrandol przyjaciółki i chciałam, żeby mi go odsprzedała :D
4
Na mecze też nie chodzą tylko socios. Pewnie wielu to krzyczało, ale cały stadion nie był nimi zapełniony. Byli tam też obcokrajowcy, inni Katalończycy, którzy socio nie są, Hiszpanie z różnych części kraju(też nie socios) i turyści. Ciągle tu czytam informacje, że socios często nawet na stadionie nie ma, bo udostępniają swoje miejsca innym, więc to że ludzie na Camp Nou sobie coś krzyczeli, niewiele znaczy w kwestii wotum.
24
Dziwnie tak patrzeć na te wszystkie tabele i nie widzieć nikogo z Realu Madryt. Dziwne, ale satysfakcjonujące zarazem :D
5
Śmiem twierdzić, że tagami spamowali ludzie z całego świata, a nie ten mały procent sympatyków Barcy, nazywający się socios.
0
Melduję się!
0
Zrób kanapkę z serem z chleba tostowego. Zamocz w rozbitym jajku, wrzuć na patelnie, poczekaj aż jajko się zarumieni z obu stron i gotowe. Kiedyś obżerałam się takimi tostami przez wiele dni :D
Ewentualnie ugotuj sobie makaron kolanka, odcedź, ale nie studź, posyp żółtym serem, który szybko się rozpuszcza, dodaj masę keczupu i masz bardzo popularne w US mac n' cheese :D