ObiwanKenobi
Dołączył/a: wrzesień 2024
10 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@barcelonaLM za to C+ tez promadrycki. Podoba mi sie ten bol d... tych dziennikarzyn jak musza kibicowac Lewemu w Barcelonie.
0
@Przemek2323 a moze wydalby jakis bardziej sprawiedliwy wyrok niz np ten Najsztuba?
0
@AmigoBlancos cieszę, ze się rozumiemy a na zostanie liderem Barca ma jeszcze 24 kolejki i nie raz real dostanie baty.
1
@AmigoBlancos a kogo obchodzi Real? Nie pomyliłeś stron?
0
@Ostatnikrwawygang to ze nie wiesz nie oznacza, ze tak nie jest. A psychoza zwana covidem to przez kogo jak noe przez tych bogaczy została nam zaserwowana. Sporo politycy nagadali jak np napuszczanie ludzi na szurow co się nie chcą szczepić, którzy jak się okazuje jednak mieli racje. Teraz napuszczają na tych, którzy widza jaka jest Ukraina i nie chcą jej pomagać nazywają onucami.
A co do stanów to tez wina Trumpa i niszczenie sklepow czy wręcz miast przez murzynów?
Skąd są te dane,ze zarabiają mniej? Nie widziałem nigdzie widełek płacowych uwzględniających płeć a czynników wpływających na wysokość płacy może być kilka np staż pracy, efektywność pracy. Jeżeli wykonują prace gorzej od mężczyzn to czy powinny dostawać te sama płace? Czyli zabicie dziecka to jest czyjeś prawo? A poza tym w tej kwestii prawo maja dokładnie takie samo jak mężczyźni wiec w czym problem? To gdzie w Polsce kobiety maja inne prawa niż mężczyźni? Jakiś konkretny przykład?
0
@Ostatnikrwawygang czy to, ze dążą do rzadu światowego to jakakolwiek tajemnica? Przecież piszą o tym otwarcie od dawna tak samo jak o depopulacji. Można to przeczuwając w książce Schwaba.
Nie wiem czy Soros stoi za każdą lewicowa idea, ale na pewno w wielu macza palce lub sponsoruje.
Samo pisanie w dzisiejszych czasach o prawach kobiet w paranoja. Czy kobiety maja inne prawa niż ludzie? XD
0
@Ostatnikrwawygang typowa zagrywka, ale argumentu nie zbiles. Pewnie tak jak z Sorosem twierdzisz, ze to prawicowe wymysły. Podany przykład jest prawdziwy czy nie? Twierdzono, ze coś takiego jak grupa Bildenberg nie istnieje czy nie? A to tylko jeden z przykładów.
0
@Ostatnikrwawygang a najlepsze jest to, ze sporo tych spiskowych teorii okazało się prawdą np grupa Bildenberg założona po wojnie, jeszcze 15 lat temu politycy mówili, ze niczego takiego nie ma a teraz już się z tym nie kryją.
Czyli bez związków nie mogą się postawić? Nie mogą wszyscy nie przyjść do pracy, nie mogą jej zmienić? Przecież nie są do niej uwiązani.
Logicznie, ze to nie ci sami, ale tacy sami czyli mówiący co im się każe za pare srebrników.
Naukowcy straszyli epoka lodowcowa. Jasne sukces z dziura ozonowa. Była i nagle nie ma. Ściema jak z tym co2. To jest tylko ich teoria a za kilka lat powiedzą, ze ściema jak z covidem albo sukces jak z dziura ozonowa. A prawda jest taka, ze wyciągają przez to kasę z powietrza. Ile każde państwo płaci za emisje co2? A to wszystko pozniej zrzuca się na ludzi. Widać ci najbogatsi poszli w innym kierunku niż ropa i wciskają nam te wizje, na której właśnie oni zarobią, z reszta tak samo jest ze sztucznym jedzeniem, sztucznym mięsem itp. Wciskają, ze zwierzęta są złe dla Ziemi i powinieneś jeść sztuczne mięso. Dopóki koncerny tytoniowe płaciły to i papierosy nie szkodziły a nawet były dobre na astmę.
0
@Ostatnikrwawygang w tamtych artykulach tez byly odwolania do jego ksiazki czy do innych zaangazowanych w tę kradzież
le mając pewne doswiadczenie mozesz zmienic prace na lepsza z lepszymi zarobkami. Pracodawca tez bedzie zadowolony bo nie musi wtedy wydawac ksy na szkolenie. I tu tez jest problem bo sami pracownicy sie u Bezosa na to godza. Jak w takich warunkachnie chcieliby pracowac to nie mialby kogo znalezc i musialby zmienic podejscie.
A jakich naukowcow masz na mysli? Tych co mowili jaki covid jest niebezpieczny a szczepionka wszystkich uratuje? Tych co w latach 70-tych straszyli epoka lodowcowa a w 90-dziura ozonowa? Tych co przez 100 lat pozwalali nas truc olowiem w benzynie i mowili, ze nie ma wplywu na zdrowie? Naukowcy od 70 lat mowia dokladnie to za co im sie zaplaci wiec sorry, ale jakos noe mam do nich zaufania.
Ale co do obecbego konsumpcjonizmu to jestem sceptyczny. Raz, ze nas truja dla zyskow, dwa, ze wszystko sie robi dla jak najwiekszej sprzedazy wiec masz same jednoraziwki nie do naprawy, abys musial kupic kolejną rzecz.
0
@Ostatnikrwawygang jak nie wierzysz w te zrodla to poszukaj innych to nic trudnego, ale dziwi mnie jedno, jak po 30 latach ludzie zapominaja kto ten plan wymyslil. Naeetvmasz tuvcytat Kuczyńskiego, ktory w swojej ksiazce mowi, ze to plan Sorosa. Zreszta mozesz siegnac do zrodla czyli do ksiazki Sorosa, w ktorej dokladnie to opisal "Sponsorowanie demokracji (Underwriting Democracy)".
Cytuję :Przygotowałem obszerny szkic spójnego programu gospodarczego. Miał on trzy składniki: stabilizację monetarną, zmiany strukturalne i reorganizację długu. Zaproponowałem swego rodzaju wymianę długu na majątek. Pokazałem ten plan Geremkowi i prof. Trzeciakowskiemu, który przewodniczył rozmowom Okrągłego Stołu na temat gospodarki, poprzedzającym przekazanie władzy - obydwaj odnieśli się do planu z entuzjazmem. Połączyłem swe wysiłki z Jeffrey Sachsem z uniwersytetu Harvarda, który proponował podobny program. Doprowadził on do zagorzałej debaty i stał się kontrowersyjną postacią, ale zdołał skoncentrować rozmowy na odpowiednich tematach. Pracowałem również ściśle z prof. Stanisławem Gomulką, który został doradcą nowego ministra finansów, Leszka Balcerowicza.
Plan Sorosa zmieniono nieco po porażce komunistów w czerwcowych wyborach.
Pracodawca zarobi wiecej na twojej pracy, ale ty sie z nim umowiles na konkretna kwote. Trzeba bylo wiecej wynegocjowac. Czy uwazasz, ze wlasciciel juz zadnej pracy nie wykonuje tylko sam wyzysk?
Akurat wcale nie musimy ograniczac co2. Kto powiedzial, ze co2 jest zle? Jest ono potzebne do rozwoju roslin i ludzi.
Zmiana rolnictwa na pewnego rodzaju fabryki i przejscie na monokultury jest zle dla srodowiska, ale nie przesadzajmy, ze przez odchody niszcza slsrodowisko. Bardziej niszcza opryski czy sztuczne nawozy, a nam sie daje to pozniej do jedzenia i ludzie dziwia sie skad tyle chorob i rakow. Ludzie tez musza jesc wiec hodowla zwierzat musi byc. Chyba, ze jestes tez jednym z tymidiotow, ktorzy chca ludzi przestawic na robaczki. Faktem jest jednak, ze jedzenia jest i to zlej jakosci jest za duzo. ludzie juz nie szanuja jedzenia chociaz ten sklepowy syf z jedzeniem ma niewiele wspolnego
0
@Ostatnikrwawygang dobra, tej redystrybucji nie chce mi się już ciągnąć. Ja nie przekonam Ciebie, a Ty mnie.
Co do klimatu to nie znam sie, ale widze sporo absurdów. w wiatraki tez nie wierze, ze są ekologiczne. Kiedyś czytałem, ze nawet nie są takie ekologiczne, ze względu na to jak się je wytwarza i ile prądu wytworzą przez cały okres użytkowania. Jak zwierzęta mogą nie być zdrowe dla planety? To człowiek nie jest dla niej zdrowy a nie zwierzęta.
Przecież to nie wiedza tajemna, ze to był plan Sorosa a nie Balcerowicza i nawet opisał to w swojej książce. Odkąd pamietam mówiło się o planie Sorosa-Sachsa i to nie żadna prawicowa legenda. Ale fakt jest taki, ze wszystko co złe to Soros jest w to zamieszany. Nawet ci kilka artykułów znalazłem.
https://www.rp.pl/plus-minus/art3094531-jak-pisano-plan-balcerowiczowi
https://www.salon24.pl/u/krzysztof-zdzisioo/709192,plan-balcerowicza-napisany-przez-georga-sorosa-i-jeffreya-sachsa
Co do stażu Balcerowicza to kiedyś czytał, ze w latach 80-tych był przygotowywany do tego co zrobił i dlatego dostał staż na w USA.
Wykonując prace dostajesz za nią wynagrodzenie wiec nikt sobie jej nie przywłaszcza. Dajesz usługę, dostajesz zapłatę.
0
@agrad0 wiem ze go nabił, ale piłka leciała w stronę bramki a on ręce rozłożone
0
wydawało się, ze wreszcie będzie miał kto strzelać te karne a tu taki klops
2
Orlowski znów swoje. „Za takie zagranie ręka karnego się nie dyktuje” a kiedyś lubiłem jego gadanie.
1
Trzyma Ferrara łapami a Orlowski na powtórce, ze nie ma mowy o wolnym XD
0
@Ostatnikrwawygang Ale to właśnie nierówności motywują do rozwoju a nie równość. Jeżeli chce mieć jak ten bogaty to muszę się wykazać a jak wszyscy maja to samo to nie ma motywacji.
No właśnie, i dlatego okradamy ziemie z metali rzadkich, aby robić elektryki lub zakodujemy wiatraki bo nie potrafimy ich zutylizować lub przerobić. Z kolei coś naturalnego jak zwierzęta chcemy wybijać bo są nieekologiczne. Czy nie jest porąbane?
Sam zauważyłeś, ze na inflacje wplyw ma kilka czynników np jak kojarzę w takich Czechach głównie to ceny gazu bo USA odcięła zupełnie Europę zachodnia od rosyjskiego gazu. Holandia ma chyba ten sam problem, kraje nadbałtyckie walczyły z wiatrakami tzn z covidem podobnie jak my. Na Węgrzech tez jak widać interwencjonizm państwowy nie zadziałał. Nie śledzę wszystkiego, ale chyba tez maja problem z dostawami gazu czy ropy. Nawet w takiej Norwegii, która ma swój gaz inflacja podskoczyła.
Jak wierzył jak to komunista i jak kojarzę to swoje prace pisał o myśli socjalistycznej czy czymś takim. Dostał konkretny plan z USA i miał go zrealizować. Przecież ten plan napisali mu mu Soros z Sachsem. On był wykonawca i znał skutki. Nawet nie pozwolił się ludziom na to przygotować jak pod koniec grudnia głosowali ważne ustawy, które weszły od stycznia. To ewidentne było w złej intencji.
Zgadzamy się w tym temacie bo ja nie lubię złodziejstwa, Ty jak widzę, tez chociaż tylko w pewnej formie bo dla mnie redystrybucja to tez zlodziejstwo
0
@Ostatnikrwawygang to co było w USA to nie wolny rynek tylko wolna amerykanka i oszustwo wciskane ludziom. Jakieś wtórne instrumenty finansowe czy co tam jeszcze było. Gdzie były służby? A te milionowe premie po dostaniu pieniędzy od państwa to już zupełne przegięcie. Zreszta u nas tez mieliśmy podobna aferę w postaci herbach i tez nikt za to nie beknął.
Ale jaki jest sens w redystrybucji jeżeli wszyscy dobrze zarabiają i żyją dostatnio? To po co jeszcze dodawać? Niech się sami rozwijają.
Ślad węglowy i następna bzdura na ogłupienie mas i wyciągnięcie od nich pieniędzy. Nie chce wchodzić w dyskusje o ochronie srodowisk, ale jak kojarzę do dwutlenek węgla jest potrzebny roślinom i ludziom do życia. Wzrost co2 powoduje tez większy wzrost roślinności.
Nie wiem co to za statystykę przywolujes,ale jak kojarzę to we wrześniu według gus w Polsce była 17,2%.
Jakbyś czytał co pisze to już wcześniej byś to zauważył. Możesz rzucać krajami, ale na razie żadnego argumentu nie udało ci się zbić a wręcz przeciwnie. A Japonia to świetny przykład jak kraj może szybko się rozwijać bez hamujących socjalistów.
Ja tez chciałbym, aby każdy był młody piękny i bogaty. Może wprowadzisz tez, ze każdy dla równości będzie miał 180cm wzrostu bo nie może jeden na drugiego patrzeć z góry.
Petru to gada co mu każą i jak widać po pobycie w sejmie to za mądry to on nie jest.
Nie to nie było w tych samych wartościach bo ona działała z korzyścią dla swojego państwa a Balcerek wręcz przeciwnie. To co wtedy zrobiono to była kradzież w czystej postaci i nie ma w tym żadnych wartości.
0
@Ostatnikrwawygang a nie było tak przed nią? Inflacja, strajki, bieda a ty twierdzisz, ze było cudownie. To może tez w Polsce za komuny było cudownie? Każdy musiał pracować bo czy się robi czy się leży 1200 się należy. Dziwne, ze kryzysy zawsze są jak rządzą socjaliści. I kolejna kula w płot bo to nie wolny rynek doprowadzali do kryzysu. To rynek finansowy doprowadził do kryzysu i robienie pieniędzy z niczego a winę za to tez ponosi bank centralny. No właśnie nie trzeba było ich ratować tylko pozwolić upaść. Jakoś Islandia nie ratowała tylko dała im kopa i najlepiej na tym wyszła. Przypomnij mi ile osób zamknięte za te przekręty i doprowadzenie do kryzysu? Jedna? A reszcie dano pieniądze podatników na kolejne przekręty czyli normalką w socjalizmie.
To nie ma w Szwecji biednych czyli wszyscy maja podobny start, ale trzeba redystrybuowac XD. Zawsze znajdzie się ktoś komu można zabrać. Skoro nie ma biedoty to kto i gdzie tam awansuje w hierarchii?
Mądry prawdę powie w jednym zdaniu, żeby kłamstwo wytłumaczyć trzeba aż książkę napisać.
Kolejny farmazon bo Holandia nie ma wyższej inflacji a Rumunia znacznie szybciej się rozwija niż Polska i nie maja takich debili za rządzących, aby zamykac cała gospodarka a później drukować pieniądze, aby dać firmom. Z covid tez bardziej rozsądnie sobie radzili. To co? teraz omowimy wszystkie państwa na świecie to może przy którymś uda ci się mieć racje.
Oddawanie swojego sprzętu wartego miliardy Ukrainie (to nie nasza obronność bo to nie nasze państwo), czy bezzwrotne miliardowe pożyczki, kupowanie hrywien po zawyżonej cenie to nie socjal, ale tez przyczyniło się do zwiększonych wydatków naszych pieniędzy czyli do dodruku pieniądza i wzrostu inflacji. 24 mld wydane przez rząd na utrzymanie u nas Ukraińców to już jest socjal. A spróbuj dodać 2 do 2 i będziesz wiedział czemu inflacja u nas jest wyższa niż w Rumunii.
Moment, przecież to przechodzisz przez kolejne kraje Europy, ja Szwecji nie wyciągałem. To które państwo teraz weźmiesz na tapetę? Może wreszcie ci się uda pokazać, ze socjalizm jest wspaniały.
Nie kojarzę, aby jakiekolwiek środowiska prawicowe uważały Balcerka za autorytet. On mówił z sensem tylko gdy nie rządził, jak rządził to robił odwrotnie niż mówił.
Akurat Thatcher miał trudniejsze zadanie a majtku państwowego chyba nie oddała za bezcen jak w Polsce, gdzie sprzedawano przedsiębiorstwo i pozwalano je spłacać z osiąganych zysków a roczny zysk pozwala spłacić całość.
I co wy macie z ta równością? To lepiej ze za komuny była równość i każdy nie miał niczego? Czy lepiej, ze jedni maja więcej, inni mniej, ale każdy co ma?
0
@Ostatnikrwawygang Głupotą to jest nie czytanie co zostało napisane. Czyli według ciebie w trakcie rządów Thatcher dobrobytu nie było? To dziwne, ze ludzie aż na 3 kadencje ja wybrali. Głupi byli, ze nie wybrali socjalistów, za których był taki dobrobyt XD. Kolejny twój farmazon. To pisz normalnie np. państwo rozdawnicze, państwo socjalne zamiast używać lewicowej nowomowy, która wypacza jej sens. To tak ja komunizm nazywać demokracja ludowa. Gdyby rzeczywiście państwo dobrobytu oznaczało dobrobyt to za każdym razem po nich rządy prawicowe nie musiały wyciągać państw z kryzysu.
Ale ten pracujący nabiera już doświadczenia, którego uczący się nie ma. Przy okazji może uczyć się zaocznie. Do tego jak tamten przyjdzie po studiach gownostudiach to będzie podwładnym tego pracującego. W sumie to nie na darmo mówi się, ze ci po studiach najlepiej podają burgery w Macu. To, ze bogaty startuje z lepszej pozycji to nie znaczy, ze wygrywa. Ty byś chciał, aby każdy zaczynał od zera, a co z kapitałem już zgromadzonym? Aha, musi oddać np firmę, która jeszcze dziadek rozkręcał. To dopiero jest korzystne dla gospodarki.
Piszesz taki farmazony/slogany zaczerpnięte albo as Marksa albo z ulotki razemkow a na proste pytanie jeszcze nie odpowiedziałeś: „To wytłumacz skad w Szwecji wziela sie ta warstwa biedoty skoro od 60 lat jest tam redystrybucja, wyrownywanie szans i inne bzdury? To jeszcze nie zdążyli wyrownac tych szans? Tyle socjali, wszyscy mają prace a nadal jest biedota, ktora musi awansować? „
To się chyba nazywa hipokryzja. Wspominasz mi, ze porównuje wartości bezwzględne a nagle pytasz czemu kraje bogatsze, bardziej rozwinięte, maja mniejsza inflacje niż my? XD ale odpowiedz jest prosta tez w innym kontekście: nie wypłacają socjali milionom Ukraińców, nie sponsorują ich armii ani państwa, nie nadrukowaniu tylu pieniędzy w czasach covidu na tymczasowe peseudoszoitale, na dodatki za nieleczenie ludzi czyli na dodatki covidowe, nie wydawali na respiratory, których nie ma itd. Obawiam się, ze nie tylko to wina pisu bo inni socjaliści głosowali z nimi ręka w ręka i pozwolili na takie zadłużanie. Zreszta sam chcesz rozdawać jeszcze więcej socjali.
Rozmawialiśmy o dobrobycie a nie redystrybucji(ładna nazwa na kradzież) a bezpieczeństwo chyba jest jednym z czynników dobrobytu.
Porównanie Balcerowicza do Thacher XD. Przecież to nawet nie był jego plan tylko był twarzą tego oszustwa obliczonego na kradzież majątku Polaków a związkowcy później tak samo przyłożyli rękę do tego złodziejstwa. Taka drobna różnica między nimi to ona stłumiła inflacje a on ja wywołał już nie pamietam do ilu procent. 700%? I teraz ta gnida uważana jest za autorytet i to tez przez środowiska lewicujące.
0
@JimMorrisonFCB dokładnie i jeszcze uważają, ze sa tylko 2 płcie.
0
@BorzyKrzys Czy ten aktor nie grał tez bandyty w którymś filmie o Reacherze z Cruisem?
0
@Ostatnikrwawygang a w ktorym miejscu napisalem cos o wartosciach procentowych.? Problem z czytaniem? Moze i w USA jest wiecej. Komunizm to ty proponujesz bo prz3ciez chcesz, aby firmy byly panstwowe.
O czyli jednak dobrobyt był za Thatcher a jedynie zlikwidowala socjal. Czemu boisz sie napisac to wprost? Tak, wiem, ze chcialbys aby zrobila to inaczej czylibjak do tamtej pory przez drukowanie pieniedzy i utrzymywanie zakladow, ktore przynosza same straty.
To wytłumacz skad w Szwecji wziela sie ta warstwa biedoty skoro od 60 lat jest tam redystrybucja, wyrownywanie szans i inne bzdury? To jeszcze nie zdążyli wyrownac tych szans? Tyle socjali, wszyscy mają prace a nadal jest biedota, ktora musi awansować? Cos sie nie spina.
Rzeczywiscie masz problem z czytaniem. Gdzie napisalem, ze robia sie biedniejsi? Napisalem o zanizaniu poziomu. Po co mam sie doszkalac jak dostane za to kare w postaci wyzszych podatkow, ktore trafia do tego co jest leniwy i koniec koncow obaj bedą mieli tyle samo pieniedzy. To tak jak w szkole jeden sie uczy i dostaje 5 a drugi dostaje taka sama ocene "na zachete". To ostatecznie do czego doprowadzi? Ze ten co dostal na zachete zacznie sie lepiej uczyc czy ten co sie uczy przestanie bo mozna bez nauki miec takie same oceny?
Cos z logiką tez masz problem. Jak moge uwazac, ze jest leniwy i nie chce mu sie pracowac jezeli musial wczesniej isc do pracy? Jak pracuje to zarabia, jak chce sie rozwijac i zarabiasz wiecej to moze robic odpowiednie kursy w danym kierunku. Jak kojarze to tez sa studia zaoczne dla pracujacych. Jesli jest wybitny to sa stypendia naukowe. Dziwne, ze jakos wczesniej ludzie, ktorzy mieli cos w glowie praca i nauka potrafili wyjsc z biedy a dzis wszystkim trzeba rozdać pieniadze. Powtorze, ze po to pracuje i gromadze majatek, aby moje dzieci mialy lepiej. Nie po to zarabiam, aby ktos mi te pieniadze odbieral i rozdawal innym.
"Dlatego Ci wszyscy, którzy żyją z tego podobno tak hojnego PiSowskiego socjalu odpowiadają za najniższe bezrobocie w III RP XD" wiem, ze masz problem z logika, ale uwazasz, ze np z 2 dzieci za 1000zl jestes w stanie wyzyc? Tym bardziej teraz, gdzie PIS poszedl Twoja droga i drukuje pieniadze na socjale (chociaz wiekszosc poszla na przekret zwany covid)? Zeby miec na socjale podnosi oplaty i niedlugo nikogo nie bedzie stac nawet na ogrzewanie. I wlasnie do tego prowadza rzady socjalistow. Zamiast wszyscy sie bogacic przez socjale to zbiedniejemy bo nawet z pracy nie bedzie mozna sie utrzymac. Ale ty na pewno chcialbys jeszcze wiecej socjalu.
I znow problem z czytaniem. Gdzie o gwaltach pisalem w kontekście redystrybucji? To byla juz twoja interpretacja. Pisalem w kontekscie zycia i dobrobytu panujacego w Szwecji. Jest tyle dobrobytu, ze nawet seks jest na ulicach darmowy, choc akurat niektorzy go nie chcą.
I teraz odpowiedz na proste pytanie. Jak dlugosc zycia w Szwecji czy ich dobrobyt ma przelozenie na Polske? Czy Polska nie brala udzialu w 2WŚ przez co mogla sie rozwijac? Czy Polska nie byla pod zaborem sowietow i noe byla drenowana przez nich z zasobow naturalnych? Czy Polska budowala/buduje fabryki, rozwija technologie, przemysł czy jednak firmy zostaly przez komuchow/solidarnosciowcow (to chyba tez dzieki twoim zwiazkom zawodowym) oddane za bezcen obcemu kapitalowi i pozniej zamkniete, aby nie stanowily konkurencji? Czy mamy nadwyzke budzetowa czy jednak ogromny deficyt i twoj socjalistyczny rzad zadluzyl nas tak, ze bez wojny to nie splacimy tego przez nastepne 100 lat?
Chyba Milton Friedmann powiedzial kiedys, zeby Polska nie nasladowala tego co robia teraz bogate kraje tylko, aby nasladowala to co robily bogate kraje zanim staly sie bogate. W tym kontekscie twoje porownania do Szwecji sa śmieszne, a teraz to raczej trzeba patrzec na to co robila Thatcher jak wyciagala GB z kryzysu zostawionego przez socjalistow.
Ps. Nie wiem o jakim portalu piszesz, ale na pewno jest lepszy niz ulotka razemkow czy inne bzdurne artykuly komuszkow. A ty ze swoim postrzeganiem swiata i robotnikow zatrzymales sie chyba na poczatku ubieglego wieku i probujesz to przenosic na obecny grunt wiec moze lepiej nie tlumacz nikomu swiata tylko sam zacznij prawdziwa prace zamiast wymyslania kolejnych lewicowych bzdur.
1
@Comentateiro przypadek.
0
@Ostatnikrwawygang sam jesteś farmazonem i za każdym razem coraz bardziej się wygłupiasz, ale komuszki już tak maja. I jaki masz problem z takim porównaniem? Bo pokazuje, ze się wygłupiłeś? I naucz się czytać ze zrozumieniem bo było to wyraźnie napisane.
Znów się wygłupiłeś tak jak z Thatcher- niby zniszczyła dobrobyt w GB, ale za chwile przyznajesz, ze wyciągnęła ich z kryzysu zostawionego przez socjalistów.
0
@Ostatnikrwawygang to slabo sprawdziles bo sam pge z pzu i kghm ma wiecej zatrudnionych niz to co podales dla Szwecji. Dodaj sobie farmazona.
Redystrybucja i wyriwnanie szans xd. Zabieranie jednym, zeby dac drugim to niesprawiedliwość bo nie po to jeden sie uczy, doszkala, aby korzystal z tego ktos inny. To jest raczej wyrownywanie w dol czyli zanizanie poziomu.
Wyjechales z gwaltami bo obe obecnie bardzo dobrze sie wpisuja w ten dobrobyt proponowany przez Szwecje i to wyrownywanie szans
0
@Ostatnikrwawygang to sobie sprawdz a farmazony to sam wypisujesz jak te z Anglią. To jeszcze powiedz po co w Szwecji ta redystrybucja jezeli tak swietnie zarabiaja i tak dobrze im sie zyje?
A z gwaltami to juz Twoja interpretacja, ale jezeli tak twierdzisz to Ci zaufam w tej kwestii
0
@Ostatnikrwawygang to jezeli u nas wiecej osob pracuje w firmach panstwowych to czemu nie mamy takiego dobrobytu? Jak kojarze to to tez pod wzgledem rozbojow i gwaltow chyba tez maja nad nami przewage
0
@Borneo w 2035 może nie być w ogóle elektyktykow i co wtedy powiesz?
0
@Ostatnikrwawygang i teraz dopiero pleciesz bzdury. Według tego co zalaczyles to nikt tam nie pracuje w firmach państwowych. Biorąc pod uwagę, ze urzędnicy w Szwecji to ok. 30% (wyglada, ze to suma tych centralnych jak i gminnych) to wskazany przecież ciebie sektor prywatny trzeba podzielić tez na pracowników firm skarbu państwa. I kto plecie bzdury?
Czyli praca to awans społeczny wiec czemu sami na to nie wpadli, aby pracować? A to ze Trump chciał tyle płacić to pytanie czy ktoś chciał za tyle pracować.
Rozdawaniem czyichś pieniędzy? Nie lepiej, aby sami ludzie pracowali na siebie zamiast zabierać jednym i dawać innym? Płacić kasę za chodzenie do szkoły. Kurczę, czemu mi za to płacili?Jak kojarzę to ten Lula siedział za korupcję.
Oj boli, boli. Celnie trafiłem.
0
@Borneo deadline możesz sobie w pracy zrobić, gdy się na coś umówiłem a nie zmuszać wszystkich ludzi do swoich fanaberii. Z odkurzaczami kolejna bzdura bo maja niższa moc i gorzej wciągają przez co musisz dłużej odkurzać i zysk na energii jest żaden. Tak popierasz kwestie eko, ze nie masz problemu z tym jaki syf ci wciskają do jedzenia albo, ze sami latają odrzutowcami, a ty samochodem nie możesz jeździć. A to ze smog jest w mieście bo budują bloki gdzie popadnie i nie ma ciagu powietrza wiec to wszystko stoi w miejscu to ci już nie przeszkadza. Wyprowadź się na wieś to będziesz miał świeże powietrze.
A co do elektryków to sam raport UE pokazuje, ze diesle są znacznie bardziej eko niż elektryki.
Ale kogoś zabolały słowa prawdy, ze taki marny artykulik sklecił. Widać sama prawdę powiedział, ze trzeba było zamówić artykuł, który tak naprawdę niczemu nie zaprzeczyl