ObiwanKenobi
Dołączył/a: wrzesień 2024
10 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Barbara Piela wygrała proces przeciwko Jerzemu Owsiakowi. Autorka "Plastusiów" wniosła pozew przeciwko szefowi WOŚP po tym, jak ten oskarżał ją o faszyzm, antysemityzm i przyczynienie się do śmierci Pawła Adamowicza. Piela poinformowała za pośrednictwem Twittera, że teraz Jerzy Owsiak zobowiązany jest do zamieszczenie przeprosin. — Przeprosiny na antenie TVN (godz. 20 każdy wtorek i czwartek przez kilka tygodni – o ile dobrze zapamiętałam), na portalu Onet Kultura i Newsweek — napisała. https://www.salon24.pl/newsroom/1259651,owsiak-przegral-proces-z-autorka-plastusiow-teraz-musi-przepraszac
0
@zenoowity jeśli myślisz, ze taki chodzący z maczeta na ustawki nie ma dostępu do broni palnej to srogo się mylisz
0
@Ostatnikrwawygang zelenski nie zdelegalizowal ich teraz w czasie wojny, on zrobil to kilka lat temu wiec tyle to ma z demokracja wspolnego co i Rosja.
Powstanie Chmielnickiego noe było powstaniem chlopskim chociaż sporo chlopow sie do niego przylaczylo, ale to ze wzgledu na spodziewane łupy.
Ale miales podac jakies konkrety dotyczace marszu. Przyklady tego odczlowieczenia bo ciagle rzucasz ogolnikami.
Czyli chcialbys, aby RPA było czarne, ale już Polska nie może być biała? To zwykła hipokryzja czy jakaś dwubiegunówka?
Teraz to wazniejsza jest walka klasowa niz narodowa: blm, kobiety, lgbty i inne takie.
0
@Ostatnikrwawygang trzeba byc skrajnie zaślepionym komunistą, aby pisac takie dyrdymaly.
Sam twierdziles najpierw, ze kozacy w powstaniach walczyli o wolną Ukrainę co jest bzdurą. Pozniej zrzuciles to na walke klas co jest taką samą bzdurą bo np. czesc powstan byla z tego, ze król nie chcial wojny z Turcja i zakazal im wypadow i grabiezy na terenach nalezacyxh do Turcji.
To teraz wytłumacz mi to historyczne uciskanie. Czy ukrainscy chlopi byli bardziej uciskani od polskich mieszkających na tych terenach? Czy na Wołyniu ci sąsiedzi, których mordowali na wsiach mieli od nich wieksze przywileje?
A kim są ci kolaboranci z Donbasu, ze w nich Ukraińcy nawalali bombami od 2014? Sam ówczesny prezydent Poroszenko powiedzial, ze ich dzieci slonca nie zobacza i beda po piwnicach sie uczyc. Ile bomb z premedytacją zostalo wystrzelonych w szpitale, komunikacje miejską? Ilu cywilów zginęło? Nawet jest sporo filmow z Donbasu już od lutego 2022, gdzie Ukraincy bombardują cywili w srodku miasta zabijajacvprzy tym nawet dzieci.
Ale na Ukrainie nazizm ma się coraz lepiej. Bohaterami dla nich są nazistowscy bandyci. Kilka dni temu swietowali rocznice zalozenia upa a ty chce z nimi relacje budowac.
Nievwiem co i z czym ci sie kojarzy, ale jak wolalbym jakis konkret zamiast ogolnikow. A jaki masz problem z tym, aby Polska była biała? To jak sadze byl sprzeciw wobec nawałowi nielegalnych nachodzcow, ktorych unia na sile chciala nam wepchnac. Czy masz tez problem z tym, aby RPA była czarna?
Polska w latach 90-tych rzeczywiscie to byla wolna amerykanka, ale nie porownuj tego do Ukrainy. Byla(i nadal jest) korupcja, ale nie aż na taką skalę jak na Ukrainie. Były gangi i strzelaniny, ale daleko nam do tego co na wschodzie i a z likwidacja tego zachod mial niewiele wspolnego. Nie przyponam sobie np. handlu noworodkami na masową skalę.
Co do Ukrainy to z demokracją maja i mieli niewiele wspolnego. Np. Obecny prezydenta aresztowal opozycje, zakazal/rozwiazal niektore partie opozycyjne, zamknal gazety opozycyjne czy tez rosyjsko jezyczne mimo że spora liczba Ukraincow posluguje sie tym jezykiem, ale to sumie ma sporo wspolnego z zachodnimi standardami.
Nie mysl tylko, ze pochwalam Rosje bo z nimi jest mi tak samo nie po drodze jak z Ukrainą, ale wkurza mnie robienie z nich swietych, gdzie nawet slowa prawdy nie mozna o nich powiedziec
0
@Ostatnikrwawygang tylko patrzac pod katem kolonizacji to po uwolnieniu tych ziem od Mongołów, ktore w znacznej mierze były zniszczone i wyludnione przez napady tatarskie zaczeli napływac zbiegowie z księstw zależnych od Mongołów oraz osadnicy polscy. Nie bylo tam czegoś takiego jak narod ukrainski wiec ta ziemia zostala sobie przywlaszczona przez tzw ukraincow. Bismrck powiedzial kiedys o nich, ze zostali wyhodowani z szumowin narodu rosyjskiego, ktory za pieniadze sa w stanie zabic wlasna matke.
Czyli jak Donbas jest ukrainski to Ukraina moze tam swobodnie bombardować swoch obywateli? Brawa za logike.
Rozumiem, ze ukrainski nazizm wedlug ciebie sluzy budowaniu nowych dobrych relacji z Polską.
Zabrzmialo patetycznie i smiesznie. Ukraina i europejskie wartosci XD. Gdzie je widziales? W pochwale nazizmu? W przemycie, korupcji, sprzedawaniu dzieci, handlu żywym towarem, mordowaniu wlasnych obywateli?
A jakie slogany z marszu kojarza ci sie z nazizmem? Ze na drzewach beda wisiec komunisci?
Ja za to kibicuje, obu stronom, aby poniesli jak najwieksze straty. To jest najlepsze w interesie Polski
0
@Ostatnikrwawygang przypomnij mi, ktore powstanie kozaków miało na celu powstanie niepodleglego państwa ukrainskiego bo jakos sobie tego nie przypominam. Moment. Jeżeli polska szlachta była właścicielem ziem na tamtych terenach to dlaczego naxywasz ich kolonizatorami? Rozumiem też, mordowanie polskich chłopow i calych wiosek uwazasz za walke ze szlachta i okupantami. Czy w takim razie nie powinieneś też nazwać ukrainy jako okupanta terenow np. Donbasu czyŁugańska? Głównie mieszka tam ludnosc rosyjskojęzyczna i od 2014 Ukraina bombarduje tamte tereny.
Może i nikt nie rodzi sie morderca, ale jak pokazuje historia w przypadku ukraińcow bardzo szybko sie nim staje. Chyba nie bylo nacji, moze oprocz Japonczykow, ktora lubowałaby sie w tak brutalnym mordowaniu.
Dlaczego niby nie mozemy mowic o Wołyniu? Przecież ukraińcy caly czas mówią o banderze. To jest własnie najlpszy moment, gdy chca naszej pomocy zamiast uznawac, ze niczego nie było. Zaraz bedziesz jeszcze mowil, ze w sumie bandera to bohater i w Polsce powinien miec pomnik.
Oo, i wiedze, ze zaczyna sie onucowanie. Zabrakło tylko, abys napisal, ze walcza za naszą wolnosc XD.
0
@Ostatnikrwawygang z jakim okupantem? Przypomnij mi kiedy istniało państwo ukraińskie. Przypomnij mi kiedy Polacy mordowali Ukraińców w podobny sposób bo historycznie takie mordy Ukraińców miała już wcześniej miejsce.
0
@Borneo ciagle czekam na odpowiedz na proste pytanie: Ile zakładów produkcyjnych powstało dzięki UE? Ile nowych fabryk?
Do tego twierdzisz , ze tak dużo pieniędzy dostajemy z UE a ostatecznie wychodzi na to, ze 1/6 jest dla nas bo reszta faktycznie wraca do Niemiec.
I mam problem z tym, ze teraz sami nie zarządzamy swoim krajem tylko Niemcy mówią nam co możemy robić. Każą zamykać kopalnie, elektrownie, mówią nam kto może być sędzia, kto powinien wygrać wybory itp
0
@Borneo przeczytałeś co jest napisane w drugim linku? Z każdego euro, które Polska „dostaje” 85 centów wraca do Niemiec.
I ciagle masz problem z odpowiedzią na proste pytanie: Ile zakładów produkcyjnych powstało dzięki UE? Ile nowych fabryk? Czy tylko możemy za te pieniądze budować drogi i chodniki?
0
@J4no i już im się nie podobasz i to wystarczy
0
@Borneo to powiedz skąd UE ma pieniądze jeżeli nie są to pieniądze, które wpłacamy i zamiast je wykorzystać to musimy się jeszcze zadłużyć, aby moc z nich skorzystać. Super, ze znalazłeś aż jeden przykład gdzie nasze pieniądze z unii pokrywy 80% inwestycji.
I ciagle masz problem z odpowiedzią na proste pytanie: Ile zakładów produkcyjnych powstało dzięki UE? Ile nowych fabryk?
0
@adasko1998 gdzie w tym pytaniu jest coś o przerwaniu ciąży z powodu obumarcia dziecka?
Czyli twierdzisz, że jakby dziecko zmarło w trakcie porodu to jest wrzucane w worek ze smieci i do utylizacji?
Nie upłycam pytania bo jak widać są tacy co chcieliby zabijać takie dzieci do 9 miesiaca i to bez zadnych powodow
https://oko.press/pieklo-kobiet-nie-w-kanadzie-tu-aborcja-dostepna-jest-na-kazdym-etapie-ciazy-i-za-darmo/
To "wybornie" to była raczej reakcja na odpowiedź, ktora ludzkie ciało traktuje jak śmieć.
"w ciąże może dziś także zajść mężczyzna, który jest po zmianie płci, ale zachował narządy płciowe kobiety" - wyborne XD. To powiedz mi jak mezczyzna moze posiadac żenskie narzady płciowe? Zenskie czyli kobiece wiec to nie mezczyzna.
To jeszcze powiedz w ktorym momencie płód zmienia się w dziecko? Jaka jest ta magiczna granica, gdzie dziecku nalezy sie godny pochowek a kiedy nalezy wyrzucic jak smiec bo najpierw piszesz o śmierci dziecka w takcie ciąży a teraz nagle to płód. To jest właśnie to lewicowe manewrowanie pojeciami. Dokladnie tak samo robili nazisci, ktorzy twierdzili, ze Słowianie czy Żydzie to podludzie, aby można było bez wyrzutów sumienia ich zabijać. Teraz dokładnie tak samo robicie z nienarodzonymi dziećmi.
Porownujesz całą osobę ze wszystkimi narzadami do odcietej reki? A moze w szpitalu kazdego zmarlego powinno sie utylizowac ze smieciami? Przeciez wtedy to juz jest odpad.
1
@Awtameok_Klana czyli mogę zabijać a jak później spale ciało razem ze śmieciami to będzie kremacja.
Ps. Spalanie odpadów medycznych(bo tak jest napisane) nazywa się kremacją?
0
@adasko1998 czyli można zabijać i później spalić ciało i jest ok bo to tylko utylizacja
0
@Borneo a czemu nie za naszego życia? Przecież to nasze pieniądze nam oddaje i jeszcze łaskawie pozwalają z nich skorzystać. I nie wiem co to siadka.
I jak daje miliardy? Chyba oddaje to co wpłacamy a i tak z każdego euro do Niemiec wraca 85 centow( słowa niemieckiego ministra).
To jeszcze raz zapytam czy bez unii nie zbudowalibysmy żadnej drogi?
Ale wzrost PKB spowodował dostęp do rynku a nie żadne „wsparcie” UE.
Zadam ponownie to samo pytanie bo chyba je zignorowałeś. jak ta unia rozwinęła Polskę? Ile zakładów produkcyjnych przez to powstało? Ile nowych fabryk? Czy według ciebie miara rozwoju jest ilość dróg?
1
@Borneo to bez UE nie można byłoby tego samego zbudować? To dofinansowanie z UE jest z naszych pieniędzy i ile % inwestycji wynosi? 40%? A później tabliczka, ze niby unia sfinansowała.
Dzięki członkostwu w UE zamieniliśmy zakłady produkcyjne w mniejszych miejscowościach na kilka chodników i to miara tego co dostaliśmy z unii.
A jak ta unia rozwinęła Polskę? Ile zakładów produkcyjnych przez to powstało? Ile nowych fabryk?
15
Najlepszy kandydat na premiera GB
https://zapodaj.net/b72da59105ca3.jpg.html
0
1
@koksik2700 na wielkoluda Waść nie wyglądasz
1
@koksik2700 problem w tym, ze w dzisiejszych czasach masz tylko propagande i prawie żadnych informacji.
0
@MesQueUnClub_87 tutaj tez jest co nieco o jego smierci
1
@damianex10 powiedzą, ze nie prowadził auta jak Tusk.
Swoją drogą pamiętam jak posła Wiplera policja pobiła jak był podpity i jeszcze dostał zarzuty za atak na policjantów. Telewizje go zlinczowały, prokuratura przyznała racje policjantom, ale nagrań monitoringu nie udostępniła. Jak nagrania wyszly okazało się, że jednak Wipler miał racje.
0
@FC1899Barca jakie powiązania chciał ujawnić bo nic o tym nie słyszałem?
0
@FanBarcYxD marzenia ściętej głowy. Poza tym nie skończył jeszcze swojej misji bo kraj ciąglę jeszcze dycha. Ledwo bo ledwo, ale dycha.
2
@masq jak masz c+ online to rob tak jak ja: nie sprawdzaj wyniku tylko wlacz mecz od poczatku i bedziesz ogladal jakby to bylo na żywo. Tak obejrzalem mecx z Realem bo nie zdąrzyłem wrócic
1
@Romario87 akurat jego bym chcial w Barcie
3
@Deviler a to nie przy goleniu ci.ki sie wtedy zaciął?
1
@Kgorecki2500 a wiesz, ze jeszcze kilka lat temu w terenie zabudowanym ograniczenie było do 60km/h. Teraz jacys idioci chca 30km/h a za chwile tylko rower.
0
@ikar34 a czy ja pisalem, ze nie kradnie? Kradną tak samo jak poprzednicy i zapewne tak jak i następcy.
Czy miarą chrześcijaństwa jest to czy ktos był na granicy, aby pomagać banderowcom? To dawanie na wośp to jakiś przymus?
3
@KrychaFCB zaczyna się wybielanie. Ciekawe czy powie, że jesień tego roku kojarzy mu sie z pijanym kierowcą uciekajacym z miejsca wypadku