0

@Ostatnikrwawygang wystarczy przeczytać kolejne zdania i będziesz wiedział co znaczy, ze sektor państwowy dominuje :Państwo jest tam właścicielem w bardzo wielu przedsiębiorstwach. W wielu branżach państwo zachowuje monopol, np. handel alkoholem, handel lekami (apteki), hazard. Takie gałęzie jak przemysł energetyczny, wydobywczy, leśny, zbrojeniowy są również zdominowane przez państwowego właściciela

Czyli ogólnie dostępna płatna praca sprawia, ze awansuje do klasy wyższej. To tak jak PIS z tym twierdzeniem, ze klasa średnia zaczyna się od minimalnej krajowej.
Czyli przyjeżdżał imigrant z Polski i dawał sobie radę, zarabiał, kupował dom, a amerykański włóczykij już tak nie potrafił.

Uuu, widzę, ze trafiłem w czuły punkt i to celnie. Nigdy żadnej pracy na oczy nie widziałeś.

0

@Borneo czyli powtórzę to samo. UE mówi: macie przestać produkować to a zacząć produkować coś czego jeszcze nie i nadal nie działa. Świetna strategia, ale może do 2035 ten eurokolchoz się rozleci.
O widzę, ze najlepsze to nowe regulacje.
To jeżeli jest tak super to czemu praktyka pokazuje coś innego? Elementarny wiatraków zakopywane w ziemi, paneli fotowoltaicznych nie opłaca się przerabiać, mnóstwo elektryków stoi na złomie i jakoś ich w żaden sposób nie przerabiają. Teoria jest świetna, praktyka pokazuje coś innego.
Ps. To spłaty a nie panele fotowoltaiczne.

0

@Ostatnikrwawygang tak, w Japonii kryzys nastąpił 20 lat później. Oczywiście, ze dalej swoje bo jak pokazała Thatcher ludzi nie trzeba traktować jak dzieci i prowadzić za rączkę bo samo dają sobie radę. Dziwne, ze w GB ludzie jednak nie chcieli do tej pory wrócić do tego co było przed Tchatcher.
Czyli co? Ty będziesz mówił, ze w tym zawodzie zarabiasz tyle a w innym tyle? A jak chcesz mieć firm to płacisz 90% zarobionych pieniędzy? Kto ma decydować o zarobkach? Za mało zarabiasz? To idź do innej pracy, masz wybór. Jak ktoś nie chce płacić to nie ma pracowników.
Szwecja - chyba największy eksporter rud żelaza, do tego dochodzą tez inne rudy, ale według ciebie to „maja jakieś zasoby”. Moge dla ciebie nawet kolka kolejnych szweckich firm wymienić. Udział sektora państwowego jest dominujący w szwedzkiej gospodarce. Państwo jest tam właścicielem w bardzo wielu przedsiębiorstwach. W wielu branżach państwo zachowuje monopol, np. handel alkoholem, handel lekami (apteki), hazard. Takie gałęzie jak przemysł energetyczny, wydobywczy, leśny, zbrojeniowy są również zdominowane przez państwowego właściciela. Najwięksi szwedzcy tzw. inwestorzy w Polsce, Vattenfall, Telia, Nordea i.in. to przedsiębiorstwa państwowe lub kontrolowane przez państwo. Jak sobie przypominam to socjaldemokraci szwedzcy tez doprowadzili do kryzysu w latach 80-tych, który opanował dopiero rząd (uwaga!!!) prawicowy w latach 90-tych.
To powiedz jeszcze raz jak ten worker z fabryki nagle awansował do klasy wyższej dzięki związkom? Tak swoją droga to przypominam, ze zwiazki zawodowe w USA chyba od zawsze były kontrolowane przez mafie a bycie w związku było wręcz obowiązkowe. Ot taki szczegół. I jak imigrant przyjeżdżał to pracował, aby coś osiągnąć a nie siedział na zasiłkach ani nie liczył na zwiazki.
I znów problem z dziedziczeniem a pewnie sam mieszkasz w mieszkaniu po babci. Przecież do pracy nikt nikogo nie zmusza, nie podoba ci się stawka to znajdź inna prace, doszkol się i zarabiaj lepiej.
Mnie jeszcze ciekawi czy kiedykolwiek pracowałeś w prawdziwej pracy. Pewnie siedzisz w jakiejś fundacji czy urzędzie i pierdzisz w stołek przez cały dzień uważając, ze to praca.

0

@Borneo gdyby elektryki były tak cudowne to nie trzeba byłoby ludzi zmuszać do korzystania z nich. A co z utylizacja elektryków? Przecież to są jednorazówki - po stłuczce już tylko na złom. Jeżeli są tak od niedawna używane to czemu, jak mówi w filmiku, tyle jest na złomie? Czy to jest bardziej ekologiczne od samochodu jeżdżącego po 30 lat?
Z tymi nocnymi panelami to pojechałeś. Gdzie w Hiszpanii masz takie panele? Jest tylko teoria i chyba nawet prototyp, którym nie naładujesz nawet telefonu bo tak mało prądu produkuje

1

@Borneo czyli według ciebie UE to idioci. Najpierw wprowadzają zakaz na samochody i każą jeździć tylko czymś, nad czym pracuje się dopiero 2 lata? A gdzie niby rozwiązano ten problem z metalami? piszą tylko, ze coś znaleźli tak jak kilka lat temu pisali, ze metale rzadkie będą wydobywać z dna oceanu. A co z metalami rzadkimi do akumulatorów?

10

Hołowczyc o elektrykach

0

@Awtameok_Klana czy to byli Ci sami, ktorzy pozniej przelozyli ten wysiłek w utrwalanie komunizmu i mordowali w innych Polaków?

0

@Ostatnikrwawygang@Ostatnikrwawygang bo nagle w ogóle nikt ze sobą nie konkuruje. Chciales pokazac jak to socjalisci swietnie rozwoneli GB a pod tym wzgledem Japonia ich zniszczyla, ale oczywiscie zaklinaj rzeczywistosc. We wspomnianym 73r PKB na osobe w Japonii stanowilo 95% tego co w GB. To rzeczywiscie ogromna roznica patrzac na to z jakiego poziomu startowali.
Pytam o konkrety a nie kolejne frazesy. Jak bylo latwiej awansowac do klasy wyzszej w latach 70-tych? Firmy byly panstwowe, wszyscy zarabiali tak samo wiec jak? Wytlumacz ten fenomen.
No tak, wszyscy winni, system winny za niepowodzenia jednej osoby. Najpewniej chcialbys, aby kazdy zarabial tyle samo niezależnie odvwykonywanej pracy. Niewazne kto ile poswiecil na nauke, ile na doswiadczenia, jak mocno dążył do swojego rozwoju to powinien zarabiac tyle samo co ten nieuk, ktoremu nawet do pracy nie chce sie przyjsc. Najwazniejsze, aby mial tyle samo co reszta.
A ta Szwecja czy Norwegia to z czego sie utrzymuje? Głównievzvsurowców naturalnych. A u nasvjaki mamy przemysł?
No tak, chcialbys, aby wszystko było państwowe to masz teraz firmy należące do Skarbu Państwa i jak są zarzadzane? Kazdy rzad wciska tam swoich nieudaczników, którzy coraz bardziej je rozmontowują. Masz energetyke czesciowo w rekach państwowych i co? Podwyzki teraz o kilkaset procent i to podwyzki marzy. Tak samo jak w przypdku Orlenu a wszystko po to, aby sfinansowac kampanie wyborczą tzn. socjal i finansowac Ukrainców.
Swietne rozwiazanie, moze od razu zatrudnij wszystkich w bidżetówce bo jest za mało urzednikow.
Rady zakładowe, ktore maja mowic wlascicielowi co ten ma robic? Swietny pomysl

0

@Ostatnikrwawygang lepiej u Mentzena niz u Marksa. Czyli robisz jakies wywody, probujesz innych a koniec koncow przyznajesz mi racje, ze Japonczycy wrecz znokautowali socjalistow z GB.
I kolejny wywod teoretyczny bez konkretow? Jezeli wedlug ciebie inflacja w GB w wysokosci 20% to nie bylo nic niedobrego, zevich dobrobyt XD sie nie zmienił to czemu ludzie wtedy uwazali jednak inaczej.
Jezeli Thatcher tak zle to zrobila to czemu jednak Brytyjczycy ani nawet brytyjscy socjalisci nie chcieli powrotu do tzw panstwa dobrobytu (kolejny lewicowy bzdurny termin). Widocznie ten dobrobyt zafundowany im przez Thatcher jednak bardziej im sie pdobał. W koncu wybierali ja chyba na 3 kadencje. Ale oczywiscie ty wiesz lepiej co bylo dla nich lepsze.
Wieksze rozwarstwienie to nie to samo co latwiejsze przexhodzwnie miedzy klasami a kolejny raz przypominam, ze twierdziles, ze w latach 70-tych biednemu latwiej bylo stac sie bogatym niz obecnie.
Tak, podales, ze sprawiedliwie jest jednemu zabierać 90% jego zarobkow i oddac to innym, ktorym np nie chce sie pracowac.
Ale pamietaj, ze w Polsce to nie byl prawdziwy komunizm to czy w GB ten socjalizm to tez nie byl prawdziwy, ze doprowadzil do kryzysu? XD a ktora socjaldemokracja byla tą prawdziwą? Ta niemiecka z lat 30-tych?
Co do kopaln to byly nierentowne dlatego, aby doprowadzic do ich upadku i zamkniecia wiec to były dzialanie celowe. Podczepili mnostwo spolek pod kopalnie jako posrednikow i wyprowadzali pieniadze. Jak chcieli sprzedac LOT to tez robili wszystko, by byl nierentowny a pozniej jakos potrafil przynosic zyski.
Z tym cukrem to troche nietrafiles bo jedna wielka cukrownia jest Polska i tez wpisala sie w te spekulacyjne dzialania.
Czwmu przywolujesz Muska? Czy to jedyny przedsiebiorca na swiecie? A co powiesz o tych ludziach, ktorzy na rozkrecenie biznesu zadluzaja sie po uszy? Co z tymi srednimi przedsiebiorcami? Jak im nie wyjdzie to zostana z dlugami a pracownik pojdzie pracowac gdzies indziej.
Ale ja nie powtarzam niczyjej argumentacji tylko swoją a ostrzegam przed idiotami, ktorzy bezrefleksyjnie patrza na Ukraine jako na uosobienie wszelkich cnot.
Roznica miedzy nami jest taka, ze ja nie udaje, ze ich wspieram bo mam Ukraincow gleboko w poważaniu.

0

@Ostatnikrwawygang co za różnica ilu ludzi jest w Japonii? Ważne jak szybko od zera dogonili ten jak twierdziłeś wspaniale rozwijający się i dostatni kraj.
Ale to nie ja co chwila pisze farmazony i zmieniam zdanie jak w przypadku Thacher. Widać sam nie wiesz co piszesz.
Nadal piszesz jakiś ogólniki a na proste pytanie nie odpowiedziałeś wiec powtórzę: Jak biedni stawali sie biedniejsi jeżeli np. Zaxhamowala inflacje a nawet dzieki niej spadla z 20% do ponizej 4% wiec realna wartosc tych zarabianych wzrosla.
A do tej inflacji to kto doprowadził?
Co to znaczy sprawiedliwiej dzielić się majątkiem? Czyli jeżeli ktoś wyłożył sporo swoich pieniędzy na założenie firmy to przychodzący pracownik powinien mu cześć tych pieniędzy oddać? To byłoby sprawiedliwe a nie wykładasz pieniądze, ryzykujesz a pozniejdostajesz tyle samo co pracownicy.
W Polsce tez możesz przecież wykupić akcje przedsiębiorstwa i być jego właścicielem.
Tak, ochraniane przez związkiXD. Nie ważne było czy zakład zarabia czy nie pracownicy musieli dostać podwyżki, a ze to wszystko było państwowe to trzeba było dodrukować kasę co powodowało inflacje i tak w kółko.
I kolejny raz sam sobie zaprzeczasz bo dopiero twierdziłeś, ze pokazał jak przed Thatcher łatwiej ludzie łatwiej mogli stać się bogaci a teraz piszesz coś innego?
A co mam negować? Redystrybucję? To tak neguje ja. Już miałeś w Polsce redystrybucję, czyn społeczny, wszyscy pracowali na wspólne dobro i jak to się skończyło?
To czemu nie pomagasz Palestynie? Tylko w gębie jesteś mocny? Chociaż to tez słabo ci wychodzi


0

@barti_VEB97 ale ja sie nie odnosze do filmiku tylko do konkretnego komentarza.
Co do filmiku to standard, ze straż zwija ludzi handlujacych na chodniku bo po co maja biedronce robic konkurencje. Dla mnie prawo, ktore zabrania takiej drobnej sprzedazy jest chore.

0

@mrboom no wlasnie chyba trzeba byc ekspertem bo rolnik moze sprzedawac swoje produkty bezposrednio i nie jest to opodatkowane do okreslonej kwoty

0

@Hubsao dobre, ale kto to jest?

0

@Ostatnikrwawygang a czy gdzies napisalem, ze była tak zburzona jak Polska? Pewnie Anglicy to w ogole nie brali udzialu w wojnie i Niemcy nie robili nalotow na Angielskie miasta.
Ale do 52r Japonia byla pod okupacją i dopiero od tego roku zaczela sie rozwijac. Pod wzgledem wartosci PKB juz w latach 60-tych wyprzedzili GB.

"rozmontowała państwo dobrobytu (welfare state) czyli system gospodarczy chroniący obywateli przed zagrożeniami gospodarki wolnorynkowej" nie mozna inaczej skomentowac niz XD. Przed zagrozeniem takim, ze aby cos miec to trzeba pracowac. Bo wczesniej byly strajki, inflacja, obnizanie bezrobocia poprzez zatrudnianie w oanstwowych firmach, 3-dniowy tydzienbpracy, aby ludzie mieli w ogole co robic. Nie dziwne, ze po tym produktywnosc rosla. Nie rozumiem tego toku rozumowania. Jak biedni stawali sie biedniejsi jeżeli np. Zaxhamowala inflacje a nawet dzieki niej spadla z 20% do ponizej 4% wiec realna wartosc tych zarabianych wzrosla. Rozumiem, ze chcialbys, aby bogaci sie nie bogacili tylko prowadzili firmy pro bono i rozdawali caly zarobek pracownikom. Ale jezeli bogaty zarabia to dziekivtemu i jego pracownik zarabia i dzieki temu firma sie rozwija i moze zatrudnic kolejnych pracownikow, ktorzy tez moga zarobic i przestac byc biednymi. To sa podstawy, ale nie znajdziesz tego u Marksa. To tacy socjalisci jak w Polsce powoduja, ze ludzie staja sie biedniejsi. Co z tego, ze dają socjal jak znacznie wiecej zabieraja w pradzie, paliwie, gazie przez to ceny ida w gore i ludzie za te sama oensje kupia znacznie mniej.
W Polsce jest bieda? Rzad mowi, ze u nas klasa srednia zaczyna sie od zarobkow 3tys wiec nie ma klasy nizszej, powinienes sie cieszyc.

"Wszędzie na świecie najłatwiejsza metodą na stanie się bogatym to się nim urodzić" odkrycie na miare nobla z ekonomii. Po to pracuje i gromadze majatek, aby moje dziecie mialy latwiejszy start. Niektorym sie poszczesci lub sa ponadprzecietni, ale w wiekszosci gromadzimy bogactwo z czasem, a ty chcialbys, aby wszyscy zaczynali od reza i każdy wydawał wszystko co zarobi.
"było to najłatwiejsze przed pojawieniem się Thatcher (są na to twarde dane ekonomiczne, Piketty)" czyli jakies pseudonaukowe bzdury kolejnego komucha, dla ktorego redystrybucja to pdstawa ekonomii XD. To wytlumacz jak przed pojawiem sie Thatcher latwiej bylo stac sie bogatym? Firmy byly panstwowe, w nich wszyscy zarabiali tak samo wiec jak ktos mogl stac sie bogatym?
Ja teze jestem przeciwny temu, ze zagraniczne firmy nie placa u nas podatku mimo ze zarabiaja a wyzyskuje sie tylko polskie firmy.
"Ukraińcy oddają swoją krew walcząc z naszym największym wrogiem. Oni płacą życiem, my pieniędzmi żeby im pomóc" Ukraincy nie walcza w naszej wojnie tylko w swojej (i tak naprawde anerykanskiej), my z ta wojna nie powinnismy miec nic wspolnego. To amerykanie powinni im pomagac a nie Polska kosztem swoich obywateli, gdzie przybyszow traktuje sie lepiej od nich. To Ukraina przez 8 lat bombardowala swoich rosyjskojezycznych obywateli a nie my wiec nie widze powodu, dla którego my mamy bankrutowac na rzecz Ukrainy.
Ps. Czemu tak chetnie nie chcesz pomagac np. Palestynie

13

Widzialem wczoraj wielkie checi do ataku juz w pierwszych minutach meczy jak Balde ruszył z piłką ostro do przodu, minął kilku zawodników i nagle przed nim 4 obrońców, gdzies miedzy nimi Lewy i koniec. Żaden inny nie ruszył do przodu wiec chlopak sie zatrzymal ivwycofal pilke bo nie mial komu zagrać.

1

@Janiama Barca wygra 3:0

0

@Borneo a ty znow z tym oze, ktore ani nie jest stabilne ani nawet ekologiczne. A z energetyka jadrowa to nie jest tak, ze panstwa sie z tego wycofuja bo juz nie ma skad brac no. Uranu?

0

@Kgorecki2500 pamiętaj, ze pierwszeństwo ma ten kto kto ma większe auto.

0

@Krzysztof1987 a jak chcesz to wydobyc w tej czarnej godzinie jak zniszczyli zupełnie cala infrastrukture?

8

https://x.com/grodzkirobert/status/1586057948110921730
Likwidacja kopaln w wykonaniu "naszych"

0

@Ostatnikrwawygang a po wojnie, gdy kraj jest zburzony to trudno nie miec wzrostu i nawet komunistom się udało. 30 lat budowali i ludzie nie mieli niczego a taka Japonia w 10 lat zbudowala znacznie wiecej i byli znacznie bogatsi niz Anglicy przez te 30. I czy napisales, ze Thatcher wyprowadzila ich z kryzysu? Przeciez pisales, ze rozpoczela niszczenie ich dobrobytu.
To moze konkretniej: co w Polsce uwazasz za awans spoleczny i jakie mamy w Polsce klasy?
A jestesmy w stanie wojny ze powinnismy miec na nia wydatki? I wyplacanie socjalu ukraincom nie jest wydatkiem na wojne, tak samo jak skupowanie hrywien po cenie 10 razy wyzszej niz rynkowa.
Obnizanie podatku to nie socjal i zawsze jest dobre. Wsparcie przedsiebiorcow nie powinno miec miejsca tak samo jak ta psychoza i zamykanie gospodarki

0

@Ostatnikrwawygang za socjalistów GB rozwijała się równo, ale w dol. Przecież objęła rządy po partii pracy w czasie kryzysu, który spowodowali przez np. rozdawanie socjali. Inflacja wtedy była ponad 20%, strajki, rezerwy w dostawach prądu itd. I tak nierówności były mniejsze bo wszyscy nie mieli niczego. Przecież związki zawodowe masz do tej pory, ale fabryki zostały sprywatyzowane i musiały zacząć zarabiać dlatego te nierentowne zlikwidowano. Wcześniej było fajnie bo nie ważne czy firma zarabiała to można było od rzadu wyciągnąć podwyżki.
A co uważasz za awans społeczny?
Jak to socjal nie ma wpływu na inflacje? Po pierwsze porównaj do tego dochody państwa, dodaj jeszcze te 20mld na pomoc Ukrainie, do tego kolejne 200mld zadłużenia poza budżetem w związku z pseudopandemia i masz kupę kasy dodrukowanej.

0

@Survier zgadzam sie tylko, ze te opcje do podania sa tylko po obwodzie i pilka krąży dookola i wraca do obrony a nie ma żadnych podan penetracyjnych, malo zagran w pole karne, nie ma nawet rozerwania obrony prostym ruchem.

0

Moim zdaniem największym problemem drużyny Xaviego jest zbyt statyczna gra pomocników i skrzydłowych, gdy atakujemy. Stoją i czekają na piłkę, żadnego ruchu, szukania pozycji, żadnego zamieszania w szykach obrony. Dodatkowo zauważcie jak drużyny zaczęły się bronić przeciw Barcie. Pomocnicy blisko siebie i zamykają boki a Barca za wolno przenosi piłkę na druga stronę.

0

@Ostatnikrwawygang no nie, tu akurat Ty piszesz bzdury. To nie kapitalizm funduje ci te kryzysy tylko sami rządzący i instytucje finansowe, które nie są kontrolowane i nie ponoszą żadnych konsekwencji.
Jeżeli Thatcher i Reagan byli tak źli to czemu dobrobyt zaczął się od ich rządów? Przecież jak przed Tchatcher rządzili socjaliści to był dramat. Wyglądało to podobnie jak u nas za komuny: gospodarka centralnie planowana, inflacja, walka z bezrobociem to było zatrudnianie w państwowych firmach itd. Dopiero od jej rządów GB się rozwinęła gospodarczo i nastał ten dobrobyt.
A podatki ponad 90% dla najbogatszych to śmiech na sali i nikt tego nie płacił. Na przykładzie USA po odliczeniach ulg i i innych optymalizacjach ci najgorsi płaci realny podatek poniżej 40%.
A w USA to właśnie lewicowa rewolucja, wyzwolenie kobiet itd doprowadziło do tego, jedna pracująca osoba nie jest w stanie utrzymać rodziny. Tak Rockefelerowie potrzebowali rak do pracy, ze wmówili kobietom, ze najważniejsza dla nich powinna być kariera przez rak do pracy przybyło a pensje zmalały.
Ale taka jest prawda, ze jak jesteś biedny to twoja wina. Widzę, ze dla Ciebie i komuszków najważniejsze, aby było jak wtedy czyli, aby wszyscy byli po równo biedni. Jak ktoś jest nieudacznikiem i nie chce mu się pracować to ten co pracuje powinien się z nim podzielić pieniędzmi XD.
Teraz ci socjaliści właśnie to robią. Drukują pieniądze, zabierają coraz więcej w podatkach czy opłatach np. za paliwo i pozniej wspaniałomyślnie oddadzą cześć tego w socjalu, ale wlasnie te działania powodują, ze inflacja rośnie i ten kto jest biedny staje się jeszcze biedniejszy.
Jak chcesz coś mieć to jednak musisz pracować a nie czekać aż coś dostaniesz a zabieranie w podatkach coraz więcej byle tylko rząd się nachapał ( bo chyba nie sądzisz, ze trafia to do biednych) mija się celem. To lidzie powinni decydować o swoich pieniądzach nie rząd

2

@Kgorecki2500 teraz wszyscy są faszystami. Rosja nagle stała się faszystowska a z kolei Putin twierdzi, ze na Ukrainie Rosja walczy z faszystami. Czy wszyscy maja w tym przypadku racje?
Ostatnio słowo faszyści pada części niż poczciwe „ku.wa”

0

@Ostatnikrwawygang problem w tym, ze jeżeli klasa pracująca odpowiednio zarabia to lewica i dystrybucja dóbr ich nie interesuje. To było dobre,gdy robotnicy byli wyzyskiwani i pracowali po 14h. W związku z tym lewica znalazła proletariat zastępczy, któremu wmawia, ze jest uciskany.

Jeżeli nie ma zachodzie problemów z tożsamością narodowa to czemu nam się wmawia, ze musimy być jak zachód, ze jesteśmy przede wszystkim europejczykami, ze polskość to nienormalność?

0

@tbas ciekawy. Podoba mi sie.

0

@FC1899Barca myśle, ze własciciel musi im oddac ten gumolit

0

@Ostatnikrwawygang dzisiaj nie masz juz robotników, ktorych można byłoby wykorzystac w walce klasowej dlatego potrzebny jest ktoś zastępczy i jako tę zastepczą klasę traktuję (i chyba nie tylko ja) blm, lgbt i kobiety.
Co do powstania to nie każda walka bogatego z biednym jest walką klasową. To powstanie moze pozniej mialo charakter chlopski, ale samo w sobie nie bylo walką o wolnosc chlopow itp.
Ja mam jednak odmienne zdanie bo powinnismy bronic siebie i swojej kultury i wartosci katolickich przed tym zgnilym zachodem. Niestety, ale trend, gdzie osoby z zaburzeniami psychicznymi traktuje sie jak normalnych albo wmawia sie dzieciom, ze jest wiecej niz 2 plcie, lub wmawia sie chlopcom, ze powinni byc dziewczynkami lub na odwrot jest chore.
Co do słow, ze Polska biała, katolicka albo żadna to jest w tych sporo racji. Jezeli zatracimy swoje wartosci, kulture, historie (co juz sie dzieje na przykladzie Ukraincow w Polsce i kulcie bandery, o ktorym obecnie nie mozna mowic) to Polski nie bedzie, zniknie z mapy albo zostanie z niej jedynie sama nazwa. Coraz szybciej to juz sie dzieje w krajach zachodnich.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?