1

@ikar34 czyli twierdzisz, ze tylko ci pracujący przy granicy ponieśli koszty? A co z reszta? Opłacanie zakwaterowania, 500+, wymiana hrywien po zawyżonym kursie, socjalne. To już nie są nasze koszty?

Jedni i drudzy są tak samo kryształowi i tak samo dla siebie ściagają kasę, ale chociaż cześć byłaby dobrze wydana.
To może tez powiedz, ze dopóki rządzi PiS to nie płacisz podatków bo kradną.

1

@ini_barca https://dorzeczy.pl/amp/357364/oecd-polska-wydaje-na-uchodzcow-z-ukrainy-40-mld-zl.html
Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju wyliczyła w raporcie "Migration Outlook 2022"

Sam rząd na początku szacował koszty na 24mld zł i taką informacje podawał

0

@Kusco15 ja widzę jakie informacje podaje Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, który zajmuje tymi wyliczeniami

1

@Kusco15 ale wyliczenia XD. To zakładasz, ze liczba zatrudnionych się zwiększy, ale liczba przybyszów już nie. Dorosłych osób z przełamie jest ponad 600tys. wiec jak wychodzi ci 80%?

Co to znaczy czysto teoretyczna kwota? Czy koszty edukacji to nie koszt? Zakwaterowanie u zwykłych Polaków, za które państwo płaciło to nie koszt?
https://dorzeczy.pl/amp/357364/oecd-polska-wydaje-na-uchodzcow-z-ukrainy-40-mld-zl.html
W artykule masz ile Polska wyłoży.
Do tego jak twierdzi prezydent Przemysla to przyjeżdzają obecnie sie rejestrować i brać socjal i wracają do siebie.

A najlepsze jest ta gigantyczna kwota pożyczki na uchodźców XD. Nie wiem czy wiesz, ale pożyczki trzeba spłacać i kto to będzie robił bo na pewno noe Ukraina

51

W ramach walki z pisowskim orlenem Stuhr zaczął tankować w monopolowym.

0

@urbipl w Rosji cxy Białorusi nie ma też problemów z gazem wiec taki problem nie istnieje

1

@Kgorecki2500 tak przypominam, ze niektorzy mogą potracic kobiete na pasach nie mając prawa jazdy, OC czy przeglądu samochodu a i tak ich uniewinnią i jeszcze sąd wskaże babcie jako winną wypadku bo za szybko wchodziła na pasy XD

10

@Cygan BRC to nie moze byc on bo głupio by wyszło, że wszystkich umoralnia a sam takie rzeczy robi. Ale oewnie jemu wolno

0

@Colon krzywa mać

4

Nie wiem czy ta drużyna się cofa w rozwoju, czy to zmeczenie po reprezentacji, czy rywale juz ich rozczytali, ale słabo to wygląda. Nie ma przede wszystkimi tego co było zaraz po przyjsciu Xaviego czyli mnóstwa sytuacji. Przeciez nawet jak nie strzelali bramek to stwarzali sporo sytuacji a w ostatnich meczach można je policzyć na palcach jednej reki w kazdym meczu.
Do tego ten niby presing. Tylko biegają i tracą siły bo na presing to nie wygląda. Robią to tak na "odwal się". Jeden doskoczy, ale za pozno, kolejny tez za pozno i obronca ma czas, aby sie zastanowic co zrobic.
Do tego Real czy Inter grali w obronie tak jak Frankfurt - szybk sie przesuwali i nie zostawiali miejsca na bokach, w srodku. Jak ktos mial odrobine miejsca to dostając piłkę od razu mial na sobie obronce. Nie było żadnego błysku, zadnego przyspieszeni czy grania na jeden kontakt. Bylo to powolne meczenie jak za Koemana.
Srodek pomocy to tragedia- zero kreatywnosci, jedna ladna pilka w pole karne pod koniec meczu chociaz przecieta przez obronce.
I Busi ja zwykle nie tu gdzie powinien być. Co on robił przy 2 bramce w linii z obrońcami na 10 metrze? Czemu przed 16 go nie było? Wszystkich chce asekurować oprócz własnej pozycji.
Jak juz czepiamy sie amigosów to widac zaangazowanie Roberto przy 1 bramce gdy przed szesnastką odpuscil sobie Viniciusa a mimo to nie zauwazyl wolnego Benzemy.

2

@barcelonaLM przypomina, że mówił tak również sam prezes pfizera. Narracja zmienia sie w zaleznosci od potrzeby
https://streamable.com/l2uxmf

0

@Rewolucja123 nie pokryje, ale lepiej najpierw zabezpiecza swoją pozycje. Z nim jest inny problem. Jest malo mobilny, czasem zagra fajną pilkę, ale w wiekszosci mocno zwalnia grę. Nadaje sie co najwyzej na średniaków.

0

@Rewolucja123 tyle przestrzeni do asekuracji i niczego nie asekurował. Najlepiej niech sam siebie asekuruje bo już w meczu w Mediolanie przy golu pokazał jak chce wszystkich asekurować a nie na go akurat tam gdzie być powinien.

0

@PIWOSZ89 moze byl, ale w dalszym ciagu akcji padł gol wiec chyba przez nie bylo sprawdzane

0

@barcelonaLM głosowanie korespondencyjne? To tu potrzebny jest SuperSasin

0

@adi7adi8 chyba jednak Alonso nie miałby takich szans na zawalenie wiecej od Gerard a chociaż w tej jednej lepiej mógłby się zachować

3

Jak wchodził Balde to byłem pewien, ze zmienia Pique i to jeszcze po tym wyskoku karate, gdzie chyba Dumfries poszedł prawie sam na sam. Może jakby Alonso został na srodku to 3 bramki by nie było?
Oby w niedziele Pique siedział caly mecz na ławie.

0

@mrboom a na czyje konto? Stoi 2 metry głebi pola karnego tylko nikt nie wie po co( nawet junior linii spalonego tak by nie złamał), nikogo nie pilnuje, nie atakuje piłki tylko wystawia rece, ze wszystko pod kontrolą. Gdyby pilnowal linii to byłby spalony i po akcji

1

Co tu dużo pisać. Busquets zawalił bramkę w pierwszym meczu z Interem. Pique nie chciał być gorszy wiec wczoraj zawalił pierwszą bramkę. Odpowiedź Busiego była natychmiastowa, chociaż z pomocą Erica. Pique nie chcą zostać w tyle za swoim amigosem zawalił 3 bramke. Ogólny wynik Sergio-Gerard 2:2

0

@DaPidejpi ty byś nie był zrezygnowany jakby raz za razem koledzy takie babole robili i wystawiali piłki przeciwnikowi?

0

@MXFCB premia? To najpierw do Monachium niech się uda

2

A mi sie mecz podobał. Zagrali lepiej niż w Mediolanie i lepiej niż z Celtą. W pole karne wchodziła wieksza liczba graczy, Roberto z prawej wchodził w środek. Jedynie piłka za wolno była rozgrywana. Gdyby był ktokolwiek inny poza Pique to mogłoby być różnie.
Mieliśmy mocną obronę aż tu nagle 3 podstawowych stoperów wypadło i prawy obrońca. Gdyby nie to Pique by z ławki sie nie podniosł i wynik zdecydowanie byłby inny, moze nie wygrany, ale na pewno bez straty tylu bramek.
Brakuje Xaviemu wyrachowania bo nalezalo w Mediolanie zagrac inaczej. Zagrac wtedy na remis nawet kosztem ladnej gry i oddac pilke Włochom.
Szkoda, ale teraz trzeba liczyc na cud w Pilznie.

0

@Gruszeg jak pamietam to rok temu dostaliśmy 3 bramki od Benfiki i tyle samo od Bayernu, gdzie nie stworzylismy zadnej sytuacji.

0

@agaFCB nie rob nadzieji

0

Po zagraniach Pique myślałem, ze Balde wchodzi za niego a Alonso zostaje na środku

0

@michal26 inter nie moze wygrać żadnego z pozostalych

1

@Ojciec5tkidzieci dotyczy wszystkich czy tylko tych co sprzedali nerkę?

2

@escarabajo dziwi mnie, ze wciaz zyje bo chyba juz od 25 lat jest chory i to poważnie

1

Wszyscy już ponarzekali na wczorajszy mecz to teraz moja kolej. Kilka rzeczy mi się nie podobało jak np dużo wolnego miejsca w srodku pola. Czesto na lewej stronie Gavi lub Pedri dublował skrzydłowego, do tego dochodził lewy obronca i bylo ich tam za duzo a w srodku pola było pusto, sami zawodnicy Celty.
Skrzydlowi nie robili tez miejsca na wejscie bocznych obroncow, rzadko schodzili do srodka. Boczni obroncy tez nie schodzili do srodka jak chociazby robił to Alba czy Alves w ubiegłym sezonie.
Do tego oczywiscie nie bylo zadnego przyspieszenia gry.
Pedri mial conajmniej 2 sytuacje, gdzie zagraniem mógł wypuscić Raphinhie i mogla byc ladna kontra, ale za dużo przetrzymal piłkę.
Pressing zupelnie nie dzialal, doskok był za późny i przeciwnik mial czas, aby zrobic co chciał. Wiem, ze muszą troche odpocząć po pierwszych meczach z dużą intensywnoscią, ale jezeli nie maja sil na pressing to niech nie zakladaja w danym momencie tylko zaczekają na srodku na przeciwnika.

1

@GeneralXavi teraz mamy 2 miejsce a było piate. Awans jak nic

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?