1

@semafor a to coś nowego odkryli w tym temacie? Nowe źródła? Może jeszcze pisane przez chłopów?
Nie wiem co za bzdury czytałeś, ale może poczytaj opracowania naukowe. Tak tylko przypominam, ze w Polsce nie było niewolnictwa a chłop nie był przywiązany do pana tylko do ziemi.
Widzę jaką masz wiedzę. To może sprawdź kiedy powstał carat, Prusy zakonne i książęce bo chyba nie w średniowieczu i poducz się odrobine historii jeżeli nie wiesz kiedy były zabory, o których napisałem (albo naucz sie czytać ze zrozumieniem).
Serio myśle, ze nie masz pojęcia o czym piszesz. Feudalizm był podobny w całej Europie jednak jakbyś doczytał to wiedziałbyś, ze jednak w Polsce chłopi mieli stosunkowo dużo wolności jak na tamte czasy porównując do losów chlopstwa w Zachodniej Europie. A z ta struktura stworzona tylko po to, aby bić chłopstwo to nie można tego skomentować inaczej jak XD
Studiowałeś? Czy rodzice wiedza jak bardzo wyrzucili pieniądze w błoto na to twoje „studiowanie”? Nie masz pojęcia o czym piszesz, wyglada jakbyś cała wiedzę czerpał z filmów i do tego nie polskich i twierdzisz, ze tak było w Polsce.

0

@semafor nie wiem co robisz i mało mnie to interesuje.
Jezeli mam mowic co chce to w czym masz problem bo czy cos jest skoczko to, z całym szacunkiem, nie ty będziesz decydował.
Widze, ze lubisz pisac o czyms o czym nie masz pojecia. To moze jednak poczytaj o tym spoleczenstwie w sredniowieczu a czegos sie nauczysz.
To jednak nie od przed wojny to bicie było? A za Mieszka I juz bili czy jeszcze nie?
To ci polscy panowie czy mieli duzo roboty, ze tak dzien i noc tylko bili poddanych. Jak znajdowali czas na cos innego?
Cos slaby jestes z historii bo jezeli Prus jeszcze nie było to carskiej rosji również i do jakich kolonii na zachodzie wtedy wysyłali? Ale wtedy na pewno w Polsce tylko bili i wieszali chłopów tak dla zabawy. XD
Posmiewisko to z siebie zrobiles i to po raz kolejny.

0

@semafor co za piekne bla bla bla. A gdzie w tym ta skynna tecziwa tolerancja? I kto decyduje o tym, ze cos jest obrazliwe a zdrowym rozsadkiem na pewno nie jest nie odzywanie sie bo ktos poczuje sie urażony. To obrazanie sie na wszystko to z kolei jakas nowa teczowa tradycja.
Ooo, i nie zabrakło nawiazania do Putina.
Co ty piep..ysz? Jakie cierpienia i upokorzenia od rodakow masz na myśli?
Widzimy po krajach zachodnich jaką mamy straszną i przemocowa tradycje, nie to co tam. Szkoda, ze statystyki pokazuja cos innego dlatego wole zostac przy naszej.
Dawno takich farmazonow nie czytalem. Ludzi tez bito dużo wczesniej niz przed wojną, ale wtedy np Polski nie było to czy tę tradycję odziedziczylismy od zaborców np Prusaków?
Ps. Rechotem nie dodaje sobie aminuszu (jesli wiesz co to znaczy) a dobrego humoru

4

@TR3YWAY i już nie odpisze bo go trafił

0

@barcelonaLM tak długo czekał na zostanie królem i bedzie najkrócej panujacym?

3

@semafor żarty o żydach nadal są spoko i dziwne, ze kiedys nikomu nie przeszkadzaly a teraz nagle ktos ma z nimi problem. A to, że ktoś czuje się obrażony, cóż, wszystkim nie dogodzisz, zawsze znajdzie się jakiś "snow flake", ktorego wszystko obraża.
Typowo tęczowe zachowanie, nie podoba sie nam słowo więc zakażemy używanie, zmieniny definicje itp.
A niby kto będzie mowil co jest akceptowalne? Ty?

0

@semafor a co w nim obraźliwego? Moze najpierw zajrzyj do słownika zanim się wypowiesz bo to może oszczędzić ci wstydu https://sjp.pwn.pl/slowniki/pederasta.html

0

@hayek niczym, no moze poza jednym - tutaj nie wiadomo czy inseminacja jest w cenie a Ronaldo jednak swoje geny przekazał.

0

@semafor i od razi widać twoje uprzedzenie w tej kwestii bo wyczytales cos czego tam nie ma. On nie sugeruje, ze zrobili kariere przez swą odmienność a pomimo niej. Chociaz w przypadku Biedronia to jednak tylko i wyłącznie ze wzgledu na to, ze jest pederastą.

1

@semafor a skąd oburzenie? To wedlug ciebie źle, ze sobie zyją?czy wedlug ciebie kariere powinny robić osoby o odpowiedniej orientacji lub kolorze skory a nie osoby, ktore cos potrafią?

2

4

@FCB_dimiC Panie Areczku, te ograniczenia, limity, podatki klimatyczne, chłód itd to są dla Pana a nie dla "elyty" ;)

2

@Seba_89_ to nie Putin wykańcza Europe, on jest tylko wymówką.

7

Ale chociaz Glapiński mówi, że "wungla" wystarczy



Aby nie tracić ciepła to go zwyczajnie nie bedzie

0

@Borneo wyparcie jak zwykle

0

@Borneo Pytel to ten co wpuścił ruski wywiad do budynkow SKW i wspolpracowal z ich wywiadem? Ale naiwniak z Ciebie https://www.tvp.info/59814193/ria-nowosti-gen-piotr-pytel-oswiadczyl-ze-pewne-osoby-w-polsce-wspieraja-interesy-rosji

0

"Pracowaliśmy, aby dług Barcelony już nie wzrastał," on to na pewno na to pracował

9

@marcin62 jakos tęczakom nie przeszkadza niszczenie czyjegoś mienia a jak koles znizył się do ich poziomu to nagle jest problem.

1

@szela1899 tak jakby tvny, wyborczej, tvp nie odbierały

1

@masq a dlaczego? To taki pokój byłby gorszy od wojny?

0

@barcelonaLM czyli tak samo jak lewica

0

@tobiasson92 a czemu samozaoranie? Jak kojarzę to już nie jest w PIS

1

@Barca1992 a czemu nie możemy się wzbogacić i bomby nie będą spadać? Czemu takiego założenia nikt nie robi tylko chcą, abyśmy byli biedni?

7

@ShawnC tylko zanim to było możliwe najpierw posprzątał po drugim najgorszym prezydencie w historii czyli po Gasparcie

10

A Wy czym ogrzewacie? Ja zasadniczo tez kaloryferem


0

@fotohobby to widze, ze jestes prawdziwym ekspertem opierajacym sie tylko na postach i tvp, ale innym zarzucasz słuchanie rt chociaz te informacje podaja tzw zachodni dziennikarze. Oczywiscie brak argumentow to znow trzeba przywolywac ruska onuce. Naprostować to nawet dziecka bys nie potrafil.

Jeszcze raz zapytam jak sie splacily bo retoryka rode z tvp o tym, ze ten sprzet zabija ruskich i w ten sposob sie splaca jest zalosna. Pytam w jaki sposob sie splaca bo sam pisales, ze ruscy nie byliby w stanie na nas napasc wiec gdzie tu korzysc?
Rozumiem, ze ta korzysc jest w sankcjach nalozonych na nas tzn na ruskich, drogim gazie, ropie, weglu, pradzie, inflacji i dzieki temu sorzet sie splaca XD. Kazdym wpisem udowadniasz jak bardzo jestes ogranoczony. Brakuje jeszcze typowego "bede siedzial bez pradu i ogrzewania, ale dobrze, ze oddalismy wszystko, aby jakis rusek wrócil w worku z ukrainy"

0

@Firestone może tych co chcą to nie stać na niego

0

@supraomnes1 Pazdan, Pazdan

7

@barcelonaLM nie, tak sie konczy rozdawanie pieniedzy. Tam, gdzie mozna wyciagnac kase za nic tam bedzie sie to dzialo

0

@fotohobby widze, ze przy braku argumentow idzie ruska onuca i płaskoziemiec. XD

Gdybys czas cos czytal zamiast ogladac tvp to wiedzialbys, ze nawet szef interpolu mówił o sprzedazy broni podarowanej Ukrainie np grupom przestepczym w Zachodniej Europie. Bułgarzy udowodnili sprzedaz Javelinow, Francuzi twierdzą, ze 2 haubice podarowane przez nich Ukrainie, ktore trafily w rece Rosjan zostaly tak naprawde sprzedane, ale to ja jestem płaskoziemcą.

Cos sam sobie zaprzeczasz. Najpierw piszesz, ze nie uwazasz, ze ruscy nas najada a pozniej piszesz, ze dzieki naszemu sprzetowi nie pomysla, aby najechac zachod. To zdecyduj sie wreszcie.
Teraz napisz na jakiej podstawie twierdzisz, ze ruscy chca/chcieli atakowac zachod?
Jak nasz sprzet sie niby splacił? Kupilismy go, remontowalismy i oddalismy komus za darmo. Gdzie to splacenie? Moze w tych sankcjach i drogim gazie, ropie, weglu, pradzie, inflacji itd? No to niezle sie splacil.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?