0

@tko ja akurat nie uwazam, ze NATO nas obroni bo przy pierwszej okazji nas sprzedadza jak to były w 39 czy w Jałcie i sadze, ze to samo zaraz zrobia z Ukrainą. I jak najbardziej jestem za tym, aby na tej wojnie obie strony poniosły jak najwieksze straty. Problem w tym, ze sam uwazasz, ze NATO nas nie obroni a mimo to popierasz to, ze sie rozbrajamy na rzecz Ukrainy, ze zubożamy nasz kraj i mieszkańcow, aby zrobic dobrze Ukraincom. Zamiast sie wzmacniac robimy cos przeciwnego.
Sam twierdzisz, ze Polska jest sola w oku Rosji i my co robimy? Jeszcze dosypujemy tej soli i sami sie im wystawiamy. Zachowujemy sie jakbysmy byli strona w tej wojnie, jakbysmy chcieli do niej przystapic.

Nie, inne kraje nie wychodza z pomocą przed szereg tak jak my i nikt nie jest tak glupi, aby robic to zupelnie beinteresownie. Np. USA poniosla spory koszt na rzecz Ukrainy tylko co ciekawe oni zabezbieczyli ukraińskie rezerwy walutowe i sporą ilosc ich złota. Co ciekawe ponoc polowe tego zlota juz zdazyli "wypozyczyć". Ciekawe co bedzie jak pomoc USA dla Ukrainy przekroczy wartosc tego złota? Pewnie wtedy wojna sie skonczy i USA zostanie ze zlotem a my z samymi dlugami i rozbrojoną armią.

0

Fajnie przyszydzili z rządu. Tutaj chociaz można było się pośmiać.
A chyba najlepszy tekst był przed rozmowa z jastrzębiem " jak naród ma stopy do góry to łatwiej się go dyma" XD


0

Pedro jest wielkim fanem piłki i dostał w prezencie bilety na Mistostwa Świata w Katarze. Jego reakcja.... XD
https://streamable.com/0ah11c

1

@Kondziubarca czyli zostaje jezeli nie odejdzie

3

Szkoła sie rozpoczęła wiec czekam na armagedon
https://mobile.twitter.com/baspiela/status/1562150430343401472

1

@MICHU2 dzis dopiero bedzie zamkniete

3

Zaraz bedzie info, ze Chelsea dogadała sie z Barceloną. Wymiana Auba-Alonso +doplata 10mln za Alonso

0

@Chaoss jak będzie 17-tka to dziadki podarują

0

@fotohobby moge sprecyzować, ale nie chce bo średnio-inteligentny człowiek czytając te komentarze powinien się zorientować kogo mam na myśli.

Sprzęt sie spłaca, ale nie nam, a ja jednak wolałbym gotówkę, której nie mamy. Ciekawe jak długo w zimie będziemy palić tym „spłacaniem sie”. A sprzęty, które Idą na Ukrainę jakoś chętnie kupują od nich kraje afrykańskie.

Za kilka lat? Przecież straszycie(domyśl się kto), ze Rosja chce nas najeżdżać a Ty piszesz, ze za kilka lat to się dozbroimy. Tak tylko czemu nowego sprzętu nam nie dadzą za darmo tak jak my rozdajemy?

0

Użytkownik @Kusco15 zarzucił mi, ze wrzuciłem tutaj informacje ze znanego z szerzenia rosyjskiej propagandy ONETU na temat pobić kierowców czekających po stronie ukraińskiej przed przejściem granicznym. Co więcej podał nieprawdę, ze artykuł onetu zniknął ze strony chociaż nadal się tam znajduje: https://wiadomosci.onet.pl/lublin/gigantyczne-kolejki-na-granicy-polscy-przewoznicy-groza-blokada/4zyeytp.amp

Za znanym z niezwykłej obiektywności i prawdomówności portalem fakehunter podał, ze to nie jest prawda bo polska policja nie odnotowała takich sytuacji. Wiec przypominam, ze sytuacje maja miejsce po stronie ukraińskiej wiec dlaczego nasza policja nie ma tego w statystykach?
Gdyby zapytali ubezpieczycieli to risercz byłby bardziej rzetelny. Mogli tez zadzwonić to osób, które w artykule wypowiedziały się w tej sprawie pod swoim nazwiskiem.
O niezwykłej rzetelności fakehuntera może równiej świadczyć podanie informacji, ze w artykule onetu miało nie być żadnej wzmianki o pobiciach i niszczeniu samochodów. To każdy oceni czytając artykuł.

Dla pana/pani @Kusco15 podaje kolejne portale, które te fejkniusy szerzą jak np. Tokfm ( wyglada jakby informacja wzięta z PAP chociaż powołują się na Onet)
https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,28844235,skad-sie-wziely-kolejki-na-polsko-ukrainskiej-granicy-korki.amp

https://www.salon24.pl/newsroom/1247576,problemy-na-granicy-z-ukraina-ogromne-kolejki-i-bojki-wsrod-kierowcow

Zdaniem wspomnianego użytkownika takie pobicia na granicy to coś normalnego szkoda tylko, ze nie przytoczył żadnych przykładów, mimo ze jest to codziennoscia
Pozdrawiam wszystkich bojowników walczących z fejkniusami co się popłakali pod jego wpisem

1

@Kusco15 Jeżeli to było po stronie ukraińskiej to komu się zgłasza? Polskiej policji? Wszyscy czyli kto bo jakoś kierowcy nie zaprzeczają

1

@Kusco15 a jednak artykuł jest nadal
https://wiadomosci.onet.pl/lublin/gigantyczne-kolejki-na-granicy-polscy-przewoznicy-groza-blokada/4zyeytp.amp
A fejkhunter twierdzi, ze nie pisali o pobiciach kierowców XD. To dopiero propaganda dla ubogich a tylu tutaj to łyknęli XD

3

@Kusco15 a na jakiej podstawie twierdzisz, ze to był fake news? Wartykule była mowa o pobiciach i niszczeniu ciężarówek, ale nagle artykuł zniknął. Ciekawe.Gdybys przeczytał tamten artykuł to była mowa, ze na początku tygodnia przewoźnicy z województwa lubelskiego i podkarpackiego spotkali się w Zamościu, w celu omówienia sytuacji na polsko-ukraińskiej granicy. Poruszono temat aktualnych wydarzeń, jakie dzieją się podczas powrotu do Polski. Na spotkaniu powołano Zamojski Komitet Protestacyjny. I były tam wypowiedzi przewoźników z tego komitetu wiec teraz komu wierzyć? Ekspertowi z Twittera czy przewoźnikom a artykuł, który wstawiłem nadal można przeczytac https://www.salon24.pl/newsroom/1247576,problemy-na-granicy-z-ukraina-ogromne-kolejki-i-bojki-wsrod-kierowcow

A na moje pytanie, o przykłady podobnych sytuacji na granicy, gdzie ciężarówki były niszczone i kierowcy bicie jakoś nie odpowiedziałeś a ponoć to częsta sytuacja

Ps fajny ten fejkhunter, który sam pisze fejkniusy bo w artykule była mowa o pobociach

0

@Borneo ale 90% rynku półprzewodników to kraje azjatyckie, z którymi Rosja ma dobre stosunki wiec ewentualne załamanie nie będzie uderzało tylko w nich

0

@Borneo i artykuł o niczym np. „Puste witryny sklepowe znanych marek, "Wkusno i toczka" zamiast McDonald's, Stars Coffee w miejscu Starbucksa – tak zmieniły się rosyjskie miasta w ciągu sześciu miesięcy ”
A podsumowanie
„Globalna inflacja pomaga rosyjskiemu sektorowi energetycznemu, ale szkodzi jej obywatelom, którzy, podobnie jak reszta Europy, cierpią z powodu rosnących kosztów życia. ”
„Rosyjski rząd wydaje krocie na walkę z tym problemem. W maju zapowiedział wzrost emerytur i płacy minimalnej. Działa też system "ratunkowy" dla pracowników firm, które zawiesiły swoją działalność w Rosji. Mogą tymczasowo przenieść się do innego pracodawcy bez zrywania wcześniejszej umowy o pracę.”

Czyli czym to się różni od nas oprócz tego, ze my nie mamy gazu czy węgla? Bo my mamy McDonalda?
W artykule liczą na to, ze jednak Azja i Afryka nie będą mogły kupować tyle ropy co teraz

0

@danio1899 i przepowiedziales

0

@Kusco15 od zawsze byly kolejki do przejsc granicznych na wschod i ze wschodu i jakos nie przypominam sobie, aby Polacy niszczyli sobie wzajemnie ciezarowki, ale mozesz mi przypomniec.
Tutaj tez onet nic nie napisal, ze to Polacy miedzy soba sie bija tylko, ze Ukraincy niszcza nasze ciezarowki.

6

@paweldunajecfcb i wrzuca to ktoś, kto w avatarze ma przeróbkę obrazu z Jezusem. XD

1

@Kusco15 Ale miej miej pretensje do onetu bo to opisał a wrzucam, abyś nie zamknął się w swojej bance i nie myślał, ze wszystko jest różowe i ludzie z Ukrainy tacy wspaniali jak ich opisujecie.
Jak widzę nie prowadzi to do żadnych refleksji a jedynie samo wyparcie

0

@Irmscher10 Mysle, ze gdyby Stalin jeszcze żył i zmieniłaby się koniunktura tak jak w 89 to tez zrozumiałby swoje błędy i dziś byłby waszym bohater a przynajmniej autorytetem.

9

Jednak wolałbym, aby policjanci nie brali narkotyków XD
https://zapodaj.net/37e37ec7f354f.jpg.html

2

@MesQueUnClub_87 juz okrzyknęli i wiec już jest mi bez różnicy.

7

Problemy na granicy z Ukrainą. Ogromne kolejki i bójki wśród kierowców.
Jak opisują mężczyźni z Zamojskiego Komitetu Protestacyjnego, przepuszczanie polskich przewoźników nie jest na rękę Ukraińskim kierowcom.

— Dzieją się tam dantejskie sceny. Ukraińcy demolują nasze samochody i wybijają szyby. Dziś w nocy też była taka sytuacja. Dochodzi też do rękoczynów i bójek między kierowcami. Strach tamtędy jechać. To jakaś masakra — przekazał Robert Gradus.

— Dość często zdarzały się sytuacje, że auta wracały zniszczone, a kierowcy pobici. I to dalej ma miejsce — dodaje Jabłoński.

Ach ta wdzięczność

https://www.salon24.pl/newsroom/1247576,problemy-na-granicy-z-ukraina-ogromne-kolejki-i-bojki-wsrod-kierowcow

0

@fotohobby ale to wy straszycie wszystkich, ze ruscy wejdą do Polski a nagle to ja jestem odklejony?

Super, ze ten sprzęt jest wykorzystywany przeciw Rosji tylko mam problem z tym, ze wszyscy się niego składaliśmy a został oddany za darmo. Mogliby Amerykanie nam za niego zapłacić bo to w końcu ich wojna.
A poza tym sam mówisz, ze uzupełnimy braki czyli czas przyszły a w tym momencie sami się rozbrajany. I czy ten nowy sprzęt zostanie nam podarowany czy będziemy musieli wyłożyć kolejne miliardy?

0

@don'T.R.I.P.e 1. Ale ja nic nie pisalem o zamykaniu granic. Niech przyjezdzaja tak jak do tej pory. Niecl rozumiem dlaczego traktujemy ich w specjalny sposob. Do tej pory przyjezdzali, pracowali, samivsie utrzymywali a teraz dajemy im nasze pieniadze za darmo, uslugi za darmo, do szkol, na studia jakies preferencyjne warunki. Czemu myvmamy pracowac na cos co pozniej oni dostaja za nic. Czemu przyjechali, biora socjal i wracaja na Ukraine? Jak tam jest tak niebezpiecznie to czemu na swieta wrocili?

2. Porównywanie naszej gospodarki do USA jest niepowazne. A to ze ktos robi cos glupiego nie oznacza, ze my tez musimy i mowie o zadluzaniu sie ponad miare.
Chyba nie znasz historii, ze przywolales rok1939. To Aglia i Francja nas oddała/wystawiła Niemcom, aby samemu sie lepiej przygotowac. Przeciez pol roku wczesniej anglicy chcieli nas oddac ruskim byle tylko bronili ich przed Hitlerem.
3. Jezsli atak na nas bylby dla nich opłakany to czemu przywolujesz argument, ze Ukraina nas broni? Jezeli Ty wiesz, ze jestesmy w NATO i oni beda nas bronic to mysle, ze Putin tez to wie.
Wiesz na czym powinna polegac wymiana? Ze dostajemy nowy sprzet i wtedy sprzedajemy stary a nie oddajemy i czekamy kilka lat na nowy.

4.czylivwjna do ktorej probuja nas wepchnac nic nas nie kosztuje? Koszt socjalu dla ukraincow, te ofronne pozyczki dla Ukrainy, wymiana hrywien po cenach 10 razy wyzszych niz rynkowe, ceny gazu, pradu, wegla, paliwa, wysylka na Ukraine surowcow, ktorych u nas brakuje ivza ktore sporo musimy placic. Ciekawi mnie jak bedziesz plakal po dostaniu rachunkow. To nie sa koszty, ktore na sibie sami narzucilismy?

0

@Aragorn33@Aragorn33 1. To prze zytaj sobie kim jest uchodz a i czemu ci "uchodzcy" wracaja do swojego kraju.

2. Chyba twoj argument jest z tylnej czesci ciala. Jezeli inni maja deficyt to my tez musimy? Tylko jak bardzo jestesmy my zadluzeni a jak GB a poza tym nie mieszkam tam wiec nie interesuje mnie na co oni wydaja swoje pieniadze. Poza tym porownanie Polski z GB, USA czy Francja jest niepowazne.

3. Amerykanie 8 lat przygotowywali ich na te wojne wiec nie rozumiem czemu w czasie wojny my sie rozbrajamy zamiast dozbrajac. Czemu Rumunia czy Słowacja nie przekazuje az tyle sprzetu?

4. A Niemcom jakos dobrze to wychodzi. Juz nie wspomne o tym ile otrzymanego sprzetu ukraincy sprzedali np. do Afryki

0

@tko nie tylko my z nimi graniczymy, ale jakos inne panstwa nie rujnuja siebie dla nich

0

@tko a może lepiej samemu sie zabezpieczyc i dozbroic a na wojne niech USA daje Ukrainie kase?co lepsze jak tak bardzo chca to niech tez daja nam kase na dozbrajanie zamiast wyciagac od nas pieniadze nawet za stacjonowanie tutaj.
Ciekawi mnie na podstawie jakich przeslanek twierdzisz, ze Rosja chce wejsc do Polski? Przeciez jestesmy w NATO i atak na nas nie byłby w ich interesie. Gdyby chcieli nas atakowac to nie potrzebuja do tego zajecia Ukrainy. Mamy z nimi granice, mofliby wehsc przez Bialorus wiec to argument rodem z TVP.

0

@Aragorn33 1.to sprawdz iluvukraincow na w Polsce status uchodzcy. Wiec jakie mamy zobowiazania jezeli to sa tacyvuchodzcy, ktorzy na swieta wracaja na ukraine?

2. To jest konkret i zadluzamy sie nie tylko 13 i 14. Wiec jezeli nie stac nas na zycie tylko musimy pozyczac pieniadze to skad mamy miec na oddawanie pieniedzy ukrainie?

3. Ja bym chcial, abysmy na Podlasiu mieli swoje w pelni uzbrojone wojska. To moze lepiej byloby bylo, zeby ci sojusznicy, ktorzy sa w Polsce rozbroili sie i oddali swoja bron na Ukraine.
Jestesny w bezposrednim zagrozeniu i nie moze sie rozbrajac.
Takvzarzucam im ze malo broni daja bo my powinnysmy sie dozbrajac a Ukraine powinny dozbrajac kraje bardziej oddalone od Rosji.

4.prawda jest taka, ze wmowili wam to i wierzycie w te bzdury. Powinnisny pomagac, ale nie kosztem zrujnowania kraju

0

@fcbarcafan19 aaa, jak tak to w porzadku, to tylko polowe swoich czolgow oddalismy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?