ObiwanKenobi
Dołączył/a: wrzesień 2024
10 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Aragorn33 "Naloty były rownież w dzień, przy czym ataki nocne zdarzały się codziennie bo miały także cel psychologiczny" to cytat z v twojego komentarza bo nagle twierdzisz, ze nic takiego nie pisales. Chyba zaczynasz przeczyc sam sobie.
1. Jakiej potwierdzone info o tych stratach czy tylko propaganda bo trochę to niespojne. Poczatek maja i tvp info podaje, ze 200 samolotow zostalo zniszczonych, koniec maja i pentagon twierdzi, ze Rosja stracila 36 samolotów. To kro się myli?
W tym artykule skad wiadomo, ze to samolot a nie rakieta?
Sam się kompromitujesz bo nie pisalem nic o ciepłowni. I jak zbombardowane budynki mialy mnie skompromitowac?
2. Sam sie kompromitujesz bo na proste pytanie nie jestes w stanie odpowiedziec a do tego uwazasz sie za znawce bo przeczytales pare propagandowych informocji. Wiec byles tam, ze wiesz jak było?
Gdzie pisalem, ze uchodzcy sa tylko z Kijowa? Masz problem z czytaniem? Kijów to był akurat twoj przyklad.
Twierdze jedynie, ze piszesz bzdury twierdzac, ze codziennie byly naloty i alarmy przeciwlotnicze.
To moze uda ci sie odpowiedziec na pytanie ile tysiecy cywilow zginelo w Kijowie na ktory codziennie były naloty?
3.to wroc do cytaty z poczatku komentarza i moze uda ci sie zrozumiec a slowo dzien oznacza dobę.
Bo nie czepialem sie atakow rakietowych tylko nalotow stad o rakietaxh nic nie pisalem, ale jak wspomniales o nich to ile tysiecy mieszkancow Kijowa te ataki zabiły?
0
@nwchades Jaka jest roznica miedzy rosyjska propaganda a tą ukraińską? Tylko taka, ze w jedną wierzysz a druga z zalozenia uwazasz za nieprawdziwa.
niebyłby to też pierwszy raz gdy wojsko ukraińskie zabija swoich obywateli wiec wszystko mozliwe
0
@fotohobby i do tego moze jeszcze nazwiska tych azowcow? Jest to potwierdzone przez rosyjska propagande. Jak sadze chcesz potwieedzenie przez ukrainska propagande.
0
@fotohobby ale chyba widzisz różnice miedzy nalotem a atakiem wyrzutniami rakietowymi czy jednak robisz z siebie niepełnosprytnego?
Przyczepilem sie o twierdzenie, ze naloty na miasta mialy miejsce codzinnie co nie jest prawda, ale widze, ze Ty tez chyba nie wiesz co to nalot.
0
@fotohobby jak dobrze pamietam to azowcy sie tam ukrywali a jako tarcze wzieli ludnosc cywilną. Brzydze sie tym co zrobili tam Rosjanie, ale brzydzi mnie tez zachowanie tych bojownikow chowajacych sie za cywilami.
0
@fotohobby ale nadal lotniczy to cos innego niz atak rakietowy. Czego nie rozumiesz?
0
@Aragorn33 ac gdzie napisalem, ze wcale nie bylo nalotow? Twierdze, ze nie bylo ich duzo co sam potwierdziles artykulem chociaz piszesz, ze naloty byly robione codziennie a nawet kilka razy dziennie.
Tak się interesujesz czytasz codziennie te informacje a prostej rzeczy nie jestes w stanie zrozumiec - bombardowanie nie misi oznaczac nalotu.
Nie negowalem bombardować tylko twoje wymyslone naloty.
1. Gdzie jest w tym arykule jest napisane, ze to bomba z samolotu spadła? Taki niby inteligentny a prostej rzeczy nie rozumie. I wlasnie dlatego napisalem, ze pomylilo ci sie z IIWŚ bo tutaj lotnictwo nie jest tak mocno wykorzystywane.
A jak piszesz o infrastrukturze cywilnej to widziales np elektrownie w srodku miasta?
2. To teraz zamknąłbyś mi usta jakbyś napisal ile to tysiecy cywilow zginelo w Kijowie podczas tych "nalotow". A skąd mam wiedzieć co sie dzialo i co ludzie robili na poczatku wojny. Bylem tam? Sam udajesz eksperta bo sie naczytales artykulików w ukrainska propaganda, ktora j czesto rozmijala sie z prawda jak np. Slynna wyspa wezy. Tak samo ty piszesz o ratujacym zycie metrze do ktorego weszlo 10 tys ludzi z calego Kijowa.
3. Moze jestem ignorantem, ale czytac potrafie i to ty masz problem z myśleniem.
Pewnie taki eskpert jak ty wie lepiej ile bylo nalotow chociaz sam wiedze czerpie z takich artykulow. To moze przeczytaj jeszcze raz jest napisane. Twierdziles, ze naloty byly codziennie na rózne miasta w tych obwodach. Wtedy nawet wychodzi mniej niz te 16 nalotow na jedno miasto. Jezeli akurat na Kijów bylo ich najwiecej to gdzie te naloty po 2 razu na dobe?
4. Tak sie doksztalcasz a takich zdjec nie widziales, ktorych było sporo.? Pierwszy lepszy artykul wspomnianym wczesniej centrum handlowym https://www.salon24.pl/newsroom/1215240,wiadomo-dlaczego-zbombardowano-centrum-handlowe-w-kijowie-trudno-w-to-uwierzyc
W twoim przypadku to żadna nauka juz nie pomoze.
0
@Aragorn33 1@Aragorn33 1.ale nawet w artykule, ktory przytoczyles jest wyraznie napisane, ze naloty byly na infrastrukture i celem nie była ludnosc cywilna. Zreszta sam to przyznales w komentarzu.
2. Czyli twierdzisz, ze w Kijowie sa schrony na pomieszczenie 3 mln mieszkańców?
3. Zgodnie z Twoim artykulem przez miesiac wojny w calej Ukrainie było 80 nalotow w 5 obwodach co daje nam 16 nalotow na obwod. To jak były prowadzone te naloty jak sam twierdzisz, ze nad Kijów to nawet 2 razy dziennie latali (tzn raz w nocy, raz w dzień)? A napisales, ze wiesz co piszesz. Pewnie w tym co czytales tez pisali o bohaterstwie "ducha Kijowa", ktory nie istniał, jak przyznali sami Ukraińcy.
4. Czyli twierdzisz, ze w porzadku jest rozmieszczanie wyrzutni rakietowych na terenie osiedli mieszkalnych? A wiesz, ze robienie z ludnosci cywilnej żywych tarcz jest zabronione prawem miedzynarodowym? No ale to chyba nie dotyczy Ukraińców.
Tak, prosze wytłumacz mi jeszcze bo tyle o tym sie naczytales, ze pewnie zaraz okaze sie, ze naloty byly 5 razy dziennie.
Ps. Czyli już sie wystarczajaco dokształciłem, że ze mną dyskutujesz?
5
@Aragorn33 a później ci "ichodzcy wyjechali na Ukraine, aby tam spedzic święta przy tych nalotach i bombardowaniach.
Czyli kazdej nocy cywile byli bombardowani a media nic o tym nie pisały? Dziwne. Znamienne, że im ktoś bardziej wierzy medialnej propagandzie tym bardziej uważa sie za oswieconego.
To jednak dobrzy ci Rosjanie bo w dzień nie atakowali, aby ludzie nie musieli siedziec w metrze. Zanim zaczniesz sie popisywać mądrosciami to podaj ile razy były w Kijowie alarmy przeciw lotnicze i czy Kijow jest aż tak mały, żeby wszyscy mieszkancy schronili sie w metrze? A co z resztą mieszkancow? Tym nie przeszkadzaly naloty?
Tak, szczególnie ta ukraińska infrastruktura wojskowa została ustawiona akurat tutaj gdzie są cywile a później płacz, że cywile tez zginęli. Dziwnym trafem zolnierze ukrainscy ukrywaja sie po szkolach, szpitalach, co sami pokazuja na filmikach a jak ich zbombardują to oburzenie bo strzelali w szkołę. O ironio tak samo było tym centrum handlowym, rozmieścili tam wyrzutnie rakiet. Aż dziwne, że cywile nie zgineli.
Moze sam troche doczytaj bo jak narazie to same bzdury z wyborczej bezrefleksyjnie przepisujesz.
1
@Czak18 wielki Szu
8
Komentarz usunięty
5
@Aragorn33 skad wiesz co dla nich oznaczają syreny?
I skad biezesz te alarmy przeciwlotnicze? Jak czytam wiadomości to widziałem informacji o bombardowaniach miast z samolotów. Moze cos ci sie pomyliło z IIWŚ?
To jeszcze z tych 4 mln co przyjechalo ilu "uchodzcow" jest z terenow wojennych i ma traume a ilu przyjechalo z zachodniej Ukrainy żyć na nasz koszt i wojne widzieli w tv tak samo jak ty?
1
Aż trudno sobie wyobrazić co to musi być za psychol żeby zasztyletować 9-latke
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-07-30/wielka-brytania-dziewieciolatka-zasztyletowana-na-ulicy-bawila-sie-z-siostra/
2
@kuz te fejki to jedyne co druga strona potrafi. Zero prawdy, tylko propaganda
1
@Comentateiro to leżący w szpitalu decydują kogo się przyjmuje na oddział?
Czyli do szpitala powinno przyjmować się tylko młodych i zdrowych?
Potencjalnie to ty mógłyś być inteligentny, ale patrząc na twoje komentarze to one tego nie potwierdzają.
8
Znów zaczyna sie paranoja covidowa w szpitalach. W ubieglym tygodniu znajomego nie przyjęli do szpitala w Krakowie na planowaną operacje serca. Na termin czekal pół roku. Jaki powód? Bo wraca pandemia.
I później wychodzi taki minister i mówi, że mamy dług zdrowotny bo przez pandemie ludzie przestali chodzic do lekarzy i się leczyć. Brak słów
1
@Kgorecki2500 Kategorycznie zaprzeczan. Nic takiego nie miało miejsca, to tylko wymysł jakiegos grafomana
0
@Litman lubie takie artykuły, gdzie nie podają czy to kwota brutto czy netto.
0
@Kgorecki2500@Kgorecki2500 i dzieki temu ruski już przgrali wojnę. Ten jeden dron o tym zdecyduje.
0
@arasz1819 tez mi się podobał. A 6 sezon jest juz na netflixie?
0
@tomek8756 na dwoje babka wróżyła.
1
@michal26 biedny, niezrozumiany Mateuszek
0
@DonMatteo901 mysle, ze pani ze zdjecia wygladalaby jeszcze lepiej, ale bez koszulki
0
@agaFCB jak nie wygrali? 7:1 z Brazylią i mistrzostwo świata.
Ale niektorym udaje sie byc i efektownym i efektywnym.
1
@agaFCB ale Niemcy również w podanym przykładzie zdobyli mistrzostwo wiec mozna grac ładnie, skutecznie i wygrywać
1
@Comentateiro "Punktem odniesienia są szpitale i ich przepustowość. Jeśli ochłoniesz, to dotrze do ciebie, że spodziewają się ok 3 tys miejsc obłożonych, a nie 20 tys - jak bywało.
Dane szpitalne są niepodważalne."
Jezeli dane szpitalne sa niepodwazalne to liczba hospitalizacji spadla o około połowę w porownaniu do liczby hospitalizacji sprzed tego smiertelnego koronawirusa
0
@Kgorecki2500 jeszcze zapomniała dodać, ze powoduje globalne zmiany klimatu i wojne na Ukrainie
Edit: zapomniałem o najważniejszym czyli, ze powoduje inflacje, zamykanie gospodarki, bankructwa a w ostatecznej wersji komunizm
0
@michal26 chyba za Laporty to wszystko się zaczeło. Presezony w USA, "wiecej niż klub", unicef gdzie mieli reklame na koszulce a jeszcze za to kase dostali od Barcy, magia Ronaldinho i zespołu Rijkarda. To za Laporty Barca stała sie marką globalną.
0
Wyjaśniło sie dlaczego Lewy tak mocno naciskał na przejście do Barcelony. Bo w Hiszpanii bedzie miał lepsze usługi publiczne i to państwo lepiej funkcjonuje.
https://streamable.com/soliov
12
Uczcie dzieci oszczędzania, aby jeszcze jako nastolatki mogły sobie kupić kilka mieszkań. Gdyby mi rodzice nie zabrali pieniędzy z komunii to byłbym teraz milionerem
https://mobile.twitter.com/EdoMarcin/status/1548230253012602881