0

@semafor jakbys potrafil czytac ze zrozumiem to moze bys zrozumial kiedy pokazywalem jak sam sobie zaprzeczasz.

Aby wkleic cytat z ksiazki musialbys najpierw jakas przeczytac a tak to zostaje zrodlo (XD) na twoim poziomie czyli wikipedia. Rzeczywiscie podobne do ciebie czyli proste, wyrwane z kontekstu i nieraz przeklamane.

To z czego powstaly prusy i czemu jeszcze przed caratem rosyjskim?

Masz ogromne ograniczenia a wiedza czerpana z wikpedii jeszcze bardziej cie osmiesza.

0

@norbi77 cicho, to niepodobne o tym wspominac.

2

@RoberDzik a na tvp mowia jak to tusk spotykal sie z putinem i nazywal go przyjacielem, byly kanclerz niemiec pracuje w rosyjskiej spolce, ale oni nie sa zinfiltrowani

0

@semafor ale przeciez to jest prawda co napisalem, ale trudno ci zrozumiec, ze to co napisali nawet nie stalo obok pracy naukowej chociaz sam napisales, ze to "nowe spojrzenie" a nie praca naukowa. A że pisza bzdury bo pasuje do ideologii to jak widze ci sie podoba.

Swoja wiedze, a raczej jej brak, sam pokazujesz.
Znow probujesz wprowadzac w blad twierdzac, ze prusy powstaly nagle z niczego i akurat do tych prus prbujesz porownac carat rosyjski. Krolestwo prus powstalo niby z niczego, tak jak Niemcy, ktore nie maja nic wspolnego z 3 rzeszą.

Zbyt wielkie razy pokazywalem jak sam sobie zaprzeczasz

Ale idiotyzmy to sam wypisujesz. W przeciwienstwie do ciebie podaje logiczne argumenty co sam potwierdzales i nadal potwierdzasz piszac "Jak masz kolejny argument znów oparty na swoim całkowicie dogmatycznym i nielogiczny wnioskowaniu, to wiedz, że już na to nie odpowiem". Odpowiedzales wiec uznales, ze argumenty znow byly logiczne.

A co mam innego napisac? Przeciez fakty nagle sie nie zmienily. Akurat po ksiazke to powinienes siegnac bo wypisujesz bzdury z wikipedii. Poczytaj co wreszcie tylko pozniej nie spal sie ze wstydu. Nie masz nawet pojecia o czym piszesz, o jakim okresie, podpierasz sie wikipedią albo lewicowym sciekiem. Naprawde bardziej osmieszyc sie chyba nie mozesz, ale probuj dalej.

0

@semafor szkoda tylko ze nie potrafisz przeczytac i zacytować całości, ale wiem już, ze to ślą ciebie za trudne. Akapit wcześniej było napisane
„Podalem ci opracowaniu prawdziwie historyczne, ktore pokazuja na podstawie badan dokumentow jak wygladalo ich zycie w sredniowieczu, ale ty nadal podpierasz sie publicystyką pisaną pod tezę a nie pracą naukową.”
Jeżeli te książki, którymi się podpierasz to publicystyka co sam przyznałeś, ze to nie są ksiezki historyczne a „nowe spojrzenie” to jak można inaczej nazwać ich autorów w odniesieniu do tej publikacji a nie do wykształcenia? Czy jak lekarz napisze powieść sensacyjna to powiesz, ze jest autorem książek medycznych?

Jak zwykle problem z czytaniem i logicznym powiązaniem dwóch zdań. Im dalej brniesz tym bardziej się ośmieszasz.
Współczuć powinieneś sobie, ze czytasz taki ściek jak krytyka polityczna. Cytując ciebie to już nawet nie czujesz tego smrodu w którym kiśniesz.


0

@semafor to nie był mój pomysł, ze czegoś nauczyliśmy się od Prus, ale pytanie do ciebie bo twierdziłeś, ze od przed wojny jest ta przemoc. Zdążyłem już się przyzwyczaić do tego, ze nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem prostego zdania.
W czym jest różnica miedzy Prusami zakonnymi a królestwem Prus? Przecież to nadal to samo państwo, rządziła chyba nawet ta sama dynastia. To tak jakbyś powiedział, ze Polska za rządów np. Kazimierza Wielkiego to zupełnie coś innego niż I RP.

I dlatego widzę, ze twoja wiedza jest taka właśnie jak ta wikipedia. Coś napisane, ale nie wiadomo w sumie czego i jakiego okresu się tyczy. Może poczytaj coś co ma wagę historyczna tylko uważaj, aby cię to nie zmiażdżyło. Wikipedia jako źródło wiedzy XD. Idealnie do ciebie pasuje a dyskredytować cię nie muszę bo sam to świetnie robisz.

Do tego jeszcze doszła hipokryzja. Jednostkowy przypadek zaczerpnięty z wikipedii dopełnia obrazu, ale mnóstwo udowodnionych przypadków jak bogaty kmieć kupił szlachectwo lub ożenił się ze szlachcianka to tylko wyjątki. Żyj dalej w swoim świecie, gdzie twoje wyobrażenia musza być prawda nawet wbrew faktom.

Takim cudem cię o to posądzam bo widzę co wypisujesz i jakie wnioski wyciągasz, widzę jak sam sobie ciagle zaprzeczasz wiec wniosek jest oczywisty.

I znów sobie zaprzeczasz bo już kilka razu pisałeś, ze czekasz na moje kolejne logiczne argumenty a teraz nagle coś zastępuje logiczne argumenty? W twoim przypadku nie ma argumentów. Podpierasz się jakimś hasłem z Wikipedii, które każdy może napisać. Weź wreszcie do ręki jakaś książkę historyczna.

Jeżeli chodzi o poziom rozmowy to zawsze dostosowuje się do rozmówcy. Może coś zrozumiesz chociaż wątpię.
Jeszcze raz zachęcam do przeczytania czegoś wartościowego zamiast ideologicznych bzdur


0

@semafor to ty klamiesz. Wskaż, gdzie napisalem o nich publicysci? Chyba znow pokazujesz braki nawet w takiej prostejbrzeczy jak czytanie.
Gdzie stwierdzilem, ze od prusakow sie tego nauczylismy sie? To bylo wysmianie twojej tezy, ze od czasow przedwojennych. Sredniointeligentna osoba uest w stanie to zrozumiec.
Poczytaj troche to sie dowiesz ile dni panszczyzny chlopi odrabiali w sredniowieczu.

Juz napisalem, ze przekonac moga mnie fakty a nie ten lewicowy sciek jak krytyka polityczna. Przeciez to gorsi komunisci niz za PRL.

1

@AllBundy teraz sam zglosi całą tę dyskusje do usuniecia. Sprytne.

0

@semafor "Po drodze rzuciłeś się na mnie, za stwierdzenie, że Carat jest starszy i jest starszy od państwa pruskiego które dokonały zaborów." probujesz wybrnacvz bzdur, ktore wypisywales, ale marnie ci to idzie. Zapytalem jaka jest roznica miedzy krolestwem prus a prusami ksiazecymi bo jedno jest kontynuacja drugiego a jedynie przestalo byc lennikiem Polski wiec napisales klamstwo, ze carata powstal duzo wczesniej.

Co oznacza "obrazanie ludzi o brak inteligencji"? To jakas nowomowa? Znow uzywasz slow, ktorych znaczenia nawet chyba nie znasz

Powolywanie sie na wikipedie chyba dopelnia twojego obrazu. Stad pochodzi ta twoja wiedza? To wspolczuje.

Czekaj, ale czy to nie ty pisales, ze na podstawie jednego przypadku nie mozna twierdzic, ze tak sie ciagle działo i przywolywales przyklad Lewego? A teraz co sie zmienilo, ze wrzucasz z wikipedii(XD) cytat "Zdarzały się przypadki kupna i sprzedaży chłopów" i uznajesz za regułe. Lubie taka konsekwencje u ciebie.

0

@semafor no i dalej nie potrafisz zrozumiec prostej rzeczy, ze nie napisali ksiazki historycznej. To sa ich wyobrazenia i jak slusznie zauwazyli recenzenci wybierali tylko to co pasowalo pod ich teze omijajac bardzo duzo faktow, ktore pokazywaly cos zupelnie innego.

Szkoda tylko, ze jeszcze zdanego klamstwa mi nie wykazales. A jak sam zauwazasz jak przynajmniej mam logiczne argumenty w przeciwienstwie do ciebie.

Przynajmniej ja cos czytam a nie tak jak ty sam ideologiczny sciek bo twoich "historykow" juz oierwsze zdanie w biografi dyskredytuje czyli "członek zespołu „Krytyki Politycznej”". Tez ciekawe, ze wszystkie te ksiazki, na ktore sie powolujesz powstaly w jednym czasie i wszyscy pracuja w tym samym scieku.

0

@Borneo jak zwykle pieprzysz jak potluczony bez skladu i ladu.
Nie pisales o sedziach? To kto niby ma wydawac wyroki? Ci sedziowie z Gdanska na telefon?

Czy wiesz czy zajmuje sie TK w Polsce? Na pewno nie sprawdzaniem czy polskie prawo jest zgodne z unijnym.
A nasza konstytucja jest nad prawem unijnym i masz w tej sprawie juz chyba 3 wyroki TK wydane w ciagu ostatnich 18 lat.
A z jaka konstytucją sa zgodne prawa innych państw unii? Przeciez unia nie ma swojej konstytucji. I nievjestem obywatelem zadnej uni bo takiego panstwa nie ma.

Dokladnie wpieprzac kraj w gowno unijne dla kasy to straszne skr...syństwo tym bardziej, ze to kasa, ktora sami tam wplacamy

0

@semafor ale czy to oznacza, ze napisali prace naukową a nie publicystyczną?
Te ich wypociny i "nowe spojrzenie" nie ma nic wspolnego z praca naukową a raczej ich wizja. Poczytaj moze jakies prace naukowe bo widze, ze to jedyne ksiazki jakie na oczy widziales.

0

@semafor ale Krolestwo Prus to jest kontunaucja Prus Ksiazecych no chyba, ze twierdzisz, ze to to nie jest to samo? A mowiac o przemocy pruskiej wyśmiewales twoje twierdzenia jak to od okresu przedwojennego w Polsce jest systemowa przemoc. A nic nie pisales o tym kiedy powstała potega prus a tylko, ze carska rosja powstala na dlugo przed prusami co nie jest prawda.

Kolejny raz wychodzi twoja niewiedza. Jezeli chlop byl przywiazany do ziemi to nie był właścicielem pana. Pan dzierzawil mu ziemie, co ten musial odpracowac, ale nie byl jego niewolnikiem a odpracowac miala jedna osoba z rodziny. To jest chyba zasasnicza roznica chociaz jej nie pojmujesz. Pan nie mogl sprzedac chlopa a jedynie ziemie, a chlop mogl ziemie opuscic. I tak samo jak z praca panowie podbierali sobie chlopow dajac im lepsze warunki.

A najlepsze jest powolywanie sie na wikipedie. Co lepsze to nawet nie masz pojecia o jakich czasach tam piszac opisujac pańszczyzne. Mylisz okresy bo rozmawiamy o sredniowieczu a dajesz przyklad z XIXw (sprawdziles juz na mapie, gdzie wtedy Polska lezala?). Tak samo jak przywolywanie do sredniowiecza carskiej rosji. Wiec najpierw doczytaj ile dni odrabialo sie pańszczyzne.

Jak widac twoja wiedza jest zadna oparta jedynie o prace publicystyczne a nie historyczne.

Nie mam watpliwosci co do swojej inteligencji, ale mam watpliwosc co do twojej i jak widac sluszne. Wyglada nawet, ze znow nie znasz pojecia, ktorym sie poslugujesz bo nawet nie wiesz czym jest inteligencja. To dopiero jest smieszne

1

@Kgorecki2500 ta informacja odmieniła moje zycie.

0

@Borneo to ty popelniasz blad vo o tym jak jest w danym panstwie maja decydowac jego mieszkancy a nie niemieccy urzednicy z ue.
I kolejny raz sie mylisz bo do wprowadzenia ustaw nie potrzeba wiekszosci konstytucyjnej. I co do wprowadzania ustaw w Polsce ma parlament europejski?
Poza tym rozumiem, ze jestes przeciw demokracji jezeli podoba ci sie walka komisji europejskiej z Polską. PIS mimo wszystko wygral wybory glosem wiekszosci i walka komisji z nimi to jest z Polską bo nie podoba im sie kogo Polacy wybrali.
A co konkretnie nie jest praworzadne i nie zgadza sie z konstytucją?

0

@Borneo czyli wedlug ciebie sedziowie chodzacy na wiece z opozycja sa bezstronni i sa gwarantem, ze zasadza na twoja korzysc jezeli bedzie mial sprawe np z politykien PO? Widac to byl chociazby przy sprawie najsztuba.
Dostosowanie prawa do regulacji unijnych to nie to samo jaka wtracanie nosa w nasze sprawy i w to jak ma wygladac nasze sadownictwo. A jezeli chodzi o sadownictwo to państwa czlonkowskie maja tutaj autonomie i ue nie moze sie w to wtracac.

0

@semafor chyba na proste pytanie nie potrafisz odpowiedziec. Czym roznia sie Prusy Królewskiej od Ksiazecych bo jedno jest kontunaucja drugiego. To tak jakby napisac, ze Niemcy to zupelnie cos innego niz 3 Rzesza.

"dlatego można było kupić wioskę z ludzmi - teraz nie pamiętam dokładnej daty ale jeszcze w XIX wieku zdarzały się w polskiej prasie ogłoszenia o sprzedaży rodziny itd - dlatego byli zbiegami itd"
Twoje ośmieszanie ciag dalszy. Po pierwsze od dluzszego czasu piszwmy o sredniowieczu a nie XIXw. Po drugie wskaz mi na mapie, gdzie bylo Panstwo Polskie w XIXw. XD
Jakbys umial czytac to zauwazylbys jak napisalem, ze do XVIIw sytuacja chlopow byla bardzo dobra a ty dajesz przyklad z czasow zaborow, gdzie sam napisales, ze pod panowaniem innych państw sytuacja poslkich chlopow byla lepsza. Znow sam sobie zaprzeczasz.

Podalem ci opracowaniu prawdziwie historyczne, ktore pokazuja na podstawie badan dokumentow jak wygladalo ich zycie w sredniowieczu, ale ty nadal podpierasz sie publicystyką pisaną pod tezę a nie pracą naukową. Czyli tak jak to bylo w czasach slusznie minionych, ale jednak wolisz swoje wyobrazenia.

I znow nietrafiony przyklad z Lewym. Czyli twierdzisz, ze Zielinski nie jest dobrym zawodnikiem mimo, ze gra w jednej z lepszych druzyn we Wloszech i walczy co rok o mistrza? Rozumiem, ze PL to tez slaba liga i pilkarzyvtam grajacych nie mozna uznan za dobrych. Ale tobie wydaje sie, ze tylko jednego pilkarza Polska posiada. To tak jakbys powiedzial, ze chlopom bylo zle bo zaden noe zostal królem.

Wiem, ze z inteligencja jest u ciebie na bakier, ale pomysl przez chwile czemu sluza porownania. Jezeli z innych rejonow do Polski uciekali chlopi to myslisz, ze czemu? Dlatego, ze u nas bylo im gorzej? I temu wlasnie sluza porownania, aby wiedziecvjak zylo sie chlopstwu u nas w tamtych czasach. To chcesz porownywac ich zycie do czasow wspolczesnych? To nie mieli internetu i dlatego zylo im sie zle.

Znow wychodza twoje braki. Polski chlop nie nalezal do swojego pana, ale byl przywiazany do ziemi, ktorej byl dzierzawcą i ktora uprawial i ci pisalem, ze mogl te ziemie opuscic. Nie byl niewolnikiem, ale w ramach tej dzierzawy odrabial pańszczyzne ok. 40 dni w roku. O tym wlasnie pisza historycy a nie lewicowi publicysci.

Widze, ze nawet nie wiesz czym jest argument bo uwagi o twoim mozgu to tylko stwierdzenie faktu a nie argument. I moglbys sie nauczyc pisac zrozumiale po polsku.

Jestem czlowiekiem, ktorego moga przekonac argumenty i fakty a nie tylko populistyczna gadka o walce klas itp., a juz napewno nie "nowe spojrzenie" bo komus sie wydaje, ze tak wlasnie było. Dlatego reaguje na takie bzdury.

Raczej martwi mnie stan inteligencji naszego spoleczenstwa a nie to czy ktos sie poplakal z jakiegos powodu.

0

@Borneo gdzie w traktatach jest, ze unia moze sie wtracac w nasze sądownictwo?
Rozumiem, ze wreszcie kogos pociagna tez do odpowiedzialnosci za niegospodarnosc przy budowie drog i stadionow na euro, za oddawanie kamienic kretaczom, za kradziez z ofe, za wyprowadzanie kasy z KGHM, za 1,5mld wydanych na Aleksandra Grada, ktory mial budowac elektrownie atomową, za ustawe 1066, za probe doprowadzenia LOT-u do upadlosci?

0

@Borneo czyli nie mozna np wybierac sedziiow TK na przod? Czyli sedziowie przestana mieszac sie w polityke?
A jak niezgodne z prawem jest wybieranie sedziow przez politykow albo to ze MS jest jednoczesnie Prokuratorem Generalnym? Wiesz, ze w latach 1990-2010 tak bylo?

2

@jeyx77x nie przypominajcie goli Ronaldinho bo on tez tańczył. To jest tak glupie jak brak cieszenia sie ze strzelonego gola bo ktos gral w tamtym klubie przez pól sezonu

0

@semafor wytykam ci bledy bo nie masz nawet podstawowej wiedzy. Piszesz bzdury, ze Prusy powstwaly duzo pozniej niz Carat Rosyjski. Pozniej piszesz, ze jedbak chodzilo ci o Krolestwo Prus. To sie zdecyduj i powiedz od razu czy sie Królestwo różnilo od Księstwa Prus oprocz tego, ze nie było niczyim lennikiem.

Jaki roznice niby podales jezeli chodzi o feudalizm. Czy on sie roznil w poszczegolnych krajach? To ja ci napisalem, ze jedynie w Polsce chlopi byli wolni.

I kolejna kula w płot z przykladwm Lewego. A jaki jest zniego wyjatek? Zielu gra w Napoli, Milik w Juve, są Szczesny, Fabiański, Moder, Bednarek, Klich, Frankowski, Gikiewicz, Zalewski itd. Wszyscy graja na dobrym poziomie w zagranicznych klubach wiec jakim Lewy jest wyjatkiem?

Idiotyczna jest dyskusja z toba. Znow nie potrafisz zrozumiec prostej rzeczy. Jaki sens jest w przywolywaniu w dyskusji czegoś czego nie ma? Zapytam ponownie - co mnie intrresuja kursy czy studia, na ktorych nie miales czegos o cxym dyskutujemy? To tak jakbym napisal, ze studiowalem medycyne, ale tam o historii chłopów bylo niewiele. XD

Czyli nie musisz przytaczac faktow bo to wiedza powszecha? Ale pytam sie skad taka wiedza, jezeli nie jestes w stanie podac przykladow a fakty historyczne ne mowia cos innego. Kary cielesne byly stosowane, ale jak zostali skazani za przewinienia np. kradziez, morderstwo itp, ale nie byli ciagle bici co probujesz wciskac. Co wiecej chlopi w sredniowieczu placili mniejsze podatki niz my teraz. Co wiecej jakie skargi chlopi skladali jezeli wedlug ciebie nie mieli praw i byli ciagle bici to komu mieli sie skarzyc? Sam sie placzesz XD

Nie podales ani jednego przykladu na poparcie swoich tez tylko piszesz cos o systemowym biciu. Chyba, ze nie wiesz co to przyklad. Sam probujesz manipulowac nie przedstawiajac faktow a jedynie same ogolniki, ze chlopi byli bici i koniec.

Czyli piszesz cos do mnie tylko po to, aby inni czytali a nie po to, aby przekonac mnie, ze masz racje? Typowo to lewicowe, rzucenie ogolnikow bez potwierdzenia i moze ktos sie na to zlapie.
Sam przyznajesz, ze jednak ja mam argumenty, ktore nieudolnie probujesz odrzucac (co, twoj mozg ich nie przyjmuje?) co nie mozna powiedziec o tobie bo jeszcze nie podales zadnego argumentu.
Widze, ze masz o sobie wysokie mniemane co nie idzie w parze z wiedza, ale juz tak jest, ze im mniejsza wiedza tym wieksze zadufanie.


0

@Borneo co to jest praworzadnosc, ktora maja naprawic? Jaka jest jej definicja?

0

@Borneo w takie głupoty to moga uwierzyc tylko dziadki ogladajacy tvp i Ty

1

@Borneo czyli mam racje dostana od nas pieniadze, aby mogli nam zaplacic za odbudowe. Do tego dostalismy w policzek od nich, gdy dali nam do odbudowy, ktore beda lezaly na terenie Rosji

1

@Borneo juz dostalismy do odbudowy Donbas XD tylko musza go najpierw zabrac Rosji, ale tez nie mowili czy nam zaplacą czy to jednak ma byc nasz koszt.

2

@marcin62 bardzo nowoczesne i pokojowe podejscie. Moze najpierw na sobie wyprobuj i uderz swoja glowa w mur.
Ps. Ilu Ukraincow przyjales do siebie?

4

@marcin62 jak cos takiego wypisujesz to badz precyzyjny. To randomowi ludzie przyjeli ich w swoich domach bo rzad naszymi pieniedzmi im za to zaplacił.
Do tego z naszych pieniedzy wykupowal od nich papier toaletowy zwany hrywnami za cene prawie 10xwyzsza niz rynkowa.

Piszac, zw uciekali swoimi samochodami masz na mysli te kobiety i dzieci czy facetow uciekajacych z kraju za łapówki?

Jak mam zapieprzac za miske ryzu to wolę na swoją miskę a nie jeszcze dodatkowo na ukrainska.

0

@semafor pełnym idiotyzmem to są te kocopoły, które wypisujesz. Nie potrafisz sklecić kilku zdań, aby to było zrozumiałe. To po co wrzucasz wątki o studiowaniu skoro to nie ma nic wspólnego z tym o czym piszemy? To mogłem napisać, ze studiowałem medycynę i było tam mało o historii Polski. Do tego ktoś po studiach nie robi tylu baboli ortograficznych.

„Na prawdę nie interesuje Cie już nic co nie pasuje do Twojej narracji” interesuje mnie coś co ma pokrycie w faktach a nie „nowe spojrzenie”. Jeżeli masz nowe spojrzenie to podeprzyj to faktami zamiast rzucać same ogólniki, ze przemoc była systemowa i była wszędzie. Zreszta w lewicowym ujęciu przemocą to jest nawet krzywe spojrzenie.

Po pierwsze przypominam, ze chłopi w Polsce nie byli niewolnikami. Byli dzierżawcami ziemi i musieli te dzierżawę odrobić i mogli spokojnie ja opuścić. Po drugie dopiero Kazimierz Wielki wprowadził ograniczenie, ze tylko 2 chłopów rocznie może wyjechać bez pozwolenia dzierżawcy a wcześniej nie było takich ograniczeń. To co przytoczyłem to są fakty. Jeżeli tak jak mówisz chłopi byli systemowo bici i wyzyskiwani to jak to się działo, ze byli na tyle bogaci, aby kupić szlachectwo lub ożenić się ze szlachcianka? I to nie są wyjątki to są udowodnione „wyjątki”. Tak samo jak napływ chłopów z innych rejonów Europy. Świetny przykład podałeś z Lewym, który jeszcze bardziej cię ośmiesza bo przyrównujesz stan polskiej piłki do tych chłopów co jest strasznie głupie. A teraz przyrównam polskich piłkarzy do chłopów średniowiecznych? Stan piłki jest słaby, ale piłkarza żyje się świetnie, zarabiają krocie, żyją na wyższym poziomie od innych. Żyć nie umierać. Czyli tym porównaniem przyznałeś mi racje.
Ciebie drażni prawdziwa sytuacja chłopów i rzucasz ogólniki bez poparcia tego faktami.

A gdzie porównywałem Królestwo Prus z Caratem? Jak tam widzę, ze pisales o Prusach Książęcych i Zakonnych. To może zacznij pisać zrozumiałe bo w twoich wpisach jest dużo słów i mało treści.

Podsumowując piszesz same ogólniki a jak wytykam ci błędy i bzdury to zarzucasz mi atak ze względu tęczowego awatara. To dopiero logika. Boli cię ze sytuacja mogła być inna niż twoje wyobrażenia.

0

@NaFazieHitman Dzieki. Staram sie pisać konkretnie i zrozumiale bo jak mam przeczytać komentarz np. Borneo to mnie krew zalewa.

0

@semafor ale podałeś nazwiska XD. Wszyscy zwiazani z Krytyką Polityczną czyli najgorszym komunistycznym ście..em. Widać mocno nastawieni na walke klasowa niż w czasach PRL-u. Wystarczy przytoczyc tytuły ich książek np."No dno po prostu jest Polska. Dlaczego Polacy tak bardzo nie lubią swojego kraju i innych Polaków" i juz wiemy z kim mamy do czynienia. Nowe spojrzenia XD zgodne z ideologią a nie historią.
Mógłbyś poczytac cos co pokazuje prawdziwy obraz chłopstwa, ktoremu zyło się nienajgorzej aż chyba do XVIII w. Poczytaj może Radomskiego, Janickiego lub Guzowskiego.

Oczywiście, że wiem o czym mowa. Nowa komuna próbuje od nowa pisać historię i nie ma to nic wspolnego z pracą naukową.
Problem w tym, że nie przedstawiłeś żadnych argumentów, ale "nowe spojrzenie" niczym nie poparte.

Ale mnie twoje wykształcenie nie interesowało i nadal nie interesuje i wątpie, aby w latach 90-tych uczyli takich bzdur jak tutaj wypisujejesz. Poza tym internet wszystko przyjmnie wiec ja moge być 80-letnim profesorem historii z 90-letnim stażem na uczelni.
Co do jednego sie zgodze. Dziej dyplom dostaje sie za frytki.
Ale co ma prawo do poziomu życia chłopa pańszczyźnianego? Czy mógł się sądzić ze szlachcicem (chociaż się zdarzalo)? Jeżeli chłopom żyło się źle to dlaczego zdarzały sie ma) żeństwa ze szlachciankami? Czemu mogli sobie kupić szlachectwo? Czemu chłopi z innych regionow Europy uciekali, aby osiasc tutaj jak było tak źle?

Akurat ty nie masz żadnej wiedzy bo napchałeś sobie głowę ideologią.
Nie próbowalem zdyskredytowac tego co napisales tylko to zrobiłem. Piszesz bzdury jak otym jak wczesnie powstal carat, ale nadal upierasz się, ze jestes najmadrzejszy. O teczy w awatarze nic nie pisalem, a wysmiewam jedynie głupoty, które piszesz. Obrażać też cie nie obrażałem, a co najwyżej stan twojej wiedzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?