ObiwanKenobi
Dołączył/a: wrzesień 2024
10 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Foton proponuję naleśnika Zembaczynskiego albo Szczerbę
12
@JacekM jak widać na załączonym filmie XD
19
Ale najważniejsze, że potrafi mówić w kilku językach chociaż w żadnym niczego mądrego jeszcze nie powiedział.
https://x.com/KoneserUnii/status/1866800564576661951
3
@Borneo Czyli zamiast jednego pisowca trzeba będzie w tym samym miejscu płacić 4 „ekspertom” nominowanym z każdej partii koalicyjnej.
13
@mcsarna a dla mnie jego miejsce jest w innym klubie.
0
@Aragorn33 ty to naprawdę jesteś tuman.
„W każdym z wrzuconych orzeczeń jest opisana sytuacja zachowań rodzica niezwiązanych z dzieckiem, które RÓWNIEŻ są brane pod uwagę przez sąd z zaznaczeniem, że są one także uzasadnieniem dla pozbawienia władzy rodzicielskiej.” ale jeszcze raz zapytam która to sytuacja.
„Możesz się gimnastykować, ale jak sąd stwierdza, że pozbawia władzy rodzicielskiej bo rodzic nie interesował się dzieckiem, nie płacił alimentów, a poza tym jest uzależniony od alko - to każda z tych przyczyn jest podstawą pozbawienia władzy rodzicielskiej,” jakie trzeba mieć IQ, aby twierdzi , że te zachowania nie są związane z dzieckiem? Przecież to wypełnia przesłankę, że w sposób rażący zaniedbują swe obowiązki względem dziecka.
„Sam z pół roku temu skończyłem sprawę” XD ta, jasne. A przeczytałeś chociaż uzasadnienie czy robiłeś to tak samo jak przy tych załączanych przez ciebie XD.
„Co do samej Marianny - wrzucanie zdjęć samo w sobie nie jest naganne, ale wrzucanie ich po tym, gdy się coś odwaliło dla ocieplenia wizerunku już jest działaniem na szkodę dziecka.” hahaha. Te twoje rozkminy rozwalają. Takie głupoty to tylko u ciebie. XD
A to tobie ktoś płaci za takie głupoty?
1
@Criss18Barca ma usłyszeć bo tak usłyszała, ale kasę już zbiera.
0
@Aragorn33 póki co to sam robisz głupka z siebie.
Wstawiłeś orzeczenia i wszystkie sprowadzają się do jednego: zaniedbania względem dziecka związane z samym dzieckiem lub na niego wpływające pośrednio jak np. bicie drugiego rodzica.
Pijaństwo jest związane z dzieckiem jeżeli przez to go zaniedbujesz.
„kryminalna działalność (np. utrzymywanie się z kradzieży).” daj mi to orzeczenie, gdzie ktoś kradł i przez zabrali mu dziecko.
„ale to nie zmienia tego co napisałem i co wynika z orzecznictwa, tj. negatywna postawa rodzica nawet nieskierowana wobec dziecka również jest podstawą do pozbawienia władzy rodzicielskiej (tak choćby w przywołanym postanowieniu SN z 7.09.2000 r., I CKN 931/00).” I co w tym orzeczeniu jest napisane? Ano to: „Agresywne zachowanie, stan nietrzeźwości, grożenie matce, zakłócanie spokoju domowego, wszystkie te zachowania uczestnika są manifestowane w obecności dziecka.” Czyli według to nie jest związane z dzieckiem?
„Nie - w tym wyroku Sądu w Przysusze orzeczenie nie zostało oparte tylko na braku kontaktu czy na niealimentacji. Sąd wyraźnie wskazał także na podstawy w postaci negatywnej postawy rodzica niezwiązanej z dzieckeim”
To daj odpowiedni cytat z uzasadnienia.
Żeby kogoś obrazić to ta osoba musiałaby mieć choć gram rozumu.
„A co do samego zachowania Marianny - jak już napisałem, wykorzystywanie dzieci w działalności medialnej, kontakty z freakami czy dzisiejsze przestępstwo w zupełności wypełniają przesłanki rażącego zaniedbania dziecka i uzasadnia pozbawienie jej władzy rodzicielskiej.” i to znów twoja nadinterpretacja. Sam załączyłeś kilka orzeczeń i w żadnym z nich nie było a minimalnie wspomniane, że coś takiego jest rażącym zaniedbaniem lub nawet cokolwiek podobnego. A od kiedy wykorzystywanie dzieci w działalności medialnej to zaniedbanie? Rozumiem, że wszystkim „celebrytom”, którym wrzucają zdjęcia dzieci to trzeba je zabrać.
0
@Aragorn33 haha. Ty prowadzisz jakieś sprawy? Przecież czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Skąd wniosek, że chce prowadzone sprawy? Chcę zakończone sprawy, gdzie władza rodzicielską została odebrana ze względu na kryminalne środowisko, z którym dziecko nie miało do czynienia a jedynie sam rodzic.
1. Tyle razy strzelić sobie w stopę to tylko ty potrafisz. Znów ucinasz i dajesz tylko co tobie wygodne choć niepełne.
W przypadku Postanowienia SR w Przysusze z 8.12.2022 r., III Nsm 17/22
Podaje dalszą część:
Sąd Rejonowy uznał, że w stosunku do M. W. zachodzą podstawy do pozbawienia go władzy rodzicielskiej nad jego małoletnim synem T. W.. M. W. w ocenie Sądu nie jest w stanie do sprawowania władzy rodzicielskiej ze względu na jego długotrwałą nieobecność w kraju i brak jakiegokolwiek zaangażowania w opiekę i wychowanie swojej syna. M. W. od listopada 2021 roku nie odwiedzał swojego syna, a od maja 2022 roku nie przyjeżdża w ogóle do Polski. O pozbawieniu władzy rodzicielskiej M. W. decydujące znaczenie ma również rażące zaniedbywanie prze niego obowiązków względem syna. Dotychczasowa postawa uczestnika w postaci braku zainteresowania swoim synem z oczywistych względów jest nagannym zachowaniem ze strony uczestnika. Uczestnik bardzo rzadko odwiedzał swojego syna, a od listopada 2021 roku w ogóle nie utrzymuje z nim jakichkolwiek kontaktów. Na szczególne potępienie w takiej sytuacji zasługuje uchylenie się przez niego od obowiązku alimentacyjnego na rzecz swojego syna. Ponadto dziwi Sąd postawa uczestnika, który nie płaci alimentów, które sam dobrowolnie uznał.
Czyli znów kula w płot bo sąd odebrał władzę ze względu na brak kontaktów z dzieckiem.
A co do „zaniedbania o mniejszej wadze, lecz nacechowane nasileniem złej woli, uporczywością i niepoprawności” to masz wyraźnie napisane czym mają się one cechować i nadal mowa o zaniedbaniach względem dziecka a nie jakichś osób trzecich.
2. Kolejny raz potwierdzasz, że za kasy na gownouczelni to można nawet prawo skończyć.
„Obracanie się w środowisku freaków pełnym przestępców, wykorzystywanie dzieci w swojej działalności medialnej, teraz publiczne i ostentacyjne popełnienie przestępstwa naruszenia miru domowego oraz narażenie zdrowia innej osoby.”
Czekam aż podeślesz wyrok, który odebrał prawa rodzicielskie za to co tutaj napisałeś lub za coś podobnego. Na razie to tylko twoja interpretacja niewiadomo czego.
0
@Aragorn33 „Odbieranie praw rodzicielskich rodzicom (..) obracających się w kręgach kryminalnych czy choćby w środowisku/towarzystwie patologicznym to standard bo taki rodzic swoją postawą i swoją opinią w otoczeniu wywiera destrukcyjny wpływ na rozwój dziecka„ możesz podać odpowiednie przykłady jeśli to standard?
„Marianna spełnia wszystkie kryteria, by jej prawa rodzicielskie odebrać” w którym momencie spełniła te kryteria? Co tu zrobiła dziecku lub rodzicowi dziecka lub chociaż w jego obecności?
„Ty najpierw idź się doucz, doczytaj, a później zarzucaj mi tworzenie sobie własnego nowego prawa.” jeżeli ty masz cokolwiek wspólnego z prawem to poziom szkolnictwa rzeczywiście juz upadł na mordę.
Jeśli to tylko twoja interpretacja to mam tylko jeden komentarz: XD
12
@Roobo bardzie podoba mi się to: to ja podejmuje milionowe decyzje dotyczące zarządzania miastem
A zaraz odnośnie dofinansowania czego z lgbt: to nie ja podejmuje decyzję tylko rada złożona z ekspertów XD
Później to wrzucę bo smieszy
0
@Aragorn33 fajne orzeczenia znalazłeś. Tylko dwa ostatnie wprost odnoszą się do artykułu,który zacytowałem czyli rażące zaniedbanie.
Co do pierwszego to czemu nie zacytowałeś całości?
„agresywne zachowanie jednego z rodziców wobec dziecka lub nawet drugiego z rodziców w sytuacji, gdy postępowanie rodzica obiektywnie wywiera destrukcyjny wpływ na proces wychowania i rozwoju psychicznego dziecka, choćby nie było to związane z subiektywnym, negatywnym nastawieniem rodzica wobec dziecka”
postanowienie Sądu Najwyższego z dnia 7 września 2000 roku, sygn.. akt I CKN 931/00
Prawnikiem nie jestem, ale twoja interpretacja tego jest po prostu głupia. Wszystkie wskazane orzeczenia wprost mówią o zaniedbaniu obowiązków wobec dziecka ów pływają bezpośrednio na dziecko ( agresywne zachowanie wobec drugiego rodzica, zabójstwo drugiego rodzica, alkohol i brak alimentów) a ty twierdzisz, że bieganie z gaśnicą też pod to podpada?
0
@Aragorn33 to chyba jakieś nowe prawo wymyśliłeś.
Jak czytam to władzy rodzicielskiej można pozbawić gdy:
„Jeżeli władza rodzicielska nie może być wykonywana z powodu trwałej przeszkody albo jeżeli rodzice nadużywają władzy rodzicielskiej lub w sposób rażący zaniedbują swe obowiązki względem dziecka”
I czemu do tego co odwala włączacie jej dzieci? Czy razem z nimi odwalała te akcje?
0
@Seledynowy oby nie wrócić z formą jak Frenki bo będziesz się modlił, aby nie grał
0
@Toretto a nie zwróciłem na to uwagi. Wydawało mi się, że Inigo zwyczajnie źle wybijał piłkę na nawet nie zauważyłem tam Fermina.
3
Nie wiem czemu w tej sytuacji czepiacie się Peni. To była chyba jedyna szansa na obronę tego.
13
@Pedri16Future jak nie chce z nimi gadać to niech zablokują wjazd/wyjazd do kancelarii premiera a nie innym ludziom utrudniać życie
1
@zazaraza wtedy to akurat var jest ślepy i czerwonej nie dostaniesz.
W Hiszpanii chyba nie zawieszają za coś czego nie w protokole.
1
@Bykunn to na razie dyskryminują narkomanów. Czas też im dać rentę. Może też jakiś zasiłek dla hazardzistów.
A tak na serio to jak przestaniesz pić mimo bycia alkoholikiem to wtedy chyba już jesteś zdolny do pracy bo ta renta jest ze względu na niezdolność do pracy.
1
@RoberDzik wtedy to możesz nawet na boisku uderzyć zawodnika w twarz a i tak cofną zawieszenie
1
@Matheu12 już jest problem, by cokolwiek wyszukać. Google jest beznadziejne i podaje wyniki takie jak im się podoba a nie takie jakbym chciał. Kiedyś wyszukiwarki lepiej działały i nawet na tej 10 stronie znalazłeś coś potrzebnego z jakiegoś forum.
0
@MrCule_X a jak przestaniesz pić to zabierają rentę?
2
@D10SLEO i z dzieci chce zrobić takich samych tumanów jak ona sama
0
@Pedri16Future a kto to? Chociaż z takim pięknym słownictwem to i tak go słuchał nie będę.
0
@Wasacz_ „Nie udawaj greka jest takie cos jak internet”- śmieszy jak piszesz to ty co nie potrafiłeś znaleźć jak współpracownik wielkiego Rafałka opowiadał o jego romansie ze stażystka, braniu koksu czy nawet tego, że jego matka była donosicielką SB. XD.
10
Widzę, że moderacji chyba nie podobało się nazwanie Trzaskowskiego dupiarzem więc przypominam, że te ksywkę to on sam sobie nadał
5
Ale przecież patrzył na piłkę i nie widział przeciwnika - tak to było z Sociedad?
1
@tbas no właśnie nie wiem o co ci chodzi.
Tak sobie przypominam, że w Gruzji prezydentem też był proeuropejski Sakaszwiili, który był tam chyba oskarżony o jakieś matactwa, ułaskawienie bezpieczniaków skazanych za zabójstwo. Na Ukrainie też oskarżony o przestepstwa i odebrane obywatelstwo.
Co do Janukowycza to on rządził po Juszczence. Czyli za Juszczenki była demokracja, ale później zniknęła bo wybrali Janukowycza. Czyli znów potwierdzasz tezę, że wygrywają nasi to wybory dobre, wygrywają inni to sfałszowane.
1
@Alvarinho bardzo merytoryczna odpowiedź. To maks jaki potrafiłeś z siebie wycisnąć
9
@tbas czyli piszesz o Gruzji a pytasz o Białoruś? Gdzie tu logika.
Czyli co było wcześniej na Ukrainie przed wprowadzeniem „amerykanskiej demokracji” oprócz korupcji?
Rozumiem, że Juszczenko to był rosyjski polityk.
Czyli wracamy do początku. Jak wyniki się niepodobaja to znaczy, że oszustwo.
Jak w Mołdawii w ostatnim momencie wynik referendum skoczył tak, aby być „poprawnym” to tu nie było wątpliwości.