0

@paweuwarrior z tym sie zgodze, ale nie podobają mi się porównania do ManU. Przecież to są zupełnie różne sytuacje. ManU ma problem sportowy a nie finansowy. Oni kasę mają i ściągają po kilku zawodników za grube miliony, ale grają beznadziejnie.
W Barcelonie wszystko jest pospinane na sznurkach łącznie ze składem.
Co do stadionu to chyba tylko Chińczycy mogliby mu go wybudować w pół roku, ale dla mnie ważniejsze, aby on jednak wytrzymał więcej niż kolejne pół roku. Nadal uważam, że największym błędem był brak budowy w czasie covidu i to uważam za działanie na szkodę klubu.

0

@Pnog37 akurat odejście Gundogana jak widać wyszło na dobre. Mi bardziej nie podoba sie sytuacja, gdzie klub chce się pozbyć zawodnika a ten za żadne skarby nie chce odejść. Znów porównam to do Realu, gdzie tam nie ma z tym problemu. Ich najlepsi zawodnicy jak np. Casemiro, Ronaldo, Varane itd. Odchodzą bez słowa sprzeciwu wtedy, gdy klub tego chce.

0

@Nightraider to tak niewiele poniżej miliarda ten dług wynosił skoro po wrzuceniu 380mln mamy już 1,3 mld długu. Jeżeli dobrze kojarzę to i tak ten dług (ta amortyzacja) uniemożliwiałby kontraktowanie zawodników i to przez dłuższy czas. Przypominam jeszcze o odraczaniu wynagrodzenia zawodników jeszcze przez poprzedni zarząd.

Nie możesz winić Laporty za to, że wykorzystuje luki w systemie. A jak kojarzę to Tebas jest prezesem ligi i to on jest odpowiedzialny za przygotowanie tych wszystkich zmian. Delegaci to co najwyżej je przyjmują.

0

@misterio to jest jednak duży klub i nie wierzę, że nie mieli pewnych kwestii przekalkulowanych. Musieli mieć plany na przychody czy sprzedaże.

0

@Pnog37 wizerunek to próbują kreować dziennikarze, którzy w większości są antybarca.

0

@Pitinho Messi to legenda i nieładnie Lapcio postąpił, przynajmniej z tego co pisali dziennikarze, ale chyba było to konieczne. Raz, że jego kontrakt nie byłby niski a dwa, że Tebas pewnie nie dałby go zarejestrować. Czasami trzeba podjąć trudne decyzje.
Porównując do Realu to nie było aż takiej nagonki na Peraza za pozbywanie się swoich gwiazd jak np. Casillasa.

1

@Comentateiro „Pewne procesy są poza nami”
Tak jak procesy myślowe są poza tobą.

6

Nie wiem czemu tak bardzo czepiacie się Laporty. Chcecie, aby Barca wyszła z długów, ale jednoczesnie chcecie, aby skutecznie rywalizowała o mistrza oraz w LM, a tego nie zrobisz bez wzmocnień. Laporta zastal w klubie sytuację taką a nie inną i teraz robi co może, aby klub funkcjonował i jednocześnie był konkurencyjny. Można krytykować za nietrafione transfery, ale nie za to, że sportowo próbuje utrzymać klub wśród najlepszych.
Oczywiście mógłby zrobić tak jakby chciał Tebas i sprzedać najlepszych np. Pedriego, Gaviego itd. i moze w ten sposób wróciłby do zasady 1:1. Gdyby nie kolejny pech i kontuzja Araujo to możliwe, że ok. 80mln wpłynęłoby za niego i teraz sytuacja wyglądałaby inaczej.
Przypominam jak to też wyglądało za poprzednika, który robił dziwne wymiany jak Cileseen z Neto, Artur z Pjanicem, aby na papierze wykazać kasiorkę. Za takie wymiany Juve miało problemy u siebie.
Przypominam, że Laporta też zaczął budowę stadionu przez co przychody też nie są takie jak mogłyby być. Ta budowa powinna zostać zrobiona już za Bartomeu, gdy trwała panika covidowa i grano przy pustych trybunach (Real tak zrobił). Wtedy straty nie byłyby tak wielkie, ale niestety tamten krętacz tego nie zrobił.

1

@urbipl „pilnowała miejsca parkingowego”. XD
Ktoś chciał je ukraść?

2

@Eklerek to już nie te ruchy.

0

@Tasde ale jak sobie przypominam to ty pisałeś coś o zakazie jedzenia gówna.

Typie, chyba każdy twój wpis jest humorystyczny bo ciągle jakieś bzdury wypisujesz.
Ale tak, to na pewno ja musiłem sie zesrac bo zwróciłem ci uwagę jakie głupoty napisałeś.

0

Komentarz usunięty

0

@wpwelement a ten poniższy komentarz to jaki punkt regulaminu naruszył?
Na pytania nie odpowiadasz tylko wypisujesz jakieś bzdury i wijesz się jak piskorz a później czujesz się urażony jak ktoś ci je wytknie.

To jeszcze raz zapytam co to jest za „dowolne słowo, którym można obrazić” i które użyłem w skasowanym wpisie?
Najpierw potwierdziłeś moje przypuszczenia, że chodzi o słowo „szambiarz”. Cytuję:
„tylko ci przypominam, żebyś nie obrażał innych. Czy będziesz to robił słowem pies, świnia czy szambiarz, to nie ma dla mnie znaczenia, tak jak nie ma znaczenia kogo będziesz obrażał”

A później piszesz, że nie chodzi o zawód tylko „dowolne słowo, którym można obrazić”.
Napisz wreszcie wprost jakie to było obraźliwe slowo bo według słownika szambiarz nim nie jest.

0

@Tasde „Pizzeria powiązana z prominentnym politykiem zarobiła miliony na państwowym kontrakcie (…) to niedawno ujawniona afera pizzeri ze Szczecina, która dorobiła się kokosów na kontrakcie ze stocznią co załatwił poseł Joachim Brudziński.”

I jak zwykle nie sprawdzisz tylko bzdury wypisujesz. Z twojego wpisu myślałem, że to była jakaś umowa na catering, ale okazuje się, że to nie pizzeria się czegoś dorobiła na kontrakcie tylko właściciel pizzerii został zatrudniony w firmie jako dyrektor marketingu z wysokim kontraktem.

0

Komentarz usunięty

0

@wpwelement ależ sprawdziłem.
„szambiarz «pracownik zajmujący się opróżnianiem szamb»”
I innej definicji nie widzę.
Szkoda, że ty tego nie zrobiłeś i bazujesz tylko na swoim przekonaniu.

0

@wpwelement a co innego oznacza słowo szambiarz?
Polecam czasem sprawdzić słownik a nie polegać tylko na swoich przekonaniach.
Lub powiedz co znaczy to „dowolne słowo, którym można obrazić”?

0

@wpwelement ok czyli mam nie obrażać szambiarzy porównując do nich Czaskowskiego.
A od kiedy słowo szambiarz to obraza.?
Jest jakiś wykaz zakazanych zawodów, które obrażają?

1

@wpwelement to jeszcze raz zapytam bo zupełnie nie odniosłeś się do moich pytań:
1. Jak słowo szambiarz może kogoś obrazić?
2.Czy wiesz, że jest taki zawód jak szambiarz?
3. Czy nie masz szacunku do osob w ten sposób zarabiających, że uważasz to za obrażanie?

Tak przypomnę, że to osoba opróżniająca szamba czyli to co zrobił zarządca Warszawy.
Dupiarz też nie jest obrazą bo on sam tak siebie nazwał.

W związku z powyższym prośba o wskazanie, który punkt regulaminu został złamany i w jaki sposób?
Jak i kogo konkretnie w ten sposób obraziłem?
Czy obraziłem szambiarzy porównując do nich Czaskowskiego?

A jeżeli chodzi o manipulacje to widzę ją raczej z Twojej strony. Uznałeś, że coś jest obraźliwe, ale nie napisałeś nigdzie jak i kogo obraziłem. Nie odniosłeś się też do powyższych pytań.

DW @Montjuic @Jonyx

1

@wpwelement ale wiesz, że ja niczego nie usuwałem. To ty usunąłeś a teraz twierdzisz, że to ja?

Nie wiem co źle zrobiłem a jedynie mogę się domyślać kogo popierasz i czemu poczułeś się urażony i usunąłeś mój wpis.

„Nikt nie może nikogo obrażać” XD gorszego tekstu w odniesieniu do tego przypadku nie słyszałem. Szkoda, że zawsze działa to w jedną stronę.

A jak słowo szambiarz może kogoś obrazić? Czy wiesz, że jest taki zawód jak szambiarz? Czy nie masz szacunku do osob w ten sposób zarabiających, że uważasz to za obrażanie?
Tak przypomnę, że to osoba opróżniająca szamba czyli to co zrobił zarządca Warszawy.
Dupiarz też nie jest obrazą bo on sam tak siebie nazwał.

5

@wpwelement wstydem to jest usuwanie wpisów bez żadnej informacji zwrotnej o powodzie usunięcia. Co ci się nie podobało i który punkt regulaminu naruszało?
Nazywanie go Szambiarzem? W końcu spuścił sporo szamba do Wisły?
Za nazywanie dupiarzem też usuwacie chociaż on sam tak siebie nazywa.

12

Co moderacji przeszkadza informacja o „wujku” Trzaskowskiego?
To przypominam jak się politycy PO ośmieszyli. I jeszcze tekst Nitrasa o czytaniu książek. XD

To przypominam, że to nie jego wujek napisal, ale za to jego matka donosiła do SB na muzyka.




7

@Tasde taki zakaz idealnie wpisywałby się w ich politykę czyli regulacje nikomu niepotrzebne, ale przynajmniej pracuje na nasze wspólne „dobro”.
Ps. Co ty byś jadł po takim zakazie?

2

@Eklerek wszystkie są na kontraktach, ale dajmy im przywileje tych co pracują na etat. To tak jak Cugowski czy Maryla zarzekający na wysokość emerytury, ale jednocześnie nigdy nie płacili składek

0

@fotohobby logika widzę idzie u ciebie w parze z matematyką.
A piszą w artykułach o kwotach „do 200tys”, aby barany się na to łapały, jak widać skutecznie.
A teraz wypowiedź samego Kierwinskiego 23 grudnia: "50 tysięcy to jest tylko zaliczka. Gminne komisje szacowały poziom strat. Jeżeli ten poziom strat był wyższy niż te 50 tysięcy, to wkrótce OPS-y (Ośrodki Pomocy Społecznej - PAP) wypłacą tę brakującą kwotę" - poinformował w poniedziałek w TVN24 pełnomocnik rządu ds. usuwania skutków powodzi, minister Marcin Kierwiński.„
Naszczekales się a tu sam Kierwa mówi, że nie wypłacili nikomu więcej niż 50tys.
Jak widać to ty przesiąknięty jesteś fanatyzmem tych uśmiechniętych.
Póki co to żałośnie sam wypadasz.


0

@fotohobby ale to ty chciałeś tym artykułem udowodnić, że się mylę i strzeliłeś kulą w płot. Za ciężko zrozumieć co oznacza „do 200tys.”.
A co do wypłaty 200tys. To trzeba być chyba polglowkiem, aby nie sprawdzić warunków wypłaty takiej kwoty.

Co do tej kobiety to powtórzę, że wystarczy nie być idiota albo fanatykiem, aby zobaczyć, że jest podstawiona, ale na pewno jest tak jak twierdzisz. Po prostu przechodziła tamtędy z tragarzami.

0

@fotohobby mam ci udowodnić, że czegoś nie ma? w załączniku dodaje dla ciebie informacje o tym, że nie ma takiej wypłaty.

A tak swoją drogą to ty nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem wrzucając ten artykuł i w ten sposób próbując potwierdzić taką wypłatę. 67tys na rodzinę to według ciebie ta wypłata 200tys?

Cofam słowa o aktorce bo rzeczywiście słabo zagrała. Ta osoba z filmu była tylko osobą wynajętą do udawania poszkodowanej w wyniku powodzi, która niby na mieszkanie otrzymała 200tys.
A żadnych trudnych spraw nie mam zamiaru przeglądać, aby ci udowodnić , że tam wystąpiła. Wystarczy nie być idiotą, aby po obejrzeniu filmu stwierdzić, że ona jest podstawiona

1

@fotohobby a to trzeba tego samego pato aktora kilka razy zatrudnić? Opłacenie za każdym razem kogoś innego już jest ok? To jakaś teoria „uśmiechniętych”, aby wytłumaczyć sobie i usprawiedliwić obecną patologię w TVP?
Kurczę, że też w trudnych sprawach ci aktorzy się często nie powtarzają. Dlaczego?

Dw @ali3gator

1

@fotohobby ano nikt. Wiesz co to znaczy zasiłek DO 200tys?
Może pokażesz ile osób dostało równo 200tys. bo twierdzę, że żadna.
Tak średnio licząc to te 546 mln dzieląc na 8842 rodziny to wychodzi jakoś po 67 tys.

8

@BezglutenowyPedri gdyby Barca miała go sprzedać to poszedłby za 15 mln

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?