ObiwanKenobi
Dołączył/a: wrzesień 2024
10 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@osa91 to w takim razie wychodzi na to, że już jest nas dwóch, którzy nie mają wiedzy. Chociaż akurat ty próbujesz gadasz jak z podręcznika, którego Niemcy jeszcze dla nas nie napisali.
0
@osa91 a na jakiej podstawie tak twierdzisz jak nawet nie wiesz, że Adenauer coś takiego nakazał.
Czyli normalka. Nie masz o tym pojęcia, ale na pewno tak nie było.
Przypomnisz od kiedy ruch socjalistyczny to faszyzm? Bo przypominam, że nsdap to narodowosocjalistyczna partia więc jak to się wiąże to z faszyzmem?
„Wołyń... Z dwóch powodów. Po pierwsze byli to tylko Ukraińcy i nie było tam innych narodowości. A po drugie nie byli to naziści, a ukraińscy nacjonaliści. Faszyści? ” a kojarzysz może coś takiego jak ss galizien? Czy to sami Ukraińcy? Więc to nie naziści? W sumie bardziej pasuje do szowinizmu.
No super na Wołyniu pomagali. Najpierw pozwoli Ukraińcom zabijać żydów, później pozwolili mordować Polaków. A jak już chcieli mieć trochę spokoju to dali trochę starej broni co akurat im się chwali. Nie dostali za to pokojowej nagrody Nobla?
2
@osa91 ignorancja nie boli bo siedziałbys w szpitalu pod morfiną.
Czyli twierdzisz, że Adenauer nie wprowadził używania „nazistowski” zamiast „niemiecki”?
Twierdzisz też, że to teoria spiskowa i takiej jednostki nigdy nie było? https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Agencja_114
I tak jak sami Niemcy próbujesz rozmywać odpowiedzialność. To taki termin dla idiotow, aby zdjąć odpowiedzialność z Niemców i przerzucić na naród, który się pojawił i zniknął.
Twierdzisz, że we Włoszech też był nazizm, aby ich pod ten termin podciągnąć? XD w Japonii też?
To dlaczego nie mówisz, że na Wołyniu naziści mordowali ludzi tylko że robili to Ukraińcy? Chociaż ty to pewnie jednak o nazistach mówisz.
Przypomnisz to którego dnia w czasie 2 WŚ Austriacy nas zaatakowali?
Tak widzę, że dla ciebie ci biedni Niemcy to ogólnie byli ofiarami wojny. Przecież poparcie dla Hitlera i dla wojny to miało ledwie 95% a obecne Niemcy wyewoluowały z pozostałych 5%. XD
3
@Borneo czyli Ruscy ogólnie to kłamią, ale nie w tym przypadku. Tutaj im wierzymy.
6
@osa91 znów się mylisz. Przypominam chociaż, zasadę używania pojęcia „nazistowskie zbrodnie”zamiast „niemieckie zbrodnie” wprowadził już kanclerz Konrad Adenauer, aby wojna i tamte zbrodnie nie kojarzyły się z Niemcami.
Historia używania nazwy „polski obóz” na niemieckie obozy koncentracyjne łączy się z unikaniem nazwy „niemiecki obóz”.
Termin ten miał być stworzony przez niemiecką tajną komórkę BND zwaną Agencją 114, której zadaniem była m.in. destygmatyzacja Niemców. Na czele komórki stał były sierżant nazistowskiej tajnej policji wojskowej i służyło tam wielu byłych nazistów.
Jak widać Niemcy nie robią z siebie tych dobrych w czasie wojny, ale udają jakby ich tam nie było.
I jeśli teraz twierdzisz, że w książkach pisanych wspólnie dla polskich dzieci będzie wpisana prawda a nie to co dla Niemców wygodne to jesteś naprawdę naiwny.
1
@osa91 jasne. Ty jak bzdurę napiszesz to nie mam słów. jesli choćby Ukrainka do samolotu broń chciała wnieść to jak możesz pisać, że imigranci nie mają dostępu do broni?
Tak swoją drogą to wygląda na jakieś mafijne porachunki a nie road rage.
https://www.rp.pl/przestepczosc/art38514251-mafia-zarabia-na-wojnie-zwiekszyl-sie-przemyt-z-ukrainy-do-polski
16
@osa91 Niemcy nie zakłamują historii? XD to przypomnę choćby o „polskich” obozach zagłady. A teraz jest wspólne pisanie podręczników do historii.
1
Za takie czyste zagranie jak przy drugim golu to Ferran dostał czerwoną kartkę.
0
@Linnox po pierwszym zdaniu od razu pomyślałem, że o taki recykling chodzi
12
Oglądam skróty 7 kolejki na C+ i czekam na sytuację z Endrickiem. Co za zaskoczenie, że nawet o tym nie wspomnieli.
0
@tbas piękne mieszkanie. I ile na meblach zaoszczędzisz.
a gdzie myje naczynia? W łazience?
0
Ile meczów zawieszenia dostanie? Przecież o sędziach nie wolno mówić.
1
@MOLESTA tak dla przypomnienia to Ukraińcy i „wyzwalający” nas sowieci również byli ich sojusznikami. Do tego rząd Vichy we Francji. Prescot Bush współpracujący z hitlerowskimi firmami. Itd. Tylko poszliśmy w romantyzm przez co wymordowali miliony Polaków zarówno naziści jak i sowieci.
1
Instrukcje były niejasne
3
@Pedri16Future i to są prawdziwe przestepstwa a nie jakieś byle gwałty czy ataki nożem.
0
@Sulimo regionalne to najlepsze ciastka. Jak je kupuje to nie zdążę dojść do domu a już paczki nie ma
0
Jak to się stało, że taki napastnik jak Wojtek Kowalczyk grał chyba z 6 lat w Hiszpanii i ma strzelonych tylko 14 bramek?
1
Będą prowadzone kontrole bobrów
https://x.com/RokitaDiabel666/status/1838614706350665951
0
@Tomason słownik języka polskiego ma jednak inne zdanie niż ty
1. «zapora wodna wznoszona przy regulacji rzeki»
2. «trudność, przeszkoda»
3. «sposób przeciwdziałania czemuś»
4. «budowla odgradzająca w kopalni jedną część wyrobiska od drugiej»
0
@Kazragore ja podam. Bo najpierw powinien iść pod gilotynę.
1
@tbas @LjakRoberciik oby ci dziennikarze nie powoływali się na polskich dziennikarzy.
0
Ale tutaj jest grzany temat Szczęsnego. To tylko w Polsce jest ten temat czy w Hiszpanii też się przewija?
0
@norbi77 człowieku …. Przypomnisz ile to punktów Xavi zrobił do momentu transferów grając kupe?
Przypomnisz też na którym miejscu była Barca do momentu przyjścia Xaviego?
No super, że Traore zagrał dobrze 2 miesiące, ale co w związku z tym? A w lidze jakie liczby Traore wykręcił? Golę? Asysty? W ilu meczach zagrał więcej niż 45minut?
Tak swoją to pytałem ile punktów zrobił tymi plackami do końca stycznia czyli przed przyjściem Traore i Auby. Wygląda, że więcej niż Koeman.
Tak przypomnę też, że ten placek zrobił mistrza kraju, rozbił Real 4:0 na wyjeździe a Koeman z Messim, Griezmanem ledwo 3 miejsce.
Możesz podać ile to minut Jutgla zagrał u Koemana?
0
@norbi77 wow. Auba i Traore przyszli na koniec stycznia. Przypomnisz wyniki Xaviego do ich przybycia?
Do tego 40-latek miał być tym wielkim transferem?
I jeszcze Dembele przywoływać jako transfer jest żałosne.
A tak w ogóle to sam się ośmieszyłeś bo Jutgla czy Abde nie grali u Koemana tylko dopiero jak odszedł.
0
@norbi77 i Xavi tym wyciągnął wicemistrzostwo.
0
@norbi77 tak patrzę na skład, który miał Korman i widzę: Messi, Griezman, Alba, Busquets, de Jond, Pjanic, Coutinho, Fati i niczego nie wygrał. Rzeczywiście tylko narzekać
1
@BTW jeżeli chodzi o ubezpieczenie to też może być tak, że ubezpieczyciel nie chce ubezpieczać budynków na terenach zalewowych.
0
@kamiVeB miałem wrażenie, że jak wszedl to gra zaczęła być spokojniejsza niż gdy był Pedri.
7
Wiem, ze wczoraj skład był trochę rezerwowy, ale obrona musi zacząć lepiej grać. Wczorajsze zagrania za obronę, podobnie jak z Monaco, wprowadzały sporo zamieszania i stworzyły kilka sytuacji przeciwnikom. Przecież grając tak z Realem to nas zniszczą. Real gra mnóstwo takich piłek na wychodzących z głębi Rodrygo i Viniciusa. Tak rok temu rozjechali Barce w CdR.
12
Teraz na meczach Barcy to nawet nie mam kiedy na telefon spojrzeć. Cały czas jest akcja i coś się dzieje.
W poprzednim sezonie mecze były tak nudne, że patrzyłem w telefon z przerwą na sprawdzenie co się dzieje na boisku.