ObiwanKenobi
Dołączył/a: wrzesień 2024
10 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@MOLESTA sorry, mój błąd. Zmienili chyba obligatoryjne zabieranie aut. Czyli teraz sąd musi orzec zabranie auta
1
@MOLESTA przepadek samochodu? XD a czy to nie oni cofnęli zabieranie aut za jazdę po pijaku?
0
@Pressinho a to czemu się nie oburzacie na Adolfa Huttera? Przecież wiadomo na czyją to cześć.
0
@Galford tak, jasne. Zupełnie ci się w głowie poprzestawiało? Co do tego mają obozy? Słowo heil było używane na długo przed nazistami, ale rozumiem, że teraz jest zakazane i Niemcy już go nie używają?
8
Tych dwie niepełnosprytne babki mają aż takie plecy, że rzecznika wywalili zamiast nich?
2
A co w tym strasznego? Czy heli to nie oznacza czasem „zbawienie” lub coś podobnego??
Tłumacz pokazuje „cały i zdrow”
4
Tylko kibic Realu mógł mu dać taką notę
1
Po prostu dla Ter Stegena trzeba znaleźć odpowiednią pozycję. Może to być pozycja siedząca obok sztabu szkoleniowego, ale niestety rezerwowy bramkarz wcale nie jest lepszy.
6
Narzekacie po meczu, ale spójrzcie jak progres drużyna zrobiła. W pucharze Gampera Barça przegrała 0:3. Teraz 1:2 i to z jednym zawodnikiem mniej.
0
@Tasde 1. To jak nie chce ci się czytać to chociaż zapoznaj się z pierwszym swoim komentarzem do mnie.
Pokazałeś w nim, że myślenie samodzielne w twoim przypadku polega na decydowaniu czy chcesz się wypróżnić czy tylko wysikać.
2. Dwa punkty i dwie manipulacje. XD widzę uczysz się od rudego.
To masz konferencję
Tak z grubsza: ponury niż rozlał się nad zachodnią częścią naszego kraju i powoduje opady, ale chcialbym od razu powiedzieć na poczatek, też łączyliśmy się z prognostykami i te prognozy nie są przesadnie alarmujące.
Szkoda też, że swojego cytatu nie dokończyłeś bo dalej jest: raczej w górach, ale czasami zdarza się w miastach z jakichś powodów i na te zdarzenia będziemy chcieli być perfekcyjnie przygotowani
Dalej też ciekawie: Nie ma dzisiaj powodu do paniki, ale jest powód, żeby być w pełni zmobilizowanym
Dla porównania masz wypowiedź z kolejnego dnia
I cytuje: ten niż nie jest przewidywalny i prognozy się zmieniały się, ale generalnie one nie są optymistyczne.
I kto tu łyka po same kule? Zbłaźniłeś się na całego.
Tylko nie sobie kręgosłupa jak będziesz robił kolejnego fikołka XD
0
@Abegor „Patrząc na to, że Einstein był ojcem fizyki kwantowej, aktywnie zachęcił prezydenta USA do budowy bomby. Więc można by uznać, że w jakimś sensie brał w tym udział.” to ja bym powiedział, że Kolumb miał w tym udział bo bombe zbudowano w Ameryce a jakby tam nie dopłynął do mogło by jej nie być.
myślałem, ze fizyka kwantowa to zaczęła się odHeisenberga albo Schrödingera.
„definicji słowa użyć ze słownika języka polskiego PWN użyć - zastosować coś jako środek, narzędzie. Czy celem odpalenia bomby było przemodelowanie krajobrazu pustyni w Nowym Meksyku?” A co za różnica? Może im się nie podobała. Proste pytanie: czy została tam na pustynia użyta bomba czy nie?
Gdzie napisałem o liczbie zabitych? Ale tworząc bombe wiedzieli, że zginą ludzie, w trakcie prac wiedzieli już jaką siłę będzie miała, ale tak, tylko na chłopski rozum mogli przewidywać bo to tylko eksperci, o których cały czas piszecie. W takim razie czym oni różnią się od człowieka co spróbuję gasić olej wodą? Też mógł nie wiedzieć co się stanie, ale później jest już bogatszy o to doświadczenie.
„Zdrowy rozsądek nie zbudował mojego doświadczenia tylko lata nad książkami i w laboratorium” zgadzam się, ale zauważ, że to właśnie doświadczenie i wiedza budują zdrowy rozsądek.
„I tak założenie, że ludzie często negujący prawa chemii, fizyki, matematyki, biologii często nie mają racji” tutaj się zgodzę, choć z wyjątkami. Naukowcy też często negowali coś co było przyjęte za pewnik i stąd mamy rozwoj, ale to inna para kaloszy bo oni musili dowieść swojej racji.
„Choć zdaje mi się, że zbudowane osobiste doświadczenie nie jest chłopskim rozumem).” Ja uważam, że chłopski rozum to właśnie zdrowy rozsądek wynikający z doświadczenia
Przykład z tymi bateriami też jest dobry bo już wiesz, co się nadaje lub nie. To samo z naukowcem, który zapewne też musiał wykonać podobne testy, opisał to przez co skróciło poszukiwania kolejnym osobom.
„mamy już dwóch inżynierów na 560 parlamentarzystów faktycznie większość :)” ale ta większość dotyczyła tego, że politycy nie wiedzą o czym mówią.
Akurat covid to zły przykład tzn dla mnie idealny bo w tym przypadku sporo autorytetów, naukowców i ekspertów się zwyczajnie zbłaźniło. Tylko w tym przypadku była to kwestia medialna.
Ale tak też jest z nowym tematem, ze naukowcy wysuną tysiąc teorii, z których jedna może się sprawdzić.
Ale dla kogo taki Dziki Trener jest autorytetem naukowym? Słyszałem go kilka razy i wypowiadał się na bieżące tematy a nie o fizyce kwantowej. Chyba można jeszcze wypowiadać opinie? Czy to już zabronione?
A @Tasde nie ma racji bo z jego wypowiedzi wynika, że nie możesz się wypowiedzieć z żadnym temacie tylko zawsze musisz słuchać ekspertów. Powiedział to zapewne w kontekście powodzi czym skrytykował też Tuska. Szkoda, że on nie posłuchał tych ekspertów tylko walnął coś o małym zagrożeniu.
Pozdrawiam
0
@Kuchar zapomniałeś o demokracji walczącej.
A teraz możesz się uśmiechać.
0
@Abegor „Możesz badać zjawisko A Nie mieć o nim pojęcia, ale znać np. matematykę wyznaczyć równanie regresji liniowej i przeciągnąć krzywą przez nieskończenie wiele punktów na tej krzywej” tak zdecydowanie o to chodzi w chłopskim rozumie. XD
„Einstein i chyba Szilard napisał bdo Rosevelta żeby uruchomił projekt Manhattan bo Hitler jest zły” i to od razu oznacza, że brał w tym udział?
„No, ale przetestowanie prototypu to nie jesy użycie bomby” serio? To nie jest użycie? To niech taki ekspert wytłumaczy jaka jest różnica jeśli w czasie testów nie użyto bomby.
„Jednak większość ludzi instynktownie użyje do tego wody, albo nawet będzie dmuchać.” Ale jeżeli instynktownie to zrobią to co to ma wspólnego z chłopskim rozumem? Instynkt to chyba działanie bez zastanowienia i myślenia.
„Stawiam dolary przeciwko orzechom, że ani jedna osoba publiczna z konfederacji i nie tylko "która ma/ robi zasięgi w jakimkolwiek stopniu nie rozumie o czym mówi jeśli chodzi o szeroko pojętą naukę techniczna„ „ rozszerzyłbym to na większość posłów niezależnie od opcji, ale mimo to przyjąłem wyzwanie i poproszę o dolary. Bartłomiej Pejo, poseł, „Absolwent inżynierii pożarniczej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej (uzyskał tytuł zawodowy inżyniera w 2009 oraz magisterium w 2011)”
„A skad wiem, że naukowcy statystycznie częściej mają rację. Raz z doświadczenia,„ czyli na ten krytykowany chłopski rozum XD.
„dwa gdyby było inaczej to za metodę otrzymywania monokryształu krzemu odpowiadała by Blok Ekipa, a nie Jan Czochralski, bo na chłopski rozum przecież to zadziała tak jak działa” i kolejny podstawowy błąd logiczny. Próbujecie udowadniać, że na chłopski rozum to się wymyśla nowe technologie itp. A to chyba nie o to chodzi. Z drugiej strony jak dochodzi do odkrycia? Czasami najpierw jest teoria, którą sie testuje później jest to poprawiane aż wyjdzie. Lub w drugą stronę najpierw coś wyjdzie nawet przez przypadek a później do tego teorie się dopisuję. Więc to nie jest tak, że coś sobie wymyśla i od działa.
„Jednak istnienie 50 płci jest nielogiczne, a nie zależy od chłopskiego rozumu” a na jakiej podstawie tak twierdzisz, jeżeli profesor mówi inaczej?
„Natomiast naukowiec, który powie: homoseksualizm jest normalnym zjawiskiem występuje u zwierząt występował i u ludzi od lat. Może mieć prędzej rację niż np. gorliwy katolik twierdzący, że to nie prawda” a na jakiej podstawie tak twierdzisz? Zjawisko normalne oznacza zgodne z normą. Promil ludzi z taki skłonnościami i jeden przypadek wśród zwierząt nie oznaczają jeszcze, że to norma więc jak prędzej może mieć rację?
0
@Kuchar ale to był wysryw Hołowni. To, że akurat republika to puściła na małe znaczenie. Rozumiem, że dozwolone są tylko materiały TVNu
0
@tristan87 może i tak, ale widzę też jak się Hołownia opalił po pytaniu o tą Wielichowską i jej protesty. Rozumiem, że w tę stronę to nie wolno pytać. Można tylko pytać Zalewską o uwalenie projektu, ale rządzących o protesty przeciw budowie już nie.
Ewentualnie jeszcze można Dudę pytać o dożynki.
1
@Abegor to może sprawdź jeszcze raz co to oznacza. „przewidywanie przebiegu jakiegoś zjawiska w warunkach nieznanych na podstawie znajomości analogicznego zjawiska w znanych warunkach”. Ale to przewidywanie na czym polega? Na porównaniu czegoś czego nie znasz czymś co już znasz. Tak czy nie?
„Kiedy naukowcy odpalili bombę atomową?” W 1945 w Nowym Meksyku.
„Einstein z Openheimmerem kluczyk przekręcili?” Może tak, aż tak nie wnikam. A tak swoją drogą to przypomnisz mi kiedy Einstein uczestniczył w konstruowaniu tej bomby?
„Czy w samolocie lecieli i osobiście ją wypchneli z lecącej maszyny.” Skoro tak twierdzisz
„Przecież @Tasde dość dobrze zobrazował pułapkę chłopskiego rozumu na przykładzie płonącego oleju.” Nie widziałem, aby do mnie coś takiego pisał, ale już przeczytałem. A czemu zakładacie, że każdy wie, że ogień gasi się wodą? A może myślą, że się na niego dmucha bo tak gasisz zapałkę? Jednym słowem twierdzicie, że każdy, kto nie jest naukowcem nie ugasi patelni bo do tego trzeba mieć doktorat. Zwykły człowiek nigdy nie widział jak to się robi, nie miał takiej sytuacji, w szkole nie uważał itd? To wiedza zastrzeżona. To samo z powodzią. Skąd np. Ludzie wiedzą, żeby napełniać worki piaskiem, aby zrobić z tego wał jeżeli nigdy wcześniej ich nie zalało? Taki rolnik też nie jest botanikiem a wie kiedy siać, kiedy zbierać. Skąd jeżeli żaden naukowiec mu tego nie powiedział?
„Nie wiem o co Ty się tak sadzisz” o durne pisanie, że samodzielnie myśleć to można tylko o wypróżnianiu. A przypominam, że nie piszemy o odkrywaniu koła na nowo tylko o sytuacjach i zjawiskach doskonale ludziom znanych.
„Idealny przykład chłopskiego rozumu zaprezentował dziś jaśnie oświecony piewca wiedzy Konrad Berkowicz będąc zszokowanym, że z wilgoci i zimna powstał śnieg w górach” widziałem ten wpis i naprawdę tylko to z niego wyciągnąłeś? To słabo bo wyglądało to na nabijanie się z „klimatystow”.
„Czy naukowcy się mylą pewnie! Jednak statystycznie częściej mają rację niż "chłopski rozum". ” a pokażesz te statystyki? A tak na serio to na jakiej podstawie robisz takie porównanie bo nie bardzo rozumiem. Tutaj przykład humorystyczny, ale czy profesor (zwany w tym przypadku błędnie naukowcem) twierdzący, że jest 50 płci ma rację a „chłopski rozum się myli”.
0
@Safrani a nie widzisz co skomentowałem czy masz z tym problem? Ja dokładnie wiem co skomentowałem. Odpał Hołowni.
0
@Safrani a cos co było wcześniej złagodzi tę piękną wypowiedź?
2
Co tu się odwaliło?
Nie pytaj co zbiorniki retencyjne mogą zrobić dla ciebie, ale co ty zrobiłeś dla zbiorników.
1
@Commandement ale to ty piszesz coś o szybko i bezpiecznie. A ja widzę coś zupełnie innego. Widzę bananowych gówniarzy, którym ojciec kupił auto, i którzy imprezują i nie boją się konsekwencji bo ojciec i tak ich z tego wyciagnie
0
@norbi77 tutaj masz to czego dotyczyło to także. Przyznam, że zdziwiło mnie, że centrum zarządzania kryzysowego nie jest przygotowane i nie ma worków z piaskiem.
0
@karci0 oby. Przy tym co się wydarzyło to nie wiem czy poszkodowana cokolwiek widziała. Najedziemy raczej w świadkach jak np w tym co nagrał wypadek.
0
@Commandement jak ma być to jazda bezpieczna z promilem alkoholu we krwi?
4
Co za ludzie. Najgorsze jest to, że jak nikt nic nie powie i nie ustalą sprawcy to nic im nie zrobią. Chyba, że za nieudzielenie pomocy bekną.
1
@Tasde widzę właśnie, że potrafisz myśleć jedynie o sraniu. A patrząc na różne twoje komentarze to defekacja jest jedynym czym się zajmujesz.
Normalny człowiek nie musi myśleć czy chce mu się srac bo odczuwa taką potrzebę. A już sam proces myślenia nie wymaga mimo że angażuje układ nerwowy. Jest też coś takiego jak odruch warunkowy i bezwarunkowy. Ale chyba jesteś jedynym, który o tym myśli.
„Analiza informacji w oparciu o doświadczenie to nie jest chłopski rozum.
W chłopski rozum wchodzisz, gdy zaczynasz zmyślać albo łączyć rozdzielne wątki, czyli inaczej mówiąc, ekstrapolować doświadczenia niezwiązane.” znów coś ci się pomyliło. W chłopski rozum wchodzisz, gdy bazujesz na swoim doświadczeniu w takiej lub podobnej sytuacji a nie gdy coś zmyślasz jak ty teraz.
A tak w ogóle to ekstrapolować oznacza porównanie zjawisk podobnych do siebie a nie piernik z wiatrakiem.
Jak widać sam odlatujesz z tym piwem. Czy w twoim przykładzie oznacza, że u takiej osoby piwo nie jest dobre na sen?
„Z bombą atomową to już w ogóle odjechałeś.
Wiesz czym jest bomba atomowa i nie musisz wiedzieć jak działa, bo znasz skutki wybuchu bomby atomowej, ale tą wiedzę skądś posiadłeś.A gdybyś nie wiedział czym jest bomba atomowa?”
Z tą bomba to też strzał w kolano bo dopóki jej nie użyto to nie wiedziałbym o jej skutkach, ale to ci eksperci, na których ciągle się powołujesz wiedzieli jakie będą skutki a mimo to ją zbudowali i użyli. Dobrze też wiesz czym jest powódź i jak powstaje a nawet znasz jej skutki. Skąd masz taką wiedzę? Bo eksperci wyliczyli?
„przykład chłopskiego rozumu masz w przypadku elektrowni jądrowej, ludzie jej nie chcieli bo w Czarnobylu wybuchła.” ale wiesz, Czarnobyl to nie jedyny taki przykład, prawda? Masz Fukushime, Bohunice itd.
„No a tak się składa, że ekolodzy (prawdziwi, którzy mają pojęcie o czym mówią) nigdy nie płaczą z powodu pożarów lasu, bo emisja CO2 z takiego pożaru jest zerowa - wszystko wróci z powrotem do odrastającego lasu w czymś co się zwie cyklem węglowym.” że co? XD emisja płonącego lasu jest zerowa? XD to, że to CO2 zostanie pochłonięte przez inne drzewa nie oznacza, że emisja jest zerowa. Zerowy bilans nie oznacza braku emisji. Może jednak zajmuj defekacja a nie łączeniem kropek XD.
„Wszystko co masz wokół siebie, możliwe także, że to, że jeszcze żyjesz to efekt tego, że ktoś nie myślał samodzielnie tylko korzystał z wiedzy nabytej.” Czyli według ciebie korzystanie w wiedzy, nie tylko swojej to już nie jest myślenie? To kolejny raz napiszę, że według twojej definicji to prawie nikt nie myśli bo nawet rozwój technologii to korzystanie z wiedzy nabytej. A ta nabyta wiedza to skąd się bierze?
„Nie słyszałem od żadnego naukowca, żeby myśleć samodzielnie, natomiast słyszę to od ludzi, według których miliardy CO2 pompowanego do atmosfery nie może zmienić klimatu na ziemi, ale może to zrobić jakiś HAARP.”
Czy według ciebie wszyscy naukowcy są ze sobą zgodni? Czy naukowiec nie może się mylić.
A tak swoją drogą to jaki % tej całkowitej emisji do człowiek? Ale wiesz też, że są narzędzia do sterowania pogodą i sporo państw z tego korzysta?
0
@tristan87 jakby tylko miarą pomocy była ilość zdjęć.
0
@Tasde jeżeli musisz myśleć nad czy chce ci się sr.ć to masz spory problem. To jest podstawowa czynność orgazmu i nie musisz nad tym myśleć.
Czyli według ciebie myślenie sprowadza się tylko do wymyślania czegoś nowego? To wygląda na to, że w Polsce nikt nie myśli.
Nie pomyślałeś (wiem, że to według ciebie zabronione), że myślenie sprowadza się też do decydowania o tym co jest dobre dla danej osoby, o analizie informacji w oparciu chociażby o doświadczenie? Przecież myślenie to po prostu przetwarzanie informacji. Czym innym jest jakie wnioski wyciągniesz z tego przetwarzania.
Sprowadzasz myślenie do absurdu. wychodzi na to, że ja, nie mający np. pojęcia o procesach prowadzących do wybuchu bomby atomowej nie mogę już powiedzieć, że bomba atamowa to zło i może zabić tysiące ludzi?
Rzeczywiście samodzielne myślenie to coś śmiesznego bo teraz rzadko się zdarza i trzeba wyśmiewać.
A co do taniej sensancji to dziwisz się ludziom, że nie wierzyli w kolejne sensancje? Na każdym kroku jesteśmy atakowani samymi sensacjami, ciągle straszeni itd. Jest tego tak dużo, że ludzie chyba przestali na to zawracać uwagę.
A ekspertem według ciebie jest ktoś kto dwa dni przed powodzią powie „będą spore opady deszczu i was zaleje”. Do tego nie trzeba się szkolić latami tylko wiedzieć, że na tych terenach wcześniej była powódź i sprawdzic prognozowaną ilość opadów.
A co do domorosłych „ekspertów” to nie przypominam są, aby przed powodzią tak się udzielali. Tacy eksperci pojawia się dopiero po fakcie, ale to nie oni są odpowiedzialni za strategię w takich sytuacjach tylko ci co szkola się w tej dziedzinie latami i co z tego wyszło?
@LambiPL
11
@Tasde „o zdecydowanie lepsza opcja, niż słuchanie chłopskiego rozumu i samodzielnego myślenia?”
Tu się zgadzam. Jak można być tak głupim, aby myśleć samodzielnie. Nie po to mamy telewizję, żeby jeszcze ktoś chciał sam myśleć.
0
@Gall może przestań oglądać TVP bo propaganda źle działa na Ciebie.jakbys przeczytał załącznik to jest tam napisane
„Opracowane w latach 2003-2009 „Studium Ochrony przed powodzią Kotliny Kłodzkiej ze szczególnym uwzględnieniem Kłodzka” przestało obowiązywać w 2014 roku, co spowodowało konieczność aktualizacji hydrologii i hydrauliki dorzecza Nysy Kłodzkiej,”
Czyli jednak poprzednicy niczego nie wymyslili.
2
Dobrze, że mamy tych ekologów działających dla naszego dobra.
Ciekawe czy ci mieszkańcy co protestowali to też zostali zalani?