ObiwanKenobi
Dołączył/a: wrzesień 2024
10 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
13
@pluszek I ten argument „ bo większość Polaków nie płaciłaby podatku dochodowego” XD
13
Jedno co się rzuca w oczy to Amrabat, który poszedł za 9mln a od Barcy chcieli 40mln. I Fresneda za 12mln a od Barcy chcieli chyba 20mln.
Przyzwyczaili się za Bartomeu, aby doić frajerow z Barcelony i nadal tak próbują.
1
@Amigo_Blanco ja tylko stawiam pytania, niczego nie udowadniam. Mam też inne pytanie, które niżej zadałem „na wikipedii (tak wiem, że słabe źródło), że źródłem zanieczyszczeń w Krakowie w 34% są piece na paliwo stale(dane z 2013). To jeżeli zakazali korzystania z nich to czy powietrze nie powinno się poprawić o te 30%?”
To jak to jest, że w Krakowie nic się nie zmieniło?
1
@david89 zapewne masz rację i nie mam zamiaru się z tym kłócić, ale teraz tak patrzę na wikipedii (tak wiem, że słabe źródło), że źródłem zanieczyszczeń w Krakowie w 34% są piece na paliwo stale(dane z 2013). To jeżeli zakazali korzystania z nich to czy powietrze nie powinno się poprawić o te 30%?
0
@Hasszz czyli twierdzisz, że kontrole, którymi miasto się chwali nic nie dają? https://gazetakrakowska.pl/krakow-kontrole-strazy-miejskiej-i-wystawione-kary-za-palenie-w-piecach/ar/c1-16045407
Ludzie i tak tak jak dotychczas?
Ale to jednak nie Katowice są na drugim miejscu pod względem złej jakości powietrza tylko Kraków, w którym jest zakaz palenia.
4
@david89 ale jak nie ma ruchu powietrza to jak ono wpada z tych pobliskich wiosek?
7
Ostatnio tutaj ktoś narzekał na palenie węglem przez co u niego w mieście jest zla jakość powietrza a jedno miasto jest nawet na 5 miejscu na świecie pod tym względem. I tu pojawił się przykład Krakowa. Od 4 lat nie wolno palić węglem ani drewnem w piecach a Kraków wczoraj był na drugim miejscu pod względem najgorszej jakości powietrza.
To jak to jest? Nie wolno palić a nic się nie zmieniło? Tylko nie wmawiajcie mi, że to wszystko wina pobliskich wiosek.
https://wiadomosci.radiozet.pl/krakow/mieszkancy-dostali-alert-rcb-obowiazuje-drugi-stopien-zagrozenia
3
@Lucerfi co Ty mówisz? Przecież to było świetnie przebadane przed podaniem, bezpieczne i prawie w 100% skuteczne.
5
Zareklamowała mi tik toka i teraz zastanawiam się na jego założeniem.
1
Myślałem, że żona go odstawiła, ale już wrócił do jej łask i zrobił dzieciaka.
0
@Toretto ale jak to? Kraków nie pali węglem ani drewnem i nie jest zielony? To chyba coś nie tak.
0
@Toretto a jak sytuacja w Krakowie po zakazie palenia? Pewnie cały zieloniutki
0
@ranger3120 miałem napisać, że @Borneo juz na pewno wziął, ale dałeś teraz zauważyłem warunek jaki dałeś.
1
@Bobo25 może i jakaś bomba bo policjanci też strzelali w kierunku domu więc coś się działo
0
@Foton obiło mi o uszy, że to butla z gazem
0
@Bobo25 tak wiemy. Jest oficjalne porozumienie to za 5 lat będzie też kolejne.
Wiem, że czasami ciężko zrozumieć co jest napisane, ale mógłbyś czytać jednak całość. z jednej strony jest porozumienie a z drugiej strony spółka mówi, teraz jest kryzys dlatego zwiększamy wydobycie, ale za 6 lat to już na pewno węgla nie będziemy potrzebować.
Wystarczy przez chwilę pomyśleć z czego będziesz miał prąd za te 6 lat
0
@Bobo25
Jak nie stoją w sprzecznosci? W sytuacji normalnej mieli odejść od węgla w 2038, ale w kryzysie energetycznym odejdą wcześniej. Logiczne XD.
Czyli co? Jak kryzys na Ukrainie minie to co wtedy? Nagle węgiel ruski będzie ekologiczny? Czy może gaz ruski będzie ekologiczny chociaż ty musisz wymienić piec gazowy bo nieekologiczny.
Ale ty z kolei już masz pewność że oni wycofają się z węgla w tym czasie.
2
@Bobo25 dlatego geniuszu dałem ci też drugi cytat od przedstawiciela RWE. Rozumiem, że ten kryzys energetyczny zniknie nagle w 2030 roku i wtedy tylko na wiatrakach będą polegać XD
0
@Safrani to wyprowadź się ze Śląska
2
@Bobo25 i tylko na tym się zatrzymałeś? To może dalej doczytaj czy to już za trudne.
„Jednakże, ostatnie półtora roku wyraźnie pokazały, iż niemiecki sektor energetyczny może być nieprzewidywalny, w związku z czym należy podchodzić do wskazanej daty z pewną dozą ostrożności.”
„Głos w sprawie zabrał również koncern energetyczny RWE. Spółka zasłaniając się trwającą na Ukrainie wojną, jednoczenie argumentuje, że konieczność wydobycia węgla wynika z nasilającego się kryzysu energetycznego.”
Więc już widzę ten 2030
1
Postawmy sobie wiatraki pod samym domem a w tym czasie Niemcy niech rozbierają wiatraki, aby zrobić miejsce dla kopalni odkrywkowej.
https://energetyka24.com/gornictwo/wiadomosci/niemcy-usuwaja-wiatraki-by-zrobic-miejsce-dla-kopalni-wegla-brunatnego
2
@Montjuic jak chcą się wyładować to do kamieniołomów z nimi i zaraz im się odechce
0
@Kgorecki2500 w 1z 10 dostaną pytania „ilu było 3 Króli?” I połowa się wyłoży.
2
Polsat - Kalambury (prawie cały odcinek) (16.04.1996)
Na jednej kanapie Janusz Korwin-Mikke, prof. Lech Falandysz, Stanisław Michalkiewicz, Donald Tusk i do tego Małgorzata Foremniak i Sylwia Wysocka.
Przyznam, że przyjemnie się to ogląda.
Ps. Donalda już wtedy ciągnęło do Berlina XD. 18:02 „na Berlin”
13
Polacy chcieliby wyższego podatku dochodowego. Jeśli ich środki trafią na klimat
Aby pomóc gospodarstwom domowym o niższych dochodach w poradzeniu sobie z kosztami zielonej transformacji, 65% polskich respondentów byłoby skłonnych płacić większy podatek dochodowy, wynika z szóstej edycji ankiety Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) dotyczącej klimatu
Hahahaha. Niezły towar tam mają.
https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/9365419,polacy-chcieliby-wyzszego-podatku-dochodowego-jesli-ich-srodki-trafia.html
1
@FcPortoFan1999 Legia odpuści jak podpisze Aruabarene.
18
@Mns21 ale kto go weźmie?
9
@masa11 Ale wrażenia są dobre
6
@BorzyKrzys a może to było celowe zagranie? Najpierw wrzucić takie zmiany, na które nikt się nie zgodzi a później niby je poprawia i złagodzą, ale będą zawierały to co od początku chcieli, a ludzie się uciszą bo coś złagodzili.
Chociaż akurat naszych polityków o coś takiego bym nie podejrzewal
0
@insp1re miałem to to napisać. Wreszcie była ta najprostsza a jednocześnie najbardziej efektywna gra czyli zagranie i od razu wyjście do zagrania.