0



jest to geniusz nikt w lidze brazylijskiej nie jest ślepy i nikt nie płaciłby w Santosie takich bajońskich sum na gaże zawodnika.

0

błąd od ligi brazylijskiej - nie europejskiej :)

0

Lucas Moura robił z Alby chorągiewkę, mało kto już chyba pamięta mecz Barcy z PSG, szczęśliwie awansowaliśmy, a Moura zagrał dobre zawody,
a w opinii ekspertów od ligi europejskiej i od skautingu Neymar jest o klase lepszy od Moury,
po drugie styl Barcelony odpowiada tańczącemu Neymarowi,

0

3:2 z Atletico i mistrzostwo !

0

Europa jest dumna, bo UEFA, FIFA praktycznie należy do Europy - Platini i jego następca na 99% będzie z Europy,
piłka europejska jest dumna, dlaczego bo ściąga najlepszych piłkarzy do siebie, na swoich warunkach, 3/4 klubów w europie i to nie tylko z czuba, ale i z 2,3,4 lig bazuje na sile piłkarzy z Brazyli i innych krajów ameryki południowej,
dlaczego tutaj z wielu Was nie wierzy w potencjał Neymara, lub uważa że nie jest dużych pieniedzy ?
Bo wszyscy żyjemy w erze populizmu, że piłka nożna to europa, kibice identyfikują się z tym czy chcą tego czy nie chcą, nawet kwestia tego że to Brazylia jako reprezentacja jest najlepsza w historii piłki nożnej - 5 x mistrzostwo świata - zanika,
swoją kurtyną zakrywa ją bogatsza europa,
dlaczego Romario, Ronaldo Ronaldinho etc zostali docenieni dopiero jak zagrali w europie?
prawda jest taka że gdyby Neymar grał to co aktualnie gra, i był od młodego chłopaka od początku np. tak jak Messi w Barcelonie, to cała europa by go nosiła w prasie na rękach, a w Brazyli by go nawet nie znali za dobrze, podobnie było z Messim tylko to odwrotna historia do Neymara,
dlatego cena Neymara w porównaniu do wielu grajków w europie - uważam że jest to w granicach 50-70mln (chora cena) ale taki jest świat piłki europejskiej, komercja zabija,
jak i qatar.... prawdziwych fanów BArcy

0

Real faktycznie może mieć magicznie trio Bale - Ozil - Ronaldo (o ile nie odejdzie)
ale Barcelona może mieć magiczny kwartet MEssi - Neymar - Iniesta - Fabregas

transfer Neymara podniesie morale zespołu, podniesie Barce nie tylko medialnie i komercyjnie, bo tego jestem pewien, że po słabym wystepie Barcelony w lidze mistrzów, to zakup i przyjście Neymara powitanie na Camp Nou to będzie dla dziennikarzy całego świata mega gratka,
ale Neymar podniesie myślę przede wszystkim poziom Barcy na tle innych rywali, jednocześnie osłabi rywali -którym nie uda się go kupić, pozwoli na nowe kombinacje w składzie, Neymar to piłkarz podobnie jak Messi uwielbiający mieć swobode w grze, uwielbiający tańczyć z piłką i w polu karnym i na skrzydle.

0

duet MEssi - Neymar vs Ronaldo - Bale
osobiście stawiam na duet z Barcelony,
po pierwsze Messi jest największy jakiego świat w historii widział,
po drugie Neymar może być na poziomie Romario, Ronaldo, Ronaldinho a może być od nich jeszcze lepszy a wtedy o kolejne Złote Piłki dla piłkarza Barcelony będę spokojny.

0

cieżko mi powiedzieć co się stanie z Sanchezem, ale jeśli przyjdzie Neymar to zrobi się troche ciasno w ofensywie, a może taka sytuacja dobrze wpłynie na Sancheza, presja z niego przejdzie na Neymara, a on będzie mógł się skupić na ciężkim trenowaniu i walce o pierwszy skład, z resztą linia ataku:
Messi - Sanchez - Neymar
brzmi imponująco, 3 niesamowitych piłkarzy wszyscy z ameryki południowej - a najwięksi magicy pochodzą większości praktycznie tylko z tych obszarów.
Boję się w marzeniach pomyśleć jak to trio w momencie gdy każdy z nich byłby w życiowej dyspozycji potrafiło by zmiatać rywali z boiska, byłaby to czysta poezja.

0

Bale może i dostosowałby się do Barcy, ale nie do idei klubu, mamy dwóch 'wariatów' po prawej i lewej stronie boiska Alves i Alba do tego bardzo szybki Pedro i Tello.
Neymar transfer do Barcy - piłkarz klucz do budowania kolejnej potęgi w historii futbolu - oczywiście Barca na Neymarze nie może oszczędzać od razu powinni podpisać długi kontrakt i Neymar będzie oczekiwał zarobków w granicy 10mln euro za sezon,
osobiście mimo że nie popieram ogólnie chorych sum jakie świat futbolu płaci na transfery i gaże dla piłkarzy, to jeśli mam patrzeć na to jak piłkarze zarabiają w klubach np. Aguero, Toure, Rooney, Terry, to uważam że Neymar jest całkowicie wart takiej pensji (chorej) aby tylko na wiele lat był w naszym klubie.

Osobiście niewiem co klub zrobi z Sanchezem i Villa, wydaję mi się że najlepiej dla Villi aby się odrodził, jest odejście do Arsenalu, tam z jego umiejętnościami i grą obok Podolskiego, Walcotta, Artety i zwłaszcza Cazorli mógłby się odrodzić a napewno presja byłaby mniejsza niż w Barcelonie.
Oczywiście chciałbym aby D. Villa został w Barcelonie, ale aby sztab trenerski określił jego pozycje jako TYLKO I WYŁĄCZNIE środkowego napastnika.
Podobnie uważam przy Faregasie sztab musi określić jego pozycje jako WYŁĄCZNIE rozgrywajacego, tak jak grał za najelpszych czasów w Arsenalu, Cesc ma wszystko aby w nowym sezonie wygryźć z pierwszej drużyny i pozycji lidera pomocy Xaviego.

0

już raz klubowi uciekł doskonały bramkarz De Gea miał 19lat i był do wyjęcia za dobre pieniądze, jeśli raporty wskazują na Stegena to brać go jak najszybciej i się nie zastanawiać

0

Ter Stegen Neymar - to kierunek dobry klubu oby tak dalej, oby te dywagacje wszystkie były trafne i oby tych dwóch perspektywicznych zawodników trafiło na Camp Nou,
mam nadzieję że klub też tą drogą pójdzie w kwesti nowego stopera nie ok. 30 letni piłkarz a młody zdolny silny do ok. 25 lat :)

0

Neymar
Reina
Marquinhos

to najbardziej prawdpodobne transfery patrząc na aktualny Zarząd Barcy pod wodzą Rosella
Neymar - popieram 100%
Reina - wymiana na linii Barca - Mu - Valdes - De Gea i Barca dopłaca 10-20mln
Marquinhos - Verthongen

0

transfery Barcy zaprzepaszczone
1. De Gea - jak odchodził do MU
2. Verthongen - z Ajaxu do Tottenhamu, mega transfer i dla mnie on byłby lepszy o Silvy i Hummelsa dla Barcy, silny i dobrze wyprowadzający piłkę i bardzo dobrze liderujący obrońca

mam nadzieję że Barce chociaż zrobi wszystko aby Neymar u nas zawitał od sezonu 2013/14

0

Messiah16 spakuj się i idź do szkoły, głupoty piszesz, Messi już jest większy od Maradony

0

Neymar może być Perełką której potrzebuje Barcelona, świeżością i dynamiką która zniknęła w aktualnej Barcie. Sam Messi uwielbiał grać z Ronaldinho podobnie będzie z Neymarem mogą stworzyć duet jakiego jeszcze w historii futbolu nie było. Neymar ma w sobie potencjał Ronaldinho, i do tego jest bardziej dynamiczny, lepiej czuje się w ataku niż R10, możliwe że nie ma takiego strzału z dystansu jak R10 ale do strzałów z dystansu to my akurat piłkarzy mamy.
Mój osobisty cel transferowy nr 1 to Neymar.
Cel nr 2 De Gea (mało realny)
Cel nr 3 Hummels

0

jak dla mnie zakup przez Barce defensywnego pomocnika jako ewentualna zamiana za Songa to mam na myśli tylko dwa nazwiska - Gundogan i Alaba, chociaż gdybym miał kogoś zabrać BVB to mocno pomyślałbym o Hummelsie lub Reusie

0

wiem Leonidas
i tak się zastanawiam gdzie była Barca gdy De Gea był jeszcze w Atletico...... jak można nie było takiego talentu nie zauważyć który grał w ich rodzimej lidze, bardzo duży błąd działaczy Barcelony.
Momentami się łudze że dojdzie do wymiany na linii Barcelona - Mu Valdes - De Gea i oczywiście Barca dopłaci 10-15mln. Osobiście uważam że to byłby najlepszy ruch w nowym oknie transferowym.
Mocno wierze że Barcelona zakontraktuje Neymara - transfer ten definitywnie zakończy przygodę Villi, Afellaya Bojana z Barcą (Villa powinien wybrać Arsenal)
na pozycji stopera ciężko mi powiedzieć co zrobi skąpy jak dotąd Zarząd Rosella, który w konfrontacji z Laportą (który też miał swoje błędy) mimo wszystko wygląda słabo.

0

wymarzony nowy sezon dla mnie :
De Gea
Alves Pique Hummels Alba
Sergio
Fabregas Iniesta
Pedro(Sanchez) Messi Neymar

0

ja byłbym szczęśliwy gdyby Barca na nowy sezon chociaż kupiła Neymara i De Gee i np. Martineza lub Marqouinosa - Ingo ma jednak podobno klauzule odejścia wysoką, podobnie jak MArtinez który nam uciekł do Bayernu,

0

sonda kto był najlepszy jest bez sensu wiadomo że po takim meczu jak wczoraj Messi powinien dostać 100% głosów na zawodnika meczu.

Najsłabszy na boisku XAVI - musi go zastąpić w nowym sezonie Fabregas

0

Wszyscy tu forumowicze to nie Thiago w tym meczu i od nowego sezonu ma przejąć pozycję rozgrywającego serca zespołu tylko FABREGAS !!!!!!!!!!!

0

wydaje mi się że mimo wszystko Sanchez zostanie na nowy sezon,
odejdą Villa Bojan Cuenca Afellay i do tego 50 mln klubu.
Dlatego Barca musi mieć cel nr 1 czyli zakup Neymara nawet za 70-80mln ! i do tego stopera i bramkarza.

0

100 mln mnie bardzo cieszy na transfery, a w tym roku MD ma dużo trafionych informacji na temat Barcy to oznacza że jest blisko klubu,
ale od razu powiem jedno Barcelona jeśli marzy o Neymarze to niech zapomni o 40mln cena za tego cracka to w granicach 55-70 mln, dlatego na pozostałych piłkarzy zostanie jakieś 30-35mln euro i w zasięgu Barcy będą bramkarz i stoper za 10-15 mln euro.

0

jak dla mnie w Barcie Tito na sezon 2013/2014 pewne miejsce w pierwszym składzie mają:
Valdes
Alves- Pique- ?- Alba
Sergio
Fabregas -Iniesta
Pedro- Messi- Neymar ?

zmiennicy: Xavi Thiago Sanchez Deulofeu Adriano Montoya Stegen Masherano Puyol Tello Bartra

szkielet zostaje bez większych zmian, kwestia taktyki dozowania gry w ofensywie Alvesa i Alby aby lepiej wspierali stoperów w defensywie, większe zaangażowanie graczy ze środka pola w konstruowanie ataków, mam tu na mysli zwłaszcza Sergio który poza brudną robotą musi też wspierać rozgrywających pomocników w wyprowadzaniu piłki no ofensywy,
kolejny aspekt to powrót Pedro do swoich zadań na boisku w których spełnia się doskonale, co pokazał nawet w tym sezonie w reprezentacji Hiszpanii,
problem Messidepencji zniknie przez przyjście i grę Neymara - który spokojnie może być drugim RONALDINHO - przywróci sambe na Camp Nou.
Oczywiście potrzeba też świeżości i głodu u wszystkich graczy, gryzienia trawy do ostatniej sekundy meczu jak w meczu z Chelsea i golu Iniesty, zaangażowania i pressingu przez całe 90min w każdym meczu od początku sezonu.

0

Barcelona kupi Neymara za 60-70mln do tego pensja Neymara bedzie ok. 10mln euro za sezon.
Dlatego jedynie do obrony Barcelona kupi Ingo Martineza.
I kupi bramkarza tylko kogo ? szczerze nie mam pojecia,
kwestie 2 nowych pomocników, zabierze transfer Neymara,
ewentualnie sprzedaż Songa i w zamian za niego kupienie jakiegoś młodego defensywnego pomcnika.

pieniadze klubu na transfery o których się mówi ok 50mln + sprzedaż Villi Bojana Afellaya Cuenci pójdą na zakup Neymara i obrońcy za max ok. 10mln

0

Hummels miał mecze chwały w BVB ale też zaliczał wtopy taka też jest rola w piłce nożnej stopera, osobiście jestem za zakupem Hummelsa lub Subotica ale ani ja ani nikt nie powie że np za sezon dwa to np. Marquinhos nie zakryje swoim talentem Hummelsa Silvy Kompanego, ja rozumie że Barca to obrzydliwie bogaty klub i tutaj liczą się tylko zwycięstwa
ale jeszcze do nie dawna Wy wszyscy cules i cały świat robił nagonkę na galaktyczny real że to drużyna tworzona przez paskudne pieniądze a ceniono Barce za tworzenie drużyny przez wychowanków i przez stawianie na transfer młodych perspektywicznych graczy którzy rozwijali się w szeregach Barcy,
jeśli pójdziemy drogą że Barca teraz musi kupić 5-6 piłkarzy zaczynając od bramkarza kończąć na 2 napastnikach ze światowej czołówki to nagle idee klubu zostaną mocno zachwiane a tego tutaj większość forumowiczów (dzieci neostrady) chce, czyli za rok dwa mam powiedzieć na mój klub od tylu lat - "Galaktyczna Barcelona" - jak dla mnie nie była to chwała Realu że dopiero przez zniszczenie normalnej polityki transferowej zaczęli osiągać sukcesy, jak Barca pójdzie tą drogą to będzie mi wstyd nawet z jej zwycięstw.
Tito musi zostać !

0

Ludzie to są spekulacje mediów, prawda jaka padła z ust Tito to to że chce w swojej drużynie Neymara i podoba mu się gra młodego Niemca - a możliwe że chodzi o Reusie lub Gundogana Stegena a może i Hummelsa,

poczekajmy na nowy sezon i transfery, filary drużyny na nowy sezon Tito ma: Valdes, Alves, Alba, Pique, Puyol, Sergio, Fabregas, Thiago, Iniesta,Xavi, Messi, Pedro, Tello - pozostaje kwestia wzmocnień i roszad w pierwszej jedenastce - jak dla mnie przede wszystkim jestem za skończeniem na stawianiu na Xaviego miał swoje chwile chwały ale teraz na jego pozycji jest czas na Fabregasa a w drugiej kolejności na Thiago, a jeśli Iniesta będzie grał tak ospale i bez zaangażowania jak z Bayernem to w nowym sezonie jestem za linią pomocy: Sergio - Fabregas - Thiago - a atak: np. Pedro Messi Neymar

poza tym Barcelona musi odświeżyć skład część piłkarzy sprzedać a kilku nabyć napewno Neymara i stopera, bramkarza,

niepewnymi w Barcie myślę że są i powinni być : Villa Sanchez Song Cuenca Afellay Bojan Fontas

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?