0

jak dla mnie Tito powinien zostać wierze bardzo w niego ale i ja i większość osób pamięta początek sezonu Barcy (najlepsza część sezonu w wykonaniu Barcy) gdy Barcelona wygrywała efektownie, może nie grała takiej tiki-taki jak za Guardioli ale za to oddawała więcej strzałów z dystansu, w efekcie czego Barca mniej rozgrywała piłkę a częściej uderzała na bramkę, sam Tito wtedy w wywiadzie że unowocześnił styl z ery Guardioli, że lepiej zamiast 30 podań z których nic nie wynika poza uciekającym czasem, zagrać 6-8 efektywnych podań i strzelić gola, całkowicie ten styl projekt Tito popierałem, osobiście dla mnie był nawet lepszy od stylu Pepa, bolączką jak dla mnie za Guardioli było granie w stylu "wjechania piłką do bramki" co nie zawsze zdawało egzamin.
Niestety w Bracelonie Tito im sezon był dłuższy tym coraz bardziej było widać słabość mimo wszystko mam wrażenie nie trenera i całości drużyny ale niektórych piłkarzy, którzy w Barcie Pepa grali na swoim najwyższym poziomie, możliwe że byli w życiowej formie,
do tego zespół został z dziesiątkowany przez urazy, kontuzje i jedynym który ciągnął ten wózek był człowiek z marsa - MESSI piłkarski półbóg półczłowiek.
Efektem całego nieszczęścia był dwumecz z Bayernem który obnażył grę tych którzy najbardziej w Barcelonie Tito zawiedli : XAVIEGO INIESTY Villi Sancheza i partnera Pique bez względu czy to był Bartra(nie nadający się jak narazie nawet na rezerwe Barcy) czy Masherano czy Song czy ciągle walczący z kontuzjami El Capitano.

0

skoro Barcelona jako mój klub tak się poniżyła że ma to debilne logo qatar....
to naprawdę jako kibic od dobrych paru lat nie oczekuje a żądam na nowy sezon przynajmniej transferu: Neymara, Guaity, Silvy lub Subotica lub Hummelsa,

niech klub dobrze pomyśli co zrobić z: Villą Sanchezem Bojanem Afellayem Cuenca Masherano Songiem Fontasem

0

co do rewanżu z Bayernem wiem że IceMan i wielu cules zostało zranionych grą i postawą Barcy, wiem że Tito i piłkarze pięknie mówili o remontadzie,
ale w moim skromnym zdaniu uważam, że już przed meczem Barca wiedziała w jakiej jest dyspozycji cały zespół, że Messi nie zagra i że mecz z Bayernem to formalność, uważam za dobry zabieg to oszczędzanie Messiego ponieważ sezon będzie mimo wszystko udany jak Barca wygra ligę a Leo strzeli jeszcze kilka ładnych bramek,
Leo cierpiał siedząc na ławce w meczu z PSG ale w meczu z Bayernem już nie bo i Leo i cała drużyna już przed meczem wiedziała że nie będzie remontady.
Sam po pierwszym meczu powiedziałem że już od następnego dnia jak ucichnie fala krytyki po porażce 4:0, to cały zespół i wszyscy wokół Barcelony będą starali się rozgrzać wiarę, nadzieję i serca kibiców na rewanż, po to aby stadion był pełny, aby było to wydarzenie o dużej randze sportowej i medialnej, ponieważ zwłaszcza współczesny futbol to przede wszystkim komercja - a tak naprawdę ten rewanżowy mecz już był rozstrzygnięty po pierwszym starciu, był dla wszystkich bez historii.....

0

co do transferów tych wspominanych 5-6 wzmocnień byłem osobiście w szoku zwłaszcza jeśli chodzi o 2 pomocników i 2 napastników,
nie potrafię odpowiedzieć sobie na pytanie Po Co? 2 pomocników skoro Barca ma Xaviego Inieste Sergio Thiago Fabregasa i w sumie póki co to Masherano i Songa + cantere, staram się zrozumieć kwestie nie wkomponowania się do drużyny Songa i kupienia za niego Gundogana (choć to raczej nie realny transfer, poza tym Gundogan warunkami fizycznymi bardziej mógłby zastąpić właśnie Masherano) ale 2 pomocnik to jedyne nazwisko jakie mi przychodzi na myśl to ISCO - fakt genialny sezon, najbardziej utalentowany piłkarz młodego pokolenia, ale przecież Barcelona na nowy sezon ma wciąż młodego Fabregasa i Thiago, wystarczy że dostaną więcej szans, i zagrają na swoich nominalnych pozycjach.
Problem mam też z dwoma napastnikami oraz z plotkami, że działaczom Barcy podoba się młody Niemiec,
o ile transfer Neymara mam nadzieję dojdzie do skutku(jest to moje osobiste marzenie) to już kwestia drugiego napastnika stanowi dla mnie problem, po pierwsze taki transfer oznacza sprzedaż Villi i raczej także Sancheza,
w takim razie może Barcelona myśli o Reusie ? była też plotka o Rooneyu osobiście jeśli czysto hipotetycznie szukać mam 9 dla Barcy - stawiałbym na Cavaniego lub Baloteliego patrząc wyłącznie przez pryzmat ich talentu ale klub o nich chyba nawet nie myśli.

0

c.d.
Alves może nie miał sezonu życia ale cały sezon gra solidnie, udowadnia swoją wartość w wielu meczach biegał jak szalony Diabeł, niestety błędna taktyka i mimo dobrych ofensywnych wejść na skrzydło Daniego i efekt taki, że tak naprawdę nie miał on do kogo zagrać ani dośrodkować - ten pomysł zdawałby relacje gdyby w polu karnym Barca miała na pozycji klasycznej 9 rosłego napastnika.
Villa mimo powrotu do zdrowia sezon pod kreską, w wielu meczach mizernie - owszem jestem zdania że MUSI grać tylko na pozycji klasycznej 9,
Pedro to piłkarz KLUCZ - decydujący dla wyników meczów, niestety w tym sezonie kompletnie nie wykorzystany przez Barce a genialnie wykorzystany w reprezentacji
Sergio - sezon mimo, że jest najlepszym defensywnym pomocnikiem na świecie to miał słabsze momenty w tym sezonie grał w kratkę, wierzę że w nowym sezonie wróci świeży, głodny i roztropniejszy,
Sanchez - większość na forum i w Hiszpanie cules winiła go niemal za każdy mecz w barwach blaugrana, on ma wielki potencjał, niestety możliwe że Camp Nou i presja gry dla Barcy go zjadła - powinien się z nami pożegnać - jeśli wróci na nowy sezon świeży - to jego miejsce to ławka rezerwowych - Pedro i Neymar nie dadzą mu dużych szans na pierwszy skład.
Thiago - MUSI dostawać więcej szans gra "inny" futbol niż Xavi, bardziej spektakularny i szybszy, on czeka na szanse aby rozwinąć skrzydła,
Song - niewiem czy zjadła go trema, czy liczył na coś więcej w Barcie - gdyby doszło do sprzedaży Songa i kupnie Gundogana byłbym zadowolony.
Alba - mimo mojej krytyki tego piłkarza po wielu meczach podobnie miał jak Alves miał solidny sezon, kolejny wierzę że będzie jeszcze lepszy.

0

Messi z nowym sezonem wróci jeszcze silniejszy! Chociaż obawiam się, że nikt tak jak Leo nie będzie miał w 2014r. W głowie mundialu w Brazylii i to oczywiście może się niestety odbić na jego grze w klubie.
Iniesta to nasz czarodziej ale mimo wszystko uważam, że to nie Messi był zależny od gry Xaviego co właśnie Iniesta w dużej mierze rozwijał swoje skrzydła gdy spokój w pomocy zapewniał mu Doskonałą grą Generał.
Iniesta po przerwie i regeneracji myślę, że także wróci silniejszy i głodniejszy- ale napewno NIE MA PRAWA grać w ataku na skrzydle!!
Xavi nasza opoka Generał genialnie łączący nasze linie defensywy i ataku - niestety myśle że już nie wróci silniejszy, co więcej jego rolę w drużynie MUSI przejąć Fabregas, którego pozycja jest TYLKO w pomocy, a Xavi od nowego sezonu może tylko wchodzić na 30-40minut, jako wielki tylko i aż zmiennik.
Pique będzie naszym liderem na środku obrony, musi przejąć tą role po Puyolu, który tak jak Xavi będzie tylko i aż zmiennikiem, a Gerard musi mieć koło siebie obrońcę pokroju Subotica lub Hummelsa, a nie bez głowy Bartry lub wybiegającego za bardzo do ofensywy Alby.
Wierzę, że Valdes zostanie przynajmniej jeszcze na rok.

0

Barcelona niech się nie bawi w kwestie że kupi Neymara i przekona go do przejścia ze wzgledów sportowych tylko niech szybko wykłada 50-70mln i kupuje jak najszybciej Neymara potrzebny jest nam jak tlen,
Pewna era s ię kończy Barce opuszczą Villa Sanchez Affelay Bojan Cuenca

0

oglądaliśmy inne mecze Hiszpanii i inne euro 2012 Panowie - królem obrony w Hiszpani był PIQUE !
a Ramos może Gerardowi walizki nosić !
poza byciem boiskowym cwaniaczkiem Ramos nic wielkiego nie pokazuje co udowodnił w meczu z BVB, pięknie Lewandowski go woził, jak dzieci we mgle :)

0

a tak całkiem poważnie nie wchodząc z nikim w polemike wydaję mi się że podobnie jak tutaj na forum kibice się podzielili na tych co tęsknią za Pepem i za tych co kochają i wierzą w Tito i dla których liczy się tylko Tito!
Oglądam też tą nasza aktualną Barce i mam takie wrażenie, że Barcelona także się podzieliła na piłkarzy którzy są za zmianami ustawienia i pewnego cyklu w Barcelonie i tacy którzy są konserwatywni i za systemem Pepa.
I tak:
po pierwsze
Sam Pep stwierdził że głową jego systemu jest Tito
po drugie pamiętam że Tito mimo że był asystentem nie zgodził się z Pepem co do jego roszad w ostanim sezonie i próbach grania systemem 3 obrońcami oraz systemu grania z wysokim napastnikiem - klasyczną 9,
Tito także był za zostaniem Eto'o nie był za transferem Ibry.

jak dla mnie ewidentnie widać że Tito ma swoją myśl trenerską - widać że w ataku bardziej stawia na Sancheza Pedro odsuwa Ville - coraz częściej wpuszcza do składu Tello, oficjalnie ogłosił swoją chęć ściągnięcia Neymara, cały sezon Tito i jego Barca sprawia wrażenie drużyny która szuka pozycji dla Fabregasa ale ja mam wrażenie że Tito ogólnie próbuje znaleźć różne opcję gry w pomocy alternatywe dla Xaviego i Iniesty,
fakt bolączką Tito jest gra w defensywie - mocni pozostali Alves i Pique ale zapędzający się Alba do ataku i niestety lepszy w ataku niż defensywie + dziura na pozycji El Capitano powoduję takie straty w Barcelonie.
Valdes u Tito gra bez zastrzeżeń.

Nie jestem w stanie powiedzieć kogo kupi Barca na nowy sezon - życzyłbym sobie Neymara Hummelsa, De Gea -e, Gundogana,
ale wiem jedno Tito jeszcze zaskoczy wszystkich teraz na niego robiących nagonke.

0

Geble
często Cię popieram ale to co napisałeś o Ramosie i casillasie to weź zacznij kibicować realowi !

0

piona Ciuus ! 100% racji

0

skład na nowy sezon:
VV
Alves Pique Hummels Alba
Sergio
Fabregas Iniesta(Thiago)
Messi Villa Neymar (Pedro)

0

skład na Bayern
VV
Alves Pique Song Abidal
Sergio
Fabregas Thiago
Messi Villa Pedro

0

a po drugie kiepie arturze sam kozaczysz !

0

a ja zawsze jestem w futbolu za porażkami Niemców, Realu, Bayernu, to się u mnie nie zmieni !

0

nowy sezon Fabregas zajmuje miejsce w pierwszym składzie Xaviego dlatego szkoda czasu na angielskie wypociny !

0

nie no może u99artur i cała reszta dzieci neostrady teraz będzie dobrze życzyć Bayernowi bo tam jest Pep.....

sory tak to nie działa, serce fanatyka nie przebacza

0

i nie obchodzą mnie minusy od Was ....... !
nie potrafiłbym z Wami dyskutować !
Wy widzicie inną Barce i Wy inaczej przypuszczam patrzycie na świat nie tyko na piłke nożną!

0

bardzo dobrze że zostaje TITO i bardzo dobrze że na kolejny rok zostaje VALDES - oni to Barca a Barca to oni !
wierzę w transfer Neymara i wierzę że będzie grał swoją sambę - że nie podporządkuje się do twardej taktyki, że dostanie zielone światło od Tito na swój bajeczny styl oderwany od sztywnych celów aby tylko wygrywać mecze - wolę widzieć Barce wygrywającą cały sezon 3:2, 4:3, 5:4 (emocje i magiczne sztuczki Neymara Messiego, bajeczna gra mniej taktyczna) - niż Barce która nie ma przez cały sezon porażki i wygrywa 1:0, 2:0, 2:1

0

po tym artykule Icemana i po tych wypocinach większości z Was cieszę się że nigdy nie oglądałem meczów z Wami jak były organizowane spotkania polskich cules i nie brałem udziału w wyjazdach i imprezach z Wami - mówię tu o tych wszystkich śmiesznych co biadolą na Tito a jakby mogli to by ........... Guardioli.

Pep nas zdradził i wierzę że nastąpi dzień gdzie Barca upokorzy drużynę Pepa, Guardiola powinien zostać Fergusonem - Barcy a wybrał zdradę do Bayernu, poza tym na Pepie są też rysy - zwłaszcza jeśli chodzi o transfery i jego konsumpcyjne podejście do tworzenia drużyny.

stoję po drugiej stronie muru niż Wy bądźcie sobie 'kibicami'
my FANATYCY po drugiej stronie muru !

keep it real

0

IceMan

jedyne co nas łączy to że kochamy ten sam klub!
w mojej opinii twój artykuł to dramat,
ja całkowicie jestem za Tito a wielkość Guardioli zniknęła gdy wybrał Bayern,
za historię Pepa dla Barcy go cenie, aktualnie już jest naszym wrogiem!
Fanatycy za Tito! Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham Cie! BARCA!! Vamos Messi! Vamos Tito!
Vamos Barca!
Tito chce transferów Neymara, Silvy czyli chce aby na Camp Nou wróciła samba - może nie tak poukładany taktycznie i poza boiskiem zespół jak ten Guardioli - ale za zespół grający bardziej bajecznie - futbol dla oka - to się liczy. Cieszę się z sukcesów Barcy za Pepa ale nie mogę mu wybaczyć oddania R10 i Etoo oni powinni kończyć kariery w Barcelonie!

0

doskonale zdaje sprawe że jest to artykuł oparty o mundo deportivo ale tak zredagowany jak na onet.pl czy wp.pl, a stronie FCB zależy chyba na jak najlepszym wizerunku. To wpadanie w fantazje że dla kibiców Neymar idzie w odstawke przez wyczyn Lewandowskiego to już naprawdę przesada. Transfer Barcy nr 1 to Neymar który ma wszystko aby napisać wspaniała historie dla Blaugrana jak Romario Rivaldo czy R10 później pozostają dopiero rozważania nad kolejnymi transferami

0

do autora: Ola wybacz nie jest to moje szowinistyczne podejście, ja poprostu stwierdzam fakty piłka nożna, dziennikarstwo sportowe NIE jest dla kobiet! W tych kwestiach mężczyźni biją Was drogie Panie na głowę- proszę wszystkie Panie zostańcie w faktach, polityce i jako pogodynki(nie mowie też że wszyscy faceci nadaja się na dziennikarza sportowego) ten Artykuł o możliwych zakupie Lewandowskiego jest jak news na onet.pl wp.pl eh

0

świat sie zmienił i polityka transferowa też
kluby coraz bardziej po cichu załatwiają transfery, a puszczają fame w media aby było głośno aby pismaki miały o czym pisać,
np. sprawa Neymara ciągnie się bardzo długo na początku chciała go Chelsea, a później pół europy, od pewnego czasu mówi się że skuteczne sidła Barcelony mają już przedwstępną umowę z Santosem - jeśli to prawda to oczywistym jest że Neymar przyjdzie do nas, ale stałe sensacje w mediach, wypowiedzi ojca Neymara i samego piłkarza że to jeszcze ten klub się o niego pytał, to inny go chce (np. Bayern) to wszystko może być działaniem w celu negocjacji jak najwyższego kontraktu dla piłkarza a także wierności Neymara wobec Santosu i nabijania ceny za sam transfer.
Tak naprawdę nie wiemy do końca kto jest na liście życzeń Tito wśród tych 6 piłkarzy - a może część z nich jest już dogadana, tylko nie robi się z tego bomby jak z transferu Goetze.
każdy kibic patrzy na aktualne mecze i wiadomo rzuca nazwiskami piłkarzy w formie: Hummels, Silva, Kompany, Gundogan, Reus, Lewandowski, Aguero, Neymar, Ter Stegen, Courtois a prawda jest taka że klub na pewno już po cichu działa i negocjuje z piłkarzami i może być tak że 4 z 6 którzy ewentualnie wzmocnią Barce to będą mniej znane nazwiska i np. gracze z La Liga którym łatwiej będzie się zaaklimatyzować w drużynie.
Mnie osobiście dziwy chęć kupienia pomocnika - jeszcze zrozumienie na defensywnego ale akurat w pomocy to Barca ma Xaviego Inieste Cesca Thiago Sergio Masherano Songa,
ok. orzyjdzie Isco ? ale za kogo w takim razie i po co ? po to aby blokować Thiago i jego rozwój i wejście do pierwszego składu ? osobiście pomysłu z pomocą nie rozumienie,
zgodzę się na ewentualną wymiane Song - Gundogan

0

Alves Alba Pique Puyol Sergio Xavi Iniesta Thiago Fabregas Pedro Tello Messi są w BArcelonie nietykalni nie do ruszenia.

Co do reszty wszystko może się zdarzyć....

0

Iniesta Xavi Sergio odpoczną zregenerują się i wrócą świeży ale uważam że od nowego sezonu tak jak KingLeonidas że Tito powinien na rozegraniu jasno postawić na Fabregasa aby on w większości meczów dowodził drużyną tak jak za czasów w Arsenalu! Jest młody, świeższy, silniejszy w porównaniu z Xavim a do tego Cesca jak nikt potrafi asystować Leo znają się na pamięć. Uwielbiam grę Messiego i Cesca razem, z żalem ale dla mnie czas Xaviego może nie mija całkowicie ale jest to dla mnie Generał który w nowym sezonie powinien grać w pucharze króla i w ważnych meczach tylko od 50-60 min meczu.
Barca musi coś zmienić nawet zostawiając tych piłkarzy co ma.
Pedro i Villa także powinni mieć swoje jasno określone zadania i pozycję na których najlepiej się czują, Villa klasyczna 9.

0

Muslera
Hummels
....... ?
......?
...... ?
Neymar

0

EdB
nie zgadzam się z Tobą akurat co do Pique i jego stylu życia - on taki był w Mu w Barcie i taki pozostanie typ luzaka, imprezowicza - sory on nie jest niewolnikiem i Ty ani nikt nie może Pique ani każdemu innemu piłkarzowi na świecie zabronić imprez, pokazywania się publicznie - a sory Pique i całej drużynie Barcy brakuje do celebrowania jak to robił Beckham,
piłkarze Brazyli przed mś mieli pozwolenie na przebywanie z żonami, kobietami rodzinami, podobnie Hiszpania przed me pewnych spraw nie można zabronić.
a styl życia Pique nie odbija się na jego grze - dlatego że piłka nożna to sport drużynowy - zwłaszcza na pozycji obrony - niestety jak Pique pozostawał sam to później najwięcej krytyki spadało na niego - a w wielu meczach to nie była wina Pique a jego partnerów - dla mnie to Alba dał Barcie nowe warianty gry ale w ofensywie - a za to jego przyjście osłabiło defensywe Barcy bo nie może tak być że w naszej obronie zostaje 2 graczy, wiadome jest że do zadań ofensywnych mamy D.Alvesa który jest w tym doskonały, w takim razie niech Alba skupi się na grze do połowy boiska! Bo to że mu się udało w meczu z Milanem na 4:0 nie znaczy że za każdym razem ma atakować bo on jest kupiony do bronienia naszej bramki, a wykończenie akcji od Alby o niebo lepsze ma Pedro, Villa, Tello etc
niech Alba wykorzystuje swoją dynamikę w defensywie a obok Pique zagra światowej klasy stoper i zobaczycie jaka będzie u nas defensywa, a tylko Alves będzie wychodził do ofensywy.

0

ciekawe o kim Barca myśli ?
w obronie:
o Hummelsie lub Silvie
- 2 napastników: Neymar i ...... ?
- 2 pomocników - po co ? za kogo ?
chyba że wymiana Songa za Gundogana ale to i tak 1 pomocnik

0

Tomo1989
gratuluje czytania ze zrozumieniem moich komentarzy.... i wiedzy o piłce nożnej,
popatrz co robi Pedro w kadrze narodowej po pierwsze
po drugie Villa byłby innym Villą gdyby miał role jak w Valencii, też popatrz na jego mecze w kadrze

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?