0

@nelson25 Wlutowany RAM to trochę słabo. Sprzęt jest bardzo mocny i może go po czasie ograniczać 16 GB RAMu.


A jak dla fotografa i do obróbki zdjęć, to szukaj OLEDa zamiast IPS

0

@Rust_Cohle pierwsza połowa 1/4 LM z Liverpoolem w 2018

1

@esem91 wziąłem na kapitana Solanke. Najpierw zmarnowany karny, a potem nieuznany Gol po Varze... A mogło być tak pięknie

0

@Kuba_1 w lepszych klubach? Czyli gdzie?

Na pewno mógłby zarobić więcej, ale nie widzę lepszego klubu niż Barcelona który szukałby bocznego obrońcy. Z czołówki w Europie, to mógłby trafić do Milanu czy wrócić do Juve. Ale to nie są lepsze drużyny niż Barca

0

@TR3YWAY wolę chyba Gundogana ze złamaną nogą, niż Romeu z Roberto

0

@Sulimo to już ekstraklasowy klasyk

0

@Kengo Niemcy wskrzeszają Fryderyka Barbarossę oczywiście

1

@semafor chyba na jakiś w presezonie w USA

1

@LM10GOAT jeszcze jak

0

@Eric_Abidal_22 trochę równa się kilka procent, nie kilkaset. Reforma nie może objąć więcej niż 1000 mieszkań na raz, a to jest niemozliwe.

0

@LM10GOAT Mam tylko sowę z Hogwartu

0

@Eric_Abidal_22 Deweloperzy, którzy kupili grunt i materiały budowlane po zawyżonych cenach, teraz będą sprzedawać je dużo taniej niż pół roku temu i dokładać do interesu?

"Nie każdy zdecyduje się sprzedać takie mieszkanie ". Każdy się zdecyduje, jeśli będzie do tego dokładał.

0

@Eric_Abidal_22 w zeszłym roku miesięcznie pojawiało się około 5 tysięcy nowych mieszkań.

Mówisz o 15% mieszkań na wynajem. Niech 1/3 z tego należy do osób, które obejmie taki podatek. Ile to będzie? 100 tysięcy? Nawet 10 000 całkowicie rozwali rynek i sprawi że niemożliwy jest zakup mieszkania w stanie deweloperskim z uwagi na dużo wyższą cenę.

"To nie jest tak, że nagle ludzie wylądują na bruku". Nie widzisz głównego problemu, więc pokażę Ci przykład :

Załóżmy, że wynajmuję 10 mieszkań. W każdym z nich mieszka młoda rodzina z dziećmi. 5 z takich mieszkań muszę sprzedać z uwagi na podatek, wypowiadam więc umowę najmu. Po okresie wypowiedzenia, wystawiam mieszkania na sprzedaż. Na każdym stracę kilkadziesiąt tysięcy, może nawet kilkaset. A co się stanie z poprzednimi lokatorami? Nie stać ich na zakup mieszkania, ich zdolność kredytowa też jest mocno ograniczona. Mogliby wynająć inne mieszkanie, ale ten rynek zostanie wycięty, ofert będzie mniej, a ceny wyższe. Lądują więc albo na bruku, albo na garnuszku rodziców

1

@Popitek12 Bellingham, Wirtz, Musiała, Pedri, Camavinga

Nie mogę uwzględnić w tym rankingu Gaviego. Nie wiadomo co będzie po powrocie. Jedno sobie poradzili (Wirtz) inni nie (Fati)

0

@Eric_Abidal_22 to nie rozwiązuje problemu - dosypujesz mieszkania na rynek. Myslisz że ludzie mający 30 mieszkań będą czekać na wejście podatku powyżej 25? Zobaczą co się dzieje i od razu będą sprzedawać.

Przy okazji, masa ludzi wyląduje na bruku - nie będzie ich stać na mieszkanie, a rynek wynajmu się zmniejszy.

@AlwaysBlaugrana wyrówna się tylko później. No chyba, że będziesz w stanie zatrzymać starzenie się społeczeństwa napływem imigrantów

1

@Foton W ten sposób stworzymy sobie drugie Chiny. Co się stanie, jeśli wprowadzisz taki podatek? Zasypiesz rynek mieszkaniami z drugiej ręki, bo osoby mające więcej niż 5 nieruchomości będą musiały je sprzedać. Te mieszkania zawsze będą sporo tańsze niż deweloperskie, a to rodzi największy problem. Nowe nieruchomości nie będą skupowane od deweloperów. Skoro tak, to większość z nich wpadnie w tarapaty finansowe. Przypadek Evergrande pokazuje, jak wielki to może być ciężar dla gospodarki.

Chcąc uderzyć w klasę wyższą, uderzysz w przedsiębiorców i całą branżę. Fakt, uzyskasz krótkotrwały efekt taniejących mieszkań, ale po czasie okaże się, że budowa nowych nieruchomości nie będzie opłacalna i ceny zostaną wywindowane.

Co zatem należy zrobić? Poczekać. Sam mówisz, że ludzi ubywa, mieszkań przybywa. W pewnym momencie rynek wynajmu i wykupu się wyrownają, a to zaowocuje stopniowym spadkiem cen.

To jak balon, z którego możesz pozwolić by stopniowo ulatywało powietrze, albo go przekuć

1

@blakkudium Sądzę, że tak, być może jednak Nico zostanie jeśli Bilbao zagrałoby w LM

0

@-barca4ever- prawdopodobnie chodziło o system plików na karcie. Kiedy domtslnie formatujesz coś na Windowsie, to dostaje system plików NTFS. Z kolei, kamerki samochodowe operują raczej na FAT32.

0

@BorzyKrzys Ktoś tu chyba zapomniał o Lotrze

0

@Encore Na Zachodzie jest o tyle śmieszna sytuacja, że łatwiej wyobrazić sobie w finalach Lakers, czy GSW po play inach niż OKC albo Timberwolves po wygraniu konferencji.

1

@Encore Albo Joker

0

@Roobo Fakt, Ter Stegen powinien wypracować jakąś sytuację

5

Nawet nie spróbowaliśmy wygrać tego meczu. Najlepszy sytuacja to strzał Cancelo z połowy

0

@Encore Tempo na rekord NBA. 152-79 zagrożone

0

@Tarins mógłby ktoś zajebać taką przewrotę jak Zapolnik

0

@LM10GOAT ten mecz jest o to, czy walczymy o mistrzostwo czy o LM. Wygrywamy, mamy 6 punktów do Realu, przegrywamy mamy 5 punktów przewagi nad Bilbao i trudne wyjazdy

1

@Arczi87 W Ekstraklasie prowadzi Śląsk Wrocław, który w zeszłym roku cudem się utrzymał

1

@Comentateiro To chyba kwestia klubu. W zeszłym roku robisz ćwierćfinał LKE, w tym odpadasz z Trnawą, która pewnie w Ekstraklasie walczyła by o utrzymanie

1

Raków - Lech 3-0
No i skończyło się rumakowanie

1

@barcelonaLM 10 meczów do końca, rekord punktowy ligi 91 punktów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?