Pressinho
Dołączył/a: kwiecień 2013
6 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@MesQueUnClub96 w EA FC, czy w efootball?
3
@FcPortoFan1999 tylko Jacek Laskowski, żeby rzucać klątwy na karne
0
@okiemtypera_lucaxx95 będzie jeszcze etap kupowania posłów
0
@avanes nie, ale obawiam się, że zrobi odwróconego Kukiza i wchłonie go PO
0
Trzeba anulować bo przegramy
1
@RichardWinters Przecież dokładnie o tym samym mówię.
Masz wszystkie kody na fizycznych nośnikach, i bez ich posiadania nie jesteś w stanie nic odszyfrować. Chyba że znajdziesz urządzenie, które złamie AES-256, w jeden dzień.Ddos również nie byłby problemem, jeśli taki system by się przetestowało w odpowiedni sposób i przygotowało.
@KamQiX Nie twierdzę, że należy zrobić 1:1, to samo co w przypadku kodów nuklearnych. Jednak jeśli istnieją systemy, które mogą to zabezpieczyć, to i zabezpieczenie głosowania nie powinno stanowić problemu.
Takie systemy istnieją już w innych krajach obok klasycznych. Przykładowo wikipedia podaje, że w 2019 roku w wyborach parlamentarnych w Estonii 44% oddano elektronicznie.
3
@Wierzbin bardzo prosto. Unieszczasz karty do głosowania za VPNem. Weryfikujesz ludzi na etapie połączenia z VPNem serwerem zewnętrznym (na przykład mObywatel czy bank). Na serwerze zewnętrznym jest tylko dodatkowa informacja, czy ktoś już otrzymał dostęp do portalu wyborczego i zagłosował, czy nie. Jeśli tak, nie może zrobić tego drugi raz, a po oddaniu głosu jest automatycznie rozłączany. Następnie otrzymujesz dostęp do głosowania. Twoje dane przechowywane są na zewnątrz systemu wyborczego, a w systemie wyborczy jesteś tylko jakimś losowym adresem IP. Jeśli wszystko się powiedzie, zostajesz rozłączony z VPNa. Co więcej, adresy IP mogą się powtórzyć bo będą przydzielane automatycznie przez DHCP. Funfact, takie rozwiązanie byłoby dużo bardziej tajne niż to co jest teraz.
@KamQiX bez przesady z tymi hakerami. Skoro można zabezpieczyć kody nuklearnej, to i taki system można. Każda partia wystawi kilka osób do komisji, każda z nich otrzyma specjalne pendrive z kluczami do odszyfrowania wyników wyborczych, i tylko razem będą mogli to zrobić. Bez tych urządzeń, nic nie będzie można zrobić, nawet jeśli ktoś nie powołany się dostanie do systemu.
@michal26 jest jeden powód dla którego tego się nie wprowadzi. To jest po prostu nie opłacalne. Dalej musisz mieć trochę osób w komisjach wyborczych, bo nie wszyscy mają dostęp do internetu, może się także zdarzyć jakaś awaria. A do tego musisz zainwestować mnóstwo kasy w system i w ludzi do jego utrzymania. Realnie wykorzystasz to 4 razy na 5 lat, i pozwoli oszczędzić 15 minut każdemu obywatelowi, i kilka godzin osobom z komisji. Marny zysk
1
@Comentateiro poszedłem zagłosować około 1, kolejka na godzinę. Odpuściłem i przyszedłem o 15. Czekałem 30 minut.
Ale żeby nie było, to kolejka była tylko do okienka z moim adresem. Jak ktoś trafił do któregoś z dwóch pozostałych to stał tak z 5 minut
1
Komentarz usunięty
3
@Comentateiro Nie po raz pierwszy. Podczas referendum na Krymie frekwencja wyniosła 123%
0
@esem91 a moim zdaniem wyśmiewanie naszej gry wczoraj to żałosne podpinanie się pod trend hejtowanie reprezentacji.
Owszem styl był do kitu, ale 3 punkty są. Dodatkowo, kontrolowaliśmy mecz niemal od samego początku do końca, co jest dużym plusem względem kadencji Santosa.
Probierz został selekcjonerem w połowie września, miał 2 tygodnie na wysłanie powołań i parę treningów. A do tego najlepszy zawodnik na kadrę nie pojechał bo złapał kontuzję.
Rozliczajmy Probierza po meczu z Czechami
0
@gumaz szkoda trochę , że kandydował w tych samych wyborach co Żółtek. Stachu skradł mu show
0
@Thoms94 przewodowe czy bezprzewodowe?
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/sluchawki-i-glosniki-komputerowe/sluchawki-z-mikrofonem/sluchawki-hyperx-cloud-alpha?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw1aOpBhCOARIsACXYv-ens21ScHzw68BRuoQeUTI0XLKcFERCr3wsmS_6Pks1VQDMkH7zQHEaAhZnEALw_wcB
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/sluchawki-i-glosniki-komputerowe/sluchawki-z-mikrofonem/sluchawki-logitech-g435-czarne
0
@Barcasub tak, bo mają najbardziej zbliżone poglądy w Sejmie.
Oczywiście zakładam niemożliwy scenariusz, że istnieją dokładnie takie partie, o takich poglądach, ale nie mają 15 letniej historii wyzywania się
0
@kuz czego oczekiwać po gościu, który ma tydzień na powołania, dwa treningi i do tego wypada mu kapitan zespołu...
Są 3 punkty, i spokój do niedzieli. Oczekuję 6 punktów na tym zgrupowaniu, nieważne w jakim stylu.
1
@Barca2022 Gdyby faktycznie ludzie nienawidzili demokracji, głosowaliby na ugrupowania nacjonalistyczne(RN), lub skrajnie lewicowe(Razem).
A z drugą częścią się zgadadzam. Ale zachodnie wartości prezentuje też TD. A jednak to Tusk ma więcej wyborców
3
@dreed93 Ci sami ludzie nie wiedzą jak działa system emerytalny. Gdyby wiedzieli, głosowali by za podwyższeniem wieku emerytalnego.
Nienawiść to może nie najlepsze słowo, ale moim zdaniem najprecyzyjniej określa grę na emocjach w obu partiach. Tu bardziej chodzi o zestawianie, jak źle było za Tuska/jak źle jest teraz. O bazowaniu swojej kampanii na porażkach tego drugiego.
@Johnnie_Walker oczywiście, że tak. "Jak dla kogoś lewica jest zbyt hardcorowa w poglądach zagłosuje na KO". Jak dla kogoś Konfederacja jest zbyt hardcorowa w poglądach zagłosuje na PiS.
Każda z partii ma jakiś twardy elektorat, w przypadku KO masz ludzi prounijnych, w przypadku PiS masz zagorzałych katolików i innych konserwatystów. Ale to nie oni decydują o wynikach wyborów. Chodzi o to, żeby przekonać jak najwięcej ludzi niezdecydowanych.
Wiele osób uważa, że nie ma co głosować na TD, bo skończą jak Kukiz. Wobec tego wybierają mniejsze zło. Stąd starasz się przede wszystkim oczernić przeciwnika, a potem pokazać swój program, co było bardzo widoczne na debacie.
1
@kryhaa Czytałem jedynie, że podkrada dane i wysyła je Puchatkowi.
48
@Johnnie_Walker na PiS głosują ci co nienawidzą Tuska, a na PO ci co nienawidzą Kaczyńskiego
0
@Transu96 Deus Vult to nie te czasy
Tutaj tylko SenatusPopulusQueRomanum
0
@FcPortoFan1999 Raczej był w Wiśle jednak tylko strażakiem. A z kolei teraz wchodząc do ekstraklasy, ŁKS popełnia te same błędy co w poprzedniej kadencji Moskala. Być może gdyby miał do dyspozycji lepszych piłkarzy, wyglądałoby to inaczej.
Osobiście dałbym mu szansę do kolejnej przerwy na kadrę, ale decyzja o zwolnieniu się obroni. ŁKS ma najmocniejszą kadrę z beniaminków, a wygląda najgorzej. Strzelił najmniej bramek i zdobył 0 punktów z beniaminkami.
Zagrali All in, bo de facto wystarczy wyprzedzić 1 drużynę, żeby się utrzymać. Jeśli się uda, będzie na czym budować. Jeśli nie, będą pośmiewiskiem
0
@Foro jeśli się nie zna, lepiej niech samemu nie składa. Ludzie, którzy się tym zajmują po prostu zrobią to lepiej. Lepiej rozłożą kable, lepiej nałożą pastę i przede wszystkim będzie miał pewność, że wszystko zostało odpiwiednio wpięte. Z doświadczenia przestrzegałbym przed tym z uwagi na temperatury.
Tutorial na yt, może pomóc, pamiętaj jednak ze każdy przypadek delikatnie będzie się różnił. A koniec końców przy sprzęcie za kilka tysięcy te 200 zł nie robi aż takiej różnicy, szczególnie że często są na to promocje i sam chyba płaciłem 1zł za montaż.
3
@Rifek używek Ci nie włożą, dostaniesz oryginalne pudełka. Przy czym pewnie w sklepach podadzą Ci jakieś gotowce, które mają akurat na stanie. Czyli zawsze przeplacisz kilka stówek.
Najlepiej więc poczytać, samemu dobrać komponenty i dać komuś do złożenia. x-kom pozwala na taką opcję, morele chyba też. Sam wybrałem komponenty w xkomie, kazałem im złożyć i jestem zadowolony.
Myślę że jest pełno stron na których ludzie robią zestawienia polecanych konfiguracji, sam mogę polecić :
https://techlipton.pl/2023/polecane-zestawy-komputerowe-pazdziernik-2023/
PS: Pracuję w branży, więc jakbyś potrzebował pomocy to pisz priv.
0
@4drian0 z formalnego punktu widzenia, jest to tostownica, znana także jako opiekacz.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Tostownica
A każdy mówi, że toster, bo wszyscy są leniami i:
- nie chce im się sprawdzać
- toster mówi się szybciej niż opiekacz czy tostownica, a każdy i tak będzie wiedział o co chodzi.
0
@Nazio_87 XD. Wojna Izraela z Palestyną w konflikt globalny się nie zamieni. De facto toczy wojna od powstania Izraela. Głównie dlatego, że pośród krajów muzułmańskich nie ma nikogo, kto mógłby rywalizować z USA. Scenariusz jest znany i powtarzany od lat ten sam.
1. "Wybuch" konfliktu, przez "przypadkowe" ostrzelanie
2. Izrael wygrywa przez wsparcie ze strony USA
3. Arabowie są oburzeni i drożeje ropa
4. Kompromis
Sytuację może zmienić zaangażowanie innego mocarstwa, ale Rosja ma obecnie inne problemy, a Chiny nie mają interesu w regionie.
Jedyne więc co może się wydarzyć, to sankcje wobec krajów NATO ze strony Arabii Saudyjskiej i innych państw bliskiego wschodu,co będzie niosło za sobą olbrzymie podwyżki cen paliwa.
Ale wiadomo, Tusk o tym nie powie. Bo jak się sytuacja wymsknie spod kontroli, to będzie płacić za benzynę 9 zł, a nie 7
0
@Kidd Ale potem też będzie przynosić. Zobacz, kiedy się to działo. W latach 2013-2015. Kto był wtedy premierem? Zajmą się tym, tak czy siak, będzie się toczyć postępowanie i wyjdzie przed wyborami prezydenckimi, które przecież już za dwa lata. A sprawa jest na tyle skomplikowana, że spokojnie tyle będzie trwać. Bo trzeba wziąć pod uwagę także innych youtuberów, a nie tylko samego Stuu.
0
@FcPortoFan1999 Oba kraje mają infrastrukturę by zorganizować to Euro samemu. Z Trabzonu do Turynu jest ponad 3000 km, czyli jakieś 4h samolotem.
Dalej dochodzi kwestia podziału. Jest 6 grup, tutaj nie ma problemu. Ale z uwagi na awanse z 3 miejsc, nie można założyć że jest turecka i włoska cześć drabinki. Spodziewam się, że rekordziści zrobią tak ze 4 kursy.
0
@FcPortoFan1999 w Turcji i Włoszech? Szkoda, że nie w Portugalii i Kazachstanie...
0
@Kidd tamto zamietli pod dywan, bo było im nie na rękę. Tutaj jest odwrotnie. Władza (a szczególnie PiS), będzie chciała ukarać tych ludzi, bo tego będą chcieli ich wyborcy. PiS jednak celuje w starsze pokolenia, które na ogół z pogardą traktują internet jak i całą branżę "influencerów"
0
@Kidd Z YT jest za duża afera. Konopskyy ma 10 milionów wyświetleń na filmie, który jest dostępny ~40h. Nie dadzą rady zamieść tego pod dywan