2

@bartas97 chłop uczył Góralski jak jeździć sankami

1

@barcanawieki 49 zł na rok. Na Prime Video coś zawsze znajdziesz, a dodatkowo dostajesz do odbioru kilka gier miesięcznie, z których coś na pewno przypadnie Ci do gustu. No i masz jeszcze zniżki na Amazonie.

2

@Popitek12 zawsze mogła być niezapowiedziana kartkówka z przyry

0

@JORD10 Byłem kiedyś na Bernabeu, i na luzaku chodził sobie tam typ w koszulce Fabregasa, akurat z czasów gdy grał w Barcelonie.

1

Plebiscyt ZP z roku na rok staje się coraz bardziej absurdalny przez idiotyczne decyzje France Football.

Decyzja o przyznawaniu nagrody za sezon, nie za rok, jest dla mnie skandalicznie głupia. Nie dlatego, że ciężko sobie to wyobrazić, ale dlatego że dotychczas cały plebiscyt był zorganizowany inaczej.
Dochodzimy do sytuacji, w której nagrodę "Złota Piłka 2023" (a nie 2022/2023) wygrywa gość, który w 2023 wypisał się z poważnej piłki, a o poważną stawkę zagrał z 3 mecze(i w dwóch się nie popisał). Wygrywa ją za osiągnięcia z 2022 roku, a nie jak wskazuje sama nagroda 2023

Wyobraźcie sobie, że nagrodę dla Najlepszego Sportowca Polski 2024 wygrywa Wilfredo Leon, po tym jak siatkarze odpadli w ćwierćfinale IO(bo we wrześniu poprzedniego roku był MVP Euro) .

Uważam, że Messi powinien wygrać ZP za 2022 rok, nie 2023. Zmiana zasad zrodzi dodatkowych chaos, za kilka lat nikt nie będzie wiedział jaki okres należy brać pod uwagę. Myślę, że gdyby nowe kryteria obowiązywały w poprzednich latach to Iniesta wygrałby 2 ZP(2009/10, 2011/12), a Ribery (2012/13). I pewnie zagłębiając się głębiej, można by znaleźć więcej takich przypadków...
A wszystko po to, by Złotą Piłkę mógł otrzymać Francuz...

0

@Kengo zrobili waloryzację i tak wyszło że z tych 26 000 zostało 1000 :)

2

@BordowyPtak Wystawiasz na Camavinge jakiegoś dryblerami i zabierasz na karuzelę. Bernardo w półfinale LM robił z nim co chciał. Camavinga nie umie w pojedynki 1 na 1, nie trzyma też pozycji.

0

@parpe Nieprawda. Taka jest technika bramkarzy. Ręki bliżej piłki nie usztywnisz, masz też ostatecznie mniejszy zasięg. Każdy bramkarz próbowałby odbić ten strzał prawa ręką.

0

@Encore Zasłonił mu piłkę Christensen

0

@!34RC3!_0N4 Jasne, ale chodzi o sam fakt wpuszczenia Oriola. W meczu z Szachtarem zagrał dużo gorzej niż na przykład Casado. Xaviemu brakło odwagi w tym meczu.

0

@FcPortoFan1999 Nie, to nie jest dobra obrona. W pierwszej lidze dominują rywali, mają częściej piłkę, a i rywale nie potrafią wychodzić z pod pressingu. Obrona ma mniej okazji, żeby coś spieprzyć, i dlatego wygląda to lepiej.

6

Jakby tak zrobić kompilację wszystkich błędów obróńców ŁKSu z dwóch ostatnich sezonów w Ekstraklasie, to trwałaby dłużej niż kompilacja bramek Messiego dla Barcelony

0

@Sysia11 świetnie grają bez Messiego. Z kim? Ograli Boliwię, która ograł w ostatnim roku każdy.

Poleciałem z Niemcami?
Na kazdej pozycji, z wyjątkiem ataku wydają się mocniejsi niż Argentyna. Nie powiesz mi, że Martinez będzie lepszy niż Ter Stegen. Że Enzo i Alexis to poziom Wirtza czy Musiali. Że kadra Argentyny jest szersza, skoro gra tam dalej Pezella. Ten sam Pezella, który na mundialu zawalał bramki z Holandią, i prawie zawalił mecz z Francją (to on się poślizgnął przy sytuacji Koło Muaniego).


"Będą jednym z największych faworytów, obok tych największych" Tak. Będą jednym z najsłabszych faworytów.
Za Francją, Anglią, Portugalią, Brazylią i Niemcami. Na równi z Holandią i Hiszpanią, a przed Włochami.

Nie twierdzę, że to pokolenie Argentyny nic nigdy nie wygra. Ale 2026 to będzie dla nich zbyt wcześnie. Będą w trakcie zmiany pokoleniowej, i nie sądzę, by mogli przejść ja bezboleśnie.

Tak samo jak Hiszpania, będą celować w mundial 2030.

0

@Lionel_Messi10 gdzie Boliwia, a gdzie Francja czy Hiszpania. Wiadomo, że to faktycznie trudny teren, ale nie był to prawdziwy sprawdzian dla Argentyny. Boliwia przegrała u siebie też z Ekwadorem, a ogólnie ostatnie 8 meczów o stawkę - 8 porażek.
U siebie
0-3 Argentyna
1-2 Ekwador
0-4 Brazylia
2-3 Chile

0

@Lionel_Messi10 z całym szacunkiem, ale gdzie jest Almada a gdzie są Pedri, Musiala czy Wirtz? Chłop ma już 22 lata, a dalej gra w MLS. Gdyby faktycznie był takim kozakiem jak w starszych FMach, to grałby już w Europie.

Rudy z Boci, to też nie jest poziom Balde.

Ale przede wszystkim jedna rzecz. Nawet jeśli zastąpisz poszczególne ogniwa 1:1, to nie zastąpisz Messiego. A bez Messiego, Argentyna na pewno odpadłaby z Holandią, a myślę że i z wyjściem z grupy mogłoby być różnie.

0

@marcin62 jasne. Trzeba to rozgraniczyć. Ale jest to jakaś funkcjonalność, która pozwoli pecetom na kilka lat życia więcej. Co ma olbrzymie znaczenie - cykl życia konsol wynosi koło 7-8 lat, dotychczas w przypadku PC było to maks 5. Dzięki DLSS, średniopółkowe GPU będą żyć dłużej.

0

@Sysia11 @Lionel_Messi10
Argentyna faworytem mundialu? Messi, Di Maria, Otamendi skończą kariery, Acuna czy Tagliafico też raczej nie będą w takiej formie.

Francja, Anglia, Portugalia i Brazylia to już teraz mocniejsze drużyny. A tam, kariery skończą 1-2 zawodników, którzy i tak mają zmienników.

Niemcy czy Hiszpania mają też lepszy młodych zawodników. Półfinał w USA, to będzie wynik zdecydowanie powyżej oczekiwań.

1

@sokot Skazany na śmierć (eng Prison Break). Ale tylko sezony 1 i 2 i od biedy 5. 3 był średni, 4 przekombinowany.

A jak lubisz Star Warsy to Mandalorian jest pozycją obowiązkową.

0

@marcin62 tu akurat użyto takiego sprzętu, ale mainstream to to nie jest. Zestawmy kompa za 4k z konsolą. Najlepiej na dzień premiery konsoli. Wydaje mi się, że wciąż RTX 3060 zapewni lepszą jakość niż PS5. Odkąd na rynku pojawiły się rozwiązania typu DLSS, konsole sporo straciły.

0

@escarabajo Najgorsza Faza grupowa ever. Najciekawszym meczem ogolnie jest chyba Real - Napoli. Gorzej że jak akurat ze sobą nie grają, to w całym dniu meczowym nie ma żadnego spotkania, które elektryzowałoby fanów innych drużyn

1

@Androchem Where Ramirez?

0

@michaleu nie jest większy. Myślę że jeszcze Bayern i United mają w Polsce więcej fanów

2

@BorzyKrzys psychicznie chorzy ludzie, nie muszą mieć zezwolenia na broń, nie muszą jej nawet posiadać. Mogą zabrać broń kogoś innego. Przecież też mieszkają z rodzinami, z osobami które normalnie chodzą do pracy i nie są w stanie nadzorować wszystkiego 24/7.

Dodatkowo, ryzyko napadu na sklep, czy na dom byłoby mniejsze, gdyby dostęp do broni był trudny. Nie musiałbyś więc sam posiadać broni, żeby się przed tym chronić.

Jestem ciekaw jak wyglądają statystyki napadów/1 mln mieszkańców w Polsce i w USA. Ale sądzę, że Ameryka jest daleko z prozdu

1

@gumaz nie.
Ter Stegen
Araujo-Inigo-Christensen-Balde
Fermin-Gundogan-Gavi
Cancelo-Ferran-Felix

0

@ViscaelBarca2007 ze 130, więcej nie ma opcji

@pioz123 jak Ci to wyszło? strzał z ~20 metrów, 20m/s = 72 km/h. Piłka musiałaby wpaść po 0,(3) sekundy, by osiągnąć taką prędkość o jakiej mówisz. No moim zdaniem leci co najmniej z pół sekundy

0

@Lisek Juvenil A

0

@ShawnC Martinez był na swojej pozycji. Zawalił Araujo, bo złamał linię i przede wszystkim Oriol bo "biegł"

23

Bramka Oriola. Skoro Cancelo idzie wyżej i asekuruje go Araujo, to stoper asekuruje defensywny pomocnik. A Romeu sobie truchta o jest wyprzedzony o kilkadziesiąt metrów. Ostatni raz taki trucht widziałem jak Bielik biegł na mundialu.

No i oczywiście minus też za złamanie linii po stronie Araujo.

0

@Kozinho. Wszystko zależy od konkretnego modelu. Korzystam z leciwej Xperii XZ1 kupionej na start 2019 roku, więc już prawie 5 lat, i wszystko działa jak należy. Jedyny problem tego telefonu to aparat, który faktycznie źle się zestarzał.

Mam wrażenie, że zła opinia o Androidzie wynika z tragicznych nakładek systemowych. Teraz Xiaomi wjedzie prym w tym niechubnym rankingu, a wcześniej przodował Samsung.

@pikass14 musisz to obserwować. Podejrzewam, że nakładka systemowa źle zarządza RAMem, i tak się akurat złożyło że, w chwili w której miał dzwonić budzik, zabiła jakiś proces niezbędny do uruchomienia budzika, lub też sam budzik od razu po jego uruchomieniu

1

@michal26 Xiaomi ma zdecydowanie najbardziej spieprzony software z Androidów. Ta ich nakładka jest tragiczna, wygląda źle, a działa jeszcze gorzej.
@pikass14 nie zadzwonił, czy jedynie go nie słyszałeś? Spróbuj ustawiać budzik w ciągu dnia i sprawdź czy zadzwoni, czy będzie jedynie przytłumiony. W obu przypadkach uruchom ponownie telefon i zobacz czy dalej to występuje.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?