Pressinho
Dołączył/a: kwiecień 2013
6 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@tbas nieprawda. Stanowski robił programy prześmiewcze, na każdy temat. Odnalazł swoją niszę. Nie jest to nic nowego, wystarczy przypomnieć legendarną serię "Rock obraża".
Pomijając aspekty moralne monetyzowania idiotyzmów, był to swego rodzaju unikatowy content na YouTubie.
W odróżnieniu od tego co było robione o sporcie na KS. Lepiej było włączyć canal +, czy meczyki niż kanał sportowy.
0
@DaPidejpi ja uważam, że najgłupszymi sportami są skoki do wody czy łyżwiarstwo figurowe. Sporty, w których jedynym kryterium jest ocena jury. To otwiera pole do do przyznawania wyższej liczby punktów za rzeczy niezwiązane ze sportem. Nie wierzę w to, że wygląd nie ma wpływu na końcową ocenę, tak samo jak relacje między zawodnikami a sędziami.
Widać to wyraźnie na przykład w skokach narciarskich, gdzie sedziowie oceniają w cały świat. Niemniej jednak, tam odpowiada to za jakieś 30-40% punktów zawodnika i z reguły nie decyduje o końcowym rezultacie.
Uważam, że te sporty mają mniej wspólnego z ideą olimpizmu niż esport czy szachy
1
@LS tak jak @Szklaner napisał, w historycznym sensie jest to w dużej mierze prawda.
Żydzi w III Rzeszy byli prześladowani i izolowani, nie mniej jednak to nie jest tak, że gazowano ich już od 1935 roku. Mit o niemieckich obozach pracy, sam z siebie się nie zrodził. Warunki były nieludzkie, nie mniej jednak nie były to fabryki śmierci znane z ostatnich lat II wojny światowej. Dopiero w 1941 roku zaczęto na masową skalę mordować ludzi w obozach koncentracyjnych (słowo klucz - na masową skalę, nie oznacza to że wczesniej nikt tam nie umierał). Stało się tak z kilku powodów :
1) Niemcy zdobywali coraz więcej niewolników na wschodzie
2) Zabijanie ludzi stało się procesem zautomatyzowanym, nie ingerując w ludzką psychikę aż tak bardzo. Sam Himmler zauważał, że masowe rozstrzeliwania w Rosji, mogą mieć negatywny wpływ na żołnierzy po wojnie
3) Stało się to tańsze
4) Nie trzeba było utrzymywać ludzi, można było wyciągnąć z nich co się da, zarówno przed śmiercią jak i po niej, co w kontekście wojny na wyniszczenie mogło mieć znaczenie.
Więc w wielkim skrócie celem nazistów było de facto pozbycie się Żydów z Niemiec. Ale z Niemiec według nazistów, od Atlantyku po Ural. Dopóki wojna szła po myśli III Rzeszy, z Żydów robiono niewolników. Gdy Niemcy zaczęli przegrywać, Żydzi zaczęli być mordowani na masową skalę.
0
@KrychaFCB być może Cię to zdziwi, ale covid nie zniknął wraz z obostrzeniami. Sam przeszedłem covida raz, dopiero w zeszłym roku w podobnym okresie.
W pracy, na 15 osobowy zespół, chyba 4 miały covida w ostatnim miesiącu. Dodam, że pracujemy zdalnie. Łatwo mi sobie wyobrazić, że cały szpital się zaraża. Nie rozumiem insynuacji, że lekarze symulują chorobę byle tylko dostać jakiś dodatek za covida. Przestańmy żyć spiskiem, a nauczmy się akceptować rzeczywistość. Tak jak dzieci mają co jakiś czas anginę czy zapalenie migdałków, tak wszyscy będą musieli przejść covida raz na kilka lat.
1
@Popitek12 Póki co Lewandowski, ale zobaczymy co da radę osiągnąć Kane w najbliższych 5 latach.
0
@R10MatiG Nigdy, zamykam
1
Wszyscy doskonale pamiętają Barcelonę Guardioli. Można zastanawiać się czy lepsza była drużyna z 2009 roku, czy z 2011. Trzon obu zespołów był jednak taki sam:
- Masa wychowanków : Puyol, Xavi, Iniesta, Messi, Valdes a także pełniący coraz ważniejsza rolę Pedro, Busquets i Pique
- Dani Alves, uznawany powszechnie za jednego z 3 najlepszych prawych obróńców w historii(obok Cafu i Lahma)
- Eric Abidal
I to właśnie Francuz jest moim zdaniem najbardziej niedocenianym piłkarzem w historii Barcelony.
Wszyscy pamiętają go przede wszystkim za wzniesienie Pucharu Ligi Mistrzów 10/11. Za gest Puyola pokazujący, że prawdziwe trofeum zdobył Abidal, pokonując raka i wracając na boisko.
I chyba to jak szybko wrócił po chorobie, najlepiej powinno pokazać, jak bardzo ważnym piłkarzem był dla Guardioli.
Pozycje bocznych obróńców to z reguły nisza na rynku. Widać to po obecnej Barcelonie, która nie mogła znaleźć następcy Alvesa, widać to po Realu, który męczy się ze znalezieniem następcy Marcelo. I nie inaczej było wtedy.
Abidal był wielokrotnie podważany, wyraźnie odstając od Alvesa. Nie był tak dynamiczny, nie notował asyst, nie strzelał bramek. W trakcie jego primu, klub ściągnął Maxwella i Adriano, dwóch lewych obróńców na wysokim europejskim poziomie, podstawowych graczy Interu i Sevilli. Ale to Abidal był wciąż pierwszym wyborem. Francuz zapewniał coś, czego nie dawał Alves. Bronił. Dzięki temu drużyna była perfekcyjnie zrównoważona. Dodatkowo Eric wiele razy grał na środku obrony, gdzie również spisywał się bardzo dobrze.
Cieniem rzuca się na pewno jego przygoda jako dyrektor sportowy, nie mniej jako piłkarz świetnie spełniał swoją rolę.
Gdyby dziś wybierano najlepszą 11 w historii Barcelony, to pewnie ta pozycja przypadłaby Albie. Ale czy Guardiola w 2011 roku faktycznie wolałby mieć w kadrze takiego Albę jak Valverde niż Erica? Nigdy nie zawodził w ważnych meczach, nie irytował, nie machał łapami, nie symulował.
Być może najmniejsze nazwisko największej drużyny w historii. Ale piłkarz przez duże P.
0
@Colon tak. W imię ochrony środowiska, bardziej mainstreamowi producenci tak robią. Rozpoczęło się od Apple, potem Sony i od 2-3 lat również Samsung tak robi.
Choć w sumie, im dalej w las tym bardziej zrozumiała jest ta decyzja. Ładowarki trzymają się na ogół dłużej niż same telefony. W każdym razie jest teraz trochę etap przejściowy, pewnie za kilka lat, Apple wypuści telefon bez żadnego portu, ładowany jedynie induckyjnie.
0
@barcelonaLM nie masz racji. Zakładając, że wszyscy wygrają z Antwerpią, my przegramy z Porto, a Porto przegra z Szachtarem, 3 drużyny będą mieć po 12 punktów.
Oznacza to, że powstanie mała tabela, z której wyłączone będą mecze z Antwerpią. Obecnie, mamy bilans +1, Porto również. Szachtar, ma - 2.
Wystarczy, że przegramy z Porto dwiema bramkami, a potem Porto z Szachtarem również dwiema bramkami. To sprawi, że w meczach bezpośrednich Barcelona będzie miała bilans - 1, a Porto i Szachtar będą na 0. A ten scenariusz, jest już bardzo prawdopodobny
0
@parpe mecze bezpośrednie, ale przy 3 drużynach jest mała tabela
0
Z Barcelony do Hamburga jest około 1700 km. Z Doniecka do Hamburga 2200...
Mimo wszystko Szachtar przyjechał, Barcelona nie.
0
@karci0 jak odwołujemy się do Guardioli, to lepiej przypomnieć mecz z Rubinem
3
Szkoda że nie grają z takim zaangażowaniem, z jakim domagają się karnego
1
@Bernard777 Istniało kiedyś takie narzędzie jak Creation Master, można było tam zmienić absolutnie wszystko. Stroje, nazwę, herb drużyny.
Ale obawiam się, że może być ciężko z dostępnością. A serwery są już od dawna wyłączone, więc ani nie stworzysz go z Creation Center, ani nie zrobisz klubu w UT
1
@Faro @partymaker Klauzula Messiego : https://www.theguardian.com/football/2012/dec/18/lionel-messi-new-contract-barcelona-2018
@Bobo25 podał wcześniej artykuły o klauzuli Ronaldo
1
@escarabajo dodam, że większość z tych bramek w Ekstraklasie to strzelił z ŁKSem, a to nie powinno się liczyć.
1
@Faro to akurat Barcelona zgapiła od Realu. Miliard euro odejścia dostali Ronaldo i chyba też Benzema po transferach w 2009. W tym czasie klauzula odejścia Messiego wynosiła chyba coś koło 250 milionów euro. Miliard zaczął być wpisywany dopiero po odejściu Neymara
0
@Colon Oppo ma jedną wadę - Chinol. Własne doświadczenie z tymi telefonami, mówi mi, że po 2 latach zaczynają się spore problemy. A to gniazdo ładowania przestaje działać , a to coś zepsują w softwarze, a to głośniki zaczynają szwankować. Choć może była to wada konkretnych modeli. Myślę że w chwili obecnej najlepszy wybór do 1000 złotych to moto G82 lub G73 (oba wspierają 5g, więc jeśli to przeszkoda, to albo nie mów, albo weź właśnie G72). Ewentualnie zbliża się Black Friday, być może uda się w tym czasie znaleźć jakiś telefon sporo przeceniony. Mówię tutaj o moto G84, lub Galaxy A34
0
@Ojciec5tkidzieci Już wiemy kto popiera Tuska. Dzieciaki nie pamiętając jego rządów. Może lepsze to niż banda dziadów głosująca na to kogo zaproponuje ksiądz na kazaniu.
0
@Emhyr może Balde? Myślę że to mecz w którym można sobie pozwolić na minuty dla Alonso
1
@DaPidejpi 13 i 19. Za efekciarski i przyjemny gameplay.
0
@Emhyr przede wszystkim głupie pytanie. I rozumiem co miał na myśli. Wygraną z Barceloną sprawia, że Real zyskuje podwójnie, na zdobyciu 3 punktów i na tym, że Barcelona je traci
2
@DaPidejpi procek wydaje się być delikatnie za mocny pod kartę graficzną. Dodatkowo konfiguracja na starej platformie AMD. Wybrałbym raczej Ryzena 7000. Co do karty graficznej, wybrałbym raczej RTXa 3070/RX 7700, w zależności od konkretnych zastosowań.
Tak jak zauważył @Croocers, ten wentylator może mieć problemy z tak mocnym procesorem. U mnie ledwo daję radę(wysokie temperatury, ale bez throtllingu) z Ryzenem 5 5600, a co dopiero z lepszymi modelami.
No i zasilacz. Raczej poszukałbym czegoś bardziej renomowanej firmy. Jest to element na którym absolutnie nie warto oszczędzać.
0
@DonMatteo901 klasyk. Gdyby ŁKS i Ruch odpadli w barażach, trenerzy Moskal i Skrobacz dalej by prowadzili swoje kluby. Niestety okazali się zbyt dobrymi fachowcami i stracili posadę.
Za rok to samo czeka trenera Jagi czy Śląska, jeśli zagrają w pucharach. Nie ma co się wychylać w życiu.
0
@VegetaPolska Słabo. Jeden z najgorszych filmów jakie oglądałem. Zmiksowali wszystkie gry w jeden film. W związku z tym fabuła jest mierna, a charakter bohaterów nijaki.
Drake jest gościem, który nie wie czego chce, Sully to manipulant i złodziej, a Chloe stała się typową dziwką, która za kasę zrobi wszystko.
Szkoda, bo historia przedstawiona w grach była wystarczająco dobra by przenieść ją 1:1 na duży ekran.
3/10
0
@tomek8756 myślałem, że będzie dzieciak z nie potrzebujemy cie w naszym składzie
5
Chłop kopnięty w nogę postawną? Karny? Nie w La Liga
2
@Patrykl145 Puchary, Pocałunek Śmierci
2
@FcPortoFan1999 Puchary i Awans do Ekstraklasy to pocałunek śmierci
11
@LM10GOAT XD, to strona kibiców Barcelony, nie Girony.
Jakbyś dał wybór, Girona czy Atletico można by się zastanawiać