0

@Kgorecki2500 jeśli ktoś taki ma zawał serca w Rosji, to na 99% nie ma zawału serca, tylko zostaje otruty

0

@lucca87 Moim zdaniem, Oriol nie dojeżdża w meczach z lepszymi drużynami. Nie ma to znaczenia, czy gra obok Frenkiego, czy nie. A, że mieliśmy wcześniej z mocnych drużyn tylko Betis, i w dodatku zagraliśmy najlepszy mecz w sezonie, to tak to może wyglądać

0

@kiper09 z KS jest ten problem, że ich programy są nijakie. Ani nie są satyryczne w stylu Ligi Minus, czy Uniwersum Ekstraklasy z goal.pl, ani nie są merytoryczne w stylu programów emitowanych przez C+.

Poszli na ilość, nie na jakość. Przyciągnęli widzów samymi nazwiskami, subów mają dużo, ale content jest kiepski, więc nawet subom nie chce się klikać. Ostatni program sportowy jaki obejrzałem na KS, to był chyba live po finale mundialu.

0

@FcPortoFan1999 Barcelona może i tak, ale zagra jakiś L'Hospitalet. Średnia zawodników na ławce to pewnie będzie z 18 lat, a chcąc "zmienić oblicze gry" , będziesz zmuszony wpuścić kogoś z czwórki Pedri(20 lat, dwa miesiące bez gry), Fermin(20), Guiu(17), Yamal (16). No nie wygląda to obiecująco, tak samo jak Oriol w pierwszym składzie.

5

Bardzo dobry (jak na razie) mecz Inigo, co cieszy w obliczu mecz z Realem. Spodziewam, się że w El Clasico, Xavi będzie chciał wystawić Araujo na PO, a Cancelo na skrzydle.

0

@Kitek1640 no to sam Sobie przeczysz. Skoro umieralność jest mniejsza w tych stanach, gdzie dostęp do broni jest utrudniony, to znaczy, że powszechny dostęp do broni sprawia, że łatwiej jest zostać zabitym. Proponujesz gaszenie pożaru benzyną.

1

@MichalZZZ Sherlock jest na prime, jak nie oglądałeś to polecam. 3 pierwsze sezony bardzo dobre, 4 słaby, ale z rozpędu idzie obejrzeć

0

@Tomo1989 Tylko znowu, po co NATO ma się zbroić? Wprowadzić powszechną służbę wojskową? To marnowanie pieniędzy. Zamiast w wojsku, znacznie bardziej przydadzą się ludzie w gospodarce. Tym bardziej, że zwykła masa ludzi, co raz mocniej obrywa od technologii i wywiadu. Znów cofnijmy się do 39, a w zasadzie to do 38 roku.

Wówczas alianci sprzedali Czechy Hitlerowi, co sprawiło że Niemcy byli w stanie szybciej zmotoryzować swoją armię i rzucić Europę na kolana.

Teraz sytuacja jest odmienna. Ukraina broni się skutecznie, wspierana przestarzałym sprzętem NATO i tym zalegajacym w magazynach. Nawet ten sprzęt, zapewnia przewagę w walce z Rosją, a co dopiero jakieś nowinki, ukryte przed światem.

Kolejna sprawa, w przypadku ataku na państwo sojusznicze, sprawa będzie wyglądała inaczej i znacznie szybciej niż w przypadku wojna w Ukrainie. To nie będzie działać w ten sposób, że wszystkie państwa będą musiały dogadać się, czy wysłać wojska, czy nie, a każde z państw będzie podejmować samodzielną i suwerenną decyzję. Nie chodzi mi o siły ekspedycyjne sojuszu, tylko o armie poszczególnych państw. A to, co kto z nią robi, jest jego własnym interesem.

Ostatnia rzecz, wcale nie jestem przekonany, że Rosja byłaby w stanie pokonać Wojsko Polskie. Nasza armia jest w podobnym stanie co ukraińska sprzed wojny. Dodatkowo, jesteśmy dużo silniejsi ekonomicznie. I o ile można wątpić we wsparcie od Niemiec, czy Francji, tak na pewno Polska otrzymałaby wsparcie od państw NATO, którym Rosja bezpośrednio zagraża, takich jak Państwa Bałtyckie i Skandynawskie, Rumunia czy Turcja

1

@AmigoBlancos tak. Ale źle te pieniądze wydała

0

@Kitek1640 W tym kraju wykwalifikowany policjant myli granatnik z głośnikiem. Nie chciałbym, aby ludzie pomylili gnata z wężem ogrodowym.

Zresztą trochę statystyk :

Zabójstwa:
Polska: Około 500(na sierpień było 356)
USA: Około 50 000(dane z poprzednich lat)

Czyli na 100 zabitych w USA, zabijają kogoś w Polsce. A USA jest krajem w którym mieszka 9 razy więcej ludzi niż w Polsce, nie 100.

0

@Tomo1989 maksymalnie 1 dzień. Nie mówię, o zmobilizowaniu całego sojuszu, ale o wysłaniu wojsk Niemiec czy Francji na wschód. + kolejne 2-3 dni na reorganizację sił. My w Polsce, żyjemy ciągle rokiem 1939. Gdzie samoloty miały niewielki zasięg, transport morski nie wchodził w grę, gdyż Niemcy mogli w każdej chwili przejąć kontrolę nad cieśninami duńskimi. Zostawało jedynie wysłanie wojsk do Rumunii i stamtąd do Polski.

Przy założeniu sojuszu Polski, Francji i Niemiec, możliwy jest błyskawiczny transport sił drogą lądową, coś co w 39 było niemożliwe.

Jednocześnie, nie będzie to "umieranie za Gdańsk" , Francja nie jest okopana za Linią forryfikacji, co więcej oczekuje się od nich jedynie wsparcia obrony, a nie jak w 39 ofensywy na umocnione pozycje wroga.


Grozisz bronią? Sprawdzam. Nieważne, czym zagrozisz NATO ma tego więcej, i w nowocześniejszej formule.

Jedyne zagrożenie jakie może się pojawić, to sprzedanie państw Europy Wschodniej Rosji, w zamian za sojusz przeciwko Chinom

0

@barcelonaLM Ciekaw jestem kto byłby takim Bartosiakiem, podczas II wojny światowej.

USA - nie potrafi walczyć na kilka frontów

Rownież USA:
6 czerwca 1944 - wygrywa największą kampanię desantową w dziejach w Normandii
20 czerwca 1944 - wygrywa największą bitwę morską w dziejach na Morzu Filipińskim

Wydaje mi się, że wczesna technologia uniemożliwiała relokację jednostek między Atlantykiem a Pacyfikiem w tak krótkim czasie. Co innego dzisiaj.

0

@BorzyKrzys akurat takiego wniosku bym nie wydawał. Wydaje mi się, że to normalne, że matka stara się bronić syna za wszelką cenę.

0

@Tomo1989 fajnie, ale chcieć nie oznacza móc. Atak na NATO to samobójstwo. Zaryzykuję stwierdzenie, że połączone siły Polski, Francji i Niemiec spokojnie poradzą sobie z armią Rosji w wojnie konwencjonalnej.

Wojna Rosji z NATO potrwalaby z dwa tygodnie. Przewaga technologiczna i gospodarcza sojuszu jest olbrzymia. Każdy wojskowy to wie, i dlatego nikt w wojsku rosyjskim nie zaryzykowałby takiej wojny. Skończyłoby się to puczem i obaleniem Putina, gdyby miał takie plany

0

@FcPortoFan1999 nie mogę się doczekać aż ŁKS znów dostanie wpi###ol

0

@Roobo Uważam, że religia powinna być w szkole. Dopasować tylko plany tak, aby zajęcia były przed lub po pozostałych lekcjach i nie ma problemu.

Od siebie religie w gimnazjum i w podstawówce wspominam średnio, za to w liceum naprawdę dobrze. I co ciekawe w liceum miałem dwójką różnych księży, a w wcześniej z losowymi katechetami.

Jednak fakty są takie, że religia to jedyne zajęcia w szkole na których poruszane są kwestie wychowawcze i moralne. Teoretycznie od tego powinny być godziny wychowawcze, ale to już chyba przeżytek. Jak dasz wychowawstwo komuś z głównego przedmiotu(polski/matematyka) , to będzie go robił zamiast zajęć wychowawczych. Jak dasz jakiemuś innemu nauczycielowi, to albo nie będzie sali, albo będzie tyle spraw organizacyjnych że nic wychowawczego nie omówi.

W liceum moim wychowawcą był nauczyciel informatyki. Siedzieliśmy więc w 35 osób, w sali komputerowej przeznaczonej dla maks 20 osób. Myślałem, że to już absurd, ale w międzyczasie dostała jako wychowawcę nauczycielkę wfu. Więc w ramach godziny wychowawczej błąkali się po szkole w nadziei, na znalezienie sali

0

@Pedri16Future nikogo w biznesie nie interesuje to, jakie masz poglądy, czy jaką masz przeszłość. Liczy się kasa, którą możesz ze sobą przynieść.

A jak będzie naprawdę źle, to się wyda Oświadczenie że my nie wiedzieli i koniec.

0

@marcin62 test został wykonany na kartach z laptopów. Nigdzie nie zostało podane jak mocne te karty były,a w laptopach często są mocno skręcone. Faktycznie, bardzo dużo rzeczy wnoszące zestawienie.


A co do optymalizacji, chyba nikt się tego nie spodziewa po Paradoxie.

1

@Kuba_1 jest pewną ironią losu, że 10 lat temu były dyskusje, kto przejmie od Messiego/Ronaldo tytuł najlepszego piłkarza świata. Bale, Hazard, czy Neymar.

Dziś, dwóch już nie gra w piłkę, trzeci w zasadzie też. Nie wierzę, żeby wrócił po tej kontuzji. Jest zbyt stary, i zbyt mało dba o siebie.

A Messi? Za dwa tygodnie odbierze kolejną ZP

0

@arasz1819 owszem, to tylko zwyczaj. Ale uważam, że jest słuszny i powinien być kontynuowany. Po prostu absurdalne by było, gdyby działo się inaczej, bo pozostawia pole do sporych nadużyć władzy.

0

@arasz1819 XD. Nigdy jeszcze na PiS nie głosowałem. Nawet w II turze, wybrałem Trzaskowskiego, nie Dudę.

Ale jeśli ktoś nie rozumie, czemu nie można od razu przyznać Tuskowi misji do tworzenia rządu, to nie rozumie demokracji i nie rozumie samych wyborów.

Załóżmy odwrotny scenariusz. Niech prezydentem jest ktoś z PO, a partia zajmuje drugie miejsce w wyborach. Prezydent zleca im stworzenie rządu. Nie śmierdzi kolesiostwem? I możemy tak w nieskończoność. Prezydentem zostanie Kosiniak-Kamysz i zleci komuś z PSLu stworzenie rządu, bo i tak stworzą koalicję... A PSL w wyborach 10%

Chcieli otrzymać nominację od Prezydenta, było startować jako jeden komitet. Nazwać się Alternatywa dla Polski czy coś, a w Sejmie się podzielić.

@SuperPatsonFCB tylko znowu, oficjalnym potwierdzeniem będzie wotum zaufania od Sejmu. To, że partia deklaruje chęć wstąpienia do koalicji, nie oznacza, że jakiś poseł nie zmieni zdania.

3

@barcanawieki Nie rozumiem, z jakiej racji Duda miałby powierzyć misję stworzenia rządu KO.

Bo zakulisowo się dogadali na koalicję? Jest to gdzieś na piśmie? Startowali jako wspólna koalicja w wyborach?

Nie. Jedyne co jest na piśmie to PiS wygrywających wybory, i oni powinni spróbować stworzyć rząd

1

@clyde kara śmierci to znak, że państwo jest słabe i sobie nie radzi z utrzymywaniem bezpieczeństwa. Nie wydaje mi się, żeby znacząco obniżała przestępczość.

Poza tym, jeśli ktoś zostanie skazany na śmierć, a ostatecznie będzie niewinny, co wtedy?

1

@michal26 nie zgodzę się. Młodzi ludzie w większości głosujący na KO, nie interesowali się polityką w czasie rządów Tuska. Sam będąc w tym gronie pamiętam te czasy jak przez mgłę, jednak wystarczająco dobrze by przypomnieć sobie kilka kompromitacji PO i samego Tuska. Nie mniej jednak od zawsze, interesowałem się trochę polityką.

Przekonała ich wizja westernizacji, bo wspominają Tuska jedynie jako szefa UE.

Nie sądzę by byli ludzie, którzy zastanawiali się na głosem między KO a Konfederacją, a przynajmniej żeby było ich 5-6%. Ale na pewno kilka procent przejęła TD.

1

@Lionel_Messi10 MVP finału MŚ. Nie wiem dlaczego Scaloni go zdjął.

1

@Sulimo to już nie te Włochy co kiedyś. Z podstawowego składu na Euro w kadrze zostali Barella, Berardi, Di Lorenzo i Donnarumma

4

@MarioVeB! Podajcie mi jeden powód, dla którego ktoś miałby nie brać udział w tym referendum, inny niż "Organizował je PiS"

2

@Bernard777
W wielkim skrócie : tereny Izraela i Palestyny są świętą ziemią 3 wielkich religii:
- islamu
- chrześcijaństwa
- judaizmu

Każda że stron chce mieć je dla siebie. Konflikt w tamtym regionie świata zaczął się, gdy Seldżucy zdobyli Jerozolimę. Wówczas, na synodzie w Clermont papież ogłosił krucjatę, i przez kolejna 2 wieki organizowane były zbrojne wyprawy państw chrześcijańskich w celu odbicia Jerozolimy.

Nie udało się, a miasto przeszło pod kontrolę Mameluków, a potem Osmańow. Wraz z końcem I wojny światowej, Imperium Osmańskie upadło, a tereny Palestyna trafiły do Wielkiej Brytanii.

Następnie, wybuchła druga wojna światowa, która spowodowała ruchy wyzwoleńcze w panstwach kolonialnych. W związku z tym kwestią czasu było powstanie formacji walczących o niepodleglość Palestyny, tak samo jak w innych państwach.

Jednak tutaj wjeżdża z buta USA. Żydzi którzy uciekali z Europy przed Hitlerem, najczęściej uciekali do USA. Gdy wojna wybuchła, trzeba było zaoferować im kiełbasę wyborczą w postaci własnego państwa. No i postanowiono podzielić dotychczasową Palestynę na 2 części - zydowską i arabską.


Jeśli więc dalej nie rozumiesz tego konfliktu, wyobraź sobie, że Rosja wymusza na Ukrainie podział na dwie części. Katolicką i prawosławną.


0

@draxidox Czesiu wróć

0

@LukaszFan Rano miał 40%. PiS wygrywa w małych miejscowościach, gdzie głosów jest mniej i szybciej się je liczy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?