Pressinho
Dołączył/a: kwiecień 2013
6 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@hayek tu nie chodzi o zarobki. Pijanym społeczeństwem znacznie łatwiej rządzić. W ZSRR po drugiej wojnie światowej wszystko drożało bo kraj był w ruinie, no prawie wszystko bo wódka taniała.
U nas alkohol może nie tanieje, ale nie drożeje współmiernie do innych rzeczy. Weźmy nawet podatek cukrowy, który był cichą zachęta do picia alkoholu - nagle okazywało się piwo jest dużo tańsze niż cola.
0
@Lionel_Messi10 Messi może być najlepszym piłkarzem w historii, ale jeśli nie zdobędzie mistrzostwa świata, to Argentyńczycy dalej wyżej będą stawiać Maradonę.
1
@MESSIah16 Argentyna mecz o wszystko ma od razu po wyjściu z grupy. Francja i Dania to kandydaci do medali, i to będzie najważniejszy sprawdzian dla Argentyny.
3
@bartas97 Skóraś
1
@don'T.R.I.P.e niby tak, ale problem wciąż leży gdzie indziej. Zarówno Fantastyczne Zwierzęta jak i Pierścieni Władzy cierpią na brak wyraźnych postaci. Tzn pierścienie kreowały sobie Galadrielę, ale coś nie wyszło. A Fantastyczne Zwierzęta od początku trochę nie wiedziały, czym chcą być.
1
@Sau_Ron zamiast robić kontynuację, znacznie lepiej wyszli by na spinoffach. Jakiś serial o Voldemorcie w Hogwarcie to nawet bym obejrzał. Jest tylko ten, całkiem przyjemny fanfic :
0
@Antimadridista_WR zależy kto wygra LM. Bo jeśli City, to Haaland może wygrać ZP, nawet nie grając na mundialu. Albo inny De Bruyne, jeśli powiedzmy wprowadzi Belgów do półfinału MŚ. I też pytanie kto będzie najlepszy zawodnikiem mundialu. Dla przykładu jeśli Francja wygra mundial, a Benzema zostanie królem strzelców to on będzie wyżej niż Mbappe.
0
@Szopeninho pewnie zwyzywał komuś matkę czy coś takiego
0
Van Persie czy to ty?
0
@GeraltzKatalonii Włosi mają wymianę generacji. To nie przypadek, że nie ma ich na mundialu.
1
Ten Gol to nie jest kryminał sędziego a przepisów. Gdyby bramki nie było, nikt by faulu nie gwizdał - podobne sytuacje będą przy każdym rożnym i mam wrażenie że jest tam wyższy poziom tolerancji na przepychanki.
A, że VAR interweniuje tylko w oczywistych przypadkach to tu...
W skrócie, VAR musi działać jak challenge w siatkówce czy koszykówce. Trener zgłasza technicznemu co sprawdzić, techniczny wzywa sędziego do monitora i on to ogląda. Niech każda drużyna ma po 1 varze na połowę i problem z głowy.
0
@jeyx77x moim zdaniem Dania zabiega Argetynę. Futbol w Europie jest dużo intensywniejszy niż w Ameryce Południowej. A Dania to najlepszy tego przykład Wydaje mi się nawet, że większe szanse będą mieli z Francją.
0
@siuuu nie żeby coś, ale jak Real wygra wszystko do końca to wciąż jest mistrzem aka "zależymy od siebie".
A Twój żart o machaniu można skierować w stronę innych hiszpańskich drużyn w Lidze Mistrzów.
0
@koksik2700 jak mawiał towarzysz Stalin : "Nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy."
Obawiam się że PiS wygra wybory i to z taką przewagą, że będzie mógł dalej rządzić samemu, a przynajmniej będzie miał więcej mandatów niż połączone siły PO i Hołowni
2
Dzisiaj się Dembelinho wylosował
0
@tomek8756 wolę żeby rozmawiały przy przejściu, niż żeby przechodziły 50 metrów od niego
0
@Stagiryta No taki Pedro.
0
@BorzyKrzys taki telefon najłatwiej podsłuchać i zawirusować. W przypadku smartfonów, są łatwo dostępne narzędzia do obrony. W takim przypadku choć trudniej jest coś wgrać niefizycznie, ewentualne wykrycie jest niemal niemożliwe.
0
@MESSIah16 w każdej lidze są drużynę mające "gen frajerstwa". W Anglii to jest Tottenham, w Niemczech Bayer Leverkusen, a we Włoszech Napoli. Tylko w Hiszpanii jest tak zażarty wyścig o to miano.
0
@MESSIah16
PL
1.City
2.Arsenal
3.Tottenham
4.United
Serie A:
1.Milan
2.Napoli
3.Juventus
4.Inter
Bundes:
1.Bayern
2.BVB
3.Union
4.Lipsk
LLS:
1.Real
2.Barca
3.Atletico
4.Athletic
I jeszcze w bonusie najlepsza liga świata :
1.Raków
2.Lech
3.Pogoń
4.Legia
2
@dv7wisnia to przejaw niekompetencji trenera, że nie umie dobrać składu, który będzie miał ambicję grania na 100% swoich możliwości.
21
2-8 z Bayernem
2-2 z Hapoelem Beer Sheva
0-3 z Lechem Poznań
To nie są wyniki CFR Cluj czy innego Videotonu. To 3 ostatnie mecze Quique Setiena w Europie. Gdyby prowadził Pogoń Szczecin, to byłoby uznane za kompromitację. A on prowadzi renomowane hiszpańskie drużyny...
0
@Rastafarnianin akurat miałem maturę i z uwagi na covid nie można było opuścić sali, później niż na 15 minut przed końcem (wtedy trzeba było te 15 minut dosiedzieć w sali). Żeby ludzie się nie gromadzili. Efekt? Ci którzy skończyli 20 minut wcześniej stali przed szkołą przez pół godziny czekając na kumpli
2
@AmigoBlancos Kanał Sportowy i wszystko jasne... Ja nie mówię, że ich programy mają być na poziomie tych Ćwiakały czy historii z boiska. Ale to wygląda tak, jakby ogarniali kilku losowych ekspertów i "mówcie co wiecie"...
A odkopanie akurat Asensio to już hit hitów, gość prawdopodobnie nie przedłuży kontraktu z Realem, jest 5-6 do gry i szanse będzie dostawał, tylko kiedy będzie trzeba rotować kadrą lub poszukać strzału z daleka...
W Realu można wyróżnić niemal każdego, jak chciał poszukać nieoczywistych wyborów to są Carvajal i przede wszystkim Kroos, a ten tu wyjeżdża z Asensio XD
0
@BulaKG https://www.telegraph.co.uk/world-cup/2022-predictor-wallchart-football-qatar/
0
PSG wygląda tragicznie w obronie. Zostawiają bardzo dużo przestrzeni. Na Ligue czy Juventus może to wystarczyć, ale jak trafią na mocniejszy zespół to będą kłopoty.
0
@maroon wchodzisz na cmentarz,a tam napisane jest "Cmentarz Rzymsko-katolicki". Siedzisz przy stole w Boże Narodzenie , a tam pod obrus ktoś włożył symbolicznie siano. Zanim przyszło to Boże Narodzenie ubierasz choinkę itd.
Nawet spójrz na kalendarz - zachód używa kalendarza gregoriańskiego wprowadzonego przez papieża Grzegorza XIII
Nic z tych rzeczy nie miałoby miejsca gdyby nie religia chrześcijańska. Nie sposób oddzielić religii od kultury i tradycji. Bo to głównie ten czynnik je kształtował. I nieważne, czy jesteś chrześcijaninem czy nie, trzymasz się tego co zostało wcześniej wprowadzone przez tą religię
0
@Kozinho. Ci ludzie w większości są gotowi podjąć pracę. W dodatku za niższe stawki niż Polacy i często w dziedzinach w których Polacy nie mają ochoty tyrać.
80-90% inflacji nie wynika z wojny, a z nieudolnego rządzenia, rozdawnictwa i pandemii(ludzie bali się skierowania na kwarantannę - robili zapasy na tydzień czy dwa do przodu, a jak wiadomo lepiej wtedy kupić za dużo niż za mało).
A politycznie zyskujemy bardzo dużo. Nagle Polska stała się ważnym państwem na świecie. Wszelka pomoc dla Ukrainy z zachodu przechodzi przez Polskę i w mniejszym stopniu Rumunię. A to oznacza dodatkowe wpływy do budżetu.
Idąc dalej, Polska jest kluczowym krajem dla NATO. Największe państwo wschodniej flanki, prawdopodobnie jeden z kolejnych celów Putina i jedyne państwo ze wschodu NATO, którego armia(nie chodzi o stan na teraz, a o potencjał) może się przeciwstawić armii rosyjskiej. Co to oznacza? USA musi dozbroić Polską armię, żeby w razie co walczyć z Rosją Polakami, tak jak teraz walczą Ukraincami. A więc sporo sprzętu, na lepszych warunkach finansowych.
No i ostatnia rzecz - jeśli Ukraina się utrzyma i wejdzie do Unii Europejskiej, Polska będzie się bardzo dynamicznie rozwijać gospodarczo. Ukraina to spichlerz Europy, w dodatku państwo które ma mnóstwo wartościowych surowców pod ziemią. I znaczna część z nich na pewno będzie eksportowana do Polski i dalej na zachód, przez Polskę
0
@macio_944 Remy Cabella naprawdę wygląda w tej lidze francuskiej jak prime Ozil?
2
@Rl9k1nG USA bo mają gdzie sprzedawać broń, w dodatku przestarzałą (nikt nie da Ukraińcom najnowocześniejszego sprzętu NATO).