Pressinho
Dołączył/a: kwiecień 2013
6 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Benz @Medium innym sposobem na pokonanie Japonii była inwazja. Szacowane straty to około 800 tysięcy żołnierzy alianckich. A ilu Japończyków? Kilka milionów. Wraz z rozwojem lotnictwa i artylerii, oberwałyby też budynki cywilne, o tym jak wyniszczające są walki w miastach najlepiej świadczy front wschodni.
Decyzja o zrzuceniu bomb atomowych była w tym wypadku najlepszą i najbardziej humanitarną - przyspieszyła koniec wojny o dobry rok.
Znacznie większymi zbrodniami wojennymi było bombardowanie bezbronnych niemieckich miast, tylko dlatego, że alianckie fabryki produkowały zbyt duża ilość bomb i pocisków.
1
@Pawel13sz Lewandowski. Z Aguero zawsze było większe ryzyko, że się połamie.
0
@pt9 szczególnie Sochan ostatnio ;)
0
@pt9 w Realu w tym czasie grał Doncic
0
@Cotutajsiedzieje jak chce uhonorować Pelego to mógł mu postawić pomnik przed Maracaną.
0
@Joe_Pesci nic z tym nie mogą zrobić. Orlen ma monopol na paliwo w Polsce i może sobie zarządzać cenami jak chce. Tzn są ustawy antymonopolowe, są konkurenci. Ale biorąc pod uwagę okoliczności, oni też w większości kupują paliwa od Orlenu. I w ten sposób mogą zarządzać cenami, podnosić je tak wysoko, żeby import z zewnątrz był nadal mniej opłacalny, ale żeby zarobić jak najwięcej. Tak działa "niewidzialna ręka wolnego rynku" o której tyle mówił Korwin. I dlatego służba zdrowia, czy edukacja są publiczne, a nie prowadzone przez "Spółki Skarbu Państwa"
1
@MESSIah16
Po prostu problem jest w tym, jak ludzie postrzegają ich słowa Benedykta XVI stwierdził fakt. Gdyby ludzkość była homoseksualna, dawno by zniknęła. Co innego ukształtowało kultury. Sprzeciwił się ustawowemu homoseksualizmowi, co na swoim stanowisku musiał zrobić.
I to jest w 100% zgodne z tym co potem mówi Franciszek. Zobacz, że nie pojawia się wprost termin "małżeństwo", a jedynie "ochrona prawna". "Nikogo nie można wyrzucić z rodziny, ani sprawić by ich życie było nie do zniesienia". Czyli trzeba ich chronić prawnie, aby nie byli prześladowani, aby mieli takie same prawa jak inni. Żeby mogli chodzić na studia, do pracy, czy po bułki do sklepu bez ryzyka. Aby para homoseksualna mogła wynająć stolik w restauracji, tak samo jako para heteroseksualna.
Ale znowu, skoro małżeństwo jest prawnie jako związek mężczyzny i kobiety, to nie da się w to wpasować pary homoseksulanej.
Co nie oznacza, że nie ma żadnej innej możliwości ochrony związku homoseksualnego.
Tylko problem jest taki, że ludzie widząc tęczowe opaski, widzą świat którego uosobieniem będzie ciemnoskóra, homoseksualistka, która będzie przyjmowana do pracy bez odpowiednich kwalifikacji, przez wzgląd na swoją karnację i orientację. To już ma miejsce w wielu firmach w USA. I potem wychodzą takie dziady jak Kowalski czy Ziobro i mówią te rzeczy. A pokazówka TVP wyszła zacnie, ani przez chwilę nie próbowali tego ukryć, jasny przekaz poszedł w świat.
2
@J4no to dlatego, że środek pola Barcelony to środek pola reprezentacji Hiszpanii. U nas utarło się, że trzeba grać z klepki, wyczekiwać na błąd rywala itd. Gdy świat idzie do przodu. Real zdominował LM mając w pomocy zawodników umiejących wszystko. Kroos czy Modrić nie tylko potrafią zagrać ciasteczko, ale też uderzyć z dystansu. A u nas? Wszyscy się boją, strzały zza pola karnego to ostateczność.
6
@michal26 No cóż. Rosja to jest jakiś stan umysłu. Przecież gdyby chcieli, to by tą Ukrainę zdobyli w dwa tygodnie, może w miesiąc. Przewaga logistyczna, ilościowa, rozciągnięcie frontu i NATO nie miałoby czasu na pomoc. Tymczasem to wszystko wygląda tak, jakby Putin wstał pewnego dnia rano, coś mu tam przeskoczyło w głowie i uznał, że zamiast robić szkolenia wojskowe to zaatakują Ukrainę.
Kolejna genialna decyzja rosyjskich władz. Kilka już wymieniłeś, ale jeszcze dodam jak na wojnę z Japonią w 1905 wysłali Flotę Baltycką. Która opłynęła pół świata, tylko po to, żeby zostać zatopioną
0
Spokojnie, Granulat spuchnie w Innsbrucku
1
@bartas97 tylko 8 GB RAMu. Konfiguracja jest ok, ale szukaj 16 GB. Szczególnie jeśli myślisz bardziej długofalowo. I zwróć uwagę na TDP karty graficznej - im wyższe, tym większa wydajność, ale kosztem pracy na baterii.
0
@Essos Bellingham
1
@michal26 z RMF
https://www.google.com/amp/s/www.rmf24.pl/sport/pilka-nozna/newsamp-andrzej-iwan-nie-zyje,nId,6498032
0
@Zoker ręką przesłania głowę. Ale zobacz na kamerze TV, tam ewidentnie piłka odbija się od głowy
0
@Janas11224 mogłeś dostać od kogoś, nawet o tym nie wiedząc. Za to też leciały bany.
0
@Janas11224 @RoberDzik kilka lat temu, jak jeszcze byłem w liceum była podobna akcja, być może przyczyna tu jest taka sama.
Otóż kilka osób z klasy wysłało sobie nawzajem totalnie losowe zdjęcie, po czym dostali bana na FB na tydzień. Dlaczego? FB zidentyfikował je jako przejaw pedofilii, pomimo, że na pierwszy rzut oka nic niewłaściwego nie zawierało. Po jakimś większym researchu okazało się, że gość który na tym zdjęciu był, faktycznie był pedofilem i dlatego banowano za posiadanie tego zdjęcia. Tak, posiadanie. Nie pamiętam, czy wysyłający dostawał bana czy nie. Ale na pewno bana dostawała osoba, która otrzymała to zdjęcie. Stąd też, niektórzy traktowali to jako żart, bo w ten sposób mogli zabrać innym dostęp do messengera na tydzień.
1
@AllBundy Kounde nie jest prawym obrońcą. Zagra na niego porządny, typowy skrzydłowy, pokroju Di Marii czy Viníciusa i jest tragedia
2
@betonito jakby na to nie patrzeć, za Katyń bezpośrednio odpowiedzialni są Stalin, Beria i Chruszczow. Czyli dwaj Gruzini i Ukrainiec.
0
@Deeespacito dokładnie. W dodatku Probierz to kumpel Kuleszy.
0
@DaPidejpi Michael Owen
5
@Donnie_Darko bo Simeone najpierw wykonał coś takiego w stronę Juventusu.
3
@mekston @Comfortable_ @Shear007 skrót TVP Sport na yt, kamera telewizyjna i przy 0.25 piłka ewidentnie odbija się od głowy Upamecano. Kamera z boku będzie przekłamywać, bo Francuz zasłonił ręką głowę.
1
@BulaKG z tego co czytałem, to jest nakrycie narodowe w Katarze przeznaczone jedynie na wyjątkowe okazje i dla ludzi z wyższych sfer. Coś jakby ktoś u nas w XVIII wieku dostał płaszcz magnata.
Nie mniej jednak, słabo to wyszło
1
@DaPidejpi @Encore no ta lista jest zła. Ronaldo nie wygrał UCL, a z kolei Kaka wygrał MŚ 2002 i UCL oraz ZP w 2007
1
@Sulimo Powtórka dzisiaj o 22:30
0
@Herato to najsłabsza Argentyna w tym wieku. Ale najlepiej poukładana.
0
@Ls0811 tak. Chyba, że Haaland wygra LM i osiągnie jakieś 40 bramek w PL
0
@msmsms KMŚ trzeba zmienić. Ale na pewno nie w taki sposób.
1
@Emhyr trzeba szukać takich nieoczywistych zawodników. Stąd też zainteresowanie Ounahim. Prawda jest taka, że każdy piłkarz który będzie mógł sobie wpisać transfer do Barcelony w CV jest wart te kilka milionów więcej. Ryzyko żadne.
1
@mekston jeśli Francja z kogoś ma zrobić plaster na Messiego, to z Griezmanna.