Pressinho
Dołączył/a: kwiecień 2013
6 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Borneo No to tym bardziej, można było to zrobić wcześniej. Armia ukraińska z roku na rok krzepła, korzystała ze szkoleń NATO, a samo państwo budowała antyrosyjską narrację. Bez wątpienia w 2019 opór byłby mniejszy.
0
@Encore każdy kibic Barcy chciał choć raz tak walnąć Albie po jego ntej symulce
0
@Borneo patrząc na braki w zaopatrzeniu i sprzęcie, wątpię żeby Rosjanie przygotowywali się pod kątem logistycznym dłużej niż 3 miesiące. Jeśli chodzi o kryzys, to w podobny sposób dotknął Rosję co UE, a większość ich gospodarki opierała się na eksporcie surowców właśnie do UE, czego teraz nie będzie.
Wiek? To nie ma dużego znaczenia,czy ma 69 czy 66 lat. A wręcz odwrotnie, im wcześniej, tym lepiej. Putin chciałby zostać zapamiętany jako kolejny wielki rosyjski wódz, a do tego potrzebuje wielkiego triumfu, którego będzie twarzą.
0
@Borneo No to na co czekał? W 2018 roku był mundial, to wiadomo. Ale mógł zaatakować w 2019, w 2020, pomijam 2021 bo covid. A jednak z jakiegoś powodu zrobił to teraz. Znajdź mi inny niż, zmiana prezydenta USA
1
@norbi77 to jest taki trochę kredyt. Oddamy dużo więcej niż pozyczamy, ale istnieje szansa że wyjdzie nam to na dobre. To trochę jak z zakupem mieszkania na kredyt. Niby jesteś w plecy, ale może się okazać, że ceny mieszkań wzrosną w tym czasie mocniej i się okaże, że na tym zyskasz.
I podobnie w tym przypadku - oddajemy cześć swoich zysków, ale doinwestowując w klub, może się okazać, że i tak wyjdziemy na swoje.
Dla przykładu, jeśli zamiast grać w ćwierćfinale LE, będziemy grać w ćwierćfinale LM, co roku zyskamy jakieś 20-30 milionów euro, nawet jeśli mamy oddać z tego te 25% to na czysto mamy dla siebie 15 milionów, co rok. Do tego dochodzi lepszy marketing, więcej sprzedanych biletów i pozostałe rozgrywki w których też można uzyskać lepsze wyniki niż bez dźwigni. I na tym to mniej więcej polega.
A dlaczego nikt z tego nie korzysta? Bo jeśli nagle przychody z TV wzrosną, to umowa okaże się śmiesznie niska
1
@Kgorecki2500 z jednym się zgodzę. Putin nie wszedłby w otwarty konflikt, gdyby prezydentem USA był Trump. Zlekceważył Bidena, traktując jako osobę niezdolną do podjęcia zdecydowanych działań. Coś jak Hitler, który wyczuł słabość w Chamberlainie. Trochę jednak się przeliczył, bo sankcje dosyć mocno uderzają nawet nie tyle w gospodarkę, co w szeregowych Ivanów. Rosja pozostanie zaściankiem Europy przez najbliższe kilkadziesiąt lat.
0
@PatrykBarcelona tak samo Luis Diaz nie był zbyt zweryfikowany, po prostu uważam, że sporo przeplaciliśmy,a na rynku można było znaleźć ciekawsze opcje pod względem jakości do ceny.
@JimMorrisonFCB i tak, i nie. Malcom stanowił o sile klubu grającego w pucharach, Raphinhe bijacego się o utrzymanie. Owszem, liga angielska jest dużo bardziej wymagająca, ale to też sprawia, że styl gry Leeds bardziej odbiega od stylu gry Barcelony w większości meczów niż Bordeaux.
0
Nie rozumiem transferu Raphinhi, a przede wszystkim jego ceny. Brazylijczyk kosztował nas blisko 60 milionow euro, a wliczając zmienne dużo więcej. Tymczasem Leeds wyciąga największą gwiazdę Feyenoordu, Luisa Sinistierrę za 25. Myślę że obaj zawodnicy prezentują dosyć podobny poziom. A jesli faktycznie planowaliśmy wydać 60-70 milionów euro za skrzydłowego, to moim zdaniem lepiej było wybrać Danjumę czy Antonego.
Mam wrażenie że na siłę Laporta chce pokazać światu, że Barcelona ma się dobrze, a tym samym znowu wpadamy w pułapkę przepłaconych transferów. Tym razem to nie gwiazda, ale jeśli odniesiemy Raphinhe do Malcolma, to ten drugi Brazylijczyk na papierze prezentował się o wiele lepiej, kosztował mniej, a skończył oddany bez żalu do Zenita. Oby tym razem było inaczej
0
@Cule1234 powinni mieć go gdzieś w takim razie i wycofać ofertę.
0
@Nazio87 Stanowski
6
@DaPidejpi Przy ludziach z PiSu takich jak Pinokio, Głapiński, Mejza czy Szumowski, Donald Tusk to uosobienie uczciwości.
0
@szymon6847 nie no, nie wiem czy jest w Top 5. Tenis, Siatka, Skoki, dodałbym jeszcze lekkoatletykę jako całość oraz żużel - Zmarzlik wyprzedzał Błachowicza w plebiscyt ach kibiców. Oddzielmy Fame MMA od sportu, bo ludzie nie kupują transmisji dla objerzenia wydarzenia sportowego, tylko dla konkretnych celebrytów.
A jeśli chodzi o trenowanie to zamiast skoków czy żużla wchodzi koszykówka czy piłka ręczna. Sporty zespołowe, są po prostu znacznie bardziej przystępne do trenowania niż boks, mma czy zapasy. I myślę że w związku z Sochanem, popularność koszykówki również wzrośnie.
1
@Essos
Diaz/Robertson (jeśli z Realu Vini)
Rodri
Vinicius/Mendy
Kimmich
0
@Emhyr zakup Ibry
1
@Eto'o9 R10 *potrawka
1
@Hubsao Lot polskiego futbolu
0
@Clue KS to jeden z najmniej merytorycznych kanałów na polskim YT. Opierają się na hejtparkach i programie z Mazurkiem, które ze sportem dużo wspólnego nie mają. A te piłkarskie trwają po godzinie i omawiają tylko czołówkę. A najbardziej merytoryczny program, czyli Magazyn Lig Egzotycznych zniknął.
Na ogół daleko im nawet do trochę prześmiewczych formatów, takich jak odcinki footrolla czy Liga Minus(wystarczy spojrzeć na wyswietlenia, gdzie KS ma 80k, a Liga Minus 70 5krotnej przewadze subów). Nie ma co ich porównywać z kimkolwiek komu zależy na jakości materiału. Znacznie lepiej spędzić czas słuchając Cwiakały czy Konrada Szymańskiego.
0
@tomek8756 prawo karne powinno być jak najbardziej jednolite. To, że w każdym stanie jest inne tylko napędza takie ruchy. Nas może czekać coś podobnego, w końcu dostęp do innych państw UE jest już od ręki. I myślę że wszystkim na dobre wyjdzie ujednolicenie tego.
1
@Firestone Bayern to dosłowne przeciwieństwo PSG. Coś jak skrajna lewica i skrajna prawica. Z jednej strony masz twór rzucający kasą na lewo i prawo, z drugiej strasznych dusigroszów. Tak jak PSG chce usilnie wygrać LM, tak Bayern chce udowodnić całemu światu, że są na jednym poziomie z Barceloną, Realem czy United pod kątem marketingowym i prestiżowym.
3
@fart fajnie ze trafił do świetnej organizacji, a nie Hornets czy OKC
0
@Essos Duńczykom
7
@Kapitan hawk "Kości zostały rzucone" ~Juliusz Cezar
1
@nagev to nie LFC. To po prostu wielkość Kloppa. Wyciąga graczy z drugiego szeregu i robi z nich najlepszych na świecie. Wystarczy wspomnieć choćby o Kagawie. U Kloppa w BVB wyglądał świetnie, poszedł do United i przepadł. A ostatnio była podobna historia z pewnym Brazylijczykiem.
0
@FCB24 Radwańska. Dlaczego nie Kubica? W miejscu Agi pojawiła się tenisistka, która w wieku 20 lat osiągnęła więcej niż Radwańska przez całą karierę. I to niemal od razu po niej. Tymczasem do poziomu "powypadkowego" Kubicy nikt się nawet nie zbliżył. Co więcej, w tenisie zaczynasz do 0-0, w F1 kluczowe znaczenie ma samochód. Wystarczy spojrzeć gdzie jest dziś Hamilton. Robert nie jeździł w najlepszych teamach i sam fakt, że walczył o podium w generalce, pokazuje że był wybitny w tym co robił.
Od siebie dodałbym jeszcze Fabiana Drzyzgę, było ostatnie wielkie poruszenie, że jak to 2x MŚ i go w kadrze nie ma. No nie ma, bo inni są lepsi. A Drzyzga znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie.
0
@Sau_Ron nie grałby w kadrze. Zakładając oczywiście że sprawa jest identyczna. Możesz się jeszcze bronić, że nie stać cię na rozwiązanie kontraktu w jego trakcie, że agent nie dał rady cię sprzedać itp. Ale tutaj sprawa jest inna, gość miał kartę na ręku, mógł iść gdzie chciał. Wybrał kasę w Rosji.
0
@Encore Dożywotni szacunek za Kapitana Grzmota
0
@barcelonaLM Rosja nie ma czym grozić. Gaz, ropę można sprowadzić z innych miejsc, owszem kosztem cen. Ale jedną wojnę gospodarczą już Rosja z NATO przegrała, a jednak miała wtedy znacznie większy potencjał bo całego Układu Warszawskiego.
Oczywiście, pojawi się kwestia użycia broni jądrowej. Kto pierwszy się na ten krok zdecyduje, tego czeka los Napoleona - walka z koalicją całego świata. I o ile NATO miałoby jakieś szanse wygrać taki konflikt, to Rosja przegra go w miesiąc . Z samym NATO. A myślę że Chiny i Japonia też by były zainteresowane kawałkiem tortu.
0
@Janas11224 klub Kokosa. Mamy wielu młodych zawodników, szczególnie jeśli chodzi o środek pola i lepiej w nich inwestować. Nico, Pedri, Gavi, doszedł Pablo Torre, a i de Jong nie jest stary.
0
@Nano22 ale ma kolana z papieru. Podano przykład Pato, ale jeszcze lepszy będzie przykład Derricka Rosa. W 2011 roku został najmłodszym MVP NBA, ale w play-offach miał problem z kolanami. Rok później poszło mu więzadło i w zasadzie zamknęło karierę.
2
@Kondziubarca czekaj co? Lech ma swoje ulice w Gruzji, gdzie jako prezydent Polski przeciwstawił się rosyjskiej inwazji. Za samo działanie na rzecz pokoju na świecie można by go w pewien sposób upamietnić. W dodatku masz działacza opozycyjnego w PRLu, i człowieka któremu ciężko zarzucić coś więcej poza walniętym braciszkiem.
Dzisiaj nie mamy wojen,nie trzeba organizować powstań. I dlatego ulice będą nazywane imieniem ludzi którzy w ten czy inny sposób przysłużyli się krajowi. Stąd mamy ulice Jana Pawła II, stąd port lotniczy w Gdańsku jest imienia Lecha Wałęsy. I dlatego też nie powinno być czymś dziwnym, to że rozważa się nadanie ulicy imienia Lecha Kaczyńskiego. Podobnie jak w późniejszych latach spokojnie mogą pojawić się ulice Olgi Tokarczuk czy Roberta Lewandowskiego.
A jeśli uważasz, że to "ulica za tragiczną śmierć" to myślę że dosyć podobny jest casus Gabriela Narutowicza. Abstrahując od tego, że jeden zginął w zamachu, drugi w katastrofie lotniczej. Obaj stracili życie będąc głową państwa, obaj odegrali pewna rolę w odzyskaniu niepodległości.