1

@Hubsao Wojna żywi się sama

0

@Katalonbar Fifa nie może sobie pozwolić na wyrzucenie Najlepszego piłkarza świata z mundialu.

0

@robimen12345 to że są odpowiedzialni za to co robi człowiek który ich reprezentuje. Niemcy są odpowiedzialni za II wojnę światową, Rosjanie za wojnę na Ukrainie.

19

@macio_944 Trump tylko mówił, że Putin to geniusz, widząc opieszałość Niemiec i USA. Myśląc że Putin zajmie sobie Ukrainę i jeszcze wyjdzie przy tym na obrońcę uciśnionych. Ale inwazji jako takiej nie popierał, po prostu źle go zrozumiano.

1

@robimen12345 a kto wybrał Putina na prezydenta? Ukraińcy?

0

@Kim Kallstrom ale wtedy Armia Czerwona była po czystce, tam nie chodziło o sprzęt, tylko o brak dowództwa. I przy okazji Stalin musiał bardziej uważać na ewentualną wojnę. Wcześniej był o krok od wojny z Japonią, a ten konflikt prawie go wprowadził w wojnę z aliantami. Również nie należało lekceważyć Hitlera. Dziś Putin ma znacznie lepsze dowództwo (chyba) i bezpieczniejsze granice.

0

@barcelonaLM nie ma szans zdobyć tak dużego miasta w 2 dni

0

@Kim Kallstrom Finlandia miała lasyi pogodę. Afganistan góry. Wietnam dżunglę. Ukraina to dobry teren do prowadzenia wojny, w większości równiny i obawiam się, że prędzej czy później przewaga liczebna Rosji zrobi swoje.

0

@Pogba od kampanii wrześniowej zaczęły się bombardowania taktyczne na masową skalę i raczej się szybko nie skończą. To po prostu zwykłe działania wojenne, nie bombardowanie dla bombardowania.

0

@Cochise od wojskowych nie. Prędzej od oligarchów.

0

@ElPonczato internet satelitarny. Zamiast korzystać z kabli, które można łatwo odciąć, korzystasz z satelit.

1

@escarabajo Einstein powiedział kiedyś, że nie wie na co będzie III wojna światowa, ale IV będzie na patyki. Wszystko teraz wskazuję, że III wś będzie wojną informacji. Jeśli wiesz co planuje przeciwnik, wygrałeś bitwę przed jej startem.

1

@FCMichalo nie ma żadnych szans. Zaczynając od tego, że nikt z nich nie używa swojej prawdziwej lokalizacji - tylko pewnie kilku różnych VPNów. Idąc dalej, to do ataków nie wykorzystuje się jednego komputera, tylko tysiące, i w ten sposób przeciąża serwery (DDOS). A to tylko wierzchołek góry lodowej i na pewno te ataki są na olbrzymią skalę, której nikt z nas sobie nawet nie wyobraża.
Na koniec, jeśli rosyjskie cybersłużby nie są w stanie jakkolwiek się obronić, to nie mają żadnej szansy na kontratak.

0

@David_Beckham zrobiłbym dokładnie to samo co szef MSZ Francji."My też mamy broń jądrową". Nie używasz gróźb, po prostu nie dajesz się zastraszyć rosyjskim arsenałem jądrowym.

1

@Kapitan hawk jeśli Rosja zrzuci bombę na kraj UE/NATO to na pewno. Natomiast jeśli Putin się wkurzy i zbombarduje nuklearnie Kijów, to raczej wojny nie będzie. Ale to będzie samobójstwo strategiczne. W przypadku takiego zdarzenia doszłoby do natychmiastowego sojuszu Chin i USA, a następnie dozbrojenia państw ościennych i już nie będzie można grozić rosyjskim arsenałem atomowym. Putin będzie miał kilka tygodni na rozpoczęcie konfliktu jądrowego, bo inaczej albo zostanie zlikwidowany, albo Rosja ekonomicznie przestanie istnieć.

0

@HypeR +1,5 w meczu Atletico to igranie z ogniem

0

@koksik2700 wcale nie siada. Wołyń był skutkiem wielu rzeczy. Po pierwsze, ze zwykłej zazdrości - oni mają lepiej. Takie rzezie były i polsko-polskie, wystarczy tylko wspomnieć rabację galicyjską. Po drugie, Ukraińcy chcieli w jakiś sposób wyrazić swoje poparcie wobec Hitlera,a może bardziej nienawiść do Stalina który odpowiadał za wielki głód w latach 30. Stąd też politycy wzywali do rozprawiania się z dawnymi panami.

Gdyby nie sytuacja wojenna i propaganda nigdy by do tego nie doszło.

0

@AllBundy zwycięstwo Rosji gdzieś w okolicy Wielkanocy. Zmiana rządu i odcięcie Ukrainy od Morza Czarnego.

0

@Katalończyk 99 Białoruś się nie zesra, bo gdyby nie Putin to Łukaszenka nie miał by władzy

0

@dux Bo Rosja ma jakieś 7000 pocisków jądrowych w tym z 5k gotowych do odpalenia

2

@Zazinho patrząc na to z jaką łatwością ddosują rosyjskie strony, to mogą wygrzebać absolutnie wszystko.

0

@AbelKabel został przerzucony na początku września. Czyli w trakcie wybuchu wojny, Wielka Brytania nie miała na kontynencie wojsk. Należałoby jeszcze zgromadzić potrzebne zaopatrzenie do przeprowadzenia ofensywy. Co jest znacznie trudniejsze niż przerzucenie ludzi.

0

@MesQueUnClub_87 nic. Ale ich przeciwnik stracił jeszcze mniej. A armia Ukrainy tez liczy ponad 200 000 żołnierzy. Już wiele razy w historii, takie konflikty okazywały się zbyt kosztowne dla agresora i pozostaje liczyć że i w tym przypadku tak się stanie.

0

@MesQueUnClub_87 Rosja ma na razie 6 większe straty i około 4-5 krotną przewagę w armii. Sprawnie się bronią Ukraińcy.

1

@michal26 Gazprom - 35%, Lukoil - 25%, Sberbank - 55%, VTB - 55%

0

@AbelKabel No to najwyraźniej ten dokument był do kitu. Opisuję Ci jak faktycznie wyglądała sytuacja i siła wojsk aliantów we wrześniu 39 roku.

0

@masq Ukraińska armia jest dwa razy liczniejsza, ale prawdopodobnie gorzej wyposażona.

0

@HarveySpecter zanim te 30 państw się zmobilizuje, Putin będzie pod Warszawą.

0

@barcelonaLM sankcje odniosłyby skutek, gdyby nie fakt, że po podbiciu Ukrainy Putin zdobędzie dostęp do ich wszystkich rezerw, a także tereny warte znacznie więcej. "Wojna utrzymuje się sama."

0

@AbelKabel Czym chcesz zaatakować? Brytyjski Korpus Ekspedycyjny liczył we wrześniu 39 roku 150 000 żołnierzy. Należało tą armię przerzucić na kontynent i przygotować całą infrastrukturę, co potrwało by kilka tygodni. Armia francuska miała wprawdzie sporą przewagę liczebna dwu czy trzykrotną, ale w armii brakowało karabinów, o czołgach czy ciężarówkach nie wspominając. W dodatku umocnienia linii Zygfryda na granicy znacząco utrudniałyby i opóźniły ewentualną ofensywę. Gdyby Francuzi uderzyli z całym imptem, zostaliby pokonani w październiku bądź listopadzie, kiedy Hitler skupiłby całą armię na zachodnim froncie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?