0

@Borneo ZSRR przegrało zimną wojnę, bo USA narzuciło tak wysokie tempo zbrojeń że nie byli w stanie podołać, a w dodatku zaczęli trącić kontrolę nad państwami marionetkowymi.

Przewaga USA nad Rosją dziś jest niewspółmiernie mniejsza niż ta w 1945 roku. A jednak w przeciągu 10 lat to ZSRR uzyskało mocniejszą pozycję na arenie międzynarodowej. I nie można pozwolić aby ta sytuacja się powtórzyła. Ekonomiczna wartość Ukrainy jest zdecydowanie większa niż sankcje NATO. Poza tym Putin głupi nie jest i na pewno przygotował sobie umowy handlowe z państwami w Azji, tak aby choć trochę mniej odczuć te sankcje.

0

@AbelKabel co z tego że Hitler nie miał wojsk obronnych? Na granicy były umocnienia zwane linią Zygfryda, które pomogły by zatrzymać wojska francuskie na jakiś czas.

W dodatku we wrześniu 39 roku francuska armia była źle wyposażona. Szacowano, że do podjęcia poważnej kontrofensywy będą zdolni najwcześniej pod koniec 1941 roku.

A Brytyjczycy mieli 150 tysięcy żołnierzy na Wyspach, a ich potężna flota i tak nie mogła wpłynąć na Bałtyk.

Logika w czasie wojny wcale nie przepada, po prostu działa inaczej. Musisz wykorzystać słabość przeciwnika.

0

@Bykunn wszystko zależy od pozycji Chin. Jeśli wyraźnie poprą Rosję, Putin zyska potężnego sojusznika do walki z NATO. Kolejną kwestią jest gospodarka Rosji po tych wszystkich sankcjach. Bo jeśli zostanie mocno naruszona, to będzie trzeba ją wzmocnić kapitałem zewnętrznym, a ten najłatwiej zdobyć w trakcie wojny. W NATO nie ma ani Szwecji, ani Finlandii. Kolejnym celem Putina wcale nie musi być Polska, ale wojna w Skandynawii oznaczałaby działania zbrojne na Bałtyku, a to już bezpośrednio nasza strefa wpływów.

0

@Borneo żadna wojna nigdy nie będzie humanitarna. Ale fakty są takie:
Aneksja Krymu 2014 - prezydentura Obamy
Atak na Ukrainę 2022 - prezydentura Bidena

Dlaczego teraz, a nie rok czy dwa temu. Nikt nie idzie na wojnę bez powodu, ekonomicznego czy strategicznego

0

@Borneo dziwne, że jak Trump był prezydentem to Putin nie fikał...

0

@Borneo 4. Trump po prostu myśli do przodu. Za jakiś czas zaogni się konflikt w Doniecku i Ługańsku, a wtedy wjedzie na białym koniu obrońca pokoju Władimir Putin i zrobi referendum jak na Krymie.

0

@DaPidejpi Podejrzani, Siedem, Bezsenność, Tożsamość

1

@barcelonaLM kilka szczegółów:
1.Granica Polski z Hitlerem była niewspółmiernie dłuższa niż Ukrainy z Putinem. 1,5 tysiąca do ponad 3(blisko 2 tysiące z Niemcami, blisko tysiąc z Czechosłowacją, a do tego jeszcze Gdańsk i Kłajpeda)
2. Polska armia liczyła milion żołnierzy, ukraińska liczy obecnie około 250 000. Argument o wielkości kraju jest również nietrafny. Spójrz jak wyglądała walka w Afryce Północnej podczas II wojny światowej.
3. W razie wojny do armii rosyjskiej dołączą armie separatystów, o których liczebności ciężko powiedzieć cokolwiek, ale na pewno jest to kilkadziesiąt tysięcy.
4. Dziś liczy się przede wszystkim lotnictwo, a tu Rosja ma olbrzymią przewagę i skoncentrowanie samolotów zajmie maksymalnie 1 dzień
5. Putin nie musi zajmować całego kraju. Wystarczy zdobyć Kijów i osadzić tam swojego człowieka. Jak już mamy odwoływać się do II wojny światowej, to koniec ewentualnej wojny rosyjsko-ukraińskiej będzie podobny do kapitluacji Francji

1

@DwayNee a Mbappe zawsze marzył o grze w PSG

0

@Emhyr przedłużenie kontaktu z Dembele musiałoby wymagać obniżenia jego kontraktu. Francuz jest obecnie skrzydłowym numer 3 czy 4 w klubie. Wciąż z potencjałem, ale nie rokuje tak dobrze jak 5 lat temu.

0

@John_Doe C, gdyby był psychopatą to już dawno by zniszczył świat.

0

@Tollusiek nie chodzi mi o to żeby grał od deski do deski. Ale spokojnie może uzupełniać kadrę. Poza tym, czeka nas przebudowa i właśnie te kilka lat trzeba poświęcić. Po to Laporta dał odejść Messiemu, i uważam że nie ma potrzeby ściągać pomocnika tylko na teraz, pokroju Vidala czy Paulinho. Potrzebujemy stopera, bocznych obróńców, napastnika i skrzydłowego

0

@BorzyKrzys służba wojskowa musi być ochotnicza, ale to nie zmienia faktu, że należy zająć się kwestią szkolenia młodych ludzi.

Miałem przyjemność być na komisji w marcu 2020 roku. Zbadano mnie z odległości 5 metrów i wystawiono kwit... XD

Może zamiast tych śmiesznych badań zrobić kilka szkoleń, tak żeby w razie co ludzie wiedzieli jak się zachować.

Wiele osób proponuje wyjścia na strzelnicę w szkołach i to rzeczywiście jest pomysł, tylko że niech instruktorzy będą poważni. Byłem na strzelnicy raz, kiedy powiedziałem babie ze jestem leworęczny nie wiedziała jak ma mi odwrócić pozycję...

1

@szkutnik91 nie potrzebujemy kolejnego pomocnika. Jest Gavi, Pedri, De Jong i Nico na lata. Busquets pewnie pogra jeszcze kilka lat. A doraźnie mogą tam zagrać Alves czy Roberto. I oczywiście Riki Puć.

0

@Cvzx tak, ale nie całą. Tylko wschodnią. A Putin koniec końców weźmie całą.

0

@Gaz @Hubsao Klopp jest mistrzem wyciągania z piłkarzy tego co najlepsze. W BVB taki Kagawa wyglądał świetnie, poszedł do United i przepadł. A szukając bliżej jest przykład Coutinho. U Kloppa jeden z najlepszych piłkarzy świata, a w Barcelonie zgasł.

0

@Sau_Ron w PSG nie zbuduje sobie marki, dopóki tam będzie Messi. Jak ktoś będzie chciał kupić koszulkę PSG to większość najpierw kupi Messiego, potem Mbappe. Poza tym Real jest znacznie mocniejszy marketingowo, to jest też mocniejsza liga a zatem większa szansa na nagrody indywidualne.

2

Pachnie 3-3 po jakiejś bramce w 90 minucie

2

Mingueza był przy Maxi Gomezie, dwóch nie pokryje. Za Solera odpowiadał któryś z pomocników, najpewniej FDJ

0

@barcelonaLM Francja a szczególnie Niemcy to bez USA mogą sobie pogwizdać. Chyba że zakładam sojusz UE-Putin przeciw USA

1

@Kondziubarca jak każdy w PZNie. Oni się w czepku urodzili, że trafili na takie talenty jak Stoch i Małysz.

0

@Michael24 Z ZIO to chyba Vancouver,choć Soczi też wysoko, a z letnich to zdecydowanie Rio.

1

@gumaz Eye of The Tiger

0

@Alvarinho Ludzie muszą zrozumieć jedną rzecz. Messi nigdy już nie będzie tak decydującym piłkarzem jak 3 lata temu. Brakuje mu szybkości i przebojowości. Pod względem umiejętności jest wciąż top, ale odstaje fizycznie. To już nie jest najlepszy piłkarz świata, a jedynie jeden z najlepszych. Tylko że dla wielu za samo nazwisko już i tak jest najlepszy. A myślę że większość kibiców mając do wyboru dowolnego piłkarza PSG wzięło by do swojej drużyny Mbappe, Hakimiego, czy Verrattiego przed Messim

1

@barcanawieki wolałbyś graniczyć z Ukrainą czy Rosją? Tym samym kieruje się Putin. Nie chce dopuścić NATO bliżej granic Rosji. I jednocześnie odbudować pozycje mocarstwa na arenie międzynarodowej. PKB Rosji jest daleko w tyle za Chinami czy USA. A Ukraina to najmocniejsze ekonomicznie państwo, jakie można w łatwy sposób podporządkować.

1

4 Chińczyków ma niższą notę niż Paweł Wąsek

5

Neymar w tym sezonie: 3 gole
Luuk De Jong w tym sezonie: 4 gole

Liczby nie kłamią
Luuk>Neymar

0

@Emhyr chodzi o to żeby Ukraina nie dołączyła do NATO - zawsze warto mieć jakiś bufor od przeciwnika. Północną flankę zabezpiecza Białoruś, Południową miałaby Ukraina

4

@Roobo No to kto jest lepszym skrzydłowym w tym sezonie? Chyba tylko Salah

0

@jeyx77x tylko problem w tym że mogą ją przegrać i skończyć jak ZSRR. I to byłby koniec ich jakiejkolwiek dominacji na świecie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?