0

@Uukasz_93 w 39 roku nie było jak dostarczyć pomocy do Polski, która miała bardzo krótkie fragmenty przyjaznych granic, a sojuszników po 2 stronie Europy. Teraz jest zupełnie inaczej

0

@Azi Niemcy nagadali społeczeństwu że Ukraina w tajemnicy produkuje brudną bombę. Dlatego ruscy chcieli szybko pozajmować elektrownie jądrowe.

0

@Vebrol bliżej nie było?

0

@Kgorecki2500 w Rosji są zbyt duże kontrasty społeczne, żeby mogła tam panować demokracja.

2

@Hubsao buduje nastrój oblężonej twierdzy.

0

@paweldunajecfcb "ofiarom wojny" więc równie dobrze może przekazać rosjanom

0

@masq w skrócie wysysa tlen z danej przestrzeni, a z uwagi na to że tlen się pali mamy bardzo wysoką temperaturę i znacznie większą moc wybuchu. A jak ktoś się nie spali i nie zabije go fala uderzeniowa, to się udusi z braku tlenu.

3

@MesQueUnClub96 ma zamknąć pierścień wokół miasta, ale nie ma paliwa

0

@Kgorecki2500 wszystko zależy od tego, jak długi będą mieli front do pokrycia. Koncentracja dużych sił lądowych na krótkim odcinku, bez przewagi lotniczej jest samobojstwem.

0

@Jacu327 po co komu służba wojskowa? Wystarczy i 10 000 profesjonalnych żołnierzy, jeśli będziesz miał wystarczająco silne lotnictwo, nikt nie będzie miał szans Ci zagrozić

2

@Ptasior tu chodzi o coś zupełnie innego. O legitymizację władzy. Janukowycz nigdy nie zrezygnował osobiście z bycia prezydentem. Putin może uznać go za przedstawiciela władz i w ten sposób usprawiedliwić konflikt. A sam Janukowycz będzie chroniony rosyjską armią, bo z historii wiemy, że jak rosyjska armia gdzieś wchodzi to za szybko nie wychodzi.

2

@Criss18Barca ciężko wyobrazić sobie coś bardziej rosyjskiego.

0

@Emhyr poczekają aż zacznie się głód itd. Wykurzą Zelenskiego, a w jego w miejsce wrzucą Janukowycza. A jak ludzie się zbuntują to stara rosyjska szkoła - bilet na Syberię w jedną stronę.

0

@Zoker Oficerowie wiedzą, zwykli szeregowi poborowi nie.

1

@Kgorecki2500 Putin nawet fałszując wybory, nie osiągnie takich wyników

1

@Kgorecki2500 Macron wygra te wybory w cuglach. Francja nie dość że wspiera Ukrainę od początku, to jeszcze nie dają się zastraszyć rakietami.

11

@Pilka_jest_okragla czołgi obecnie są tylko trumnami na kółkach. Liczy się lotnictwo, lotnictwo i jeszcze drony. Jeśli masz przewagę w powietrzu i odpowiednio dużo , zniszczysz każdy pojazd pancerny.

1

@Emhyr myśleli że zdobędą miasto z marszu. Obrona okazała się jednak za silna i muszą przygotować odpowiednio dużo zaopatrzenia. A z powodu braków paliwa, nadal nie doszło do okrążenia miasta.

5

@barcelonaLM przygotowywują się do okrążenia miasta.

0

@Viajero Jeśli Ukraina ostro przetyra Rosję, to zażąda zwrotu Krymu + oczywiście reparacje wojenne.

0

@stysiek to zawieszenie broni na 2 lata, może 3. Powstanie Charkowska Republika Ludowa i to samo. Ukraina walczy o wejście do NATO, Putin o odtworzenie ZSRR i stworzenie z Ukrainy drugiej Białorusi.

0

@NaFazieHitman No ale przecież wejście wojsk NATO do Ukrainy oznacza tylko rozszerzenie konfliktu. Nawet jeśli nie byłby to konflikt jądrowy, to skończyłoby najbardziej krwawą wojną od czasów wojny domowej w Chinach. I wydaje mi się, że tutaj ta ludzka reakcja jest. Jest pomoc uchodźcom, jest dozbrajanie armii, i jest ograniczanie rosyjskiej gospodarki.

0

@macio_944 Białoruś, a przynajmniej jej władze

0

@NaFazieHitman Nie, Wielka Brytania i Francja w 39 roku miały podpisane traktaty z Polską, że w przypadku atak Niemców odpowiadają tym samym. W przypadku Ukrainy były tylko gwarancje niestosowania przemocy.

Jeśli odwołujemy się do IIWŚ, to wyciągnięto wnioski. NATO nie sprzedało Ukrainy tak jak Chamberlain zrobił to z Czechoslowacją.

0

@Kamiloza91 prawdopodobnie tak, ale nie od razu. Bardziej prawdopodobne jest, ze zajmie się integracją Białorusi i Armenii w struktury Rosji

13

@NaFazieHitman NATO nie ma obowiązku chronić państw, nienależących do sojuszu. To zupełnie inna sytuacja niż ta we wrześniu 39 roku.

0

@normasubiektywna byliśmy niepodlegli i suwerenni, to że ekonomicznie byliśmy w dupę to inna kwestia, ale porażka w tej wojnie sprawiłaby że dziś Polska byłaby w podobnej sytuacji co Ukraina. A i etap komunizmu trwałby u nas ćwierć wieku dłużej.

2

@Azi i tak, i nie. Mamy teraz kluczowe znaczenie strategiczne i bez wątpienia jest to okres, aby przeforsować zmiany w UE i NATO. Ale z drugiej strony nasza gospodarka bardzo mocno ucierpi.

1

@lukaszbarca15 wygraliśmy wojnę z bolszewikami w 1920

0

@Medium wczoraj Miranchuk po strzeleniu bramki przepraszał na tle flagi Ukrainy. Są Sportowcy i sportowcy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?