Pressinho
Dołączył/a: kwiecień 2013
6 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Uukasz_93 w 39 roku nie było jak dostarczyć pomocy do Polski, która miała bardzo krótkie fragmenty przyjaznych granic, a sojuszników po 2 stronie Europy. Teraz jest zupełnie inaczej
0
@Azi Niemcy nagadali społeczeństwu że Ukraina w tajemnicy produkuje brudną bombę. Dlatego ruscy chcieli szybko pozajmować elektrownie jądrowe.
0
@Vebrol bliżej nie było?
0
@Kgorecki2500 w Rosji są zbyt duże kontrasty społeczne, żeby mogła tam panować demokracja.
2
@Hubsao buduje nastrój oblężonej twierdzy.
0
@paweldunajecfcb "ofiarom wojny" więc równie dobrze może przekazać rosjanom
0
@masq w skrócie wysysa tlen z danej przestrzeni, a z uwagi na to że tlen się pali mamy bardzo wysoką temperaturę i znacznie większą moc wybuchu. A jak ktoś się nie spali i nie zabije go fala uderzeniowa, to się udusi z braku tlenu.
3
@MesQueUnClub96 ma zamknąć pierścień wokół miasta, ale nie ma paliwa
0
@Kgorecki2500 wszystko zależy od tego, jak długi będą mieli front do pokrycia. Koncentracja dużych sił lądowych na krótkim odcinku, bez przewagi lotniczej jest samobojstwem.
0
@Jacu327 po co komu służba wojskowa? Wystarczy i 10 000 profesjonalnych żołnierzy, jeśli będziesz miał wystarczająco silne lotnictwo, nikt nie będzie miał szans Ci zagrozić
2
@Ptasior tu chodzi o coś zupełnie innego. O legitymizację władzy. Janukowycz nigdy nie zrezygnował osobiście z bycia prezydentem. Putin może uznać go za przedstawiciela władz i w ten sposób usprawiedliwić konflikt. A sam Janukowycz będzie chroniony rosyjską armią, bo z historii wiemy, że jak rosyjska armia gdzieś wchodzi to za szybko nie wychodzi.
2
@Criss18Barca ciężko wyobrazić sobie coś bardziej rosyjskiego.
0
@Emhyr poczekają aż zacznie się głód itd. Wykurzą Zelenskiego, a w jego w miejsce wrzucą Janukowycza. A jak ludzie się zbuntują to stara rosyjska szkoła - bilet na Syberię w jedną stronę.
0
@Zoker Oficerowie wiedzą, zwykli szeregowi poborowi nie.
1
@Kgorecki2500 Putin nawet fałszując wybory, nie osiągnie takich wyników
1
@Kgorecki2500 Macron wygra te wybory w cuglach. Francja nie dość że wspiera Ukrainę od początku, to jeszcze nie dają się zastraszyć rakietami.
11
@Pilka_jest_okragla czołgi obecnie są tylko trumnami na kółkach. Liczy się lotnictwo, lotnictwo i jeszcze drony. Jeśli masz przewagę w powietrzu i odpowiednio dużo , zniszczysz każdy pojazd pancerny.
1
@Emhyr myśleli że zdobędą miasto z marszu. Obrona okazała się jednak za silna i muszą przygotować odpowiednio dużo zaopatrzenia. A z powodu braków paliwa, nadal nie doszło do okrążenia miasta.
5
@barcelonaLM przygotowywują się do okrążenia miasta.
0
@Viajero Jeśli Ukraina ostro przetyra Rosję, to zażąda zwrotu Krymu + oczywiście reparacje wojenne.
0
@stysiek to zawieszenie broni na 2 lata, może 3. Powstanie Charkowska Republika Ludowa i to samo. Ukraina walczy o wejście do NATO, Putin o odtworzenie ZSRR i stworzenie z Ukrainy drugiej Białorusi.
0
@NaFazieHitman No ale przecież wejście wojsk NATO do Ukrainy oznacza tylko rozszerzenie konfliktu. Nawet jeśli nie byłby to konflikt jądrowy, to skończyłoby najbardziej krwawą wojną od czasów wojny domowej w Chinach. I wydaje mi się, że tutaj ta ludzka reakcja jest. Jest pomoc uchodźcom, jest dozbrajanie armii, i jest ograniczanie rosyjskiej gospodarki.
0
@macio_944 Białoruś, a przynajmniej jej władze
0
@NaFazieHitman Nie, Wielka Brytania i Francja w 39 roku miały podpisane traktaty z Polską, że w przypadku atak Niemców odpowiadają tym samym. W przypadku Ukrainy były tylko gwarancje niestosowania przemocy.
Jeśli odwołujemy się do IIWŚ, to wyciągnięto wnioski. NATO nie sprzedało Ukrainy tak jak Chamberlain zrobił to z Czechoslowacją.
0
@Kamiloza91 prawdopodobnie tak, ale nie od razu. Bardziej prawdopodobne jest, ze zajmie się integracją Białorusi i Armenii w struktury Rosji
13
@NaFazieHitman NATO nie ma obowiązku chronić państw, nienależących do sojuszu. To zupełnie inna sytuacja niż ta we wrześniu 39 roku.
0
@normasubiektywna byliśmy niepodlegli i suwerenni, to że ekonomicznie byliśmy w dupę to inna kwestia, ale porażka w tej wojnie sprawiłaby że dziś Polska byłaby w podobnej sytuacji co Ukraina. A i etap komunizmu trwałby u nas ćwierć wieku dłużej.
2
@Azi i tak, i nie. Mamy teraz kluczowe znaczenie strategiczne i bez wątpienia jest to okres, aby przeforsować zmiany w UE i NATO. Ale z drugiej strony nasza gospodarka bardzo mocno ucierpi.
1
@lukaszbarca15 wygraliśmy wojnę z bolszewikami w 1920
0
@Medium wczoraj Miranchuk po strzeleniu bramki przepraszał na tle flagi Ukrainy. Są Sportowcy i sportowcy.