0

@msmsms No tylko nie wiadomo jak z rozwojem Jutgli i Abde, + trzeba dobrze poskładać Fatiego. Bo ten mecz tylko potwierdza, że z Dembele nic nie będzie.

0

@kejdzi Newcastle mu da, ale muszą się utrzymać.

0

@msmsms sprzedać wszystkich, kupić wszystkich poza pomocnikami XD. Przydaliby się boczni obrońcy, lewonożny stoper i skrzydłowy i ktoś na szpicę. I jeszcze rezerwowy bramkarz.

2

@Kengo jak wszystkich niewygodnych władzy ludzi odwiedził go seryjny samobójca

0

@ef w przypadku stacji paliw masz bardzo duży próg wejścia w branżę. Dlatego mało jest "osiedlowych" stacji. Poza tym obecnie podatki na paliwo to około 2,5-3 zł. Spadek cen paliw wynikał z tego że ludzie mniej jeździli podczas pierwszej fali i było dużo ropy w zapasie.

Ale wracając do branży spożywczej, w Biedronce czy Lidlu są niższe ceny niż u "Pani Joli", ale ona też swoje zarabia, bo ludzie kupią u niej co zapomnieli.

Biedronka i Lidl, nie mogą podnieść cen ponad sklepy osiedlowe, bo to się im nie opłaca. A pani Jola nie ma analityków, i dostosowywanie cen pod inne sklepy wygląda tak, że idzie zrobić zakupy i odnosi ceny do tych co są u niej. Przykładowo, jak zobaczy w biedronce Pepsi po 4 zł, podczas gdy u niej po 7 to obniży cenę - bo ludzie nie będą chcieli kupować nawet jak im braknie. Ale w drugą stronę, to nie przejdzie. Bo zanim Pani Jola pójdzie zrobić zakupy, to już 3/4 osiedla się dowie że ma taniej niż w biedronce i będzie chodzić do niej. A to oznacza że zarobi więcej, więc nie podniesie cen sama z siebie(o ile nie zmieni się dostęp do towaru). Natomiast jeśli zwiększysz jej podatki to będzie musiała podnieść ceny, żeby się utrzymać i to właśnie robi polski ład. Niszczy małe i średnie przedsiębiorstwa, które kontrolują rynek i w dodatku to one stanowią główny wpływ do budżetu.

W obecnej sytuacji Pani Jola musi podnieść ceny bo musi więcej zapłacić kasjerce i musi odprowadzić większe podatki niż do tej pory, a więc podwyżka w sklepie będzie większa niż ta w portfelu - bo tu dochodzi jeszcze jeden czynnik i nie wynika on ze złego prywaciarza, tylko ze złego rządu. Prywaciarz wciąż zarobi tyle samo, ale rząd zabierze klientom więcej.

1

@Barca1992 skończy że nie trafią z tymi widełkami i będą puste półki

0

@Pogba tak, szczególnie jeśli masz małą /średnią firmę. A to przecież na nich są oparte podatki a co za tym idzie wszystkie socjale. Wykończą to, co lockdown zaczął.

0

@ef zamiast podnosić płacę minimalną obniżmy podatki na artykuły spożywcze czy środki pierwszej potrzeby. Wszystkim zostawałoby więcej pieniędzy i nie powodowałoby to aż takiego wzrostu cen. Prywaciarz ustala to ile ma zarobić z danego produktu, a potem dolicza się wszystkie podatki i koszta. Jeśli będzie mniej do doliczenia, to ceny spadną.To lepszy sposób walki z inflacją niż podnoszenie pensji. Bo żeby ktoś dostał 200 więcej, to prywaciarz musi te 200 więcej zarobić, czyli podnieść ceny. Ale pisowi inflacja jest na rękę, bo wtedy na te wszystkie socjale wydaje się stosunkowo mniej.

1

@jeyx77x Stoch został najstarszym mistrzem olimpijskim, Messi nie jest najstarszym zdobywcą ZP. To tak z drugiej strony szklanki

0

@ef podnoszą też płacę minimalną, więc to bardziej dostosowywanie kwoty wolnej od podatku pod nowe wymogi. Tak naprawdę, jeśli przekroczysz drugi próg podatkowy to już tracisz. A nawet w pierwszym, zysk jest minimalny i biorąc pod uwagę inflację - tracisz

A co jest złego z podniesieniem płacy minimalnej? A to, że w obecnej sytuacji to tylko napędza inflację. Trzeba będzie znaleźć dodatkowe środki na wypłaty, a co za tym idzie podnieść ceny. W dodatku wzrosną ceny za prąd czy gaz, a co za tym idzie koszty utrzymania hal produkcyjnych czy sklepów - trzeba będzie podnieść ceny, aby wciąż zarabiać tyle samo.

W skrócie rząd zabierze nam mniej, tylko dlatego, że wie, że i tak oddamy mu więcej.

0

@Zoker Wzięli pod uwagę pewnie status klubu i pozycję , jego sytuację finansową, kontrakt zawodnika itd.

Te kwoty to cena za jaką należałoby sprzedać danego zawodnika w tej chwili, dlatego brak Mbappe.

0

@Momals11 W 2013, Neymar grał w Santosie, a Lewandowski ładował 4 bramki w półfinale LM. Brazylijczyk był lepszy od Polaka tylko w sezonach 14/15 i 15/16. Na równi dałbym sezon 16/17, natomiast w każdym innym wygrywa Polak.

0

@ef powiedz lepiej co jest z tym tak...

0

@FC1899Barca jeszcze trochę i się okaże że to 36 zł od Tuska będzie warte więcej niż 500+ od Jarka

0

@RomanHoffer usuń ciasteczka z przeglądarki

0

@Minotaur
1.PL
2.Bundesliga
3.Serie A
4.LaLiga
5.Ligue1

1

@jedrek7000 https://www.wnp.pl/parlamentarny/sondaze/

Znowu mają wyniki jak poprzednio, czasem zdarzy się 10%, czasem 5%. Kilka lat temu był Korwin i pomniejsze ruchy narodowe, teraz się połączyli i zamiast 4,5% mają 7,5%. A to że mają poparcie pośród ludzi którzy i tak nie zagłosują nie ma znaczenia

0

@Minotaur ten Ronaldo w Juve jednak nie był taki słaby

1

@jedrek7000 Konfederacja nigdy nie osiągnie 10%, bo ludzie na czele tej partii są niekompetentni. Choć wiele osób zgodzi się z nimi gospodarczo, to wjedzie na audiencję Braun czy Korwin i poparcie znów im spadnie do 7-8%

0

@GeneralXavi Wszystko by się udało gdyby nie ludzie. Bez tego socjalizm będzie działał perfekcyjnie

1

@trolownik informatyka to zbyt szeroki temat. Moim zdaniem dobierz sobie studia pod to co chcesz robić w przyszłości. Dyplom warto zawsze mieć, ale tak czy siak musisz uczyć się we własnym zakresie, a studia mogą być dodatkową motywacją.

0

@Momals11 miałem, ale to już było 10 lat temu. Od tamtej pory wywrócili program do góry nogami co najmniej 4 razy.

1

@LS nie musisz nic robić. Poczekaj do końca miesiąca, dostaniesz wyższe rachunki

0

@Ptasior No właśnie taki Tajner mu nie pozwoli jechać na igrzyska i w zasadzie tyle. To związek zgłasza zawodników.

0

@Ptasior sęk w tym, że Małysz był ponad związek. Stoch pomimo osiągnięć, nigdy nie otrzyma takiej pozycji i nikt z PZNu nie zgodzi się aby miał prywatnego trenera.

0

@DonMatteo901
Raków
City
Real
Bayern
Inter
Liverpool
Niemcy

3

@baartekk97 Coutinho i Umtitim

0

@FCB24 tak, ale to nie jest jedyne kryterium. Morata to lepsza opcja, jeśli rozważymy potencjalnie szkodliwy wpływ Icardiego na młodych zawodników. A to też trzeba brać pod uwagę, żeby nie trafić na kolejnego Dembele.

1

@Colon to wygląda na jakieś wytyczne UE z 2040 roku

1

@Pawlak1992 Papszun

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?